kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf 2000pt.

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. Empty
TémanyitásTárgy: 2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf 2000pt.   2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. EmptyHétf. Aug. 10, 2009 9:07 pm

Eloszor is elnezest kell kernem az ellenfelemtol. Ugy indultam neki, es azzal is hitegettem, hogy szarul dobok (ez kb igaz is volt, de Pteropta megszarabbul) es mivel en 0 flamerrel (gojo nagy mumusa ugy latom) jatszom, igy kb a 3-ik korre nem maradok az asztalon es jol demont meszarolt.
Nos ebbol az lett, hogy 6-ik korben 1900-800-ra 1100pt-os kulonbseggel be lett meszarolva.

A listak:
WoodElf:
- 1db 4-ik szintu varazslo
- 2db 1v2-ik szintu varazslo
- 1db ijjal lovos hos
- 3x10 ijasz
- 1 eternal guard blokk
- 2x5 wardancer
- 1 adag waywatcher
- 1 treeman

Demon:
- 1 keeper of secrets (lvl4 mage, tamadashoz ld dobato extra, siren)
- 2 hearld (lvl1 mage, egyiknel a +2 tamadast ado cucc, masiknal... azt hiszem a pancelnegalo kard es BSB... igazabol nem tudom most, az biztos, hogy o nem a +2 tamadast kapta, ami a WE ellen megjobb lett volna)
- masque
- 1x15 daemonette (Full Command)
- 1x12 deamonette (zenesz, bajnok)
- 2x4 fiend of slaanesh (pleasureseeker, juszt is Very Happy )

indulast WE nyerte Smile

1a. lovoldozget az elf, szerencsere messzirol es rossz celpontot is (pleasure-oket, igy 4+-ra talalt, 5+-ra sebzett), itt meg pofatlanul sok ward-ot megdobtam, leesett talan 1 daemonette es kaptak par sebet a pleasureseekerek.
1b. megyek elore amivel csak lehet. Kiveve az egyik osztag pleasure (ok hatraltak) es masque (el lett felejtve). Itt megmutattam, hogy miert idegesito a slaanesh sereg. 20" elore meglehetosen kiborito volt.

2a. Ami fajt ellenfelemnek: kor elejen ellottem a Siren-t. Kezdem megkedvelni ezt a kepesseget. Igen 25pt, igen, csak 1x hasznalhato, DE az eternal guard blokk (benne 2 magussal) rontott rohama megfizethetetlen.
magiafazis elfelejtve, mert hirtelen ugras volt a sok lovesre ellenem. 1-1 pleasureseeker lehullt, meg 2-3 sima demonette is, de komoly gond nem volt belole. Treeman aggasztoan kozeledett.
2b. rohamok: nagyblokk BSB-vel bele az eternal guardokba. masik blokk meg rontott roham szinten rajuk (de mivel treeman march blokkolta oket, igy nem szamitott, viszont a rontott roham miatt kikerultem a latoterebol). Nagydemon a tomeg kozepebe bizva a mindenkit sebzunk magiaban es a kov kor eleji terrorban.
Palya masik oldalan a 3 megmarad pleasureseeker belerongyol a waywatcherekbe, akik flee-t jelentenek be (igazabol ellenfelem egyetlen hibas dontese). Sporific musk miatt 3"-et menekulnek (tav +d6, legnagyobb kivesz), ez azert belefer a 20" rohamtavba, foleg, hogy alapbol 4"-re alltam toluk.
Magiafazisban ellenfelem beengedett egy varazslatot (ASF-et es to-hit ujradobast ad az osztagnak). Ebbol ASF nem szamitott herald miatt (amugy is azok), de a to-hit miatt MINDEN tamadasom sikeres volt, igy sebeztem eleget, hogy az eternal guard megfusson(Ebben masque besegitett a magiafazisban a -1ld okozassal). egyenesen bele a mogottuk levo nagydemonba (US6). Igy megszabadultam 2 magustol es az egyetlen blokktol.

3-4a. wardancerek oldalbakaptak a nagyblokkot, de nyertem a kozelharcot, rajukfordulas. azert lovesektol szepen fogyok, amivel Laci sebezni tud, azt altaban nem mentem le. Treeman-t tovabbra is kerulgetem. Masque lelove.
3-4b. nagydemon roham, majd osztagmegeves 2 kor alatt. wardancerek elfogynak, majd masik osztagba is becsattanok es oket is lassan (5-ik kor kb?) megpusztitom. 1db pleasureseekerrel berohanom a generalis osztagat... majd instabilitasbol eltunok Very Happy (itt adtam kemeny 220pt-ot, mindenhol mashol csak osztagfelpontokat)

5-6a. itt mar sokminden nem tortent, ami kozelharcban volt WE-tol, az haldoklott, ami nem az meg nem talalt.
5-6b. treeman kerulgetes 1000-el es utolso korben 0 roham, nehogy SaS-bol megpusztuljak (1 herald egyedul es 1 herald a zaszlossal maradt eletben ekkor)
egyetlen agressziv megmozdulas a nagydemon roham a generalis osztagaba oldalrol es kihivas. 1 sor miatt kenytelen elfogadni. meg is pusztul, overkill es oldal miatt megfutnak, majd elhalnak.

vegen az egysegek:
- 1 pleasureseeker foglal tablanegyedet, 1 herald 1hp-n, 1 osztagbol a herald es 1 zaszlos eletben, nagydemon sertetlen es negyedet vitat.
- sertetlen treeman (kerultem, mint a tuzet), 1x9v10 fo ijasz.... ennyi.

otletem sincs, hogy mit tudnek kezdeni a treemannal. A kerulgetes bevalt, de semmi nincs, ami igazan karcolgatna.
Azert a vegen megneztuk a Keeper vs Treeman meccset. 2 fazis alatt a nagydemon nyer, de 1-2 sebet bekap kozben.

tanulsagok:
- gyalogsaggal nem erdemes menekulni a 4"-re levo 20"-et rohamozo cuccok elol.
- magiafazist nem erdemes kihagyni a lovesre varas izgalma miatt.
- Siren-t kezdem imadni, utolso ket csatat ez nyerte meg nekem (mindket esetben egy eros kozelharci osztagot kihuztam az arcvonalbol a rontott roham miatt es kulon el tudtam intezni, patkanyoknal emiatt sikerult az oldalba tamadas (ami miatt osszesen 13-al nyertem a kozelharcot ott)). Armybookot olvasva egyik legszarabb upgrade, de jatek kozben jonak tunik.
- Keeper-t vagy kozelharcoskent vagy 0 tappal kell hozni (ugyis csak kerulgeti az ellenfelet es varazsolgat). Sajnos kell neki a lvl4 upgrade, nelkule (es tzeench cuccok nelkul) keves a magiafazisbeli vedelmem.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf 2000pt.   2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. EmptyHétf. Aug. 10, 2009 10:55 pm

MAXXxxx írta:
...mivel en 0 flamerrel (gojo nagy mumusa ugy latom) jatszom
jaja, próbálja is moderálni őket, ahol tudja. Razz lol!

Idézet :
5-6b. ...
egyetlen agressziv megmozdulas a nagydemon roham a generalis osztagaba oldalrol es kihivas. 1 sor miatt kenytelen elfogadni. meg is pusztul, overkill es oldal miatt megfutnak, majd elhalnak.
na most ez hogy is volt? oldalba támadtad a generális állt oldalt, így b2b-ben volt a démonnal?
1 soros egységekben is vissza lehet utasítani a challange-et, ha a karit el tudod rakni úgy hogy ne legyen b2b-ben enemyvel. jól látom?

77.o. az én szabálykönyvemben mindkét rész
A character that is not already fighting, for example because he is in the front of a formation wich has been attacked in the rear, cannot take part in a challenge.

The retiring caracter is moved to a position in the unit where he is not in base contact witha any enemy and replaced with a rank-and-file trooper.

(gojo! te is kézzel gépeled be a szabályokat, vagy copy-paste? legközelebb inkább meghagyom neked az idézést. vagy valami necronak. geek )
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf 2000pt.   2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. EmptyHétf. Aug. 10, 2009 11:47 pm

akkor azt beneztuk, de kulonben is gojo hibaja, hogy nem volt ott es nem mondta a szabalyokat.
mindenfele munka miatti faradtsagra hivatkozva.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf 2000pt.   2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. EmptyKedd Aug. 11, 2009 12:30 am

gojo gépeli a szabályokat, de gojo tud 10 újjas vakírással gépelni. vagyis nézi a szöveget és közben gépel. úgy meg nem egy nagy vaszisztdasz.

az ügy pedig nyilvánvalóan az én hibám. teljesen, tökéletesen magamra vállalom. Very Happy

de most komolyan...szóval szerintem is vissza tudja utasítani.

sőt tovább mennék. ha olalról jött a támadás és csak onnan, és a sorban álló karakter nem volt btb ben ellenséges modellel akkor ki sem lehet hívni. ha oldalt állt és emiatt volt a kihívás, akkor pedig valóban ki lehet venni btb ből, ahogy ykos mondja. legalábbis szerintem. de csak akkor ha olyan helyre tudod tenni, ahol nem kerül btb be ellenséges egységgel. ugye ha csak oldalról jött egy egység, akkor mondjuk az osztag másik szélére.

azt észrevettétek, hogy a kihívó fél mondja meg, hogy melyik karakter megy hátra, ha a kihívott visszautasítja a kihívást? hm. nekem ez eddig nem volt meg.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf 2000pt.   2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. EmptyKedd Aug. 11, 2009 8:26 am

utobbi jah feltunt.
kihivasnal a kihivo annyit mond, hogy kihiv.
masik megmondja, hogy kivel fogadja el.
ha nem fogadta el, akkor a kihivo mondja meg, hogy ki maszik hatra.


mondjuk tul sokat nem valtoztat ha nem ment volna a kihivas. Akkor nem 4-5 seb miatt overkill es ld, hanem 4-5 woodel hulla es overkill. Utana futas miatt igyis ugyis az egesz osztag tunt el.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Pteropta
tizedes
tizedes



Hozzászólások száma : 21
Age : 31
Location : pécs
Registration date : 2008. Nov. 23.

2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf 2000pt.   2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. EmptyKedd Aug. 11, 2009 9:39 pm

Szép estét!
Lényeg le van írva: KISZOPTAM XD
ejj de fájt a 2. körbe a blokkom (kb. 700pont)

tanulság: legközelebb felrakok 40way.-t és csak megdöglenek mire ideérnekXD
kicsit értelmesebben: démon ellen nem rakok közelharcost csak pont kidobás (na jó wardancereket talán), de többi csak lövés és ima
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf 2000pt.   2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. EmptySzer. Aug. 12, 2009 4:50 pm

gojo írta:
azt észrevettétek, hogy a kihívó fél mondja meg, hogy melyik karakter megy hátra, ha a kihívott visszautasítja a kihívást? hm. nekem ez eddig nem volt meg.
mi ezt már rég tudtuk... ha van más szabálykérdésed (pl. a lövés vagy a mágia van előbb?) akkor írd csak be, segítünk. Razz Very Happy Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf 2000pt.   2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. EmptySzomb. Dec. 19, 2009 10:45 pm

inkabb ide irom, mert nincs kedvem kulon topicot gyartani.

mai csata Pavano vampirok ellen 2250pt-bol.
o hozott kb 4 ghoul hordat, 1 wraith adagot, graveguardot, corpse cartot, 2 zombi kockat, 4 vampirt (lvl3 mage+ etheral, 2x lvl 2 mage, 1 lvl 1 mage), deneverek

en vittem: 3 khrone heraldot, 1 slaanesh heraldot BSB es lvl1, 3x12 bloodlettert, 3 es 4 -es fiend osztagot, 2x12 demonette, 18 demonette FC.

igazabol latvanyosan sok nem tortent.
elejen a deneverek berepultek az egysegek moge, igy seregem jo resze march blokkolva volt.
Magiaszopatos zaszlom miatt relative keves ghoul teremtodott.
tolem 1 teljes roham volt: fiend-ek bele egy kicsi ghoul osztagba, majd megdoglend mindharom.
wraithek a banshee-vel meg lesikoltottak es lerohamoztak az egyik demonett osztagot.

innentol atmentem defenzivbe. mindenkivel hatralas, es dontetlenre mentem. osztagletszam novelest engedtem, de olest/ mellem zombiteremtest nem.
nagyjabol ennek koszonheto, hogy csak minor victory lett a vampiroknak.


utana kiprobaltuk, sima 20-as ghoul kockarol a fullos bloodletter osztag heralddal roham koreben pattan le.
egyszeruen nem tamadnak eleget, hiaba hatred es S5.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Ajánlott tartalom





2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf 2000pt.   2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf  2000pt. Empty

Vissza az elejére Go down
 
2009-08-08 Slaanesh Demon vs Wood Elf 2000pt.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2009-12-23 - 2000pt Dark Elf vs Demons (fokepp csocshalmaz)
» wood elf - dwarf 1250
» Lizard+TK vs. Wood Elf (1000+2000)
» 2009-08-08
» 2009-10-10 1850pt Tau - SM

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: