kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 kibeszélő

Go down 
+5
Patrik
gorugrany
subaggut
YKoS
gojo
9 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyPént. Márc. 15, 2013 4:50 pm

A jelenlegi állapotnál az anyag kb. 25%-a fogyott el. Négy darabba vágva hoztam haza a 2m2-t szóval elég jól látszik, hogy három tábla még érintetlen Smile. Szóval belekalkulálva azt, hogy különálló épületekhez még egy-egy tető is kell pluszban majd, ennyi anyagból három ilyen épület kacagva kijön. Ja igen, 25cm élhosszúságú az épület alapja a falak pedig 5cm magasak. Elnézve a Micro Art-os buildingeket az enyém alapra nagyobb falmagasságra viszont kisebb.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyPént. Márc. 15, 2013 4:29 pm

aha. köszi. nyilván van itt is beszerzési lehetőség, csak eddig azt sem tudtam, hogy mit keressek, úgy meg nehéz volt. találtam már egy-két műanyaggal foglalkozó céget itt is, náluk van megfelelő alapanyag, ahogy láttam. abban sem voltam biztos, hogy normálisan lehet vágni, vagy valami külön szerszám kell hozzá, de ezek szerint megoldható egy komplett műhely nélkül is.

a 2m2 mennyire elég? a három fényképen látható épület jön ki belőle? vagy mondjuk ilyen méretben akár több is?

gondolom te most már be tudod kb. lőni, hogy mennyire elég.

felvetettem már a többieknek, hogy ilyenből kellene építeni, de suba mondta, hogy szerinte nem valami olcsó megoldás, és ha a teljes költséget és munkaórákat nézzük, akkor lehet ugyanott vagyunk, mintha megvennénk.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyPént. Márc. 15, 2013 4:10 pm

Az alapanyag habosított PVC, amit a gyártó után nagyon sokféleképpen hívhatnak még (Sico lemez, Plastfoam). Dekor stúdiók használják főleg hirdetőtábla, iskolai tabló meg hasonlók készítésére. Én is egy ilyen helyen szereztem be itt Kecskeméten, az 5mm vastag, két négyzetméter olyan 7500 forint körül van. Felteszem Pécsett is van olyan hely, amelyik ad el az általuk használt alapanyagból. Ettől a kecskeméti cégtől a hulladék műanyagot is el lehet hozni. A megmunkálásához elég sniccer, lehet rendesen vágni és törni is (ez utóbbi esetben kissé porózus lesz a felület) ragasztáshoz pillanatragasztó (a modellragasztó nem oldja ugyanis [sajnos]), a méricskéléshez, jelölgetéshez sima ceruza. A hőterhelést jobban tűri, mint a polisztirol (robotgépes fúrás, darabolás). Olyasmi az egész, mint a balsafa műanyagból.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyPént. Márc. 15, 2013 1:57 pm

na ez nagyon jó lett.

esetleg felvilágosíthatnál minket, hogy alapanyagot honnan, mennyiért és egyáltalán milyen szerzámok kellenek hozzá, mennyire macerás stb.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyPént. Márc. 15, 2013 12:09 am

Eszméletlen szép! Kerekegyházán majd jól kommandózunk benne egyet Smile
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 11:59 pm

Egy épülőben lévő Infinityre szánt épület. Három szintesre tervezem befejezni úgy, hogy akár különálló épültekként is használhatóak legyenek.
kibeszélő - Page 3 001dqn


kibeszélő - Page 3 002ti



kibeszélő - Page 3 003nwy



kibeszélő - Page 3 0042ma



kibeszélő - Page 3 005e


Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyVas. Márc. 10, 2013 7:42 pm

Mondjuk, mivel eléggé kreatív vagy a miből mit konvertálás terén eddig se nagyon értettem, hogy a na akkor majd megcsinálom miért nem volt eddig is a lehetőségek között Smile
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptySzomb. Márc. 09, 2013 2:51 pm

Inkvizítoron is kifakadtam a lenti dolgok miatt, erre benyögik, hogy van figura, amihez járnak plusz fegyverek... Jajj pedig már majdnem lebeszéltem magam arról, hogy veszek bogarakat.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyPént. Márc. 08, 2013 12:32 am

gorugrany írta:
A fő gond az, hogy wysiwyg-et jórészt el kell felejteni, mivel sok olyan egység van, amihez nincsen figura. Konkrétan pl: Ariadna 5th Minutement Ohio kilenc opciójához egyetlen változat jelent meg csak figuraként. Ha ragaszkodsz a szvsz marketinges ökörséghez akkor csak feleslegesen frusztrálod magad.
na egyébként ezt a figurát sose bocsájtom meg nekik. affraid fejetfalbaver mondjuk az egyik veterán is kemény. de ez... akkorse
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyPént. Márc. 08, 2013 12:26 am

Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 6:43 pm

A fő gond az, hogy wysiwyg-et jórészt el kell felejteni, mivel sok olyan egység van, amihez nincsen figura. Konkrétan pl: Ariadna 5th Minutement Ohio kilenc opciójához egyetlen változat jelent meg csak figuraként. Ha ragaszkodsz a szvsz marketinges ökörséghez akkor csak feleslegesen frusztrálod magad.
Vissza az elejére Go down
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 6:13 pm

Szerintem Béla ne add fel a dolgot, ha tetszik a játék, akkor érdemes belekezdeni. Nem egy WHFB ez azért így sem.
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 6:05 pm

Át is fogom gondolni a dolgot, bár a 3 különböző seed soldier és a speculo miatt talán így is megéri a starter. Utána kell nézni.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 5:57 pm

ja startert én is kihagyhattam volna, nem gondoltam át nyilván rendesen. mondjuk egy figura kivételével én mindent tudok belőle használni és még majdnem wysiwyg is lesz. az az egy figura, meg pont tetszik. szóval én nem buktam nagyot. a starterek nem feltétlenül használhatóak, sokszor felesleges velük kezdeni.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 5:53 pm

Én pl. pont ezért nem rendeltem startert. Smile
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 5:36 pm

Nem biztos, hogy nem veszek, csak most szembesültem igazán azzal, hogy amivel a cikkekben belerángatják az embert a játékba, (alapdoboz tökéletesen játszható - hogyne persze, az enyém pl. még csak nem is szabályos...) az nem igaz. Ide is kell egy 15-20 bakás alapbázis, és ezzel nem a startert bővíted, hanem inkább lecseréled a figurákat.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 5:31 pm

szerintem annyi is elég lett volna, hogy inkább nem veszel... Laughing de persze te tudod, hogy mennyi időd van. Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 5:22 pm

Kezdek elbizonytalanodni azzal kapcsolatban, hogy valójában akarom-e én ezt az infinityt. Kezdjük ott, hogy az egyetlen sereg/sectorial ami tetszik, a már említett sasvasti banda, így ebből kell gazdálkodni. Olvasgattam, kérdezősködtem azzal kapcsolatban, hogy mit hogyan kellene, kaptam is tanácsokat bőven, és elkezdtem megnézegetni, hogy mit kellene vennem. Aztán rájöttem: nem olyan egyszerű műsor ez, hogy egy starter meg pár figura, a helyzet ennél sokkal árnyaltabb.

Kezdjük az elején: a sasvasti starterből én nem fogok tudni 150 pontos csatát játszani. Vagyis tudok, de akkor a csomagban lévő hat figurából három nem lesz wysiwyg, ami a játék elején nagyon zavaró. Ennek oka, hogy a speculo killer 1-es SWC-vel rendelkezik, és a legolcsóbb hadnagyválasztás 2-be került, azaz a fuxolt seed soldier, a sniper-es malignos csak alapbakaként hozható, és a hadnagyi opcióban a shoruded is más fegyverrel van felszerelve, mint a dobozban található. De ezt még kibírnám.

Aztán jön a fejlesztés, mondjuk 200 pontra. Ehhez kell egy Aswang, aki az egyetlen értelmes hadnagyválasztás a seregben, tekintettel arra, hogy a fenti 2-es SWC helyett 0-sal rendelkezik. Egyfajta Aswang modell létezik, a boarding shotgunos. Természetesen hadnagyi opcióban az aswangnál multi rifle van. Hello egyértelműség, hello Wysiwyg – és ha szólok, hogy a fickó proxy (és a drágább, ellenben szarabb fegyverzettel van), már mindekinek egyértelmű lesz, hogy ki a hadnagyom. Épeszű ember azzal a fegyverzettel más miatt nem hozná.

Aztán kellene egy Gwailo modell, mert az tetszik a legjobban, ráadásul még jó is, meg ajánlják, meg ebből fér be kettő. Három modell létezik, persze mindenki a negyedik opcióban, missile launcherrel hozza, de ezt mondjuk leszarnám. A gond a következő: a 200 pontba az alapdoboz és az Aswang mellé két gwailo fér be, mindkettő boarding shotgunnal. Pedig ha csak 8 pontot le tudnék valahol faragni (nem tudok), akkor felrakhatnék végre két különböző figurát is, ami tetszik.

És végül ott a Noctifer, ami a legjobb hacker, de hacker modell csak Malignosból van, újabb proxy… Direkt hacker modell egy létezik, a Malignosból, aminek az AVA értéke kettő, és a fenti pakkban már van egy sniper. Ha a hackert is hozom, akkor az a figura megint repül ki az SWC érték miatt, helyette kell egy másik figura, mondjuk a combi rifle verzió. Abból van is figura. Nade miben? Hát persze, hogy a nem sectorial alapdobozban.


Összességében: Ha 200 pontot szeretnék játszani, akkor a hozott 8 vagy 9 figurából öt nem az lesz, amihez van modell, ha pedig a seregkönyv legoptimálisabb verzióját szeretném hozni, akkor hét ilyen lesz. Fapadosítani úgyszintén nem tudok, mert ahhoz, hogy szarabb figurákat hozzak, plusz arcokat kellene vásárolnom, és a starterből három figurát kihagynom. Agyrém…

300 pontra még nem néztem meg, de a fentiekből kikövetkeztetve nyilván az lenne, hogy megint újabb figurák kellenének, nem lenne jó a starterből kivett cucc az AVA miatt. De ezt még meg kell néznem, a 300 pont meg még nagyon messze is van.

Persze nem kell erőltetni a wysiwyg dolgot, de akkor játszhatnék akár nida proxikkal is.

JA, és még valami: a fentiek nem arról szólnak, hogy milyen nehéz jó sereget rakni, hanem arról, hogy milyen nehéz wysiwyg szabályosat, ha esetleg valaki azzal vádolna, hogy tápolni akarok. A tápos opciónál olyan figurákból kell duplázni, triplázni, amik nem is tetszenek, és még csak az alapdobozban sincsenek benne.


A hozzászólást subaggut összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Márc. 07, 2013 5:32 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 4:42 pm

Ma írtam Elementnek, ez még legalább két hét szerintem.
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 2:55 pm

még semmi. máté legalábbis nem szólt.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 1:57 pm

Van már valami hír az infinity rendelésekről, vagy még ülnek a papírokon az illetékesek?
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyPént. Márc. 01, 2013 1:54 pm

hát őőőőőőőőőőőőő...pont erre gondoltam. cheers

én is csináltam egyébként egy hasonlót cd tokokból, ami nyilván fele ilyen faszán nem néz ki. azt is felfuxolhatnád, majd beszéljük meg. alapnak azért az is jó lesz.

szóval igen, csináld ezeket meg, szerintem nagyon jók lesznek infihez.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyPént. Márc. 01, 2013 11:23 am

szerintem nagyon pofás Very Happy
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyPént. Márc. 01, 2013 11:17 am

Kicsit ideszemetelek. Egy jó fél óra alatt készítettem néhány tervet terepekhez. Ezek még csak a formák, még nyilván bitzelve, baselve lesznek 8utóbbi dobja majd igazán fel) a dolgok, most csak úgy egymásra szórtam a darabokat, hogy lehessen látni, mi készül. Ilyeneket szerintem bárki tud készíteni otthon lévő cuccokból. AZ egyik egy vegyi gyár szerűség lenne, a másik pedig bunkerek, fedezékek sora. Az átlátszó dobozokat lehet, hogy papírmaséval be kell vonni, de ha minden igaz, a régi fehér Revell alapozó befogja őket. Még szerencse, hogy van itthon egy flakonnal. No, akkor az ötletek:



kibeszélő - Page 3 DSC03159

kibeszélő - Page 3 DSC03160

kibeszélő - Page 3 DSC03161

kibeszélő - Page 3 DSC03162

kibeszélő - Page 3 DSC03163

kibeszélő - Page 3 DSC03164

A kérdés, hogy elkészítsem-e rendesen, vagy ezek túl fapadosak? Nyilván ha a kiegészítők fel lesznek ragasztva, nem tűnnek majd annyira annak. Én azért már látom magam előtt az egészet, de potyára nem csinálnám meg. (Merthogy hasonlókból még legalább háromszor-négyszer ennyit tudnék készíteni, annyi cuccom van, szóval tényleg ilyen nagy gyár és harctér fílingje lenne az egésznek).
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 EmptyKedd Feb. 26, 2013 2:06 am

lassan végigérek az alapkönyv háttér részén, és hát azt kell mondanom, hogy nagyon jó. okosan kitalált népek, felépített birodalmak... tényleg nagyon jó lett. ebben a játékban bőven van annyi potenciál, mint a confrontationben volt. remélem ezt nem kurják szét annyira, mint azt sikerült.

annál is inkább, mert az is nagyon jónak tűnt, aztán mégis ment a süllyesztőbe, figurástól, szabályostól, világostól...

fórumokat egyáltalán nem olvasok, úgyhogy megkérdem azokat, akik már láttak hulló csillagot: vannak arra utaló jelek, mint ami convnál történt? mert ha igen, akkor nem élem bele magam túlságosan. vagy egyelőre még a felfutó résznél tartunk, és még akármi is lehet belőle?

nehogy abból legyen baj, hogy spanyolok és a spanyol gazdaság ippeg elég szarul kezd álllni...mondjuk ez a játék elég nemzetközi piaccal rendelkezik talán.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





kibeszélő - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kibeszélő   kibeszélő - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
kibeszélő
Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Infinity :: Akadémia-
Ugrás: