kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség

HomeHome  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt.

Go down 
SzerzőÜzenet
exael
őrnagy
őrnagy
exael

Male Hozzászólások száma : 754
Registration date : 2007. Dec. 14.

Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt.   Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt. EmptyVas. Jún. 28, 2009 12:31 am

A mai csata Laci TK serege ellen:

Tomb Kings:
-Király szekéren
-Hierofáns
-Princek
-2 skorpió
-3 dögmadár
-Tomb Guard
-2 könnyűlovas csapat
-2 katapult
-2x10 íjász
-2 szekeres csapat

Beasts:
-Doombull(Khorne)
-2 sámán halálmágiával
-2x4 minotaur(Khorne)
-6 Centigor
-3x13 herd
-4 Dragon Ogre
-Óriás

Szokás szerint maximális sebességgel előrenyomult a káoszsereg,a TK pedig szintén szokás szerint hátrált és lőtt illetve mágiázott.Mindjárt az elején volt egy izgalmas szituáció,amikor a szekéren utazó Király a szekeres osztagával megrohamozta az egyik herdet.Ez egy mozgató mágia következtében történt,amit valamiért nem semlegesítettem,lehet,hogy nem dobtam meg a dispellt,nem emlékszem pontosan...mindenesetre a herd elfutott(volt benne egy varázsló is),a Király rontotta a rohamot,és a következő körben a herd két oldalán előrenyomuló két minotaurcsapat megrohamozta és meg is ölte.A herd aztán összeállt később...
A másik fontos momentum a jobb szélen következett,ahol a dragon ogrék,az óriás és a Doombull egyszerre tudta megrohamozni a Tomb Guard osztagot,és két közelharci fázis alatt el is pusztították őket,a benne lévő prince-el együtt.
Ez kb a 4.körre meg is pecsételte a TK sereg sorsát,a madarakat elintézték a Centigorok,az íjászokat a minók,az egyik skorpiót a Doombull,a másikat egy herd stb....nálam a két minotaur csapat fele elhullott,illetve az egyik herd is szenvedett némi veszteséget,és a Doombull is megsérült.
Nem számoltunk,de nagy különbséggel nyertek a bestiák.

Nem sokat játszottam még TK ellen,de őszintén szólva nem irigylem azokat akik ezzel a sereggel játszanak,szerintem nagyon nehéz manapság eredményt elérni velük,szinte bármi ellen...Persze ha Laci nem a herdet rohamozza meg hanem valamelyik minotaur csapatot,illetve ha a jobb szélen kicsit ügyesebben helyezkedik,és ő tud rohamozni a szekerekkel és a skorpióval akkor azért másképp alakulnak a dolgok,de hát nem így történt.Illetve én is igyekeztem olyan sereget hozni amit nem érint olyan súlyosan a fear.Ráférne a TK seregre egy új könyv...és persze a Beastekre is...Smile
Köszi a játékot!
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci

Male Hozzászólások száma : 405
Registration date : 2009. Mar. 01.

Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt.   Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt. EmptyVas. Jún. 28, 2009 11:03 am

A sereg összeállításba azért belejavítanék:D

Heroes:
-King szekéren
-Liche priest

Core:
2x 10 skell(bow)
2x 3 chariots
5 Light Horsmen(bow)

Spec:
2x Tomb Scorpion
20 Tomb Guard(full command)
3 Carrion

Rare:
2 Screaming Skull Catapult

Nem volt egyébként rossz meccs de 2 helyen is nagyot hibáztam. Lehet mondani sokszor hogy hát igen a dobás...itt nincs mentség, nem a dobás döntött hanem én, szarul
Twisted Evil

Összeségében a TKval megvok elégedve 2K pontból, de még sokat kell tanulnom az biztos.

Köszönöm a meccset Exaelnek még egyszer.
Vissza az elejére Go down

Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal