kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 wh fantasy hírek

Go down 
+15
lordbill
Patrik
Bm
YKoS
BoneHeart
subaggut
voroncov-draskov
Pavano
MAXXxxx
gorugrany
Berzenke
exael
Eddy
Yoda007
gojo
19 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next
SzerzőÜzenet
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyHétf. Ápr. 26, 2010 11:36 pm

Hát nekem nem. Az orkokat jól lerendezik ezzel (még a mostaninál is jobban): Ha lesznek durvább mágiák, attól a kis és a nagy waaagh ugyanaz marad. Eddig én két dologra alapoztam a seregemet: két-három drága, erős karakterre, (köztük tápos sámánokra) és arra, hogy a mozgatós zászlóval, Waaagh-gal én rohamozok. Mindkettő mehet a kukába a százalékos dolog, arandom mágia (lassan minden random lesz a seregemben) és az I sorrend miatt.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyHétf. Ápr. 26, 2010 11:16 pm

tyűha...azért ebben vannak ám változások. bár nekem tetszenek így elsőre.


pletykák öszegyűjtve kiegészítve

mondjuk a mágia nem hogy vissza lenne véve, hanem még erősebb is lesz ha bejön. én azt hittem, hogy csökkenteni fogják a kockák számát, de ha jobban belegondolok, akkor nem ez lesz. két kockánál ugye az átlet az hét, nyolc körül lesz. ha ehhez hozzávesszük még a varik szintjeit, átlag tíz felett simán kijöhet a dolog. ráadásul a varázslatok is dúrvábbak lesznek, ahogy írják. szóval ez inkább tűnik erősítésnek, mint gyengítésnek.

belegondolva ebbe a 25% karakterbe, nem hiszem, hogy azt fogja jelenteni, hogy nem lehet majd hozni rendesen karaktert, hanem sokkal inkább azt, hogy 2000 pontban fognak az emberek játszani, hanem mondjuk 3000 pontból. ehhez meg ugye több baba kell, ami többe kerül...stb. ezt erősíti az a dolog is, hogy minden lövős lőhet két sorból is, így nem foglalnak annyi helyet, tehát marad hely az asztalon több egységnek a nagyobb ponthoz.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyHétf. Ápr. 19, 2010 2:22 pm

reszben. Par torpe meg maradt, de utoljara talan 2008-as GD-n jatszott veluk (mondjuk belegondolva en meg legjobb esetben is 2008 nyaran)

Idézet :
én nem fantasys babákkal akarok 40kzni...
nekem is ez a legnagyobb felelmem, de talan ennyire nem orultek meg (igen, "a remenyhal meg utoljara").

bar per pill az erdekel leginkabb, hogy mit lehet majd kihozni a gyors seregembol.
Mostani reszig uraltam a mozgas fazist es eleg jol szivattam az ellent mozgasilag/moralban, de felek, hogy ez az elony megmarad (moralszivatas szinte biztos, hogy gyengul)
Loves es magiaban eddig semmi sem voltam (es mintha magiafazis erosodne a 8-ban), igy ott max szivok
kozelharc meg... nos ha S3 AP helyett ujra S4 lennek Very Happy Very Happy Very Happy, kulonben ott is gyengules (bloodletterek eseteben)

szoval izgi lesz. Eddig baj volt a TK/VC/WE-fa seregekkel, mostantol meg a kockak es szornyek miatt az Orc/Empire/Torpe/beast/Skaven is beall a sorba.
Tobbi kb hasonloan sziv, mint a demon.

A vicc, hogy az igazan beteg Tzeench-es kombo(flamer, horror, heralds, nevesitett nagydemon) talan meg erosodik is a 2D6+magiaszint kockak miatt. (eddig effektiv a 2D6 helyett volt a 2PD), igy a demonsereg tovabbra is szivatos lesz, de nem az a fajtaja, amit kedvelek.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyHétf. Ápr. 19, 2010 1:15 pm

MAXXxxx írta:

jatszhatatlan nem lesz, csak mximum 0 kulonbseg a WHFB es 40K kozott.

Amugy Conf se lett jatszhatatlan, egyszeruen csak nincs a kozeledben senkinek sem conf serege.

Energy is eladta a seregét? Sad sztem a conf4 szar, a 3, vagy 3,5 még élvezhető, gondolom ezért is játszik inkább mindenki azzal. Wink

azért a 0 különbség whfb és a 40k közt számomra egyenlő a játszhatatlannal, én nem fantasys babákkal akarok 40kzni... most ez a 1 mentősdi, meg a core osztagok foglalnak stb. eléggé arrafelé tendál. remélem a 9.ed ben mindenki skirmisher lesz meg kap +1 támadást rohamkor, meg...
nekem igazán nem tetszik ez a tendencia.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyHétf. Ápr. 19, 2010 12:45 pm

YKoS írta:
MAXXxxx írta:
Bm írta:

Úgy tünik sokmindent átvettek a 40kból. Illetve itt is úgy alakítják át, mint ott.
ami az esetek legalabb feleben baj, mert epp azert volt erdemes WHFB-t jatszani, mert mashogy megy, mint a 40K.
azért az elég mókás lenne, ha ugyanaz történne a WHFBvel, mint a Conffal, és ez is játszhatatlan lenne az új kiadással...
pale várjuk a könyvet, aztán kiderül.

jatszhatatlan nem lesz, csak mximum 0 kulonbseg a WHFB es 40K kozott.

Amugy Conf se lett jatszhatatlan, egyszeruen csak nincs a kozeledben senkinek sem conf serege.
C4-ben inkabb az a gondom szabalyilag, hogy tisztara, mint a 40k:
- skirmish mindenki, osztag mindenki,alt 4+-ra dobsz, stb.
- ha mar szinte ugyanaz a rendszer, akkor maradhatok a regebbinel is.

mondjuk a lepesnek van 'ertelme'. Igy lehet mar WHFB-t is arulni a 10 eveseknek, akik a 40K kockadobalos oruletet ugy ahogy megertettek, de a whfb valamivel gondolkozosabb felallasa mar sok volt.
Es igy nem az van, hogy 10-13 eves korig van 1-2(-sok) 40K serege, majd 13+-tol 1-2 WHFB serege, hanem mar 10 eves kortol szimultan mindket rendszerben legalabb 2-2 sereg.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyHétf. Ápr. 19, 2010 12:35 pm

MAXXxxx írta:
Bm írta:

Úgy tünik sokmindent átvettek a 40kból. Illetve itt is úgy alakítják át, mint ott.
ami az esetek legalabb feleben baj, mert epp azert volt erdemes WHFB-t jatszani, mert mashogy megy, mint a 40K.
azért az elég mókás lenne, ha ugyanaz történne a WHFBvel, mint a Conffal, és ez is játszhatatlan lenne az új kiadással...
pale várjuk a könyvet, aztán kiderül.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyHétf. Ápr. 19, 2010 12:05 pm

Bm írta:

Úgy tünik sokmindent átvettek a 40kból. Illetve itt is úgy alakítják át, mint ott.
ami az esetek legalabb feleben baj, mert epp azert volt erdemes WHFB-t jatszani, mert mashogy megy, mint a 40K.

-----

az eddigi pletykak alapjan erosen gondolkodok, hogy hogyan lesz eletkepes a slaanesh seregem...
- MSU gyengitve elegge kockak javara
- mentok egymasra epulese... mondjuk mindegy nalam, de innentol nincs ertelme a bloodcrusher heraldnak
- lovassag effektive gyengitve
- ld-re alapozott strategia kuka (elvileg nem lehet mar fear+tulerore alapozni)
- ASF effektive gyengitve (hiaba utom ki az elso sort, a step-up miatt kb ugyanannyi ut vissza)
- pancelmodositok eltunnek... mind az 1 fele amire emlekszem?
ha bizotssa valnak a pletykak (kijott a konyv), akkor nagyon at kell gondolnom a sereget, a hirek alapjan akarmi lever.

a vegen meg nekem is at kell allnom a gojo altal oly imadott 2x6 flamer es par osztag horror-ra, ha nyerni akarok. Razz
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyHétf. Ápr. 19, 2010 10:06 am

Sebaj, ha megvan a rakéta, akkor biztosan lesz majd légi csata is.

Úgy tünik sokmindent átvettek a 40kból. Illetve itt is úgy alakítják át, mint ott.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyVas. Ápr. 18, 2010 10:15 pm

rakétakalapács? F O S... sír
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyVas. Ápr. 18, 2010 7:24 pm

hivatalos megerősítés, hogy júliusban jön a 8. kiadás

valamint

hivatalos borító:

wh fantasy hírek - Page 5 WFB-8th-cover
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyVas. Ápr. 18, 2010 11:28 am

cheers

We have confirmation! The upcoming White Dwarf is listing July as the month for 8th Edition Warhammer Fantasy. Get ready Generals of the Old World, change is officially on the way!

So that gives us:

May: Orcs&Goblins (wfb)
June: Spearhead (40k)
July: 8th Edition (wfb)
August: ???
September: ???

cheers

továbbá rpg ről tegnap:

It has been said that army construction is moving back to percentages.

There have been not been strong rumours yet to support a specific % for each slot. However most people seem to believe it will be limited to 25& for Special and Rare choices, with armies always having to take 25% min core.

It is currently disputed wether the Slot System will be dropped.

Categories for core/special/rare are remaining.

Magic

No longer are power dice generated by the number of spellcasters. The pool is now decided by 2D6. All Magic users add their magic level to the score rolled.

All Wizards have a chance to generate more power dice. - Avian

Irrestiable force will ahve a downside (Maye forgeting the spell for example)

If a wizard fails to cast spells (not counting dispels) in subsequent attempts he/she miscasts

Miscasts will be harder to have but much more devastating.

Dispel scroll will noe only add dispel dice (+2 dice to the dispel dice pool once per game). (This may be possibly just speculation)

Somepeople have said you may be albe to, "carry" over power dice, but holding too many power dice could have drawbacks.

All the book Lores will have more supportive spells than they have now, and will all be getting a major remake to fit in with the new edition. Each magic lore will get a SUPER speel like Curse of The Horned Rat for example.

Dispel attempts will be made by independent wizards, kind of like a magic duel.

There will be a higher chance of miscast if you multiple casters.

If a wizard fails to cast a spell, he cannot cast any more spells for the rest of the magic phase.

Close Combat

There are 2 new rules to be introduced here; What I have named 'Stepping up', and a 'Horde' rule. - Harry.

What is 100% clear is that models in the second rank will have some role to play in most combats

Stepping Up Rule- Harry/ Avian

Basically how this works is that the second rank get to fight only if the guy in front is killed. But they only get a single attack regardless of what their profile attacks are, or what weapons they are carrying.

It is not yet clear whether special rules can be used in addition to this to this or not. (frenzy, hatred and killing blow etc).

No word has come on how spears will work in the new Edition.

In other news, cavalry will still only fight in 1 rank.

Eg; You have a unit of 20 guys, 5x4, 5 of which are in base contact with the enemy and 15 are not. The enemy strikes first and kills 6 of your guys. As you now have 14 models you have sufficient numbers to step up and replace casualties.

Because the front 2 ranks consists of 10 models overall, 6 of which are now dead, you still get to fight back with 4 models. In the next round of combat, the ranks are reset, so 5 models are in base contact, 5 in the second rank (capable of ‘stepping up’) and 4 in the third (remember, you still have 14 models). This time the enemy kills a further 8 models, leaving you with 2 models that get to fight back and a unit of 6. - "Grimstonefire"

"Horde" special rule
Fight in 3 ranks if 10+ wide (4 with spears). - Avian

Ony one save may be used against an attack now, just like in 40k. Youmust choose wether to use your ward save/ armour save.

Crush them! Special Rule
Creatures like Minos, Ogres and Trolls etc; will have a
dditional stomp/crush attacks. This is to represent there sheer size and them trampling smaller/lesser races underfoot. The bigger the creature the better the attack. These are not like impact hits.

There will be fewer armour save modifiers.

Shooting
Not much is known about the shooting phase but here we go!

Armour save modifiers will also be fewer here.

Archers will fire in two ranks, not just High Elves- Harry

Somebody suggested the removal of guess range from warmachines. (If this was you PM me!)

Psychology

Fear and Terror
When in combat, units or monsters will gain additional points to their combat res. As normal this will be added to the number of wounds caused by the Fear/Terror model/unit, as well as ranks, banners, etc. These bonuses may be cumulative between fear/terror causing things attacking a unit.
Autobreaking from fear or terror is gone. (And it's about time!- Deff)

Missions
For guidelines on how these missions might look, check the GW Grand/Doubles tournament sceanarios.

There will be around 15 missions in the new rulebook. About 8 or 9 of the missions need Core units to capture objective, in addition to this units will require banners to capture objectives. Several missions had multiple objectives.

Victory conditions have been mentioned rather than "victory points".

Terrain: Difficult terrain may be merged with very difficult and envelop more things. Many presume more than affecting just movement, perhaps shooting or magic casting.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyPént. Ápr. 16, 2010 12:13 pm

Eh, lehet, hogy valamire mégis be kel ruházni, bár előbb ki kellene festenem végre a a maradék 1500 pontot. Mire 20 baba lett volna vissza a 100 százalékos festettségig, (4000 pötty) hát dectum nem lerontotta az arányomat, mikor adott ingyen 1500 pontnyi orkot, szekeret, és hősöket? De rossz nekem! Smile
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyCsüt. Ápr. 15, 2010 9:32 am

suba:

The Schedule
So lets look at the overall schedule and what we think is going on:

May: Orks&Goblins WFB
June: Spearhead 40K

Fantasy 8th and the next 40K codex have got to be shoved in there fairly soon after Spearhead I would think. The conventional wisdom says that for 40k, we will see a fall and holiday-january release slots for the next 2 books.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptySzer. Ápr. 14, 2010 12:44 pm

A trollok szépek, kár, hogy nemrég öntettem a régiből egy halommal. A cocák csúnyák, de a lovasaik jól néznek ki. Bár nem cserélném el őket a konvertált malaclovasaimmal. Szóval rajtam most nem gazdagszik a GW. Smile
Vissza az elejére Go down
TöKöS
zászlós
zászlós
TöKöS


Férfi Hozzászólások száma : 130
Age : 31
Location : ...on the road to the Valhalla...
Registration date : 2009. Feb. 22.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 11:08 pm

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ
A trollok nagyon cukrok Smile nagyon el lettek találva
Üdv! :harr":
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 10:57 pm

szerintem a trollok iszonyat jók, de a malacok se rosszak. Főként a beast seregbe jók, pumba helyett, mivel 15 fontért kapsz ötöt, míg a pumba önmagában 15 font
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 9:31 pm

új trollok és malaclovasok:

http://www.belloflostsouls.net/2010/04/wfb-news-new-troll-boar-boys-minis.html

a trollok szerintem nagyon jók. a lovasokat meg láthatóan pumba kitalálója tervezte...siralmasak.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 2:19 pm

ez elég nagy ostobaságnak tűnik... eddig is lehetett volna 10 szélesen hozni gyalogokat, de hát ugye nem nagyon volt ilyen. Smile mondjuk ez a 3 sorból ütés lándzsával elég mókás lenne a szauruszokkal Very Happy az mennyi is? 60 támadás? vagy az ASF-es elfekkel 30 bökés mielőtt megszólalnál? silent
meg hát sok támadás ide vagy oda 1+os mentős dolgokkal azért nem nagyon tudnak mit kezdeni ennyien se, a korábban említett manőverezési nehézségekről nem is beszélve (mondjuk elkerülni is nehéz lesz őket Very Happy ).
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyVas. Ápr. 11, 2010 5:22 pm

jah, azt hittem, hogy a bloodletterek 2 őt támadnak... Very Happy gondoltam tápos démonok, biztos tudnak ilyet. Very Happy

igen, így sokan üthetnek vissza elméletileg. de ugye csak az üt aki talpkontkaban van. vagyis hiába van 50 swordmenem 5 sorban 10 esével szemben egy karakterrel, mert lehet, hogy 5 sor tud ütni, de minden sorból legfeljebb 2-3 bunyi. tekintve, hogy 50 szer annyian vagyok, mint az a nyomorlutl karakter, ennyi azért talán jár is. nehogymár statikus cr ból kelljen lenyomnom 50 harcossal egy nyamvadt hőst...akárki is legyen az. szerintem a jelenlegi szabályok az elit egységeknek kedveznek és nem veszik igazán figyelembe a tömeget. hát majd most talán igen.

arról meg ne is beszéljünk, hogy a pontokon nem fog változtatni az alapkönyv. vagyis 50 birodalmi pont ugyanannyiba fog kerülni, mint most. most sem akadályoz meg semmi abban, hogy hozzak 50 fős egységet, és a 8. ban is ugyanannyi pontban fognak kerülni. ráadásul egy ekkora egységet könnyű oldalba kapni, manőverezni szinte lehetetlen vele, el sem fér igazán az asztalon.

persze ezek még nagyon csak pletykák. meg nem is gondoltam igazán bele, hogy melyik irányba is tolják el valójában a játékot.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyVas. Ápr. 11, 2010 3:54 pm

5 szelesen a bloodletterek utnek per pill 5-ot ugyanugy mint a birodalmiak.

az rendben van, hogy 2(landzsaval3) sorbol ut mindenki, De az emlitett annyi sor ut vissza, amennyi az arcvonal fele mar kisse eros.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyVas. Ápr. 11, 2010 2:27 pm

egyrészt nem látjuk még, hogy a többi szabályt hogyan változtatják, másrészt, a jelenlegi szabályok alapján nem fog tudni támadni 30 birodalmi, mert annyian nincsenek btb ben. 12 blood letterre mondjuk vissza tud ütni 15? az meg azért már csak nem táp...sokkal nagyobb marhaság, hogy amíg a bloodletterek jelenleg ütnek 12 őt, addig egy 30 as birodalmi kocka 5 öt, legfeljebb 10 et ha spearmenek, amiből eséllyel alig marad valaki mire a bloodletterek leadják a támadásaikat. mondjuk én vagyok a hülye, hogy nem spearmeneket használok, ez is igaz. Very Happy

itt az ideje, hogy vége legyen annak, hogy 7 db HE swordmaster gond nélkül letakarít egy 30 as full commandos birodalmi kockát, csak azért, mert esély sincs arra, hogy páncélt dobassak velük, mert minden körben leszednek annyit, hogy ne tudjak visszaütni. ha legalább néhányan vissza tudnak ütni, van rá esély, hogy tőlük is esik körönként 1-2 baba. mert az oké, hogy sokkal képzettebbek, mint az emberek, de azért 5 szörös túlerőnél már akkor is kellene, hogy legyen esélyem, ha csak hadonászok körülöttük. a statikus cr pontokat meg a hajamra kenhetem a legtöbb esetben. én egyetértek azzal, hogy a swordmasterek legyenek sokkal erősebbek, mint egy sima birodalmi harcos, de legalább matematikai esélyt szeretnék arra, hogy meg tudjam őket sebezni. jelenleg erre nem nagyon van lehetőség. és itt most nem arról beszélek, hogy lőjem le őket...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyVas. Ápr. 11, 2010 1:47 pm

engem a tamadasos agymenes erdekel.
10 szeles osztag 5 sorbol tamad... azaz innentol a whfb is ugyanolyan esz nelkuli kockadobalos jatek lesz, mint a 40K? mondjuk ismerve oket meg hiheto is.
de azert szep lesz, hogy egy normalisabb birodalmi kocka (30fo) tud tamadni 30-at, mig az ugyanannyi pontbol jovo 12 bloodletter jo esetben 10 korul, esetleg 12-t, de akkor sorbonusz nelkul.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyVas. Ápr. 11, 2010 12:31 pm

csak már jönne. lol!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyVas. Ápr. 11, 2010 12:15 pm

szóval, hogy akkor 10 széles osztagok? mivan? hogyan fogunk mozogni az asztalon? most valahogy én nem annyira látom át, hogy hogyan is fog kinézni ez a játék, ha bejönnek az új szabályok.

azt a részét értem, hogy ismét a gyalogságra fogják helyezni a hangsúlyt. ez mondjuk gazdasági okokkal is magyarázható. ahogy 40k ban a tankok kerülnek sokba és a jelenlegi kiadás a tankokra is épül, úgy fantasyban a gyalogokból lehet pénz csinálni. mondjuk ez nekem tetszik, mert én tömb párti vagyok! csak akkor leszek mérges, ha a megvett 300 gyalogom mellé még kell vásárolnom 300 at...főleg, mert a jelenlegi babák kurva rondák.

azért kíváncsíá tesz ez az új kiadás. én egyelőre sokat várok tőle.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 EmptyVas. Ápr. 11, 2010 12:11 pm

OK, so things have been fairly quiet on the Fantasy front for a while, but the internet never sleeps. Here is a fine medley of some of the latest tidbits from the mill. From updated phase order, to the new boxed set, to rank bonus and everything in between:

General boxed set info via Jambodini:

I was at Warhammer World on Monday and was chatting to a member of staff there. He revealed a few things about the Fantasy update:

1) Fantasy 8th edition is out in summer.
2) The box set - The Gates of Calith - is High Elves and Skaven
3) The Elves get new spearmen and a plastic lord on Griffon
4) The Skaven get a Screaming bell ( )
5) Forge World are definetly doing a Chaos Dwarf rules set and models.
6) The Chaos Dwarfs are estimated to be out in 18 months, but the staff member suspects it might be about 3 years!


A new rank bonus system by everybody's favorite Reecius:

I was told at Adepticon by a very reliable source that in 8th ed Fantasy, Rank and File units will be able to go 10 wide, that combat will be fought to completion in one turn and that infantry will fight 2 deep, 3 with spears.

I hope this is true as it will make the game look cooler, and combat will be so much more effective. As it is, there is so much variability as 5 wide one rank deep, you throw so few dice. With 2 to 3 ranks and 10 wide, you start throwing dice like 40K which brings you closer to average and makes the game go back to blocks of infantry and away from the skirmish style game it is now. ~this was clarified to mean that 10 wide is needed to claim a rank bonus!!!


An alternative view of the new ranking system by Reds8n:

With regards to the ranks... well... what I heard was something that ran along the lines of a unit of infantry could attack with a number of ranks equal to half their frontage (rounding down), with certain beasts etc ( I assume things like ogres etc etc) counting as X number of normal infantry ( I want to say Unit Strength here but a lot of my fantasy knowwats aint all that). THusly a 10 wide block could attack with 5 ranks, an 8 wide block ( which I believe we see a few of in the Skaven book) could attack with 4 and a unit of 6 monsters.. like those 2 by 3 units of Minotaurs we've seen of late, could attack with both ranks. This could/would then be affected further by things like spears, other weapons, err... other things that matter in fantasy.


Other rumors skuttling around include:
-Moving the magic phase to the start of the turn, before movement.
-Possibility of a plastic Hellpit Abomination this year.
-Tomb Kings are still going strong in the development channel, and are coming sooner than later.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





wh fantasy hírek - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down
 
wh fantasy hírek
Vissza az elejére 
5 / 18 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 18  Next
 Similar topics
-
» fantasy linkek
» 40K / Fantasy kepregenyek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra :: játék hírek-
Ugrás: