kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Warriors of Chaos

Go down 
+4
MAXXxxx
gorugrany
gojo
exael
8 posters
SzerzőÜzenet
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyVas. Aug. 09, 2009 3:44 pm

exael írta:
Hú,ezt a régit nem ismertem,de jól néz ki...
a vicsorgó farka aranyos. Very Happy 3d6os futással, akármi is lehet, na meg a d6+2 S5ös támadáassal. na majd megnézem a kódexet. de ez hh nem a beastekhez került?
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptySzomb. Aug. 08, 2009 8:06 pm

Hú,ezt a régit nem ismertem,de jól néz ki...
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptySzomb. Aug. 08, 2009 5:03 pm

Az, aminek írják. Újra elővették őt, még csak nem is ez az első modellje. Amúgy egy neves spawn, benne van a kódexben.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptySzomb. Aug. 08, 2009 12:59 pm

Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyKedd Feb. 03, 2009 11:26 am

Köszi mindenkinek, szerintem nyáron beruházok akkor egy seregre, előbb semmiképpen, még néhány dolgot meg kell csinálnom az orkoknál is.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyKedd Feb. 03, 2009 2:19 am

Szerintem ez teljesen jó összeállítás,én is ilyennel játszottam és jól szerepeltek.Az ogrék tényleg nagyon jók,spawnok is,és a dragon ogrék is,csak sajnos azok csúnyák.Chosenek nem rosszak,de valahogy nem érzem fontosnak őket,esetleg nagyobb pontszámban.Varázslók jók,és kellenek is.A spec.karakterek is nagyon jók.
Warriorból 15,marauderből esetleg 25,és lovagokból inkább 6-os egység legyen
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyKedd Feb. 03, 2009 12:10 am

Idézet :
alapból chaos armour van rajtuk(4+)
Alapból heavy armourjuk van, de lehet chaos armourjuk +5 pontért.

Bár a battalion tényleg csak 12 warriort tartalmaz de szvsz vegyél még mellé egy toy boxot azokban van 3 figura, a 15 harcos már valahogy egészségesebb alakulat.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyHétf. Feb. 02, 2009 11:35 pm

Hát most elég sokat olvasgattam ezügyben, és a tapasztalatok azt mutatják, hogy a forsaken szinte használhatatlan, mivel d3+1-et üt, ami álltalában 2 lesz, + sokba kerül. A chosen jó, de sz.tem jobb több chaos warrior, főleg ha akarsz shrine-t is használni. Az ogrék sz.tem nagyon jók, magasan verik a trollokat és a dragon ogrékat, olcsobbak, alapból chaos armour van rajtuk(4+), és ehet náluk great weapon. 3-at ütnek a bajnok 4-et. Ezzel szemben a Dragon Ogréknak 5+ mentője van, viszont egyel többet üt, de kétszer annyiba kerül, és ami a legfontosabb a figura csúnya.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyHétf. Feb. 02, 2009 10:57 pm

Elkézelhető, hogy a távoli jövőben összeszedegetek egy káosz sereget. Hozzáértőktől kérdezem, hogy életképes-e egy ilyen gyors, főként harcosokra építő sereg, mert semmilyen szörnyet nem akarok használni, (kivéve a spawn-t) az van az orkoknál. Egy ilyen nomád seregre gondoltam kezdésnek (1500 pt körül)

2 Varázsló
1 gyalogos hős/szekéren

20 marauder
12 káosz-harcos
5 marauder lovas
2X5 kutya

2x5 lovag
1 szekér (ha nem a hős alá teszem)

2 Spawn

A későbbiekben még egy szekeret, még 5 marauder lovast, egy démonlovas hőst még 5 lovagot (lletve felnyomnám 6-6-ra)vennék és építenék egy warshrine-t.

Chooseneket, forshaken-t áérdemes használni? Illetve gondolkodom még az ogrékon, azokról is jöhetne kis vélemény
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptySzer. Nov. 12, 2008 2:34 pm

Na ez jól hangzik! Ha gondolod játszhatnánk egyet! Pavano elvileg pénteken ráér, úgyhogy ha szerzünk még egy embert akkor akár lehetne páros meccs is
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptySzer. Nov. 12, 2008 2:23 pm

Helló!

Hosszú-hosszú kihagyás után megint játszottam fantasyt káosszal...sőt mindjárt 2 csatát is.A tapasztalatokról írnék röviden.Az első csata Berzenkével párban Koldun+Yoda páros ellen akik vámpírsereggel jöttek ellenünk.Tehát:

2500 pontos csata volt,nagyjából ezek voltak fenn az élőholtaknál:
-idősebb Mannfred von Carstein,és még 3 vámpír,2x10 ghoul,1 csontvázosztag,1 grave guard,1 black knight,2x5 farkas,1 Corpse Cart,1 Kocsi,1 Varghulf

nálunk:
-Vilitch,1 halálvarázsló,1 Khorne Hero,2x6 Khorne lovag,12 Nurgle-warrior,25 marauder,1 Khorne-szekér,2x5 kutya,5 marauder lovas,1 Warshrine.

Nem írom le a részleteket,nem is emlékszem pontosan mindenre,csak néhány emlékezetesebb pillanat:
-a varázslónk,aki 2 scrollal(,és 1-es szinttel) lapult a nádasban,elfutott a Varghulf terrorjától aztán meg sem állt hazáig...
-Vilitch-el mind a 6 körben Infernal Gateway-t varázsoltunk,(15+-ra)és mindegyik sikerült is,ebből 2-t nem tudtak semlegesíteni.Az egyik nem okozott semmi veszteséget(3-as erő a grave guardok ellen),a másik viszont megölt 11-et szintén a GG-osztagból.
-A Warshrine-al az egyik Khorne-lovag egységet erősítettük,ők kaptak +1 támadást,és így már 4-et támadtak fejenként...de egyébként is nagyon jó ez a Warshrine,1500 fölött én mindenképp használnám...
-Vilitch az utolsó körben csatát vesztett 5 farkassal szemben,akik utolérték...

Egyébként nagyon szoros,izgalmas csata volt,az elején elég ijesztő volt ahogy a Fekete Kocsi erősíti magát a PD-ból,már értem,hogy miért ilyen félelmetes a híre...szerencsénkre túlságosan előrejött,és már a második körben meg tudtuk rohamozni a szekérrel és az egyik lovagegységgel,ezt pedig nem bírta ki.A Khorne-jeles csapatok gyakorlatilag mindent elpusztítottak középen,csak a Mannfred által vezetett Grave Guardokban akadt el a roham,viszont a két szélen a Black Knightok,illetve a Varghulf és a kutyák nyertek.A 3.körben úgy látszott,hogy simán nyerünk,esetleg mészárlás is lehet a vége,de aztán a Temetőőrök és Mannfred szívós védekezésén elakadt a támadás,illetve a két szélről is oldalba támadtak minket.Nagyon nagy veszteségek mindkét oldalon,de talán még így is tudtunk volna győzni ha az utolsó körben nem öli meg 4 farkas a generálisunkat...A másik oldalon is csak Mannfred maradt a karakterek közül,és a végeredmény döntetlen,kb 100 ponttal a vámpíroknak.

Tegnap játszottam még egy kisebb csatát a vámpírsereg ellen(1250pt)ami rosszul indult,a 2.körben a wraith osztag megölte az 5 marauderlovasomatés a varázslómat.Viszont ezután gyakorlatilag nem volt már veszteségem,sikerült végezni a vámpírgenerálissal(ifjabb Mannfred),és ezután lassan mindenki elhullott náluk.

Na szóval nagyon jó az új káosz,nagyon jók a nevesített karakterek is,szépek az új modellek,úgyhogy örülök...
Very Happy Majd csinálok képeket is hamarosan.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyVas. Okt. 26, 2008 1:24 pm

Helló!

Exael mondta, hogy valakit érdeklne egy Tzeentch lord on Disc!

Mielött odaadom valakinek az inkvizítoron, pécsiek elönyben!

Csak gyorsan, mert már meghirdettem, és van aki vinné.

Béla, asszem neked kellett!

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyHétf. Okt. 13, 2008 7:09 pm

udv, nem tudom erdekes-e, de van uj kaosz armybook pdf neten
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptySzer. Okt. 01, 2008 2:12 pm

Aha,kiváncsi leszek,hogy lesznek e benne trollok ,dragon ogrék,sima ogrék,tehát azok amik a warriorsban is szerepelnek...vagy esetleg lesznek új egységek?Na de az még egy kicsit messze van...

Hát igen,a mantikor nem valami szép,de szerintem 200-ért drága is.Viszont lesznek trollok,akiket mindig is szerettem,most végre itt az alkalom,és még troll karakter is lesz..!! Very Happy
A Hellcannonra viszont kiváncsi leszek,hogy mit változtattak rajta,ha jó lesz akkor kell majd,főleg,hogy már csak 1 ritka helyet foglal.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyKedd Szept. 30, 2008 10:34 pm

Az jó akkor lenne, ha végre csinálnának hozzá valami faszányos modellt.









Istenkém, de várom már az új bestia könyvet...sóhaj...

tápolj el...tápolj el...igeeen

hm, melyik emotion is lenne a legmegfelelőbb?
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyKedd Szept. 30, 2008 10:11 pm

Ja,nagyjából ugyanaz,érdekes,hogy lesz benne mantikor hátas...nem mintha jó lenne,de érdekes.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyKedd Szept. 30, 2008 10:04 pm

szerintem ez nagyjából az ami az rpg.n van kint, csak ott magyarul...vagy van benne sok más is?

kutyák vajon beleszámítanak majd a kötelező core választásba? gondolom 6 pontért nem, mert különben nem sok értelme lesz, hogy a lovagok specbe mentek át...3 egység kutya, aztán meg is van a kötelező core...
mondjuk így is lehet, hogy a többség majd hozza a marauder lovasokat...13 pontért az sem sok és hát azért hasznosak tudnak lenni.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyKedd Szept. 30, 2008 9:20 pm

Persze,bár már nagyon közel van a megjelenés...nem tudom ezt láttátok-e már:

http://z4.invisionfree.com/cotec/index.php?showtopic=3702&st=0
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyKedd Szept. 30, 2008 9:17 pm

Várjuk azért ki a végét. A DE-kről is keringtek olyan pletykák, hogy ihaj (autohites executotionerek stb...). Aztán kijött és kiderült, hogy erős, de nem szarrátápolt. A káosz jelenleg is nagyon erős. Egyáltalán nem biztos, hogy minden pletyó beigazolódik.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyKedd Szept. 30, 2008 9:15 pm

Jó ez a dartonos dolog... Very Happy

Én különben most szintén Khorne-seregen gondolkodok,a varázslóknak lenne Nurgle-jele,de a többség Khorne...és már a marauder lovasoknak is lehet jele...persze ha véletlenül marad a frenzy az se baj... Laughing
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyKedd Szept. 30, 2008 8:54 pm

ez azt jelenti, hogy a khorne egységeket ezentúl már nem lehet elcsalni sehova, mert nem frenzysek? no ezt nem is néztem...faszán hangzik... Very Happy káosz ugye nem lő, ezért erős közelharcban. no persze a hellcannon az nem számít, mert nem úgy lő... Very Happy khorne meg mégerősebb, mert ugye ott a frenzy, ami miatt sebezhetőek. namos ez is eltűnt... Very Happy:D:D:D hát ez nagyon komoly lesz. persze meg is kell védeni szegény káoszt, merthát se démonok, se kitakaró beast egységek. ezért mégerősebb lesz!!! Very Happy eddig is bedarált mindent ha odaért, sőt akkor is ha a másik ért oda, de most meg aztán...ja várjá...ezt már nem lehet fokozni... Very Happy:D:D nagy szerencse, hogy tetszik nagyon az összes baba ami kijön hozzájuk, így tulajdonképpen nem gáz, mert akár be is ruházhatok egy ilyen seregre.

már régen szerettem volna egy darton lovagok, fehérorkok sereget csinálni. most itt a lehetőség! Very Happy orkok lehetnek a marauderek, akiket muszáj lesz hozni, mert nincs más core. lovagok meg jók lesznek feketében darton lovagnak! mondjuk khorne jel alatt az egész sereg...szép piros szemű fehér orkok... Very Happy jó lesz ez!!! valahogy a DE gyíklovasokat kellene még beépíteni a dologba és akkor feltétel nélkül örülhetnék...

egyébként meg nincs sok gondolatom eddig róluk. a swordmenjeim mondjuk, miután láttak a pletykákat, egy kupacba összehordták a kardjaikat meg a pajzsaikat és közölték, hogy ők így tovább nem hajlandóak játszani, csak ha átkonvertálom őket maraudernek. lovagok is kérték, hogy akkor inkább tegyek rájuk néhány szarvat és akkor ők inkább feart okoznának, meg 4 szer ütnének 6 os erővel, mert az jobban hangzik...Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos EmptyKedd Szept. 30, 2008 8:02 pm

Na,mivel hamarosan kijön az új könyv,és sereg,ezért gondoltam beszélhetnénk kicsit róla...Nekem nagyon tetszenek az új figurák,erről többet nem is tudok mondani,mindegyik nagyon szép.Viszont mit szóltok a szabályokhoz?Elsőre az lepett meg,hogy a Khorne jel félelmet okoz majd(legalábbis az rpg-re felírt pletykák szerint).Ez érdekesen hangzik,mondjuk kicsit fura,hogy az egész játék talán "legfrenzysebb" serege ezentúl feart okoz... Shocked Ja és a Nurgle jel ami eddig feart adott az most -1Bs és -1Ws...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Warriors of Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: Warriors of Chaos   Warriors of Chaos Empty

Vissza az elejére Go down
 
Warriors of Chaos
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Chaos Warriors vs O&G 2000 pont
» Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt
» Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.
» Chaos
» Beasts of Chaos

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh akadémia-
Ugrás: