kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 orkok (avagy miért gyors ami piros!)

Go down 
+4
kota
exael
MAXXxxx
Pavano
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
SzerzőÜzenet
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptySzer. Júl. 23, 2008 11:26 pm

Srácok, most voltam Pesten. Minden BKV gyorsjárat száma piros.

Látjátok az összefüggést? pislork

Úgy döntöttem, az új szabályokkal lesz értelme játszanom a zöldekkel. Uccu neki, rendeltem is még 6 kukát. Lesz boldogság, ilyen cuccal még nem tolta senki, ha jól emlékszem. Csak találjak olyan őrültet, aki összerakja őket... Én már csináltam hármat, az egy napi szopás volt. confused

Ha minden jól megy, kifestek néhány 40K-s tereptárgyat a közeljövőben, aztán azzal is lehet majd bizonyítani. Bár egyre kevesebb időm van, ha a vezetéssel végeztem, akkor kreatívkodni fogok. Még nem döntöttem el, miként, de a szándék megvan.

P.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptyPént. Feb. 29, 2008 2:10 am

Igen, kissé elrontottam, a "két opcionális Elit" az "Fast" akart lenni, csak elírtam.

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 28, 2008 5:29 pm

Idézet :
Az alábbi felállás kötelező: 2016 pont, 1 HQ, 4 Troop, 4 Elit, 1 Fast, további 2 Elit és legfeljebb 3 Heavy hozható, de ez utóbbi két kategória nem muszájból berakandó.

ha jol gondolom hova kellene az utos csapat, akkor:
olyan nincs, hogy 4Elit es opcionalisan meg 2 elit.

a kiiras szerint a kotelezo:
1 Elit, 1 Fast.
Es amit hozhatsz(ha jol latom a tervedet):
2 HQ, 4Troop, 4 Elit, 3 Fast, 3 Heavy.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptyCsüt. Feb. 28, 2008 4:12 pm

Tiszteletem!

Tapasztalatlan lévén egy kis segítséget kérnék seregépítéshez. A cél az ellenség teljes megsemmisítése (legalább 1900 pontot kell kinyírnom a győzelemhez a 2016-ból hat kör alatt!).

Az alábbi felállás kötelező: 2016 pont, 1 HQ, 4 Troop, 4 Elit, 1 Fast, további 2 Elit és legfeljebb 3 Heavy hozható, de ez utóbbi két kategória nem muszájból berakandó.

Ha valaki tudna javaslatot tenni, nagyon megköszönném.

Ezekből lehet gazdálkodni:

Big Mek with SAG
Warboss on foot
Warboss on bike
Painboy
Weirdboy
Big Mek with Kustom Mega-Blasta
9 Nob
9 Rokkit Boy
9 Big Shoota Boy
12 'Ard Shoota Boy
50 Slugga Boy
88 Shoota Boy
16 Stormboy
15 Loota
15 Tankbusta, 6 Squig
17 Kommando
4 MegaNob
17 Gretchin
17 Warbiker
1 Trakk
3 Trukk
1 Battlewagon
3 Killa Kan

Az ellenfelekről még semmit nem tudni. :-)

Az esetleges vendég-olvasók miatt írtam le részletesen, mi a feladat. :farao:

P.
Vissza az elejére Go down
kota
törzsőrmester
törzsőrmester
kota


Hozzászólások száma : 60
Location : fasz se tudja
Registration date : 2007. Dec. 14.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptyHétf. Jan. 28, 2008 11:13 pm

Vélemény : hát bazz dobj meg párral mert van kedvem orkokat össze rakni Very Happy
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptyHétf. Jan. 28, 2008 9:56 am

Hoi!

Szerdán megyek orkér', szerintetek mit érdemes beszerezni? Jó valamire a kommandós, az ugróork, a meganob vagy a warbuggy? Mert ezek eléggé kérdésesek...

Amit biztosan veszek:

- Codex
- Lootas osztag
- Tankbustas osztag
- Ork boys (sok, az eddigiekhez még 40-60 srác)
- Pszi-monk ork
- 2-3 Killa "Kan"
- Ha van, akkor gretchin-ből bármennyi
- Némi motor/teherautó, a grófi birtok teljesítőképességétől függően


Vélemény?

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptyVas. Jan. 20, 2008 2:12 am

nna most stabilabb a net, ugyhogy ujraproba:

- ha nagyon gyorsan ment (turbo boost), akkor nem lo, nem rohamozik. alapban motor 12"-t mehet, es utana lo, rohan.

- keveredest 1 dolog tiltja, egysegeknek 1"-re kell lenniuk egymastol, atmenni atmehet az egyik a masikon, de egymasban ugy tudom nem allhatnak. (ha megis, akkor csinald, de hozok valami sablonosat, hogy 2 osztag is essen)

- igen lehet
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptySzomb. Jan. 19, 2008 7:38 pm

Helló!
A régi kódex szerint igy voltak a dolgok:

-az ork motoroknak jár egy 5+-os fedezékmentő a nagy füst miatt,sőt a mögöttük levőknek is.Ezen kivül nincs más.Igen lehet lőni mozgás után is.Veszélyes terepen sebet kap ami ellen nincs mentő...

-igen,szerintem ezt nem tiltja semmi.

-persze,akár igy is lehet...
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptySzomb. Jan. 19, 2008 5:53 pm

Hoi!

A következő kérdéseim lennének:

- Az ork motor játéktechnikailag nem számít járműnek. Ennek ellenére kap valami mentőt, ha sokat ment az én körömben? Ha sokat mentem, attól még lőhetek vele? Veszélyes terepen sebet kap (le kell venni) vagy csak mozgásképtelen lesz, ha elrontom a 2+ dobást? Csak azért, mert elrontom... Basketball

- Ha egy osztag ork fedezékben van, de elég lazán állnak a srácok ahhoz, hogy beférjenek közéjük még mások is, akkor közéjük mozoghatok egy másikkal? Mondjuk nem akarok mozogni a nehézfegyveresekkel, csak odamennék egy másik csapattal is a fedezékbe. Lehetséges ez? Keveredhetnek a babák, amíg megvan a 2" az egységek tagjai között?

- Ha mozognak a babák, akkor is lehet az assault típusú fegyverekkel lőni, ez eddig OK. A kérdés az, hogy mozoghatok-e ellenkező irányba, mint a célpont? Például: 3"-re vagyok egy ellenséges egységtől, elmozgok mellőle 2"-et, aztán rálövök, majd az eredménytől függően rohamozom meg őket (vagy igen, vagy nem scratch ). Azt tudom, hogy nem rohamozhatok meg mást, mint akire lőttem.

Köszönettel:

P.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptyPént. Jan. 11, 2008 11:30 pm

Köszönöm a válaszokat, majd elolvasom az új pszi-monk ork leírását, hátha ő tud valami mantrát, ami védi a zöldeket... Igazi jobbos megmozdulás ez az orkság.

Az assault-os puska meg akkor igen durva így - még akkor is, ha gyakorlatilag többször lőnek vele mellé, mint bele.

Gojo: köszönöm a témát, nekem ez nem jutott eszembe.

P.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptyPént. Jan. 11, 2008 5:50 pm

Na akkor nézzük sorban:

-van a felsorolt seregeknek jópár fast egységük,az más kérdés,hogy ki mennyire használja őket...Mondjuk Maxxx azért előszeretettel hoz 3 speedert,és assault egységeket,úgyhogy ez változó.De van értelme,sőt erős dolgok vannak ott,és őket rakod fel az asztalra utoljára.Ork seregbe eddig mindig voltak motorosok,azok jók.A hátirakétásokat nem ismerem.

-Jó dolog az infiltrate,persze vigyázni kell,hogy ne lőjenek agyon,bár úgyis meg fogják próbálni...függ a küldetéstől,az ellenféltől is.Egy kifejezetten lövős sereg ellen,mint pl általában a tauk,gyorsan oda kell érni,különben szétlőnek.Az infiltráló egységeknek általában lehet különböző speciális felszerelést is adni.

-pszi ellen nehezen lehet védekezni,csak 1-2 seregnek vannak ilyen anti-pszi cuccai,hogy az orkoknak van-e azt nem tudom,de nem nagyon hiszem.

-Pontosan,mozog,lő 2-t,aztán rohamoz.

-Igen,igy van a lángszórónál.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptyPént. Jan. 11, 2008 5:33 pm

- motor mindenkepp megeri, ugroraketas ork mar kerdeses, de asszonnyak ok is
Norbinal nagyon nincs Fast
Exaelnel se gyakori
En mindig hozok 3-at a 3-bol (bar en meg tavol lenni, nem szamitani)

- jok, pl objektiva elfogasra (pl legutobbi versenyen objektivat felkapni es elfutni vele kellett)

- ork pszi ellenessegrol nem tudok, hogy lenne

- assault ugy van, ahogy irtad

- igy van, akit erint mar kap sebet langszoronal
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 EmptyPént. Jan. 11, 2008 5:06 pm

Tiszteletem!

Tapasztaltabb játékosoktól az alábbiakat kérdezném (lévén most válogatom össze az orkságot):

- Egy átlagos (értsd: amiből sok van, IG, Marine, Chaos Marine) sereg mennyire van felszerelve "fast attack" egységekkel? Nem túl sokat láttam belőlük eddig, pedig nem tűnnek butaságnak. Vajon megéri a sok motor, meg a hátirakétás ugróorkok?

- "Scout-infiltrate" osztagok jók valamire - már azon kívül, hogy babánként 2500 pénzbe kerülnek mail order-ben és egy hónap alatt (se) érnek ide előre kifizetve? Királyul néznek ki a kommandósok, de van értelme beljebb kezdeni a csatát, mint a deploy? Nem lőnek agyon azonnal?

- Lehet védekezni valahogyan a pszi ellen? Tudják ezt a "valahogyan"-t az orkok is?

- Ha egy fegyver Assault 2 jelzésű, akkor az a képlet, hogy az ork mozog 6"-ot, lő kettőt, aztán rohamozik 6"-ot? scratch

- Sablonos lángszórónál nem kell 4+-t dobni, akit érint, az megkapja a sebzést? alien

Most ennyi...

P.

mod edit:
ez már annyira seregspecifikus kérdés volt, hogy jobbnak láttam nyitni neki egy saját óóóóóókos topicot! a címet persze nyugodtan változtasd meg.. :flower: hirtelen ez jutott eszembe! egyébként rájöttem a piros= gyors honnan jön nekik...a ferrari ugye piros, a ferrari ugye kurva gyors. vagyis ami piros az kurva gyors. érted már??? gojo
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: orkok (avagy miért gyors ami piros!)   orkok (avagy miért gyors ami piros!) - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
orkok (avagy miért gyors ami piros!)
Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Vince Orkok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: