kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Empire - Tomb Kings, 2500 pont

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Empire - Tomb Kings, 2500 pont Empty
TémanyitásTárgy: Empire - Tomb Kings, 2500 pont   Empire - Tomb Kings, 2500 pont EmptyPént. Jan. 25, 2008 1:30 am

Hoi!

Ma játszottunk Eddyvel egy kifejezetten hangulatos csatát, mindketten új seregkoncepción dolgozunk, így gyakorlatilag ökörségeket próbáltunk ki.

Eddy gyalogos sereget hozott, ezúttal a szokásos 400 pontnyi tüzérség nélkül, így 198 (?!) babát tudott felrakni, ami ijesztően nézett ki az asztalon. Tábornoka egy harcos lord volt, három 2. szintű tűzmágus kísérte el a derék generálist. Két csordányi fanatikus (kb. 2x25) és három egység lándzsás gyalogos alkotta az arcvonal gerincét, puskások (20) és számszeríjászok (10) fedezték őket. A Belső Kör akármilyen lovagjai (10) is képviseltették magukat, mindössze egyetlen bajtársukat veszítették el, ellenben sok csontvázat eltapostak. 25 derék pallossal hadakozó vértes alkotta a fő csapásmérő erőt - csapásokat mértek is rendesen... :!:

Én a búcsú-szemlélet jegyében állítottam össze a sereget, azaz beleraktam mindenből egy keveset. 2x3 szekér, 2x5 könnyűlovas, 3x10 csontváz íjász, 23 könnyűvértes, karddal-baltával-pajzzsal felszerelt gyalogropi (felkeltős zászlóval), 23 Tomb Guard (akármerre fordulhatunk kör elején zászlóval), 3 keselyű, 2 skorpió (egy a föld alatt, egy a sarokban), 3 pap és a király voltak a lényeges elemek. Megemlíteném még az óriást, aki jellemzően egy kiégett ház mögött bújkált a tűzvarázslók miatt az első három körben. scratch

Tanulságok:

- Eddy a mágia kivételével mindenre jókat dobott, szerintem jól is mozgott az egységeivel, már a felrakásnál átvert a lovagokkal, így két körig helyezkednem kellett, hogy legyen valami esélyem.

- Elegendő volt a TK mágiája ebben a csatában, igaz, hogy a 6. körre már egyetlen ellenséges varázsló sem volt életben - pedig nem adták magukat könnyen. Egyikükért beáldoztam a keselyűket (72 pont), ők csak megsebezték, ezért megrohamoztam a csontváz kockával is, ahol kihívta a sebesült mágus az én bajnokomat. Ez még nem lett volna baj, de történetesen pallosos srácok között állt, akik átlagosan 3-5 ponttal minden körben nyerték a közelharcot. Bár a Greatsword-os őrmester elesett, valamint két nagykardúnak is kinyomtuk a szemét, ledarálták az egész osztagomat öt harci kör alatt. A varázsló szétkapta a bajnokomat a botjával, feltámasztottam ugyan, de aztán megint lecsapták... A 23 csontvázból 32-t kellett összetörniük, mire elfogytak, mert 9-et sikerült visszaidéznem. Arrow Azért a végére a tűzmágus is megfáradt.

- A Bone Giant sok tökölés után megrohanta az egyik flagelláns blokkot, akik hősies harcban legyőzték a monstrumot. 19 fanatikus esett el ebben a közelharcban, de végül megborították a jószágot. Sikerüknek nem örülhettek sokáig, mert a győzteseket lelőtték/levarázsolták a király katonái.

- A meccs legjobban teljesítő emberei Eddy puskásai voltak. Az egyik detachment lövészei (5 fő) előadták a következőt: öt lövés, öt találat, öt mentetlen seb (szekerek ellen), majd SandS-ból lelőtték a megmaradt járgányt is. Ezután jó darabig nem csináltak semmit, de a játék végén foglalták a táblanegyedüket, mert senki nem ment arrafelé... Meg sem próbáltam, láttam, hogy ezek nem viccelnek. Suspect

- A sírok derék őrzői a király vezetésével irdatlanul sokáig kergették az egyik lándzsás osztagot, de nem sikerült elkapniuk, pedig háromszor is megrohamozták. Végül a király kirohant a testőrei közül, levágott három muskétást és megkergette a negyediket, akiknek volt pofájuk lövöldözni, majd leverte az egyik magányosan kujtorgó varázslót. A Tomb Guard-ok az egész csatában egyszer sem húztak kardot.

- Rendeltünk egy überdurva pizzát, ha akartok zöldülni, forduljatok hozzánk bizalommal, eláruljuk a receptet...

Összességében 400valahány pont körüli különbséggel a birodalmiak nyerték a csatát. A szokásosnál mindketten kisebb veszteségeket szenvedtünk, a 2500-ból én 1060-at szereztem - és ebben már egy zászló is benne van.

Eddy: jó gyakás volt, de legközelebb kitalálok valamit, hogy ne szívjam meg a felrakásnál...

P.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Empire - Tomb Kings, 2500 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire - Tomb Kings, 2500 pont   Empire - Tomb Kings, 2500 pont EmptyPént. Jan. 25, 2008 2:06 am

Hát na jah. Dehát most mit mondjak a csata első körében a lovagokkal egy hátsópár előre fussot játszottam, és majd a többivel is. Ennyire agresszív és offenzív sereggel még életembe nem játszottam. Ha 41kra át akarnánk ültetni talán a nida génorzó gaunt keverék lenne.
NEm árt megjegyezni, hogy a varázslataim marha jók voltak. Ami annyit tesz, hogy a kardon kívül minden volt, hisz az nem is kell. De a tűz 5-ös varázs egyszer sem jött be. Ja és nem dobtam missfirét. Ez lehet hogy annak volt köszönhető, hogy nem vittem harci gépet, ami használja. Na mindegy is. De a varázslóim. Az az első kör te úristen milyen volt. Egy varázslat se csúszott át. A mai seregem kezd hasonlítani a vesenyre szánt seregemhez. Mármint a pesti versenyre.
Én is köszönöm a csatát. Nagyon de nagyon jó volt.
ui: nem kolbászos rájás pizza volt Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Tomb Kings, 2500 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire - Tomb Kings, 2500 pont   Empire - Tomb Kings, 2500 pont EmptyPént. Jan. 25, 2008 2:37 am

mondom én, hogy van kurázsi a gyalogos seregben is. mondjuk TK ellen szerintem kifejezetten megéri sok gyalogot vinni, mert bizotsan hoz sok lövést és kevés ütős segységet. a nagy empire blokkok ellen a TK lövés, szerintem sokat nem ér, a maradék meg elviszi a keményebb dolgokat. TK ellen még detach sem olyan fontos, így lehet vinni puskás detachokat.

jó volt ez a sereg eddy. talán a legjobb amit tőled láttam eddig. mondjuk nem véletlen, hogy nyertél is vele.

egyedül a sok flagellánson gondolkodnék el. egy osztag még csakcsak...de kettő...az mondjuk igaz, hogy mellettük annyi más nagy blokk van, hogy ha a flagikat lövik akkor azok érnek oda, ha meg nem akkor a flagik...ez okozhat némi gondolkodást az ellennek. Very Happy ami soha sem baj.

viszont versenyre szerintem 1-2 ágyú kötelező. semmit nem tudsz csinálni egy tankos sereg ellen. vagy mondjuk ha avval sem ha kapsz egy normális óriást, aki nem a flagikba megy, akiket nem tud megfuttatni...(bocs pavano Very Happy de szerintem ez hiba volt) szóval ha ezek a nagy dolgok nem a flagikat támadják meg akkor bajban vagy.

rohadékok, képet megint nem csináltatok mi? hát nincs nálatok egy nyamvadt mobil? na majd én csinálok pavano ellen.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Empire - Tomb Kings, 2500 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire - Tomb Kings, 2500 pont   Empire - Tomb Kings, 2500 pont EmptyPént. Jan. 25, 2008 2:57 am

Gojo: az óriás a lovagokat akarta, de elfutottak, messze álltak össze, aztán már nem volt más a környéken. A pontját így is behozta (260 pont a 25 flagelláns!).

P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Tomb Kings, 2500 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire - Tomb Kings, 2500 pont   Empire - Tomb Kings, 2500 pont EmptyPént. Jan. 25, 2008 3:53 am

behozta...jah, de ha nincs ágyú akkor semmi sincs ami messziről le tudná venni. így meg szépen végigmehet a gyalogokon. szal én mindenképpen úgy pozicionáltam volna a helyedben, hogy inkább egy könnyebb célpontot kapjon, azt megverje és utána még mindig mehet a flagikba...akik viszont így feltartották. mondjuk ha a lovagok elmentek messzire és nem is jöttek vissza a csatába, akkor már két egységet vett el, akkor már megérte.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Empire - Tomb Kings, 2500 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire - Tomb Kings, 2500 pont   Empire - Tomb Kings, 2500 pont EmptyPént. Jan. 25, 2008 4:27 am

csakhogy a lovagok elég mélyen benyomultak az ő térfelére és hát megbolondítottam a hadrendjét. Mindenesetre egy ijjász és egy szelér osztagot szedtek le. Ja és elvonták egy kicsit azaz kb 2 körre a gyengébb oldalamról Twisted Evil
szerintem ez megért 260 pont bukást, hisz azon az oldalon is volt egy zászló a szekereknél. Héj tényleg akkor két zászlóm lett? Juppi.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Empire - Tomb Kings, 2500 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire - Tomb Kings, 2500 pont   Empire - Tomb Kings, 2500 pont EmptyPént. Jan. 25, 2008 2:51 pm

Eddy kimanőverezett a lovagokkal, olyannyira, hogy két körig semmit nem tudtam ellene csinálni. Pedig az óriás oldalról megrohanta őket, lett volna darálás, de elfutottak a gyávák...

Milyen ügyesen rejtőzködött szegény jószágom a félig ledőlt fal mögött... Óriás létére meglepetésszerűen támadott... Istenkirályság lett volna, ha nem annyira ijesztő, hogy mindenki elszalad előle.

P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Tomb Kings, 2500 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire - Tomb Kings, 2500 pont   Empire - Tomb Kings, 2500 pont EmptyPént. Jan. 25, 2008 3:41 pm

eddy:
kétségtelenül megérte!! ez nem is volt a vita trágya... Smile (de pihent vagyok ma énis)

pavano:
ha kimanővereztek akkor nincs mit tenni. csak gondoltam szándékos volt, mert egy óriást azért elég jól lehet mozgatni...vagy csak én gondoltam úgy eddig, mert még soha nem volt óriásom... Smile

oszt még jó, hogy fél tőle mindenki. a történetírók szerint egyszer egy HE lovasság bevárta őkat oldalról éshát az óriás annyit megölt belőlük, hogy állítólag másik osztagból is le kellett venni babákat veszteségnek, mert a 6-7 elf lovas kevés volt...állítólag. mindenesetre azóta az akamémián tanítják, hogy ha akkora árnyékot látsz, ami beborítja az egységet és ez az árnyék mozog, akkor kérdés nélkül a "taktikai visszavonulás taktikták" kötelező alkalmazni. a legutóbbi nagy káosz háborúk során, meg ugye jött egy kis elf segítség. na akkor hozták át a könyvet a birodalomba, ami azóta is tananyag minden komolyabb lovagrend oktatásán. gondolom innen tudja eddy is...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Empire - Tomb Kings, 2500 pont Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire - Tomb Kings, 2500 pont   Empire - Tomb Kings, 2500 pont Empty

Vissza az elejére Go down
 
Empire - Tomb Kings, 2500 pont
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» TK vs Empire 1500 pont
» Pavano Tomb Kings csapatai
» Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: