kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 40K szabálykérdéseim

Go down 
+14
igua
Patrik
subaggut
BoneHeart
voroncov-draskov
Bm
gorugrany
MAXXxxx
gojo
Yoda007
Eddy
kota
exael
Pavano
18 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next
SzerzőÜzenet
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptySzer. Nov. 19, 2008 3:21 pm

Meg kivéve ha menekülésre kényszerítik őket. Gyanítom valami ilyesmiről lehet szó.

Idézet :
In order to join a unit, an independent character simply has to move so that he is within the 2" coherency distance of a friendly unit at the end of their Movement phase.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptySzer. Nov. 19, 2008 1:50 pm

(sajat) mozgasi fazis vegen.
szoval ha a kerdesed arra vonatkozott, hogy ellenfel mozgasi fazisanak vegen beall-e, akkor nem.
De csak azert mert minden figura csak sajat koreben csinal valamit (kiveve kozelharci utesek, az mindket jatekos koreben van.)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptySzer. Nov. 19, 2008 12:47 pm

Ha esetleg valaki szabálykönyv közelben van, az meg tudná nézni nekem, hogy a karakterek mozgás fázis végén állnak be, vagy SAJÁT mozgás fázis végén?

Bm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 02, 2008 9:14 pm

Nem élt volna sokat amúgy sem szegénykém, legfeljebb egy hellhound volt benne a PF-ében, aztán úgyis lelőtték volna a cúnya, gonosz hobbi...izé IG-k. lol!
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 02, 2008 8:15 pm

hehe, pedig egyedul nemcsak nem fut el,de ha troopbol jott, meg foglal is.(de minimum vitat ellenfeltol)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 02, 2008 8:09 pm

Fasza, kedden az utolsónak maradt assault őrmesterem pedig emiatt szaladt le burning
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 02, 2008 7:19 pm

mar nincs.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Okt. 02, 2008 6:09 pm

Az Inkvizítor működése sajnos egy kalap k@k@ jelenleg, úgyhogy itt teszem fel a kérdést.
Az 5. kiadásban nincs „Last Man Standing” vagy csak én nem találom?
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyPént. Szept. 19, 2008 11:20 pm

szerintem beall, mivel az automata tortenes mozgasfazis vegen.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyPént. Szept. 19, 2008 10:12 pm

Sziasztok!

Szerintetek, ha egy karakter turbo-boost-ol, és egy osztagtól 2"-re áll meg, akkor beáll mozgás végén?
Van a turbo-boost-nál egy olyan szabály, hogy utánna nem hajthat végre semmilyen önként vállalt (voluntary) akciót. A csatlakozás szerintem autómatikusan megtörténik, de elbizonytalanodtam, hogy önként vállalt-e...

Szerintetek?

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 04, 2008 11:21 pm

Kedves Pavano!

Nem mondtam, hogy a defiler jobb, mint az obli (igaz, hogy a 3 obli másfélszer annyi pont, de ez már másik kérdés), hanem arra próbáltam rávilágítani, hogy találtam még egy marhaságot a könyvben.
És ahogy MAXXxxx bölcsen írta: újabb jó indok a 6dik kiadás torkunkon letolására... Suspect

No, léptem aludni, mert már hülyeséget írok...
Bm
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 04, 2008 3:35 pm

De igen. Csak BM-nek be kellene látnia végre, hogy az Obliterator minden körülmények között jobb, mint az a nyomorult bádogpók. 9 Obli', aztán kész is a hülyeség.

Ha kipróbálja, nem fog többet ilyeneket kérdezni. king

P.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 04, 2008 3:28 pm

Esetleg nem lehetne addig csűrni, hogy a defi semmiképpen se tudjon lőni a battle cannonjával? I love you
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 04, 2008 2:49 pm

Bm írta:


Ezzel asszem igazoltam, hogy nem lőhet mással, és azt is hogy az 5dik kiadásra sem sikerült megtanulniuk írni vagy olvasni a GW-nél!

Bm

igy van, bar megtanultam, hogy ez a (es meg sok hasonlo) kis 'hiba' adja az alapot, amikor bejelentik a 40K 6-ik kiadast Smile
mindig kell kiut a kov verziohoz.

Es ezek mellett a GW nem is tul gyors verziozasban. Rackham, Wizards(DnD), Flame of War, stb gyorsabban valt verziot. (gyk GW meg nem is annyira nyuzos ebbol a szempontbol, mint hinnenk)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 04, 2008 1:57 pm

MAXXxxx írta:

ehhez a sorrendhez kepest forditva.
- tank mozgas utan 1 fegyverrel
- walker mindennel
- vegul maga a fegyvernel van, hogy ordenance csak magaban.

Az a bajom a megfogalmazásukkal, hogy a sorrend így van:
58o. Vehicles shooting:
MOving a and shooting vehicle weaponry:
- stationary : all
- combat speed : 1 + defensive
- cruising speed : may not fire
ugyitt lejjeb:
"vannak kivételek":
-ordenance : csak ezt, (defenzívet sem)

aztán később a "walkerek felülírják a szabályokat" résznél:
72o.
- "walkers can move and fire all of their weapons, just like a statinary vehicle"

És ezzel asszem meg is van az egymondatos ellenmondás:
"All weapons" <-> "like a stationary wehicle"

Szóval, ahogy egy álló jármű sem lőhet ordenance mellé mással, úgy egy walker sem, az csak mindennel lőhet... (barmok- elnézést...)

Ezzel asszem igazoltam, hogy nem lőhet mással, és azt is hogy az 5dik kiadásra sem sikerült megtanulniuk írni vagy olvasni a GW-nél!

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 04, 2008 12:25 pm

Bm írta:


Ne haragudj MAXXxxx, fogalmam sincs, hogy a walkerhez honnan veted a 2 fegyvert, mert ott határozottan "All" van, ha arra gondoltál, hogy a defilernek az ordenance-on kívül még ketttő van, akkor csak félreértettelek.

Egyébként nem hiszem, hogy lehet ordenance mellé mással lőni, szerintem csak simán elfelejtették, hogy nem csak Dreadnought van a játékban, hanem olyan is, aminek van ordenance fegyvere... No
Bm
Igy van elfelejtettek, akarcsak en. En is csak a Dread-et neztem, neki 2db van, igy a 2db es a mind az ugyanaz.

Bm írta:

A sorrend fordítva?
Abban igazad van, hogy nem szó szerint szerepel, hogy "walker lőhet mindennel, akkor is ha az egyik fegyver ordenance", de a felülírás sorrendjében, először olvasod, hogy
- "ordenance csak magában",
- aztán ezt felülírja, hogy "Walker mindennel", mint a walkerekre vonatkozó spec szabály.
ehhez a sorrendhez kepest forditva.
- tank mozgas utan 1 fegyverrel
- walker mindennel
- vegul maga a fegyvernel van, hogy ordenance csak magaban.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 04, 2008 12:17 pm

Ne haragudj MAXXxxx, fogalmam sincs, hogy a walkerhez honnan veted a 2 fegyvert, mert ott határozottan "All" van, ha arra gondoltál, hogy a defilernek az ordenance-on kívül még ketttő van, akkor csak félreértettelek.

A sorrend fordítva?
A szabálykönyvben úgy írták, hogy "itt vannak az általános szabályok, később jönnek a speciális járművekre vonatkozók (pl. skimmer, walker) amik bizonyos tekintetben felülírják ezeket".
Abban igazad van, hogy nem szó szerint szerepel, hogy "walker lőhet mindennel, akkor is ha az egyik fegyver ordenance", de a felülírás sorrendjében, először olvasod, hogy
- "ordenance csak magában",
- aztán ezt felülírja, hogy "Walker mindennel", mint a walkerekre vonatkozó spec szabály.

Mivel a Leman Russ nem Walker, nála nincs felülírva a kizáró szabály.

Egyébként nem hiszem, hogy lehet ordenance mellé mással lőni, szerintem csak simán elfelejtették, hogy nem csak Dreadnought van a játékban, hanem olyan is, aminek van ordenance fegyvere... No

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 04, 2008 11:57 am

majdnem, csak a sorrend forditva van:

- tank megy, csak 1 fegyvert lohet, viszont walker 2-t
- ordnance fegyverrel loves eseten massal nem lehet loni. (ez felulirja a walker 2 fegyverrel lo dolgot).

ugyanigy az allo LeemanRuss sem lohet BattleCannonnal + 3db heavy bolterrel, pedig nem is mozgott szegeny, elvileg lohet MINDENNEL.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyCsüt. Szept. 04, 2008 11:22 am

újabb érdekesség, amire akadtam a szabálykönyvben:

A járművek általános leírásásnál van hogy ordenance-t lövő jármű mással nem lőhet.
Ezután jön a walkerek leírása, ameny bizonyos dolgokban felülbírálja az általános szabályokat:
Pl, hogy a walker mozgás után úgy lőhet, mintha állt volna, és MINDEN fegyverével, itt kimaradt az a feltétel, hogy vagy ordenance vagy más...
Szóval nyilván megint csak ratyi megfogalmazás, de jelenleg lehet köpködni a defilert, amikor a battlecannon mellé bekapcsolja a reaper autocannont! Na nem mintha nagy kombó lenne a dolog...

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyKedd Júl. 29, 2008 12:01 pm

gorugrany írta:
Amúgy ha Chaos ellen játszom, akkor Géza nem géppuska (heavy stubber), hanem minimum missile launcher mögött ül. De még inkább egy LR tornyában és vigyorog a jó sűrű célpontokra.

Nem azé, hogy kötekedjek, de a Heavy Stubber nem a Lamon Russ tornyában van? Razz

Amúgy mindegy is a konkrét példa, csak a dolog életszerűtlensége miatt írtam.

És örülök, hogy a sokak által játszott IG-nek is lesz végre valami ténylegesen jó, stecifikus előnye, nem csak a Marinoknak...

Bm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 6:03 pm

MAXXxxx írta:
rosszul emlekeztem , csak ellenfel ellen van a 1", igy majd utalhatod magad gorugrany Smile

Jaj de jó cheers leborul háháhá burning burning burning burning
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 5:24 pm

rosszul emlekeztem , csak ellenfel ellen van a 1", igy majd utalhatod magad gorugrany Smile
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 4:12 pm

Én nem emlékszem ilyen 1"-es minimum távra a mozgásnál, csak ellenféltől, de majd ha a főnök nem figyel, akkor megpróbálom kikeresni a könyvből (ami vicces lesz, ha nincs ilyen, azt nehéz kikeresni :o ).

Ha van ilyen, akkor bocsánat, tévedtem, lemászok a súrolókeféről...

Bar akkor is lehet elvileg, hogy megvan az 1" a barátságos egységtől, és a koherenzia is, de ez már akkor a szarakodás része.

Be kéne vezetni valamilyen időlimitet (mondjuk figuraszám alagon, hogy ne legyen hátrány az IG-nek meg az Orkoknak) és akkor esély sem lenne 1milinként rakosgatni a figurákat, hogy most megvan-e a táv innen és onnan. Versenyeken szerintem amúgy is előny lenne.

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 3:56 pm

Idézet :
Most már a friendly unitoknak is kell 1"-et tartani egymástól? Vagy mivan? Bocs, de nem igazán értem a mondatot.

ezert jo hajnali 2-es keles utan irogatni ugy, hogy a konyv nincs a kozelemben.

szoval emlekeim szerint elozo kiadasban is 2 osztag kozott kellett volna 1" hely, es ez nem valtozott a mostaniban. Persze amilyen a szerencsem 'hazaerve' kiderul, hogy nincs is ilyen (most mar).

off:
- kar volt a kaosztorpeket nekemadnod... kiderult, hogy mar meg vannak csinalva, 6th ed konyv viszont nagyon jol jon majd.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 3:37 pm

MAXXxxx írta:
a kep a : 2 osztag egymastol minimum 1"-re van, es koherenciaban szabalyt ne tartja be. valahol kozeptajon nem teljesul igy nem is johet letre

Most már a friendly unitoknak is kell 1"-et tartani egymástól? Vagy mivan? Bocs, de nem igazán értem a mondatot.

Amúgy meg ha tényleg lehet ilyen (MAXXxxx kicsit elbizonytalanított), akkor valóban IG-nek, majd az új seregkönyvben az ultimate fegyvertény lesz. Nyílt terep? Sebaj mindig van 4+ fedezékünk. Aztán csendben utálom magam cat
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 8 Empty

Vissza az elejére Go down
 
40K szabálykérdéseim
Vissza az elejére 
8 / 16 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: