kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Eldar

Go down 
+8
Pavano
gorugrany
lordbill
Bm
Berzenke
exael
MAXXxxx
voroncov-draskov
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 11:16 pm

Mindaz, amit írtam, igaz lehet egy nem 30-40 figurából álló Elda testvériségre is. Ki kellene próbálni... pig

OFF/Én meg SM seregen gondolkodtam...OFF scratch

P.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 11:11 pm

Ja hogy ja. De az a hat, nyolc, nem? Very Happy

Valamint ha nem sikerül elkerülni a közelharcot a termikkel, akkor az miért segít?

Bocs, de azért értetlenkedek, mert nemrégiben én is elkezdetem eldákon gondolkodni és most próbálom szívni magamba az infót.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 11:10 pm

Bm: azt hiszem, kissé elbeszélünk egymás mellett. Értem, amit írsz, de nem vagyok biztos abban, hogy ténylegesen le tud győzni két vonatnyi motoros nob vagy termizé vagy tankhadosztály egy ilyen sereget.

Lehetséges, hogy sok figurát levesznek, de nehéz velük mozogni, kerülgetni kell a tereptárgyakat, akadályozhatod őket 5 Rhino-val (amíg ezekre lőnek/ütnek, addig azért lassulnak). 5 CSM squad legfeljebb 1250 pont, további 600-ból vásárolhatsz egyebeket, ami azért nem annyira kevés (és akár a 2 démon is belefér, ha csak azok tudnak segíteni).

Semmi bajom a "lash" mutatvánnyal, engem sosem zavar, mindig van az elmozgatott egységem mellett 3 másik... Orkokkal tényleg könnyebb babákat beáldozni, ha hordával játszik az ember. igenork

Persze a motoros nobok nem ebbe a kategóriába tartoznak. 55 pont/db mindegyik, ha speckó cuccokat is akarsz nekik (power klaw, banner), akkor 60-70, a Painboy meg alapból 20+30+5+25 (80), a motoros HQ Warboss olyan 140-160 között van. Ilyen 650-700 pontos egységek mellett nem sok babája van az ellenfélnek sem! Én ezeket hívom törékeny seregnek. Egy-két rontott mentő valami frankó ágyú/sablon/veszélyes terep miatt, aztán dobnak ld-t, amit kb. 25%-ban el is rontanak. Ha megvan, egy körrel később dobatsz velük még egyet, mert kinyírtál EGY újabb orkot.

A tankok erősek, de a 14-es páncél sem véd meg attól, hogy sablonos fegyverek nélkül nem mennek sokra, egyszerűen keveset sebeznek. Én Legendáson (2150 pont körül) 5 Land Raider-t kaptam szembe egy igen baráti ork sereggel, kezdő játékosként, egyet sem nyitottam ki, de a csatát megnyertem. A sablonnal tüzelő tankok erősek, de közelharcban már könnyen elhullanak (nincs ekkora hátsó páncéljuk).

Néha egy-egy olcsó egység (5 SM scout, néhány IG lovas, egy speeder) meg tud fordítani egy csatát. A fedezék-hasalás-szanaszét mozgás még a gretchin kommandót is életképessé teszi. nincs

Persze a 10 dobásból 7 darab egyest semmi sem képes überelni. Az ellen a kevésbé "törékeny" seregkoncepció sem véd.

P.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 11:07 pm

gorugrany írta:
A hat lándzsa az mi?
Shining spear, S8, AP2, Lance (= AV max 12 van ellene)
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 11:05 pm

MAXXxxx írta:
gorugrany írta:

A magas mentős (termik ilyesmi) gondot okozhatnak, ha valahogy közelharcra kényszerítenek, de hát a mocikkal ezt nem olyan gáz elkerülni. Illetve a pszihoodos seregek jelentősen csökkenthetik a hatékonyságodat.
termiket berohanja Smile
2+-on sebzi oket a fel vilagot ujradobva es elegendo PW.

PW? Én úgy tudom, hogy se a witchblade se a singing spear sem power weapon.

Idézet :
Igen, a 2+os termik megfoghatnak, mivel nincs power weapon a seregben, de remélem, hogy el tudom öket kerülni. Ha mégsem, akkor ott a 6 lándzsa.
Hát ha a cammogókat nem tudod elkerülni, akkor azt meg is érdemled. Very Happy

A hat lándzsa az mi?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 11:03 pm

Ok, akkor ezek szerint csak rajtam van szemellenzö:
fogalmazza már meg valaki tényszerüen, hogy mitöl törékeny ez a tank-sereg?
azért mert tank sereg?
vagy mert 200 pontot költötten troopra?
komolyan nem értem...
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 10:34 pm

Idézet :
Mindent mepróbáltam már, és egy évig ahányszor szembe kerültem velük, mindig lemészároltak. Nem csak vesztettem, lemészároltak. Mindahányszor.
talan mert mindig ilyen 'torekeny' sereget viszel.

de mindegy, nem is emiatt akartam hozzaszolni, hanem hogy lassan otthoni csataban sincs sima JATEK.
Amiket lattam legutobb is(karacsony) a SW/IG/SM/CSM legszivatosabb dolgai voltak, nem igazi jatekseregek, sokkal inkabb mini-versenyseregek. mind.
Igy nem csoda, hogy kikapsz.

amugy teny, hogy csm-dread inkabb fun kategoria akarcsak a possessed. En sem hoznam oket soha... pontosabban dread-et meg talan, de csak 3-at 3 defivel 'viccelodni'
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 10:05 pm

Köszi a kommenteket:
Igen, a 2+os termik megfoghatnak, mivel nincs power weapon a seregben, de remélem, hogy el tudom öket kerülni. Ha mégsem, akkor ott a 6 lándzsa. Sebaj, majd tesztelem, úgyis motoros sereget akarok. Aztán 1-2 tesztmeccs után, warlockok ki, vyperek meg motoros guardianok be, és had menjen a buli! Smile

Pavano:
Nem tudom, mennyire láttad az utóbbi idöben a seregeimet (vagy eldákkal pl Zaggar seregeit), de oka van, hogy eljutottam ide, és ebbe az irányba megyek a vesenyseregekkel.

Nagyon régóta próbálkoztam - mert tetszett és élmény is vele játszani - chaosból gyalogos sereget összerakni. Nagyon sok sikertelenség után adtam fel. Jól dobtam, nem hibáztam, taktikáztam és mégis mindig elvertek.
Az egyetlen ahol müködött, az 2600 (vagy mennyi) pontból volt a Legendáson tavaly, utolsó fordulóban. És benne volt, hogy nem jött szembe nida és ork.

Egy nagyon fontos dolgot kihagytál a számításból: a chaos alapvetöen egy drága sereg, ezért egy-egy szarabb dobáson minden meccs elmehet. Ha rám lönek bolterrel és 10böl 3 helyett 7 mentöt rontok el, akkor buktam az osztagot, az objektívát, és lehet, hogy a csatát is. Elhiszem, hogy ezt orkkokkal nem lehet átérezni, ahol +4 leesö figura az osztagnak még mindig csak 10 max. 15%-a nem a fele.
Ebböl kifolyólag jutottam arra a döntésre, hogy csak az a mentö a jó mentö, amit nem is kell megdobni, mert nem is üthetik át a páncélt. Ennyi. Ezért a sok tank 13as 14es armorral. Nem értem miért nevezed ezt a seregkoncepciót sérülékenynek. Örülnék, ha megmondanád!

Nem tudom mit értesz azon, hogy le kell szoknom az ellenfél buzerálásáról.
A lash bántja a csöröd? Rendben, akkor meséld el nekem, hogy mi bús francot tudok lash+vindicator helyett felmutatni a hön istenített ork sereged motoros nobjai ellen. Mindent mepróbáltam már, és egy évig ahányszor szembe kerültem velük, mindig lemészároltak. Nem csak vesztettem, lemészároltak. Mindahányszor.
Baráti, otthoni játékra nem ezt viszem, és nem is motoros nobok jönnek szembe, de ez versenyre készített sereg lenne.

Ha egy kicsit utána számolsz, 60 power armoros csávó (ha sima CSM-et számolok, felszerelve alapszinten, ök a legolcsóbbak) 1500 pont. marad 250 pontom, amiböl legalább 100 elmegy hq-ra, aki ekkor még egy 3 attackos, 3 woundos arc, sima karddal meg egy pisztollyal. Marad 150 pontom. Abból kijön még 10-12 kisdémon, akiket már az IG is elver közelharcban.
És a seregem ekkor 6 rhinó-nyi gyalogos, akiket egy lézerágyú, egyetlen tank, egy 5 fös termi osztag, egy drenya, vagy bármi ehhez hasonló feltart/lemészárol.

De abban igazad van, hozhatnék több pontért troopot. Úgyis mindenki plague marine-okkal nyomja, 3 ilyen troop 7-800 pont. És akkor én is beállok a sorba.

Hozzak némi durva egységet...
Tudod te mit tud a chaos dreadnaught? Gondolom nem, mert akkor nem ezt írtad volna. És neki ugye van egy 12es páncélja, szerintem ez a törékeny.
Eliteböl maradnak a possessedek, akik 26 pontért kapnak egy random képességet, amit nem is igen lehet kihasználni a 5dik kiadásban. Szóval ök a fun kategória. Drága fun kategória.
Marad a termi meg a chosen. Ezeket most "tiltottad ki". Az "oldalról betaláló mindentvisz chosen-csávók" 7 darab sima marine, annyiban tudnak többet, hogy 5 spec fegyverük lehet, nem 2 és tudnak flankolni. Nagyjából ennyit tudok tenni egy sarokban lapuló tank ellen, semmi mást.

Elhiszem, hogy az általad vázolt elképzelés orkokkal megy. Tényleg nem érdekel, hogy ha beragad egy közelharcban egy troop az 5-böl, mert 30an a meccs végéig ott verekszenek, és akit lekötöttek, az is ott marad. De egy 10 fös CSM troop ha bukik egy közelharcot, akkor egy-két kör alatt elfut és/vagy levágják, aki pedig levágta, az jó eséllyel a következöt is le fogja vágni. Ha egy marine osztag kap 10 sebet, leeshet az ikon, a bajnok, a fist meg a spec fegyverek. Ha egy ork osztag kap 10 sebet, akkor mindez fixen marad.

Olvasd el a 2001 pontból vívott csatánkat Özsgéékkel. Ott hoztam berzákat, raptorokat: elfogytak, mint a süti. Ettöl függetlenül nagyon jól szórakoztunk, de messze nem voltam jó döntetlenre sem, hiába a sok dobás.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 10:01 pm

Ez nekem nagyon hajaz zaggar űrelfjeire, némi változtatással.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 7:26 pm

Hoi!

Bm: Mostanában sokat játszottam én is 40K-t, szerintem nagyon egyforma minden sereg, amit összeraksz, függetlenül attól, hogy Chaos vagy Elfzet. Minden sereged ugyanarra az elvi megfontolásra épül - legalábbis kívülről így tűnik:

- Minimális troop, olcsóért, a játék végéig bújkálva, csak a foglalásért,
- Az adott sereg lehető legtáposabb, szinte mindent verő elit kombinációja, PowerPlay stílusban (elvileg ezek győznek, ha jól játszol velük), általában 10-20 figura nagyon sok pontért,
- Meg valami "aprófos", ami gyorsan megy és vitat.

Nagyon jól manőverezel-taktikázol velük, de összességében kimaxolt izék ezek, néhány dobáson, pszi-teszten, páncélmentőn bebukható velük egy-egy meccs. Kevés wound-ot, babát teszel fel az asztalra, amik viszont nagyon ütnek, így elméletben nyerhetnek, de minden csatában van egy-két dobáson múló trükk, aminek működnie kell, különben rotty a csapatnak.

Olyan seregeket csinálsz, amik annyira sérülékenyek, hogy egy-egy hibát vagy rossz dobássort nem bocsátanak meg. Így vagy nagyon nyersz, vagy nagyon szenvedsz velük. Ez persze nem baj, ha szeretsz így játszani, a versenyeken általában be is jöhet ez a hozzáállás, az eredményeid azt mutatják, hogy van értelme ennek.

Én viszont sosem gyártanék ilyen pengeélen ugrándozó seregeket, mert jobban szeretem a játékélményt, amikor nem fél inch-en vagy egy deep strike dobáson múlik, hogy lemészárolnak-e, hanem van terem hibázni és rosszul dobni is. Ezért választottam az orkokat - de minden sereggel lehet így játszani.

Szerintem próbáld ki egyszer, hogy a sereged pontszáma nem 240 pontos Land Raider akármikben, hanem a troop választásokban használódik el. 10 CSM 150 pont, fuxokkal legyen 200, Rhino-val legfeljebb 250. Ilyenből tegyél fel egyszer ötöt. Egészítsd ki némi gyors (assault), némi durva (Dreadnought) és némi móka (kisdémon) egységekkel 1850 pontig. HQ-ból csak a legolcsóbbat, semmi démon meg egyéb rosszaságok.

Teljesen máshogyan kell játszanod velük, le kell szoknod az ellenfél buzerálásáról (lash, egyéb pszi tökségek, agyatlan tankozás, oldalról betaláló mindentvisz chosen-csávók, oblik, stb.), de cserébe megtapasztalhatsz egy valódi háborút, amiben KATONÁK vannak mindenféle elit szörnyűség helyett, van tartalékod (legalább 60 power armour-os csávód, 6 db 10 fős troop-od rohangál a pályán), valamint nem érdekelnek a dobásaid, mert annyi van belőlük, hogy statisztikailag jó vagy egy döntetlenre bárki ellen. Ha még gondolkozol is - amit ugye általában szoktál -, akkor nyerhetsz velük mindenféle különösebb erőlködés nélkül. rendeer

Ugyanez elfekkel is működhet, ha valami frankó haderőt összeszögelsz belőlük. Így nem az alább ismertetett 30 modellből álló erővel sétálsz a borotva rosszabbik végén... scratch

Persze az meglehet, hogy én gyík vagyok a versenyekhez, meg nincs elég tapasztalatom, de ezt a játékot én nem versenysakként fogom fel, ahol mindennek jól kell mennie a győzelemhez. Ez háború, ahol a parancsnok emberei gyakran hibáznak, nem mindig az van, amit mi akarunk. Evil or Very Mad

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 4:49 pm

gorugrany írta:

A magas mentős (termik ilyesmi) gondot okozhatnak, ha valahogy közelharcra kényszerítenek, de hát a mocikkal ezt nem olyan gáz elkerülni. Illetve a pszihoodos seregek jelentősen csökkenthetik a hatékonyságodat.
termiket berohanja Smile
2+-on sebzi oket a fel vilagot ujradobva es elegendo PW.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 4:29 pm

Tudom, hogy ez nem túl konstruktív, de ha elég (legalább statisztika) jól dobsz, akkor ez a sereg nagyon erős. Ha meg nem akkor meg gyorsan meghal.

A magas mentős (termik ilyesmi) gondot okozhatnak, ha valahogy közelharcra kényszerítenek, de hát a mocikkal ezt nem olyan gáz elkerülni. Illetve a pszihoodos seregek jelentősen csökkenthetik a hatékonyságodat.

Szerintem semmi újat nem mondtam neked. Very Happy I love you
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 3:50 pm

Nem, vagy akkor összekevertem a guide-al.
Szóval doom, mentöújradobás, és mind war. Ezek lennének náluk. Löni úgyis heavy flamert lönek, 4 lándzsáért meg nem akarok egy pszit ellöni.

A 3 walker lehet akár külön squad is, legalább immóra nem esnek le, és 3 reserve dobás. És úgy is csak 10 killpoint a sereg.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 3:42 pm

A fortune csak véletlenül maradt le a farseereknél?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyPént. Jan. 29, 2010 3:20 pm

lordbill írta:
egy proxy-s próbát szerintem mindenképpen megér

Jaja, már csak játszani kéne a sereggel! Very Happy

Valami ilyesmin agyaltam, szedjétek szét:

HQ:
2 * farseer (jetbike, doom, guide, mind war, runes of warding, runes of whitnessing)
8 * warlock(jetbike, 4 singing spear, 4 destruction, 1 embolden, 1 enhance)
8 * warlock(jetbike, 4 singing spear, 4 destruction, 1 embolden, 1 enhance)

Troop:
3 * guardian on jetbike
3 * guardian on jetbike
3 * guardian on jetbike

Heavy:
3 * warwalker (dual lance)

1850p


A hozzászólást Bm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jan. 29, 2010 3:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyKedd Jan. 26, 2010 11:49 am

egy proxy-s próbát szerintem mindenképpen megér
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyKedd Jan. 26, 2010 11:26 am

Sajnos csak az ordenance barrage löhet direktben ez pedig nem ordenance. Azt igaz, hogy a BS lejön a látás miatt, de mindenképpen salvo-t lövök, vagyis jó esélyel egymás mellé kerülnek a sablonok. Nehéz lesz vele tankot löni. Sad

Viszont az is igaz, hogy a spec átütésdobása miatt, mindegy, hogy a közepe rajta van-e vagy csak a széle karcolja!

Najó, jövö hónapban lehet beruházok! Smile


A hozzászólást Bm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jan. 26, 2010 1:09 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyHétf. Jan. 25, 2010 6:44 pm

jó az a kis sablonos D cannon, csak meg kell tanulni hit-et dobni Smile
direkt lövés esetén meg ugya -4 a BS miatt és az szerintem egész tűrhető (tapasztalat marine rakétából)
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyHétf. Jan. 25, 2010 6:13 pm

Ha jól emlékszem, akkor a nightspinnek 2 D-cannont lö 72"-re. Nem rossz, de a kissablon nagyon necces. Igaz, mindent 2+on sebez... azért csábító, mert csak egy plusz tornyot kéne rendelni, aztán megy a falkonra.
Lehet, hogy bevállalom. Biztosan szeretnének 3 ilyennel legendáson! Very Happy
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyHétf. Jan. 25, 2010 5:19 pm

A Firestorm sok pont,nem éri meg sztem sem,igaz,hogy AA,de nem hiszem,hogy túl sok repülő lenne ott...viszont a Nightspinner ha jól látom indirektben lőhet,és nagyon messze,az azért nem rossz,és nem is olyan drága...
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyHétf. Jan. 25, 2010 3:00 pm

Megnezegettem a lenegásra hozható eldákat, hát nagy csalódás volt:

nightspinner, ránézésre fasza sablonos tank, gondoltam ezzel majd lehet osztani. hát van rajta 2 S6 kissablon, annyi pontért amiért egy heavy team hoz 3at, igaz ez legalább mozog és messzebbre visz, de mivel külön fegyver még csak nem is mozgok vele 12"-et

a firestorm-on meg van 3 scatter laser a kép szerint, no mondom 12 db S6 lövés mégiscsak buli, persze... van rajta egy scatter variáns, S6 heavy 6, linked, annyi pontért amiböl egy walker osztag hoz 6 scattert, ami 24 lövés.

A többi repülö, az annyira nem is érdekelt. Egyszóval szépek a FW-s modellek, de nem látom hogyan lehetnének használhatóak.

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyKedd Márc. 03, 2009 12:44 pm

... a jetbike 1-el növeli a szívósságukat, mint Nurgle! Very Happy
... a warlock újradobatja a Leadert mint a Glory ikon! (és ugyanúgy 10p)

Köszi MAXXxxx!

Szerk: és a wraithguardoknak T6 Sv3+ van, tiszta plague marine!
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyKedd Márc. 03, 2009 12:21 pm

mindig is mondtam, hogy tap-kaosz-urelfek Very Happy

most mar biztos, hogy valojaban kaoszosok ok Bm.

a sebesseguk, rendingjuk, lovesszamuk mint a slaanesh.
a minden szart ujradobalunk + warlocktol felfele invi tisztara tzeench.
az utesuk (WLord, Avatar) mint Khorne.
ooo a maradek annyira nem jellemzo.

szoval van meg egy kaoszsereged, de ez tapabb Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyKedd Márc. 03, 2009 11:14 am

Egy fontos dolgot kifelejtettem a versenyen eldák ellen szerzett tapasztalatok közül.

A Pathfinderek ugye nem csak 6-ra, hanem 5-re Rendingelnek.
Egy nem is lenne durva 24 pontért, csakhogy:
a szabály a régi Rending szerint van megfogalmazva, vagyis úgy szól, hogy ha To Hit-re 5+ot dobnak, akkor AP2.
Ezért a jelenlegi Rendinggel, így néz ki a dolog:
To Hit:
1-2: mellé
3-4: sima találat (4+-ra seb, 6+ra rending)
5-6: AP2-es találat (4+-ra seb)

Ezzel azért igen igen megnött az AP2-es sebek esélye: 22%-ra a sima Sniperes (3+ra hit, 6-ra Rending) 11%-ról!

Szóval durva... és akkor ebben meg nincs benne semmilyen újradobás. scratch

Bm
Vissza az elejére Go down
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 EmptyVas. Jún. 22, 2008 1:17 am

Úgy néz ki, maradnak még az eldák, szinte senkit sem érdekelnek...Sad Rangerek, Walker, Skorpiók még talán elmennek...
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
Ajánlott tartalom





Eldar - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Eldar   Eldar - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Eldar
Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Vince Ulthwe Eldar
» 2010-06-31 CSM(Bm) + Eldar(Markus) vs BA(Xun) + GreyK(Flo)
» 2009-03-14 Bm Liga meccsek (Daemon hunter, SM, Eldar)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: