kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.

Go down 
+2
Laci
exael
6 posters
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.   Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. EmptyCsüt. Jan. 17, 2013 11:16 am

Patrik írta:
A No coveres fegyót meg ki kell kerülni. 36" a lőtávja, neked 48", lőni kell, hogy a long fangek ne essenek le, + járművel és twc-vel lehet menni felé
Csak az assaultos módban 36", heavyben (ami a kissablon lövi) azzal neki is 48" a lötávja!

Viszont ha széthúzod az osztagot, akkor a kissablonnal szinte biztos, hogy maximum 1 modellt talál el, az azért sokat segít.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.   Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. EmptyCsüt. Jan. 17, 2013 10:35 am

bezony. Így már sokkal használhatóbbak a NM-ok.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.   Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. EmptyCsüt. Jan. 17, 2013 2:31 am

kinek? Very Happy
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.   Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. EmptyCsüt. Jan. 17, 2013 2:10 am


Na most olvastam a legújabb FAQ-t ami szerint 10 fő felett 2 blastmaster lehet egy noise marine osztagban..:One Noise Marine may
replace his boltgun with a blastmaster at 30 pts/model. If the
squad numbers ten or more models, an additional Noise
Marine may replace his boltgun with a blastmaster at 30
pts/model..”

Így már mindjárt sokkal jobb a helyzet..Smile
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.   Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. EmptyKedd Jan. 15, 2013 11:35 pm

az is jó lett volna, ha a beastek hullanak, mert akkor a tűzerőt tudtam volna a lord osztagára koncentrálni, így talán nem ért volna oda.

másrészt a no coveres fegyó a mi csatánkban nem volt gáz, mert tudatosan sok terepet tettünk fel, ami szerintem nagyon jó egy 40k-s meccshez. így azért kezelhető volt, mert el lehetett bújni előle.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.   Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. EmptyKedd Jan. 15, 2013 10:59 pm

A Lordot nagyon nehéz lett volna kiszedni Jaws-al a 6-os i miatt, + ha jól veszem ki az osztagának is 5ös volt a slaanesh jel miatt. Viszont a beastek hulottak volna rendesen az biztos.
A No coveres fegyót meg ki kell kerülni. 36" a lőtávja, neked 48", lőni kell, hogy a long fangek ne essenek le, + járművel és twc-vel lehet menni felé
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.   Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. EmptyKedd Jan. 15, 2013 10:56 pm

Laci írta:
Érdekes csata lehetett, a Lord meg ahogy látom pofátlanul kemény csávó volt:D

Kemény volt,bár kellett némi szerencse hozzá,hogy odaérjen és keménykedhessen..Smile

A spawnok ellen tényleg jó lett volna a jaws,a lord ellen kevésbé mert sztem 6-os I-je van.
Sztem is jó a blastmaster,de 2-nél többet nem nagyon tudok hozni 2000 alatt,az meg nem olyan veszélyes.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.   Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. EmptyKedd Jan. 15, 2013 10:09 pm

ja, hát volt egy két tanulság, ami nagyon jó, mert pont ezért kértem özsgét, hogy 1000 környéki listával játszunk!
egyelőre ezeket a kisebb csatákat nagyon élvezem, mert még fel tudom fogni, hogy mi történik és a hibákat is meg tudom jegyezni. ez a csata is, meg bill elleni is nagyon tetszett. megint élvezem a 40k meccseket és ez azért fontos... Smile

kár, hogy a pap pszijét nem próbálgattam, de valahogy mindig úgy jött ki, hogy neki kellett kezelni a löveget. utánaolvastam és a jows használatával ki lehet pécézni akár egy karit is egy csapatból. na ezt azért a lorddal megpróbálhattam volna néhányszor.... Very Happy vagy mondjuk a spownokkal, akiknek nyilván nem valami nagy az I je és bizony volt olyan, hogy egymás mögött álltak szépen sorban... meg nyilván legközelebb nem is illik előrerohanni minden közelharcos dologgal, hogy az ellen közelharcos modellje szétverje a hátsó felét a seregnek.

azzal a no cover save, no save fegyóval meg nem nagyon tudom, hogy mit lehet kezdeni. gondolom leginkább semmit. az ha valamire rálát, akkor annyi is. még szerencse, hogy kevés mindenre látott rá.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.   Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. EmptyHétf. Jan. 14, 2013 5:42 pm

Érdekes csata lehetett, a Lord meg ahogy látom pofátlanul kemény csávó volt:D
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.   Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. EmptyHétf. Jan. 14, 2013 5:22 pm


A szombaton Gojoval lejátszott csata tanulságai.

Seregek a következők voltak:

Wolfok:
-Rune Priest
-3x6 grey hunter
-3 Razorback lascannonnal
-5 Long Fang heavy bolter
-5 Long Fang lascannon
-4 Thunderwolf
-aegis line

Káosz:
-Slaanesh Lord
-12 Noise marine
-2x12 kultista
-6 Havoc 3 ML
-2 Spawn
-6 possessed
-1 Helbrute lascannon
-2 Rhino


1-1 objektíva,hosszú oldali felállás.

Első körben még éjszaka volt,amit végül nem bántam mert Gojo elvette a kezdést,és tetemes mennyiségű nehézfegyver volt nála..a lövések így nem voltak különösebben hatékonyak egyik oldalon sem,a legrosszabb az volt,hogy a Lordot és possessed testőrségét szállító Rhino immobil lett,ezért ők kiszálltak és elkezdték hosszú menetelésüket az ellenség állásai felé..
A bal szárnyon az egyik kultista osztag gyakorlatilag teljesen háborítatlanul átsétált az ellenséges deployba,biztosítva a linebreaker küldetést,ők egy lövést sem adtak le egész csata alatt,és őket sem bántotta senki..Smile
Középen a lord és csapata valamint a másik kultista osztag és a 2 spawn nyomult előre,végig erős tűz alatt,kétséges volt,hogy odaérnek-e..
Jobb szélen viszont a wolfok támadtak,4 Thunderwolf vezetésével 2 grey hunter csapattal.
A drenyám kicsit tanácstalanul hátul középen téblábolt és lövöldözött,őrá biztosan vigyázott Slaanesh mert a rengeteg lövés ellenére amit kapott túlélte a csatát.
A lövöldözésben nagyon szépen teljesített a blastmasteres noise marine,gyakorlatilag 2 lövésből kiirtotta a HB-s Long Fang osztagot,a rakétás havocok viszont nem sok eredményt tudtak felmutatni.
Nálam elpusztult a 2 Rhino,elfogytak a possessedek a lord mellől,és a spawnok is szépen lassan,mondjuk itt nem ártott volna tudni,hogy mivel beastek ezért 12"-et is mozoghattak volna....Smile A kultista osztag sem ért oda,2 fő híján mindet lelőtték,azok pedig úgy döntöttek ideje hazamenni..
Szóval kb a 4.körre kölcsönösen elértük az ellenséges állásokat és megkezdődtek a közelharcok.A Thunderwolfok megrohanták az objektívámat védő Noise marine csapatot,azonban egy szerencsés overwatch miatt csak ketten értek közelharcba,akiket így már nem volt nehéz megölni.Ezután a mögöttük jövő 2 Grey hunter osztag egyszerre támadott és ők nyilván előbb-utóbb végeztek volna velük,még úgy is,hogy odaért a Helbrute segíteni,de szerencsére a 7.kör végéig kitartottak a fiúk..
A másik oldalon a Lord átugrotta a defense line-t és végzett a lézerágyús Long Fang-ek maradékával,ezután megölte az objektívát védő Grey huntereket is,végül párbajt vívott a Quad gunt kezelő Rune Priesttel,akit szintén legyőzött...sőt ezután átvette a Quad gun irányítását és még kilőtt egy Razorback-et is..azt hiszem ő mindent megtett a siker érdekében,de hát ezt el is vártam tőle..Very Happy

Összességében 7 körös volt a csata,az objektíváinkat mindketten elvesztettük,linebreaker viszont mindkettőnknél sikerült,first blood a Wolfoknál volt egy Rhino kilövésével,mi viszont megöltük a Warlordjukat,így a vége egy 2-2-es döntetlen lett..
Hosszú volt a csata de nem is nagyon siettünk,meg hát rengeteg szabálynézegetés,értelmezés volt,tanulójáték volt egyrészt a 6.kiadás másrészt a káoszkódexet illetően is,egyben köszönöm azok segítségét akiket folyamatosan kérdésekkel zaklattam a csata alatt(Bill,Patrik),és Gojonak is az izgalmas játékot.
Tetszik a 6.kiadás,a kódex pedig sokkal jobb mint az előző volt,a doom siren és a blastmaster nagyon fasza,de sonic blastert sztem továbbra sem fogok használni.Spawn nagyon jó,a possessedekről meg most sem derült ki,hogy milyenek..Smile

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.   Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt. Empty

Vissza az elejére Go down
 
Space Wolf vs. Angels of Ecstasy 1250 pt.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Bill "space wolf"
» Night Of War Space Wolf-Patrik vs Necron-Igua
» wood elf - dwarf 1250
» Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér-
Ugrás: