kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 wh fantasy hírek

Go down 
+15
lordbill
Patrik
Bm
YKoS
BoneHeart
subaggut
voroncov-draskov
Pavano
MAXXxxx
gorugrany
Berzenke
exael
Eddy
Yoda007
gojo
19 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Next
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptySzer. Jan. 20, 2010 12:09 pm

- csak gyalogság zászlóval foglalhat objetívát (ez azért lesz fontos, mert a WHFB-ben is küldetés orientált lesz a harc (elvben nem lesz pitched battle), ahogy 40k-ban - ilac, korábbi pletyó alapján)
Ez nem olyan vészes, 40k-ban is le lehet húzni közelharccal az ellenfelet az objektíváról, könnyen lehet, hogy közelharcoló egység nem foglal, és akkor elég az objektíván ülö über-egységet az utolsó körben bunyikkal berohanni.

- random roham bónuszt kap a rohamozó: +d6' a rohamhoz, (aka 40k - ilac)
Szerintem itt a futásra avagy a fleetre céloznak, vagyis lövés helyett lehet +D6"-et futni

- a gyalogság kap valami bónuszt meneteléshez is (lesz valami zenész szabály is ehhez, ami az Ancient Battles szabályokhoz hasonlít, de ezt a kolléga nem ismeri (én se bigsmile.gif - ilac))
Pl: piros zenésszel +1" Very Happy

- 3 féle modell méret: ember/ogre/óriás,
Gondolom mint az elözö 40k-se verzió, ha ugyanakkor vagy nagyobb takar, nem csak sima/nagy célpont, hanem 3 méret. Talán nem is hülyeség. Vegyes egységnél meg valszeg olyan lesz, mint a 40k-ban a harc különbözö méretü-ek között volt, az egész kavarodás a legmagasabb méretével bír.

- néhány furcsa seregösszeállítási szabály lesz egyes seregekre, és generálisa, és még ki tudja mire,
Gondolom itt is jön a 40k-s új divat, hogy bizonyos lordok más FOC slot-ba tesznek 1-1 egységet
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyKedd Jan. 19, 2010 7:21 pm

na, akkor miután megbeszéltétek, hogy kinek milyen van közelebb a seggéhez pale... inkább ezt, pedig nem akartam, de rákényszerítetek. Very Happy
én remélem hogy azért ez nem mind így.
ez az objektíva foglalás elég keménynek tűnik, értem én, hogy a törpének van esélye a bányászokkal... meg hogy meg lehet ölni a regenes GG egységet is, ami rajta áll az objektíván, csakhát na... remélem a kezdést is el lehet venni majd meg 12"re mindenki duplát lő. wh fantasy hírek - Page 7 351612 wh fantasy hírek - Page 7 103469
random roham bónusz, v. random roham táv? és akkor ez vajh a sima mozgáson, vagy a márcson felül? mondjuk rpg-n írták a repülő lényeket. humoros lehet első körben arcbakapni egy sárkányt.
és hát ez a mágiafázisos izé, ezt meg nem is értem. 2d6 az alap? vagy összesen? vagy varázslónként? vagyakkorkinekakurvaanyja? Suspect a miscast így is elég szopper. a 3 méret jó, csak a kroxi akkor, ami kisebb mint az ogre, de nagyobb mint az ember... hameg még valami bónuszt is kapnak, akkor az meg aztán igazán mókás lesz egy szkikek közt álló kroxi mikszd júnittal. remélem mellékelnek valami egyenletet hozzá, amivel könnyen és gyorsan ki lehet majd számolni, hogy mennyi is az annyi. confused
a félelem hatását tompítják? mivel? nem lesz auto-break? akkor mire is lesz jó?

gojo írta:
by ilac:

Na, megjöttek az első konkrétabb pletyók a 8e-ről. Fontos: senki ne vegyen semmit készpénznek!!! Semmi sem biztos, ezek csak pletykák. (viszont nem is szimpla filozofálások, valóban ezek merültek/merülnek fel a GW-nél):
- csak gyalogság zászlóval foglalhat objetívát (ez azért lesz fontos, mert a WHFB-ben is küldetés orientált lesz a harc (elvben nem lesz pitched battle), ahogy 40k-ban - ilac, korábbi pletyó alapján)
- zárt alakzatú gyalogság 2 sorból harcol,
- a fegyverek tulajdonságai meg fognak változni,
- a lovasságnak nem lesz sorbónusza,
- random roham bónuszt kap a rohamozó: +d6' a rohamhoz, (aka 40k - ilac)
- a gyalogság kap valami bónuszt meneteléshez is (lesz valami zenész szabály is ehhez, ami az Ancient Battles szabályokhoz hasonlít, de ezt a kolléga nem ismeri (én se bigsmile.gif - ilac))
- mágia fázisban 2d6 PD-t generál a varázsló fél, és a 2d6 közül a magasabb d6-nyi DP-t kap a másik,
- nem lesz korlátozva, hogy hány kockával dobhatnak a varik 1-1 varázslatra, (és így múlik el a DE-k dicső korszaka bigsmile.gif - ilac)
- a félrevarázslás hatása rémes lesz,
- 3 féle modell méret: ember/ogre/óriás,
- új sorbónusz számítás, bónusz a nagyoknak, pl. ogréknak (ez nem jelenti, hogy 3 sorbónuszt kapna, inkább valami mást, pl. nem számít a túlerő....)
- néhány furcsa seregösszeállítási szabály lesz egyes seregekre, és generálisa, és még ki tudja mire,
- a félelem hatását tompítják.

na ezek mondjuk nekem tetszenek! speciel nagyon tetszenek!!! persze tudom, hogy csak pletykák, de ha megvalósulna néhány vagy idővel minden, nekem tetszene. legalábbis így elsőre. és még a mágia rész is tetszik! bakker egy csapásra megváltozna minden sereg, pedig nem is változna egy sereg sem! mekkora lenne már. na jól van, csak óvatosan álmodozzak...

a fegyveres rész érdekelne leginkább. összettettem csomó kardost. ha ezek után képesek lesznek felhozni a lándzsát meg az alabárdot, leszarom a bokámat együltő helyemben...pedig már vizionálom a lovasság ellen always strike first ös, meg plusz erőt adó speart...

persze úgyis csak addig lesz jó egy ilyen szabályváltozás, amíg nem kezdik el kihozni az új seregkönyveket hozzá, mert azokkal majd megint elkúrják az egészet. mondjuk már látom is amint az elfek megkapják, hogy akkor ők már 4 sorból üthetnek majd, a vámpírok 4d6 ot generálhatnak mágiában, breton lovasságnak lesz sorbónusz stb.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyKedd Jan. 19, 2010 4:56 pm

Ez még mindig a fantasy hírek topik?
Tudom én is offoltam, hiba volt mert született belöle még vagy 5 off hozzászólás, de had legyen most én aki szól (és szintén abbahagyja az offolást).
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyKedd Jan. 19, 2010 4:54 pm

Eddy írta:
Volt gerinces, aminek több mint 6 lába volt. Smile A kígyók pl. Úgy nézett ki mint egy százlábú. csak az evolúció rögös eonjai alatt elcsökevényesedtek, majd el is tüntek.

vagy egyszerűen, mire kijön a tojásból elkopik neki Very Happy
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyKedd Jan. 19, 2010 4:53 pm

Volt gerinces, aminek több mint 6 lába volt. Smile A kígyók pl. Úgy nézett ki mint egy százlábú. csak az evolúció rögös eonjai alatt elcsökevényesedtek, majd el is tüntek.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyKedd Jan. 19, 2010 3:49 pm

Bm írta:
Yoda007 írta:
MAXXxxx írta:
Avatar lonal legalabb elhitted, hogy az a lab mukodik is, itt nem.
ezért említem egy lapon a minóval, mert szerintem, mindkettő ugyanolyan gagyi... esélytelen, hogy ilyen közel az a 4 láb működjön...
Te ugye még nem láttál pókot vagy polipot ahol közel vannak a lábak. És öszintén, neked a seggednél milyen közel vannak a lábaid egymáshoz? Ne válaszolj, nem akarom tudni!
Bm, a pók ízeltlábú, a polip meg fejlábú, a ló meg gerinces. Nekem megy ugye 2 lábam van, nem 4(6). Smile Szerintem, nem véletlen, hogy a Földön nincs 6 lábú gerinces... De tudom, hogy az Avatar sci-fi, s ezért hoztam fel arra, hogy akkor a minóknak is lehet ilyen izomzata. Wink S pont nem az anatómián kell fintorogni.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyKedd Jan. 19, 2010 3:35 pm

Yoda007 írta:
MAXXxxx írta:
Avatar lonal legalabb elhitted, hogy az a lab mukodik is, itt nem.
ezért említem egy lapon a minóval, mert szerintem, mindkettő ugyanolyan gagyi... esélytelen, hogy ilyen közel az a 4 láb működjön...
Te ugye még nem láttál pókot vagy polipot ahol közel vannak a lábak. És öszintén, neked a seggednél milyen közel vannak a lábaid egymáshoz? Ne válaszolj, nem akarom tudni!
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyKedd Jan. 19, 2010 12:18 am

Yoda007 írta:
Spoiler:

Spoiler:
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyKedd Jan. 19, 2010 12:15 am

Patrik írta:
?????
Spoiler:
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyHétf. Jan. 18, 2010 11:22 pm

Yoda007 írta:
Beast seregkönyv

?????
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyHétf. Jan. 18, 2010 10:52 pm

Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyPént. Jan. 15, 2010 8:54 pm

gojo


A hozzászólást gojo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jan. 15, 2010 11:00 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyPént. Jan. 15, 2010 12:58 pm

MAXXxxx írta:
Yoda: naja, kozel voltak, de az izmok legalabb bokatol futottak terd fele, es nem korbe-korbe Smile
miért? lehet ezeknek csak nagyon kemény és fura narancsbőrük van Very Happy vagy ellenfeleik lenyúzott izmait csavargatják fel, mert az "erőt" ad nekik... nem tudhatjuk Smile
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyPént. Jan. 15, 2010 12:40 pm

Bm írta:
MAXXxxx írta:
Bm írta:
Pl ott van a daemonok kürtje, ami elsöre xar cucc, és MAX meg azt írja, hogy miután rájött hogyan kell használni azzal nyeri a meccseket.
itt melyikre gondolsz? 20pt-os egyszer hasznalhato siren-song?
Valószínüleg, csak a csataleírásodat olvasva hallottam róla. De asszem az, 1szer használtos, rontja az ellenfél rohamát (ha jó értettem a leírást).
jah, akkor siren-song-ra gondoltal.
az ilyen egyszerhasznalatos csoda, de nem rontja a rohamot, hanem ellenfelre rakenyszerit egy rohamot (ami tav megnemlete miatt persze rontott roham lesz, kulonben szivnak vele egy nagyot (kiveve az ASF-es slaanesh kocka, ott ugyis en utok elobb))

hmm, errol jut eszembe egy lovagszivatos moka... szokasos nagy ASF-es kocka, benne a 2 heralddal es 2 sirennel.
2 lovas egyseget magahoz vonz, es 2 zaszlo, 3 sor, tulero, mittomenmegmi miatt tori es oli oket.

Yoda: naja, kozel voltak, de az izmok legalabb bokatol futottak terd fele, es nem korbe-korbe Smile
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyPént. Jan. 15, 2010 12:32 pm

MAXXxxx írta:
Avatar lonal legalabb elhitted, hogy az a lab mukodik is, itt nem.
ezért említem egy lapon a minóval, mert szerintem, mindkettő ugyanolyan gagyi... esélytelen, hogy ilyen közel az a 4 láb működjön... arról nem is beszélve, hogy azok vajon hogy kapcsolódnak vázhoz, illetve a dzsungelben, ahol olyan sűrű a talaj, miért lett ez az előnyös tulajdonság az evolúció során... na, mind1 Smile
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyPént. Jan. 15, 2010 12:26 pm

MAXXxxx írta:
Bm írta:
Pl ott van a daemonok kürtje, ami elsöre xar cucc, és MAX meg azt írja, hogy miután rájött hogyan kell használni azzal nyeri a meccseket.
itt melyikre gondolsz? 20pt-os egyszer hasznalhato siren-song?
Valószínüleg, csak a csataleírásodat olvasva hallottam róla. De asszem az, 1szer használtos, rontja az ellenfél rohamát (ha jó értettem a leírást).
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyPént. Jan. 15, 2010 12:08 pm

Bm írta:
Pl ott van a daemonok kürtje, ami elsöre xar cucc, és MAX meg azt írja, hogy miután rájött hogyan kell használni azzal nyeri a meccseket.
itt melyikre gondolsz? 20pt-os egyszer hasznalhato siren-song?
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyPént. Jan. 15, 2010 11:51 am

Tudom, hogy nem értek sem a fantasy-hoz sem a festéshez, de ha nagyon zavar, hogy minónak ennyire kilógnak azizmok a lábán (nekem is fura), akkor nyomj egy kis putty-t a résekbe. A festéssel is simán lehet rajta segíteni, én plz ezt elsö ránézésre inkább valami sötét, vöröses börrel festeném, és akkor máris kevésbé élesek a kontúrok.

A seregkönyvröl pedig úgyis majd kb 4-5- hónap alatt derül ki, hogy tényleg jó-e. Pl ott van a daemonok kürtje, ami elsöre xar cucc, és MAX meg azt írja, hogy miután rájött hogyan kell használni azzal nyeri a meccseket. Vagy a 40k-s Wolf kódex. Amikor kijött mindneki rávolt izgulva, most meg alig hallani róla valamit.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyPént. Jan. 15, 2010 8:41 am

Pumba-rol mintazott vaddiszno utan lehet jobb is, hogy nincs par figura.

6 labu avatar lo meg legalabb design-os volt. Minotaurusz meg volt mar eleg megmintazva, hogy legyen rola elkepzeles hogy nez ki, ennek nem felel meg.
De igazabol a 0 anatomiai ismeret miatt lettek elszurva szvsz. Avatar lonal legalabb elhitted, hogy az a lab mukodik is, itt nem.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyPént. Jan. 15, 2010 3:33 am

gojo írta:
hetente akartam volna venni egy új sereget, mert hol ez tetszett, hol az, mert tulajdonképpen mindegyik tetszett.
javítottam.

Exael: figurák hiánya tényleg bosszantó, de legalább nem sírnak amiatt is, hogy hogy néz ki. Smile bezzeg, azon senki nem akad ki, hogy az Avatarban 6 lába van a lónak, de hogy egy képzeletbeli szörnynek milyen az anatómiája, azon igen. hahó, a kettő ugyanaz! Smile
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyPént. Jan. 15, 2010 1:27 am

Ez a nyafogás ami megy a fórumokon sok helyen ez azért kicsit tényleg túlzás...Én pl azon gondolkodom,hogy megveszem a könyvet és ha tetszik akkor azért lehet,h lesz seregem továbbra is.Tetszett mindig a sereg.Legfeljebb nem használok ungorokat,mert én már szét nem szedem őket a kisebb talp miatt...meg ha igazak a pletykák akkor lesz 2(3) olyan nagy szörny a seregben amihez nem adnak ki figurát...ez is gond pl...
És nem csak a figurákról van szó,hanem a sereg jellegéről,ami sokat változik,nem értem pl,hogy miért van szekerük az erdőben,ráadásul most már 2-féle is...és miért nem skirmisherek továbbra is...hiszen talán a legrendezetlenebb sereg ...
na majd meglátjuk...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyPént. Jan. 15, 2010 12:47 am

ja, hát tudom én ezt, persze. meg nem is lehet olyat csinálni ami mindenki tetszik. ezt is megértem. csak eddig az volt a jellemző, hogy hetente tudtam volna venni egy új sereget, mert hol ez tetszett, hol az, mert tulajdonképpen mindegyik tetszett. na ez a tendecia kezd mos megfordulni, és attól tartok nem azért, mert öregszem.
az meg tényleg mükszik, hogy kézben jobbak a babák. csak ugye ha kézbe se veszem, mert eleve elvetem még az ötletet is, akkor soha nem derül ki, hogy szebb e úgy. aztán az is lehet, hogy a festés nem tetszik nekem. a korábbi sötétebb színek jobban bejöttek. ez az emberbőrös izé nagyon nem tetszik. lehet a régi barnásabb festéssel ezek a babák is tetszenének.

8 e. meg kizárólag pletyka. volt már olyan, hogy ilyen pletykából lett valami, meg olyan is volt, hogy szar se lett belőle. mindenesetre ha lenne belőle valami, akkor nekem tetszene. ha nem lesz belőle semmi, akkor is megleszek azért, mert játszani azért ezzel is szeretek.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptyCsüt. Jan. 14, 2010 8:33 pm

Gojo, ha nem tetszik, akkor nem tetszik. Ez egy olyan dolog, amin sajnos nem lehet segíteni. Van amúgy némi remény esetleg. Nekem megfordult már a kezemben jó pár figura és az a tapasztalatom, hogy kézben tartva még a képen látott legrondább vackok is jól néznek ki. Smile A minók lábára mondjuk valószínűleg ez nem igaz. Sad

8e. Hiszem ha látom.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptySzer. Jan. 13, 2010 10:51 pm

by ilac:

Na, megjöttek az első konkrétabb pletyók a 8e-ről. Fontos: senki ne vegyen semmit készpénznek!!! Semmi sem biztos, ezek csak pletykák. (viszont nem is szimpla filozofálások, valóban ezek merültek/merülnek fel a GW-nél):
- csak gyalogság zászlóval foglalhat objetívát (ez azért lesz fontos, mert a WHFB-ben is küldetés orientált lesz a harc (elvben nem lesz pitched battle), ahogy 40k-ban - ilac, korábbi pletyó alapján)
- zárt alakzatú gyalogság 2 sorból harcol,
- a fegyverek tulajdonságai meg fognak változni,
- a lovasságnak nem lesz sorbónusza,
- random roham bónuszt kap a rohamozó: +d6' a rohamhoz, (aka 40k - ilac)
- a gyalogság kap valami bónuszt meneteléshez is (lesz valami zenész szabály is ehhez, ami az Ancient Battles szabályokhoz hasonlít, de ezt a kolléga nem ismeri (én se bigsmile.gif - ilac))
- mágia fázisban 2d6 PD-t generál a varázsló fél, és a 2d6 közül a magasabb d6-nyi DP-t kap a másik,
- nem lesz korlátozva, hogy hány kockával dobhatnak a varik 1-1 varázslatra, (és így múlik el a DE-k dicső korszaka bigsmile.gif - ilac)
- a félrevarázslás hatása rémes lesz,
- 3 féle modell méret: ember/ogre/óriás,
- új sorbónusz számítás, bónusz a nagyoknak, pl. ogréknak (ez nem jelenti, hogy 3 sorbónuszt kapna, inkább valami mást, pl. nem számít a túlerő....)
- néhány furcsa seregösszeállítási szabály lesz egyes seregekre, és generálisa, és még ki tudja mire,
- a félelem hatását tompítják.

na ezek mondjuk nekem tetszenek! speciel nagyon tetszenek!!! persze tudom, hogy csak pletykák, de ha megvalósulna néhány vagy idővel minden, nekem tetszene. legalábbis így elsőre. és még a mágia rész is tetszik! bakker egy csapásra megváltozna minden sereg, pedig nem is változna egy sereg sem! mekkora lenne már. na jól van, csak óvatosan álmodozzak...

a fegyveres rész érdekelne leginkább. összettettem csomó kardost. ha ezek után képesek lesznek felhozni a lándzsát meg az alabárdot, leszarom a bokámat együltő helyemben...pedig már vizionálom a lovasság ellen always strike first ös, meg plusz erőt adó speart...

persze úgyis csak addig lesz jó egy ilyen szabályváltozás, amíg nem kezdik el kihozni az új seregkönyveket hozzá, mert azokkal majd megint elkúrják az egészet. mondjuk már látom is amint az elfek megkapják, hogy akkor ők már 4 sorból üthetnek majd, a vámpírok 4d6 ot generálhatnak mágiában, breton lovasságnak lesz sorbónusz stb.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 EmptySzer. Jan. 13, 2010 4:34 pm

engem speciel a szabályok messze nem érdekelnek. sokkal inkább a figurák. és nem csak akkor ha én játszom velük, de akkor is ha ellenük játszom.

szerintem ez a sereg így nem lett olyan jó, mint amit én a gw től elvárok. a patkány sereg pl. egészen pofás lett. természetesen ott is a figurák. a szabályok ott sem nagyon érdekelnek már, lévén nem játszom én annyit, meg nem is olyan szemlélettel, hogy az nagyon befolyásoljon. a beast sereg eddig sem volt éppen kelendő. én attól tartok, hogy ezt ezekkel a figurákkal sem változtatták meg. így meg nem fogok találkozni ezzel a sereggel valami sokat. pl. ha szépek lennének a figurák, akkor exael venne belőlük, tehát lenne beast sereg pécsett, tehát a gw számomra kinyírta ezt a sereget, mert így nem fog venni, tehát nem lesz pécsett...stb.

azt sem nagyon tudom figyelembe venni, hogy mások hogyan állnak a dologhoz, lévén nem igazán olvasok már nemzetközi fórumokat, így engem ez sem befolyásol valami nagyon. ráadásul pontosan tudom, hogy az általad felvázolt eset sokszor lejátszódik. tegyük hozzá, hogy én azt is sejtettem, hogy lesz valaki aki ezt fel is fogja hánytorgatni, merthát ez is hozzátartozik a vonulathoz. (valaki sír, valaki átveszi, mindenki átveszi, valaki leírja, hogy milyen gáz, hogy valaki sírt, valaki átvette majd mindenki átvette...stb.) nyilván mindenki látott már ilyet, aki régebb óta netezik. Smile (ja és persze mindig jön valaki aki ezt észreveszi, majd valaki aki ezt nem hiszi el stb. Very Happy )

engem igazán az frusztrál, hogy gondolkodtam a démon seregen. erre kihoztak olyan figurákat amik nem igazán tetszenek. (habár maxxx figuit megnézve, nem is annyira rosszak, mint a képen tűnnek) aztán tönkrevágták a saját seregem is, lévén szerintem a jelenlegi empire figurafelhozatal nagy része egyszerűen gagyi. két sereg volt még ami nagyon tetszett. a beast és a dark elf. na ebből most kiderült, hogy a beastet is kinyírták. oké, a dark elfek nem lettek rosszak, de azért ez akkor is szar.

én a figurák miatt játszom ezt a játékot nagyrészt. és igen, az is számít, hogy velem szemben milyen szép figurák vannak, nem csak az, hogy az én oldalalom milyen szépek azok a nyamvadt babák. nyilván ha a szabályok, a versenyek miatt játszanék, akkor ez kevésbé zavarna.

ui.: természetesen nem fogok ágyba vizelni attól, hogy ez lett a beastekkel, de szerettem volna ha lesz megint egy olyan sereg, ami után lehet vágyakozni, hogy hát nekem ilyen kell! régen sok ilyen sereg volt. most meg egyre kevesebb. jobban örülnék ha fordítva lenne.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





wh fantasy hírek - Page 7 Empty
TémanyitásTárgy: Re: wh fantasy hírek   wh fantasy hírek - Page 7 Empty

Vissza az elejére Go down
 
wh fantasy hírek
Vissza az elejére 
7 / 18 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 18  Next
 Similar topics
-
» fantasy linkek
» 40K / Fantasy kepregenyek

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra :: játék hírek-
Ugrás: