kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Bm űrelfjei - 40k eldar

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptyCsüt. Okt. 15, 2009 9:08 am

értem, azért kíváncsi vagyok mit találsz a helyükre Smile
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptySzer. Okt. 14, 2009 11:05 pm

Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptySzer. Okt. 14, 2009 10:52 pm

Mind szép és jó, hogy a földi harlequinek és mime-ok ruházatát és festését utánozzák, de engem pont az zavar, hogy ha már ott az emberiség a játékban, és van egy másik faj, akkor ne higgyük már, hogy annak akultúrája, ami ráadásul sokkal öregebb és teljesen idegen az embertöl, ugyanolyan bohócokat fog kitermelni!
Szerintem nagyon hülyén néz ki, hogy ott az eldar sereg, mindenben legfeljebb csak hasonlít az emberekre, de kicsit jobban megnézve csak abban, hogy 2kéz-2láb, és akkor itt vannak a vándorcirkuszból átemelt srácok.

Köszi a tippet gorugrany!

Bm
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptySzer. Okt. 14, 2009 8:48 pm

gojo írta:
szerintem a wardancerek mind fémek, nem csak a bajnokok.
+

amúgy mi a baj a clown-okkal? Smile

http://en.wikipedia.org/wiki/Harlequin ez talán más megvilágításba helyezi őket Smile

de amúgy tényleg még wardancerek lehetnek még jók, csak sokat kell ratjuk faragni...
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptySzer. Okt. 14, 2009 8:31 pm

Régebben láttam, hogy egy muki dark elda figurákból csinált harlekineket.
A wraith lordokat pedig változatosabbá lehet tenni elda epic titánokkal.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptySzer. Okt. 14, 2009 7:57 pm

szerintem a wardancerek mind fémek, nem csak a bajnokok.

(jah egyébként ötletem az nincs, csak gondoltam megjegyzem.. Smile )
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptySzer. Okt. 14, 2009 4:41 pm

Valamit haladtam az eldákkal, ami az összerakást illeti.
Sikerült ráfaragnom pár high elf silver helm lovast jetbike-ra, van köztük 2 köpenyes, ök lesznek a farseer-ek, a többi lánckötényes pedig a warlock. Szerintem jól fognak kinézni, és láncruha meg is magyarázza a 4+os invit. Majd a kifestésnél meg jó lenne valami kék-lunir (magusból) stílus, és akkor simán rune armor.
Valamint szerencsére ezeknek a lovasoknak is kardjuk meg lándzsájuk van, szóval az is illik a dologhoz.

Összeraktam 2 Wraithlordot meg 2 Falkont is. Mindkettö jó mágneses.

A többi figurára még nincs ötletem.
Pedig amit le kéne cserélni az egyszer Wraith guard. Egyesével adják a fém modelleket és nagyon drága, meg nem is nagyon tetszik. És összesen csak 3 féle fixen összerakott van.
Esetleg valami Marine-al le lehetne pótolni. Egy elda fejes marine, hátizsák nélkül és bolter helyett meg a melta-szerü wraithcannon.
A másik ami nem gyözött meg az a harlequin. Eléggé ostoba földi bohócos.
Nézegettem a wood elf wardancereket, az stílusban jó lenne, csak a jobb modellek (bajnokok) fémek és nem lehet öket igazán felhasználni egy-az-egyben.

Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem!
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptyCsüt. Jan. 08, 2009 5:37 pm

Nos, ami eddig nem hangozz el.

Zent nevében még nem vagyok biztos, lehet lesz valami hangzatosabb.
Mondjuk Etcnethz? Very Happy
Vagy Cent-thez? Ez egész jó. És anagramma Tzeentch-re.

A föszereplö nevére még nem jöttem rá.

Festés:
A terv szerint gyorsan festhetö sereg lesz. Fekete alap, a kis mélyedésekben arany színnel, és az éleken kék dry-brush-al, plusz max kék highlight.

Aztán persze lehet, hogy az elsö készre festett model után váltok! Very Happy

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptyCsüt. Jan. 08, 2009 5:08 pm

Akkor az elötörténet vázlatában:

Egyszer volt, hol nem volt, még az eldar civilizáció nagy bukása és a legföbb ellenség (Slaanesh) megszületése elött, volt egyszer egy jövölátó (farseer), aki úgy gondolta, hogy nem lesz így jó.
Látta ö, hogy a népe csak penészedik a kéjben, egyre mélyebbre süllyedve a saját maguk gerjesztette érzelem örvényben, amiben hamarosan meg fognak fulladni, és látta ö hogy ez rossz!

Úgy döntött hát, hogy híveket gyüjt maga köré, akikkel elfordul a véreskezü istentöl, akit addig föistenként tiszteltek, és népe lehetséges megmentöjét az állandó változást helyezi a központba. A változást, amely kimozdíthatja vesztükbe rohanó társait a holtpontról, ahol megrögzötten üldözve saját céljaikat betegesen ragaszkodnak választott útjukhoz.
Így talált el ö Zent-hez, aki maga volt az állandó változás, a kiút az bezárult ördögi körböl melyben népe csapdába esett.

Híveket gyüjtött maga köré, akik követtek öt az új úton, látván maguk is a pusztulást és a régi vallás tehetetlenségét. Zent lett tehát a fö erö, mely életüket vezette, de nem feledték el régebbi isteneiket, továbbra is tisztelték öket, még Khaine-t is.

Nem maradtak azonban a nagy elda birodalomban, hiszen népük eretnekként üldözte volna öket, elindultak hogy új hazát keressenek magunknak, távol népük züllött tömegétöl. Egy bolygón telepedtek le, ehol békét találtak, de nem örökre.

Amikor elérkezett a Bukás, ök is megérezték a hatását. A világuk ugyan a pusztulás szélére került, de lelkük és testük már biztonságban volt Zent-nek és az új vallásnak köszönhetöen. Választott bolygójuk azonban nem feküdt messze onnan, ahol létrejött az, amit ma úgy ismerünk "a káosz szeme".

Világuk közvetlen veszélybe került, újra és újra meg kellett védeniük magukat a rájuk rontó démonok elöl. Annak ellenére, hogy bolygólyuk nem esett áldozatául a valóságba betüremkedö warp-nak, naprendszerük nem esik messze töle, és ez érezteti hatását. Minden év felében a warp érezteti közelségét, ezt teljes sötétségben kénytelenek eltölteni, és szinte folyamatos harcokkal a rájuk törö démonkkal.

Bm
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptyCsüt. Jan. 08, 2009 4:10 pm

hát, az elősztorikat én nem olvastam. Smile de szerintem neked fekszik majd ez a sereg, mert rengeteg típusú egység van, más-más dologra. Smile Lehet sokat gondolkodni a kombózásokon. Azért majd kíváncsi vagyok, milyenre fested őket. Smile
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptyCsüt. Jan. 08, 2009 4:00 pm

Olvasgatom már egy ideje az Elda kódexet, és mitagadás, nem tetszett meg egyik craftworld sem.

Nem is csoda, hiszen tulajdonképpen egy olyan népröl van szó, akik Khorne-t imádják Khaine néven (ami ráadásul Káin-ra hajaz), létrehoztás Slaanesh-t és utálják öt, valamint most tojnak, hogy Nurgle felfalja öket (avagy meghalnak), és változásra vágynak, és mégsem találtak oda Tzeentch-hez.

Egyszóval fura nép ez, fura mitológiával, ahol a föisten mindenkit megöl vagy bebörtönöz, és ráadásul ettöl se neki sem a többieknek nem jó.

De a hajók szépek, a cucc hangulatos, és senkinek nincs 12-esnél nagyobb páncélja, és nincs "mindenre jó" közlegény!
Abban bízva, hogy nem tévedett a sok netes okos(kodó) elhiszem, hogy ez egy olyan sereg, amivel nagyon kell és lehet is taktikázni.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar EmptyCsüt. Jan. 08, 2009 3:55 pm

Kedves érdeklödök.
Itten fogom (elöreláthatólag majd jó sokára) bemutatni az eldar seregemet.

Addis is egy kis elötörténet félét szeretnék majd itt bemutatni.

Bm
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bm űrelfjei - 40k eldar Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm űrelfjei - 40k eldar   Bm űrelfjei - 40k eldar Empty

Vissza az elejére Go down
 
Bm űrelfjei - 40k eldar
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Eldar
» Vince Ulthwe Eldar
» 2010-06-31 CSM(Bm) + Eldar(Markus) vs BA(Xun) + GreyK(Flo)
» 2009-03-14 Bm Liga meccsek (Daemon hunter, SM, Eldar)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k seregszemle-
Ugrás: