kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 BT + Chaos IG 2016p.

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
kota
törzsőrmester
törzsőrmester
kota


Hozzászólások száma : 60
Location : fasz se tudja
Registration date : 2007. Dec. 14.

BT + Chaos IG 2016p. Empty
TémanyitásTárgy: BT + Chaos IG 2016p.   BT + Chaos IG 2016p. EmptyVas. Feb. 03, 2008 12:04 am

BT felállás:
Marshall, Emperor Champion, 30 beavatott, 1 beavatatlan, 9 assault marine, Vindicator, Predator destructive, Land Rider Crusader, 5 terminator, 2 drenya

gojo kérésére. full terep
BT + Chaos IG 2016p. SANY0001_212832
Özsge már jó korán elkezdett piálni. geek
BT + Chaos IG 2016p. SANY0003_212835
felállás
BT + Chaos IG 2016p. SANY0004_212837
Az első kör jól indult hisz mi kezdtünk Very Happy Persze ez sok jót nem jelentett. Előre mentünk amennyit tudtunk, majd lőttünk amivel tudtunk. Nagy veszteségeket nem okoztunk de egy két gyalogost vissza küldtünk a mélybe.
BT + Chaos IG 2016p. SANY0013_212858
BT + Chaos IG 2016p. SANY0016_212907
Mondhatni kölcsönös volt a dobokocka hatalma. Igaz nem vesztettünk sokat az egyik oldalon sem. Még özsge bukott jó pár gyalogost, de ez neki ugye mit sem ért scratch
A második kör már jóval érdekesebb volt.
A LRC-ben bujkáló gyalogságom ki jött majd egy jó nagy zsúfoltság kerekedet hisz találkozott a másik előre nyomuló egységgel. Révén őket az Emperor hajtotta. Majd sikerült egy olyan pozíciót felvenniük, hogy az már beszarás volt. No ha Öszge előre törő gyalogságát szétzúztuk értve itt azt, hogy mindenkit lelőttünk. A jobb oldalon a két drenya a predator segítségével is halad előre, ho és közben hullott a káosz.
Végre jött Özsge köre confused
egy gyors mondat erejéig közölte, hogy az égből valami. Hát Baker jött is. clown nyilván ráesik a gyalogosra és szóródik 1-2"-et. persze hova lővi, na hova. Hát bele a tömegben. Vagy 7-8 gyalogos pusztult el ott és akkor, amikor az és ott. De ezt hagyjuk is. Kicsit fájt Crying or Very sad Majd egy sikeres lézer lövés szétvágta a drenya szintén lézeres jobb karját. Ez persze sokkolta szegénykét.
Az LRC meg kapott egy oldalba támadást a gyalogos chaos marinoktól, de ezt elég jól kivédte.
A harmadik kör izgalmas volt. A lövésekben fogytak Özsge egységei és a LRC mögött berohanó BT elpusztította a gyalogságot. No ehhez az LRC is hozzá szólt, révén tudott lőni. Ismét jött az előre tőrés hisz más nem is ismerünk. A jobb oldalon már az assaultok is sikeres manőverek után elérték Özsge megmarat jobb közepét ahol is levették azt a csúnya autocannont. Majd az erdő felé kacsingattak mert ott mintha láttak volna valamit. Mögöttük még jött egy 10 fős gyalogság csak hát 3 körig nehézterepeztek. Révén mindenkinek kell valami játék.
BT + Chaos IG 2016p. SANY0017_212911
BT + Chaos IG 2016p. SANY0019_212917
BT + Chaos IG 2016p. SANY0020_212921
BT + Chaos IG 2016p. SANY0023_212932
Innentől fogva már csak mentünk előre és próbáltuk elkapni Özsge összes babáját. Közben persze a drenya elvesztette a másik karját, így 2 körig hátrált, hisz nem hülye. A másik drenya egy sikeres plazmalövéstől felfordult. Hát néha nem véd meg még az sem ha belebújsz egy fémvázba. Az LRC megmurdált egy sablon lövéstől. Majd a 6 körben egy másik sablon lövéstől meg a Vindicátor. Nyilván a 6.körben szaladnak meg a termik mert 11 dobunk LD-re. és ezért már nem áll össze így Özsgére rászakadtak a TCom pontok Laughing Az Emperor Champion vadászni indult és sikeresen vadászott is. Még az erdőben bujkáló 20 ig gyalogost sikerült kiszednünk 3 kör alatt. No persze ehhez kellettek az 5 körben megérkező gyalogságom akik 4 körig serpát játszottak. Kösz gojo lol!
BT + Chaos IG 2016p. SANY0021_212925
BT + Chaos IG 2016p. SANY0022_212929
BT + Chaos IG 2016p. SANY0024_212935
BT + Chaos IG 2016p. SANY0025_212939
BT + Chaos IG 2016p. SANY0026_212942
BT + Chaos IG 2016p. SANY0027_212946
BT + Chaos IG 2016p. SANY0028_212949
Hát igen ők 3-man futatták meg a termiket. no ehhez azért kellett egy nagy sablon gránát is Suspect
BT + Chaos IG 2016p. SANY0029_212952
Csend élet, vagy ahogy alszik a drenya
BT + Chaos IG 2016p. SANY0030_212956

Te jössz Özsge lol!
Özsge seregéről a legtöbb képet a seregszemlében találjátok. Kérésre oda berakva.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

BT + Chaos IG 2016p. Empty
TémanyitásTárgy: Re: BT + Chaos IG 2016p.   BT + Chaos IG 2016p. EmptyVas. Feb. 03, 2008 1:24 am

Jók lettek a képek!Nem is gondoltam,hogy ilyen sokat csináltál...

Mivel Kota ilyen jól összefoglalta,ezért csak röviden pár szó az eseményekről:

Nos,az elején egy kissé megrettentem a Templarok előrenyomulása miatt,nagy iramban közeledtek,és tudtam,hogy ha odaérnek akkor vége mindennek.Nem sok fedezékem volt a felállási zónában,de két jó helyezkedés miatt sikerült lassitani az ellenséget:az egyik a balszárnyamon lévő két raj amelyik bevette magát az erdőbe,és az assault osztag meg a "serpa" templarok gyakorlatilag a csata végéig velük voltak elfoglalva....A másik dolog a jobbszárnyon levő 30 kultista,akiket 2 kör alatt szinte az utolsó szálig lelőttek ugyan,de addig sem lőttek az értékesebb egységeimre.Aztán meg az összetömörült templarokat elég jól tudtam lőni a nagysablonos fegyverekkel.Emlitést érdemel még a 2 veterán osztag akik ebben a csatában (is) megmutatták:egy drenyát kilőttek,az Emperors Championt kisérő osztag utolsó tagjával is ők végeztek,aztán egy demo charge végzett 2 termivel,és ennek következtében a marsall és az utolsó termi visszavonult...Ők nagyon hasznosak voltak eddig mindkét ütközetben.
Jó csata volt,bár igaz,hogy az utolsó körben sikerült 3-400 pontot hozni még,de igy is 230 pontos különbség lett a Templarok javára.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

BT + Chaos IG 2016p. Empty
TémanyitásTárgy: Re: BT + Chaos IG 2016p.   BT + Chaos IG 2016p. EmptyVas. Feb. 03, 2008 5:11 am

és imáim meghallgatásra találtak!

nos avval kezdeném, hogy órási köszönet a két seregvezérnek, hogy így kifestette a két sereget. aztán nagy köszönet kotának, hogy engedve a sokszori csesztetésenk, elvitte a fényképezőgépet, nem felejtette el fényképezni és vette a fáradtságot, hogy fel is tegye e képeket.

látjátok, amikor megcsináltam ezt a fórumot, pontosan ilyen bejegyzésekre gondoltam. a képek is nagyon jók lettek. van nagy totál is közeli is. kiválló. remélem nem volt akkora nagy macera, hogy többet nem így csináljátok!

a csatáról:
az az lrc csinált valamit? az olyan ami kurva sokat lő nem? mert pont ott áll vele szemben sok sok gyalogos...nem annyira páncélozottan. (jó kivéve a csm babák a bal szárnyon, de nem rájuk gondolok)

egyébként meg tegyétek a kezetek a szívetekre és mondjátok meg őszintén, hogy ilyen terepen nem volt e jobb játszani? ugye mindjárt kellett némi fifika is! nem csak feltesszük a fedezéket oszt betesszük mögé a cuccot. evvel azt akartam mondani, hogy nekem ez a terep pl tetszik. mármint persze azt nem tudom, hogy valójában mennyire jó játszani rajta, de mondjuk úgy kinézetre és szívesebben játszom ilyen terepen.

ui.: tudnátok, hogy meghozza mindig a kedvemet a játékra egy-egy ilyen beszámoló...jövő hétvégén valaki remélem ráér egy fantasyra.

ja és, mint látható átvoltottam sötét gárfildkirályra! Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

BT + Chaos IG 2016p. Empty
TémanyitásTárgy: Re: BT + Chaos IG 2016p.   BT + Chaos IG 2016p. EmptyVas. Feb. 03, 2008 10:30 am

Frankó csata, nagy öröm, sör!

Gojo: igen ráér valaki jövő héten. Hozzá' fényképezőt, megmutatjuk nekik!
Amúgy szerintem kiválóan használhatnánk a moderátori mókát arra, hogy beleírjunk egymás képek alatti szövegébe, így mindkét generális kommentálhatja ugyanazt a helyzetet, a többieknek meg nem kell visszakeresni, hogy miről is van szó.

Vélemény?

P.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

BT + Chaos IG 2016p. Empty
TémanyitásTárgy: Re: BT + Chaos IG 2016p.   BT + Chaos IG 2016p. EmptyHétf. Feb. 04, 2008 12:55 am

Tényleg lehet ilyet csinálni,Mármint beleirni egymás szövegébe?Mert akkor ez nagyon jó megoldás lenne.

Terep:persze másképp kell ilyen terepen játszani,de azért nem mondanám,hogy mindig csak ilyen legyen.A sok terep itt is inkább kedvez az egyik seregnek mint a másiknak,az a jó ha egyszer ilyen egyszer olyan,szóval mindent ki kell próbálni.Ami fontos,hogy legyen valami koncepció az asztalon,ne csak úgy találomra felrakott tereptárgyak összevissza.Itt azt próbáltuk csinálni,hogy a folyó egyik partján inkább házromok,fedezéket,szal inkább városias jellegű a másikon meg vadon.Meg a terep valamelyest befolyásolja a seregösszeállitást is,egy sűrű városi terep,pl Cityfightra más sereg kell mint egy ritkás vidékire.Meg hát hiába a sok fedezék,ha olyan a küldetés,hogy el kell menni megszerezni valami cuccot ami kivül van a fedezéken akkor még a leginkább lövős sereg is elő kell hogy bújjon.De az tény,hogy bizonyos mennyiségű terep nélkül a 40k nem igazán élvezetes.

Az LRC nem sokat csinált,első körben lőtte a kultistákat,a másodikban a CSM osztagot,aztán 3.vagy 4. körben kilőttem.De itt csapatszállitóként is funkcionált.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

BT + Chaos IG 2016p. Empty
TémanyitásTárgy: Re: BT + Chaos IG 2016p.   BT + Chaos IG 2016p. EmptyHétf. Feb. 04, 2008 1:28 am

hát terepet ti tudjátok jobban én nem játszottam még 40kt. nekem innen a sok terep alap. no mondjuk mi a fantasyt is annyi tereppel játszuk, hogy néha nem tudom feltenni a csapataimat.

beleírás:
simán lehet. elvileg minden moderátor látja azt a gombot, hogy modify...vagy valami ilyesmi. két lehetségeg megoldást látok: mindenki másik színt használ, így meg lehet különböztetni, de ebben az esetben szívárvány lesz a képek alatt; a másik, hogy mindenki odaírja a nevét, majd a mondandóját. a képek közé egyébként érdemes egy egy entert nyomni amikor belinkeled ide az oldalre, mert akkor talán nem folyik annyira össze...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





BT + Chaos IG 2016p. Empty
TémanyitásTárgy: Re: BT + Chaos IG 2016p.   BT + Chaos IG 2016p. Empty

Vissza az elejére Go down
 
BT + Chaos IG 2016p.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chaos
» Beasts of Chaos
» Warriors of Chaos

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér :: wh 2008-2009-
Ugrás: