kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Grey Knight[Laci] vs.

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

Grey Knight[Laci] vs. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Grey Knight[Laci] vs.   Grey Knight[Laci] vs. EmptySzer. Márc. 06, 2013 10:08 am

subaggut írta:
Ha kezdek minden máshogy alakul, mert akkor beérek és akkor az deplojában ver agyon Smile
leköpiagépet

Gojo:
Jah a drenya az érdekes volt, nem mentem oda hozzá inkább akkorse
Én benne vagyok még ilyen kisebb csatákba, hangulatosak.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Grey Knight[Laci] vs. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Grey Knight[Laci] vs.   Grey Knight[Laci] vs. EmptySzer. Márc. 06, 2013 1:42 am

ja, nálam is ez volt. vagy valami hasonló... Very Happy

igazából szokás szerint adtam egy csomó előnyt, már a seregösszeőállításnál. hoztam egy drenyát, aminél lángszóró volt, meg mégnagyobb lánszóró...szerintetek hányszor lőttem vele? elárulom: 0. azt hittem, hogy lesz valami közelharcfél, ahol majd jó szolgálatot fog tenni. nem volt. pont.

nyilván egy lövős drenya szana meg széjjel szedte volna a páncélba öltözött páncélos lovagot, aki így is éppenhogy egy seben úszta meg. ha...á be se fejezem... Very Happy ja, meg nyilván adhattam volna valami páncélba öltözött páncélos lovagnyitogatót a wolfos lordnak. majd legközelebb kap. csak az a baj, hogy minden csatában valami egyre nagyobb jön ellene és szerencsétlent mindig az előző csata alapján szerelem fel cuccokkal... Very Happy szerintem már a haját tépi szegény. mondjuk adhatnám neki a legkomolyabb cuccot is, de akkor hol maradna a tanulási folyamat?

én egyelőre nagyon élvezem ezeket a kisebb csatákat, mert sokkal könnyebben értem, hogy mit nézek be és sokkal többet tanulok belőlük. én egyelőre erőltetném még ezt.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Grey Knight[Laci] vs. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Grey Knight[Laci] vs.   Grey Knight[Laci] vs. EmptySzer. Márc. 06, 2013 1:29 am

Hát, kb. ennyi... Smile Annyi kiegészítéssel, hogy a trukkban csak 12 slugga volt, mert több nem fér el. Amit én megtanultam: 6th ed. egyenlő a lövéssel. Ennek ellenére nem fogok dakkacsapatot összerakni, mert egyrészt a f*szom konvertál annyi lootát Smile másrészt nekem a gyakós csapat tetszik. Majd alakul ez. A nehézfegyveres GK-k meg nagyon táposak a fal mögött. Ha kezdek minden máshogy alakul, mert akkor beérek és akkor az deplojában ver agyon Smile
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

Grey Knight[Laci] vs. Empty
TémanyitásTárgy: Grey Knight[Laci] vs.   Grey Knight[Laci] vs. EmptySzer. Márc. 06, 2013 1:13 am

Már jó ideje akarok csatariportot írni, de most végre elszántam magam...
(Az adott játékostársak meg majd úgy is kijavítanak ha valamire nem jól emlékszem.)

vs. Gojo(Space Wolf)
1000

Kis baráti csata, amit rohadt sokáig játszottunk, és fixen befejeztük azt hiszem az 5. kör végén, utána lebeszéltük
teoryhammerben hogy kb. mi lett volna még.
Gojoval megbeszéltük hogy azért olyan nagy köcsögségeket nem hozok, csak próbálgatok. De minden bejött kb. amit
hoztam:D

Gojo csapata:
Space Wolf
HQ
Ütős kari farkason
Troop
2x 6 minimal marine flamer,Razorback/HB/(asszem)

Drenya, ccw+flamer

1xTWC(HQval ment)

2x5 Deva, Lascannon/H.Bolterek
/Gojo nyugodtan javítsd át, pontosítsd ha akarod/
Saját csapat:
HQ
Coteaz
Troop
2x Henchmen: 2 Jokaero, 5 Warrior Acolyte
1x10 GKSS: 2x Psycannon, Justicar:Halberd
1x5 GKSS: 1x Psycannon, 1x NDHammer, Justicar/Halberd
Elit
Vindicare Assasin
Heavy
Nemesis Dreadknight/NGSword
Fortress
Aegis, reserve újradobatós cuccal
(reservben 10esGKSS fele, lövős fele aegis mögött, továbbá tartalékban volt a Dreadknight, ezek mind DSel jöttek)
Gojo kidobta hogy foglal a HQja Warlordba, nekem mind1 is volt a képesség.
Coteazal elvettem a kezdést, mák...
2obijekt nála, 2 nálam, 1 középen
Felpakolás:
Gojo egyvonalban felált, nekem balról jobbra: Devastor szélen, TWC+HQ, Devastor, Razor, Drenya, Razor.

GK ugyanígy 5GKSS, Aegis mögött Henchmen, Coteaz Henchmenel, 5GKSS, Assasin

1.kör
Mozgásom kb. 0, jött a dakka-dakka. Razor pukkant, másik nem lő meg 2 HP.
Gojo jön előre kb. mindennel kivéve Devák.

2.kör
Reservből megjönnek a cuccok, elkezdtem fogyasztani a gyalogosait is, én gyakorlatilag nem kaptam sebet,
vagy csak minimálisat.
Gojo jött tovább.

3.kör
Maradék Razor pukkan, TWC beér és levágja az 5fős GKSS-t, Gojo lassan tovább fogy, eltúnik 1Deva és 1Tac Squad.

4.kör
Dreadknight pár sebbel beéri a harcal végzett TWC+HQ kombót, kiszedi a HQt és éledben marad.
5fős GKSS ami be Deep Strikeolt elfogy lövésből, Ageis mögül Coteazal megindul a másik fele a középső obijekt
felé. Assasint kilövik, továbbra is kempelek aegis mögött Gojo pedig egy rom mögött.

5.kör
Dreadknight levágja a TWC-t is, de 1 sebe marad, Coteaz szintén 1 sebes, Gojonak hátul kempel ami még él.
Itt mivel mennem kellett véget vetettünk a csatának.

Igazából én döntetlennek könyveltem el, de jobban álltam végig, talán ha tovább játszuk nyerhettem volna.
First Blood és Warlord miatt vittem volna, 1-1 foglalt obijektel.
ÉLvezetes csata volt, bocs ha nem túl részletes a leírás de már nem emlékszem mindenre:)
Köszönöm a meccset!

vs. Suba(da Orkz)
1500

Suba csapata:
HQ
Warboss, cyberbody, claw vagy fist...nagy állat.
Troop
Nobok, talán 10en, Trukkban, minden földi jóval, dokival
1x20 boy Warwagon
1x20 boy Trukkban
12 Grechin
Elit
1x15Loota Warwagonban

No meg a konvertált dakka repcsi.

Saját csapat:
HQ
Coteaz
Elit
Vindicare Assasin
4 Paladin, 2Halberd, 2 Hammer(amolyan berza egységnek)
Troop
2x5 GKTerminator, 2xHalberd, 2x Hammer, 1x Icinerator, Justicar/Halberd
1x Henchmen: 6 Warrior Acolyte, 2 Jokaero, 2 Servitor/Multi-melta
1x Henchmen: 5 warrior, 2 Jokaero
2x Henchmen: 3warrior, 1 Razorback/HB,Psybolt Ammo.
Heavy
Dreadknight, NGSword, Heavy Psycannon(ezt régóta ki akartam próbálni így)
Fortress
Aegis+Quad Gun

Warlord képességek mind1, amúgy obijekt, nálam 3 nála 2.
Felpakolása nekem balról jobbra:
Looták Wagonba, Slugák Trukkba, Grechinek fedezékben, Slugák Wagonban, Nobok Trukkban+HQ.Repcsi reserve.
Saját felpakolás ugyanígy: Razor, Dreadknight, Razor, Aegis mögött Coteaz nagy Hechmenbe QGnál, másik Hencgmen,
Paladinok bodyguard módban, Assasin beszivárgott középső épület tetjére.2 Termi Deep Strikal érkezik.
Én kezdtem, így összeségében nagyon nagy taktikai előnyben voltam.

1.kör
Nobok trukkja pukkan, többi pár HPval megússza, Dreadknight előre indul, kis helyezkedés.Slugák trukkja nem mozog.
Suba előrelóditja a hordát, Dreadre lő rengeteget, de pofátlanul dobom a 2+t. Ekkor látszott hogy gondba vannak a
zöldek.
2.kör
Egyik termi bejön Nobok és Wagonos slugák mögé, flamerrel leszednek pár nobot, akik a robbanásból is kaptak már pár
sebet. Slugák dizájnos wagonja pukkan, elég sok belehal, másik sluga osztag trukkja immo, looták wagonja bírja.
Suba berohanja a Termiket a Nobokkal, páran meghalnak de a termik nem bírták a sok fistet, Dreadknightot szénné
lövik a looták.
3.kör
Assasin kancsal, lelövünk ezt-azt, helyezkedünk, lassan de fogynak az ork gyalogok.Slugák Trukkja roncs, kiszállnak
és bújnak.Lejönnek a termik a roncs trukk elé, keményen megszorják a trukkból kiszállt sluga osztagot.
Suba tolja előre a Nobokat és az ex wagonrájder boyokat.
4.kör
Hátul pár Hecnhmen hullott csak gyakorlatilag védekezsére bírtam az orkokat, így még messze vannak, és folyamatosan
kapják a dakkát. Paladinok elindulnak Aegis mögül a közeledő maradék Sluga és Nob osztagok felé.
Looták lelőnek párat a Termikből, megjön a dakka jet, elfelejtek rálőni QG-al. Waaagot bemondja Suba és kinyírja a
nagy Henchmen osztagot ahogy kell. Trukkból kiesett slugák elmennek másik oldalon lévő obijektet foglalni.
5.kör
Wagonos slugákból csak a főnök él, és nem fut el mert lebassza csoppával az utolsó boyt.(már végre majdnem sikerült
lelőni őket). Nobok kapnak pár Lascannont, Looták wagonja 1 HPn bírja, QG leszedi a repcsit, Termik berohanják a
grechin osztagot, amibe alig vannak, de megdobta az LD-t 2 körig, lapulnak a fedezék mögött, majd overwathcban
lelőnek egy termit...Very Happy a roham nem éri el őket. Paladinok berohanják a Nobokat, kiszedik a HQ-t majd leesnek.
Otthagyva 3 Nobot. Jól dobtam alapvetően de nem ebben a harcban:)
Minden jön előre tovább.
6.kör
Fixen foglalom az obijekteket, maradék 1 Nob sluga vezírt agyon lövik, Grechinek elfutnak, ezzel feladva az
obijektet. Termik bemennek foglalni.
Looták lelövik a maradék Termiket. Ezzel elúszik 4 pont, 3 az obijektért és 1 Linebreaker, ez fájt.

Itt a vége.
Looták hősök voltak, meg fent maradt a doki 2-3 Nobal. No meg a Sluga egység ami foglalt egy obijektet, kb. 15en.

11-3 ide. First Blood+Warlord, 3 obijekt - 1 obijekt.
Nem volt egy fair meccs, GK full sluga sereg kivételével erősebb az Orkoknál, sokkal. Az pedig fokozta hogy nálam
volt 3 obijekt és én kezdtem, 2 DSelő Termi osztaggal. Ha nem felejtem el a QG-al lőni a repcsit, sokkal csúnyább
lehetett volna. Mindent összevetve szerintem jó meccs volt, remélem Suba is élvezte, nem az ő hibája volt hogy a
GK sereg nem lett a Looták mardaléka. Minden bizonnyal sokat tanult. Nekem is új tapasztalattal szolgált
az Orkokkal kapcsolatban. Ezúttal is köszönöm a meccset!

Hamarosan írok a Patrik elleni CSM vs. GK durvulásról 2500 pontba, ahhoz még kell egy kis lelkierő.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Grey Knight[Laci] vs. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Grey Knight[Laci] vs.   Grey Knight[Laci] vs. Empty

Vissza az elejére Go down
 
Grey Knight[Laci] vs.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Patrik - Grey Knight
» Laci-Daemonhunters

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér-
Ugrás: