kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 mighty champions patrik vs gojo 2000 pont

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptyCsüt. Jún. 25, 2009 9:38 pm

mai nap ezt játszottuk:

a csata képei

sajnos csak az elején csináltunk képeket, mert aztán elfelejtettük. a 4 kép legalább a deployt mutatja.

a csata nagyjából a szokásos káosz metódus szerint zajlott. a 2. körben már rohamozott...
...volna ha lett volna kit. de ugye nálam a pontok a karakterekben és a stankban álltak, akiket viszont nem volt esélye rohamozni. így kénytelen volt beérni a lovagokkal, akik gyakorlatilag harc nélkül leestek, valamint a számszeríjászokkal, akkik szintén. azért előtte még lelőttem néhány kutyát, és a sok free companyból is az egyik megvert egyet cc ben. sikerült úgy pozícionálnom a free companykat, hogy a tank tudjon rohamozni, így elvittem egy marauder lovasságot, majd egy oltárt is. közben a varázslók patrik hátában oldalába kerültek és gond nélkül varázsolgattak. eleve többen voltam, de még jól is dobtam. minden körben kijött a metal 6 os, amivel eltakarítottam a két lovagegységet és az utolsó körben a generálist is. ráadásul egy-két jól sikerült magic missile elvitt két marauder lovasságot is.
hiába számolta fel patrik a seregem látszólag pillanatok alatt, a lényegi részével nem tudott mit kezdeni. sem a stankot sem a karaktereket nem tudta rohamozni, lőni a káosz nem tud, a varázslatokat pedig megfogtam, mivel én erősebb voltam ezen a téren.
így talaljdonképpen levarázsoltam a pályáról a teljes seregét.

így minor victory lett nekem, 335 ponttal.

tanulság: ha a 3 ágyú helyett, amik semmit, egyáltalán semmit nem csináltak, hozok egy 2. stankot, akkor sokkal nagyobb győzelem lesz. nagyon nagy kár, hogy csak így lehet erős birodalmat csinálni, mert erre nem vagyok hajlandó. utálom a gw-t.

a generális varzslónőm, lady Sophia Belladonna ( Very Happy ) kapott 3 karakter pontot. sajnos két varázslónő is megsérült a harcban. egyikük olyan komolyan, hogy hosszas felépülés elé néz. (2 csatából kimarad és csak 1 sebponttal jöhet ezentúl meg 2 es T vel) másikuk szerencsére csak könnyebb sérüléseket szenvedett, felépülése nem fog sokáig tartani.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptyPént. Jún. 26, 2009 3:55 pm

de hát a mágia nem dönt el csatákat... vagy? Razz
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptyPént. Jún. 26, 2009 5:19 pm

az előző kiadásban így is volt szerintem. legalábbis az akkori tapasztalatok ezt mutatták. éppen mondtam is patriknak a csata előtt, még a kocsiban odafelé menet. szerintem ez sajnos megváltozott jelenleg. persze még mindig szerencse kell hozzá, mert ha nem dobom ki a 6 os varázslatot, akkor pl. simán kikapok ezen a meccsen. én viccesnek tartom, hogy ezen múlott az egész csata...és simán lehetett volna, hogy a lord nem dobja ki a 4 kockából a 6 os metált.

ráadásul patrik nem készült scrollokkal és eggyel kevesebb karaktere volt. ezt egyszer lehetett eljátszani vele. papírt hozott én meg ollót. láttunk már ilyet. legközelebb követ hoz és baxhatom az ollómat. szóval csak a szokásos történet...

lehet úgy kellene módosítani a dolgot, hogy háborút nem dönt el a mágia...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptySzomb. Jún. 27, 2009 12:07 pm

gojo írta:
lehet úgy kellene módosítani a dolgot, hogy háborút nem dönt el a mágia...
majd megkérdezem a slannjeim véleményét erről Razz
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptySzomb. Jún. 27, 2009 12:21 pm

YKoS írta:
majd megkérdezem a slannjeim véleményét erről Razz
a slannjeidet egy esősebb délután ki lehetne nyírni! Razz
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptySzomb. Jún. 27, 2009 12:26 pm

Yoda007 írta:
YKoS írta:
majd megkérdezem a slannjeim véleményét erről Razz
a slannjeidet egy esősebb délután ki lehetne nyírni! Razz
de mivel olyan nincs, mert levarázsolják a felhőket is... Razz és a wardsave akkor is működik Razz
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptySzomb. Jún. 27, 2009 1:47 pm

YKoS írta:
és a wardsave akkor is működik Razz
jaja, a breton ősöktől, mi?Very Happy
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptySzomb. Jún. 27, 2009 1:59 pm

Yoda007 írta:
YKoS írta:
és a wardsave akkor is működik Razz
jaja, a breton ősöktől, mi?Very Happy
ők is tőlünk vették. igazából a lady of the lake frog of the lake. alien
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptySzomb. Jún. 27, 2009 5:28 pm

akkor javítok... két gólya egy szebb tavaszi napon az egész gyík-civilizációt megeszi Smile a rá következőn meg a bretont! Razz
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptySzomb. Jún. 27, 2009 7:21 pm

na mielőtt zupergojo szétcsap, to all yo niggaz from dö empájör:
mighty champions patrik vs gojo 2000 pont SN853322

mégse kellett volna lemészároltatni azokat a jófajta gyalogokat, hm? mighty champions patrik vs gojo 2000 pont 702371
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptySzomb. Jún. 27, 2009 7:49 pm

höhö! ez faja! Laughing
bogenhafeni VC sereg! és valóban teljesen reális, mert a csaták nagy részében a gyalogjaim elhaláloznak, mint a frász! főleg a free company! ott 90% os a halálozási arány...félek is tőle, hogy a gw átteszi őket rare egységnek. Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptyVas. Jún. 28, 2009 12:24 am

el tudom képzelni, ahogy a babáid minden csata előtt rettegve várják, hogy aznap kik is lesznek a free company halálosztagba beosztva. Very Happy "...remélem ditacs leszek!" "hallgatnom kellett volna anyámra, és továbbtanulni, most mérnök lehetnék!" "sigmar, add hogy hasmenésem legyen!"... és társai.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptyVas. Jún. 28, 2009 12:42 am

YKoS írta:
el tudom képzelni, ahogy a babáid minden csata előtt rettegve várják, hogy aznap kik is lesznek a free company halálosztagba beosztva. Very Happy "...remélem ditacs leszek!" "hallgatnom kellett volna anyámra, és továbbtanulni, most mérnök lehetnék!" "sigmar, add hogy hasmenésem legyen!"... és társai.
ez vmi olyasmi, mint a salamander/razordon kezelő állás? Very Happy vagy gobbóknál a farkas befogása a szekér elé, a HE-knél az oroszlán szakállának befonása...
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont EmptyVas. Jún. 28, 2009 9:36 pm

Yoda007 írta:
YKoS írta:
el tudom képzelni, ahogy a babáid minden csata előtt rettegve várják, hogy aznap kik is lesznek a free company halálosztagba beosztva. Very Happy "...remélem ditacs leszek!" "hallgatnom kellett volna anyámra, és továbbtanulni, most mérnök lehetnék!" "sigmar, add hogy hasmenésem legyen!"... és társai.
ez vmi olyasmi, mint a salamander/razordon kezelő állás? Very Happy vagy gobbóknál a farkas befogása a szekér elé, a HE-knél az oroszlán szakállának befonása...
kb. annyi különbséggel, hogy a kezelőknél odalököd a másikat, vagy nem mégy közel hozzájuk... esetleg te húzod fel a 9es mezet, és akkor vbannak előtted 8an. Wink sztem a HE oroszlánok fonott sörénnyel születnek, és parfűm illatúak - és gyaníthatóan nincsenek nőstényeik. cat
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: mighty champions patrik vs gojo 2000 pont   mighty champions patrik vs gojo 2000 pont Empty

Vissza az elejére Go down
 
mighty champions patrik vs gojo 2000 pont
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chaos Warriors vs O&G 2000 pont
» tomb king vs empire 2000 pont
» 2000 empire vs 2000 dwarf

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: