kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 40K szabálykérdéseim

Go down 
+14
igua
Patrik
subaggut
BoneHeart
voroncov-draskov
Bm
gorugrany
MAXXxxx
gojo
Yoda007
Eddy
kota
exael
Pavano
18 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyCsüt. Júl. 10, 2008 11:12 am

skimmer:
- ha immobil autohit
- ha csak nem mozgott, akkor... 4-ik kiadasban mindenkepp 6+, de ilyet nem talaltam az ujban, igy ott megint autohitnek tunik.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyCsüt. Júl. 10, 2008 10:34 am

Es az elozo hozzaszolassal oda az a fluff is, hogy "ezert nemlehet kiloni a nehez- vagy specfegyvereseket az osztagbol, mert akkor a tobbiek felveszik a tarsuk eldobott fegyveret", akkor ez hogy is van?
"...Rohannak szembe a genorzok. Steve haverom veszettul szorja oket a gepagyuval, de egyre kozelebb ernek. En egyesevel szedem le oket a bolterrel. Egyszer csak Steve felbukik, valami repulo fereg talalta el, a gepagyu elhallgat..." Sebaj! Puffogtatok egy kicsit meg a bolterrel, amig kihul a gepagyu aztan kardot elo es neki a 6-os I-s szornyeknek!
confused confused confused MIVAN?

Ha mar szabalykerdeses a topik, akkor fel is teszek egyet. Ha egy skimmer nem mozgott elozo korben (pl mert immobile) akkor autohit vagy meg mindig 6+, mert lebeg?

T:Bm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyCsüt. Júl. 10, 2008 1:20 am

Viszont (most a kerekes nidás topicban megkezdett gondolatokat folytatva) az új sebkiosztás-mentő dobálás eléggé szopás a balszerencsés játékosoknak. Mivel dedikáltan kell dobni a mentőt, azaz minden figurának külön, az IG nehézfegyver kezelőim max. két kört érnek meg. Az elsőben úgy 5-6 ra lövik a raj létszámát. Innentől bekapnak annyi sebet, mint a maradék létszám és én biztos, hogy pont a k@rva nehézfegyveres mentőjét nem fogom megdobni. Evil or Very Mad
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyCsüt. Júl. 10, 2008 12:32 am

keeesz a dog scannelese, szabad vagyoook Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptySzer. Júl. 09, 2008 6:10 pm

Pavano írta:
Köszönöm, akkor az orkok maradnak, és még játszani is fogok velük! cheers sörk

P.

háháhá háháhá háháhá háháhá háháhá
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptySzer. Júl. 09, 2008 5:52 pm

Köszönöm, akkor az orkok maradnak, és még játszani is fogok velük! cheers sörk

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptySzer. Júl. 09, 2008 2:54 pm

megvalaszoltattam Razz Smile
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptySzer. Júl. 09, 2008 2:10 pm

Ugyan nem MAXXxxx vagyok:

- Igaz-e, hogy az új könyv szerint nem lehet közelharcba konszolidálni? igaz
- Igaz-e, hogy a közelharcban megtámadott fél még ütések előtt felmozoghat az ellenfélhez? igaz
- Igaz-e, hogy az osztagot ért veszteségek (lövés/közelharc) bárhonnan levehetőek, tehát én döntöm el, hogy melyik 5 babámat veszem le, ha kapott 5 sebet a banda?igaz, bár a lövésnél maradt az előző szisztéma azaz csak a hatótávból illetve LOS-ból lehet levenni a veszteséget
- Igaz-e, hogy közelharcban levehetem a nem harcoló (nem fértek oda) babákat is, így nem csökken a visszaütéseim száma attól, hogy levertek 7 orkot a harmincból? igaz
- Igaz-e, hogy nem lehet belelőni a közelharcba? igaz
- Igaz-e, hogy a közelharc blokkolja a LOS-t? igaz


A hozzászólást gorugrany összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 09, 2008 3:12 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptySzer. Júl. 09, 2008 2:03 pm

Ami még nagyon érdekes,hogy vannak-e új küldetések,és mi van azzal,hogy csak troop foglal...
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptySzer. Júl. 09, 2008 1:45 pm

Csak semmi Torrent, én legálork vagyok! nonork

Az alábbi kérdéseim lennének MAXXxxx-hoz:

- Igaz-e, hogy az új könyv szerint nem lehet közelharcba konszolidálni?
- Igaz-e, hogy a közelharcban megtámadott fél még ütések előtt felmozoghat az ellenfélhez?
- Igaz-e, hogy az osztagot ért veszteségek (lövés/közelharc) bárhonnan levehetőek, tehát én döntöm el, hogy melyik 5 babámat veszem le, ha kapott 5 sebet a banda?
- Igaz-e, hogy közelharcban levehetem a nem harcoló (nem fértek oda) babákat is, így nem csökken a visszaütéseim száma attól, hogy levertek 7 orkot a harmincból?
- Igaz-e, hogy nem lehet belelőni a közelharcba?
- Igaz-e, hogy a közelharc blokkolja a LOS-t?

Nagyon fontos lenne, hogy ezeket mielőbb tudjam, mert ez alapján kell eldöntenem, mi legyen. Amúgy megúsztam egy verést - mivel nem kell agyonütnöd, mert még nincs itt a könyvem -, remélem, nagyvonalúan megírod, mi a helyzet a fenti orkságokkal...

Köszönettel:

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyHétf. Júl. 07, 2008 6:19 pm

ahogy gojo jelezte nekem, torrenten leszedheto a kismeretu (black reach dobozban levo) szabalykonyv. (mint amit en cipeltem mindig a taskaban, csak 5-ik kiadasu).
Kepek otvarul neznek ki, fluff es hobby resz nincs. Cserebe a szabalyok ugyanolyannak tunnek, mint a kemenyfedeles konyvben.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyVas. Júl. 06, 2008 3:26 pm

nos akkor ne is írj, hanem scannelj ezerrel!!! Laughing aztán szólj, hogy hol is lehet megszerezni ezt a jó dolgot, ha már ennyit dolgozol vele... Very Happy a képekre én is nagyon kíváncsi vagyok.

(meghát egyszer lesz nekem is inkvizíciós seregem, bár ez kicsi csúszik a DE miatt ha jól gondolom...)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyVas. Júl. 06, 2008 2:39 pm

exael írta:
Maxxx:nézegetted már az új szabálykönyvet?Ha igen akkor irhatnál róla kicsit,szerinted milyen lett?

mar irtam rola, inkvizitoron a 40k szabalyok topicban elvileg.
Nekem tetszik, teljesen apoc szeru a hangvetele (azaz mindent a jatekert es a versenyseregek lenyegtelenek, mindent a jatekelmenyert es hangulatert).
Szabalyok alapjan viszont nem ez az, ami Pavanot elszakitja a whfb-tol a 40k orkok iranyaba Smile

legtobb hir igaz lett, plusz van jopar finomsag, ami csak atolvasasra jon elo, vagy meglepo.

konyv szerkezete GW-sen fortelmes (pl felrobbano jarmuvek sebzese X-ik oldalon van, az open-topped modositasai meg 6 oldallal hatrebb. Igy megtalalni szabalyt a maga teljessegeben kinkeserves tud lenni idonkent.

sokkal tobbet nem irok, csak atfutottam es epp scannelem 1000-el. Szabalyreszen tul vagyok, delutan jon a fluff resz.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyVas. Júl. 06, 2008 1:43 pm

Maxxx:nézegetted már az új szabálykönyvet?Ha igen akkor irhatnál róla kicsit,szerinted milyen lett?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyKedd Jún. 10, 2008 11:15 am

Ok, akkor tehat mindenki lovassag???

Csak az zavart meg, hogy a slaanesh-nel ez kulon le van irva, a khorne-nal meg pl az van irva, hogy nem szallhat be rhino-ba, epp ugy MINTHA lovassag lenne.
De akkor ezek szerint ez csak pontatlan fogalmazas...

Koszi a kiegeszitest!

T:Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyKedd Jún. 10, 2008 11:12 am

masodik felet nocheinmal.

ha jol ertem, akkor a baj:
- minden steed lovassagnak szamit chaosnal (is)
- de slaanesh steed lovassag
- am tzeench steed jump inf.

en nem latok itt bajt:
- alapbol minden lovas ize megadja a lovassag funkciot (steed, demonic steed, juggernaught)
- slaaneshnel ez megerositve
- amde tzeench kivetel es a kivetel felulirja a szabalyt, igy o ugralos.

-------

versenyen ilyen van:
ezert kell vinni versenyre szep kis esernyot, aztan ha probalkoznak ilyennel, akkor anuszba fel, majd kinyitni.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyKedd Jún. 10, 2008 11:11 am

MAXXxxx írta:
fenti abranal meg istenien berohamozik 2 osztagot egyszerre, mert az jobb, mintha csak 1-et kotne le.

Ha mar a szarragasnal tartunk... felteteleztem, hogy annyi absztrahcio szorult a megfigyelobe, hogy nem egy 3 es egy 4 fos osztagra gondol, hanem az abrat meghosszabbitja mondjuk 10-10 figuraig, es akkor mar nem biztos, hogy eleg szeles az arcvonal a dupla-lockhoz.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyKedd Jún. 10, 2008 11:07 am

Lehet, hogy szarragas, de egy komolyabb resenyen szerintem ha ezen mulik siman megcsinaljak...
Mindegy, biztosan a letezo ossze WH40K jatekos kozul csak engem erdekel a matek. Sebaj!

Talaltam egy masik erdekesseget:
A szabalykonyv vegen le van irva egy tablazatban, hogy melyik seregben milyen egyseg milyen tipusba tartozik.
Chaosnal az szerepel, hogy daemonik steed-en mindenki lovassagnak szamit.
Gondolom ez nem igy van, mivel a Slaanesh steed pont azt adja, hogy lovassag lesz, a Tzeentch steed meg azt hogy jump infantry!

Szoval ezt siman csak el lehet felejteni (gondolom a 5.0-ban mar nem erolkodtek ilyenekkel).

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyKedd Jún. 10, 2008 8:19 am

biztos nem lesz, mas nem szarrag ennyit ezen.
egyszeruen feltetelezik, hogy talp 1" emiatt nyugodtan odatolja es kesz.

fenti abranal meg istenien berohamozik 2 osztagot egyszerre, mert az jobb, mintha csak 1-et kotne le.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyHétf. Jún. 09, 2008 2:35 pm

csináltam ez vázlatot, hogy hogyan is gondolom:

40K szabálykérdéseim - Page 12 1inch_10

A sárga kör a hátsó sor talpainak helye, a piros körök az ő 1"-es körzetük, ahova nem lehet belépni.
A kék körök az első sor talpai. Lehet látni, hogy a piros körök nem engedik oda a támadót a kék körökhöz... szóval bukott a mutatvány!

Kis matek a WG-nek!

Kíváncsi leszek, lesz-e ez ellen valami az új könyvben, vagy sem.

T:Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyKedd Jún. 03, 2008 4:19 pm

MAXXxxx írta:
Ha elso osztaggal talpkontaktba kerulsz, akkor pont 1"-re vagy a hatso egyseg azon figurajatol, aki epp hatulrol tossza a bajtarsat, akit elertel, hogy elolrol kapja a jot.

Persze, 1"-re, ha egymas mögött állnak sorban.
De ha a 2dik sor eltolva van, mint a színházban a székek, akkor már közelebb lennék a hátsó sorhoz, mint 1", hiszen az "belóg" a 2 első baba közé.
Ebben az esetben nem lehet megrohamozni az 1 sort (és persze a 2.dikat sem) csak a sor szélénél!

Vagyis ha elég széles az arcvonalad, akkor megrohamozhatatlan vagy amíg az esetleges sorból kilőtt srácokat pótolni tudod.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyKedd Jún. 03, 2008 4:05 pm

nem kerulhetsz, de otletem sincs, hogy ez hogyan jon ossze.

legkisebb talp kb. 2.5cm azaz 1". Ha elso osztaggal talpkontaktba kerulsz, akkor pont 1"-re vagy a hatso egyseg azon figurajatol, aki epp hatulrol tossza a bajtarsat, akit elertel, hogy elolrol kapja a jot.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyKedd Jún. 03, 2008 3:52 pm

Ok, akkor majd egyszer talán végre erre is adnak egy rulingot, addig meg úgy játszom, ahogy a többség mondja.

(Az egyéb fórumok olvasása után ti sem tudtatok erre új indokot felhozni, hát eva...)

De közben lett még egy kérdésem:

Ha rohamozok több egységet, de az egyiket nem érem el, akkor ahhoz kerülhetek 1"-nél közelebb?

Mondjuk egymás mögött van 2 egység, az elsőt berohamozom, akkor lehet, hogy a másodikhoz is 1"nél közelebb leszek, de nem kerülök base-contact-ba, akkor a hátsót is lock-oltam base contact nélkül?
Egyáltalán szabályos ez, vagy ilyenkor csak azokat a modelleket tudom base-contactolni, akikhez "odaférek" (vagyis úgy kerülök vele base-be, hogy a másik egységtől 1"-re megállok)?

T: Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyHétf. Jún. 02, 2008 5:27 pm

[quote="gorugrany"]Azt írja:
Idézet :
For +3 points per model any number of Chaos Space Marine squads can be enhanced …
Szóval csak is kizárólag a 15 pontos CSM-ekre igaz.

ez megsporolt egy konyvolvasast Smile
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 EmptyHétf. Jún. 02, 2008 5:19 pm

A fluffot és a szabályokat nem szerencsés összekeverni. Bár sajna a GW is sokszor megteszi. A lényeg a listán szereplő nevek. Csak a 15 pontos CSM-eknek a neve Chaos Space Marines. A többinek mindnek eltér ettől. Pl Chaos Bikers, Chaos Havocs, Possessed Chaos Space Marines. A krumplileves, legyen krumplileves! Very Happy
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 12 Empty

Vissza az elejére Go down
 
40K szabálykérdéseim
Vissza az elejére 
12 / 16 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: