kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 12:23 am

Ma játszottam az 5. csatámat az új seregemmel,erről írok egy rövid összefoglalót,ellenfél Eddy volt:

Nem nagyon volt konkrét elképzelésem arról,hogyan is kellene legyőznöm egy Lizard sereget,ezért nagyjából ugyanazt a sereget vittem amit eddig is,mert ők már nagyjából beváltak:
-2 Tzeentch varázsló
-4 Ogre
-5 Tzeentch lovag(a sok lövésre számítva Blasted Standarddal,ami a jellel együtt 4+os Wardot adott lövések ellen)
-10 marauder az egyik varázsló testőrségeként
-10 Warrior a generális testőrségének
-5 lovas marauder
-2 Nurgle-spawn
-1 szekér
-2x5 kutya

Lizardok(nagyjából):
-2 skink pap
-1 skink harcos hero
-15-20 saurus
-kb 3x10 skink
-kb 6 cameleon skink
-7 saurus lovas
-3 salamandra

Az én szempontomból rosszul indult a csata,a gyíkok kezdtek,és a tendencia folytatódott egészen a 4. körig.A főbb események:A caméleonok lelőttek 3 lovas maraudert,a többi a 6.körig bújkált egy erdőben.A saurus lovasság a mozgatós zászlót használva megrohamozta és megölte az Ogrékat.Erre a zászlóra azért számítanom kellett volna,de elfelejtettem.Lövésekkel megölte az összes maraudert,az egyik spawnt,megsebezte a másikat,illetve a szekeret is.Levarázsolt 2 lovagot és lelőtt még 2-t.Itt mondjuk hasznos volt a Blasted standard,mert 28 salamandra lövésből csak egy lovag halt meg...Itt mondhatjuk,hogy nagyon nem álltam jól... Very Happy
Ekkor sikerült a megmaradt egységekkel közelharcba kerülnöm,érdekes,hogy az eddig legjobban teljesítő,és legütőképesebb osztagok,vagyis az Ogrék és a lovagok már nem sokat tehettek,az előbbiek ugyanis halottak voltak,az utóbbiak közül pedig egyedül a zászlós élt csak...A közelharc javított azért a helyzeten,a szekér legázolta a salamandrákat,aztán overrunból még egy papot is...a warriorok megverték a saurusokat,aztán overrunból még a másik papot is...az egyik spawn megvert egy skink csapatot.Az utolsó 2 körben így már sikerült varázsolnom is,sőt pl 3 kockával még kijött egy Infernal Gateway is,de ezt semlegesítették,volt az ellenfélnél 4 scroll...
Mindkét varázslómmal sikerült párbajt nyerni,az egyik 3-as MR-t kapott,a másik pedig terrort,szóval derekasan teljesítettek,mint mindig.
A végén 30 pont különbség volt a gyíkok javára ami döntetlen,asszem ennek inkább én örülhetek...

Összességében kicsit macska-egér játéknak éreztem a dolgot az első felében a csatának,Eddy nagyon jól manőverezett,és egyszerűen nem tudtam közelharcba kényszeríteni.Aztán végül csak odaértem,és szerencsém is volt azzal a két overrunnal...
Tulajdonképpen káosz szempontból elég nehéz ellenfél a Lizard sereg,főleg ha valaki jól használja,eléggé rá kell készülni,különösen az ilyen sok skinkes sereget nehéz megfogni.
Ha minden igaz akkor a héten lesz még egy csatám egy másik gyíksereg ellen,igyekszem arra jobban rákészülni,mer muszáj... scratch Suspect
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 1:00 am

es Eddy mily nagylelku volt, nem hozott Nike-Saurust Smile
peddig meg most kellene, mert uj codexxel eltunik a listabol.

azert kaosz nem hazudtolja meg magat, mindig keves figura van asztalon.
Exaelnel alig tobb, mint nalam demonoknal... de legalabb van rendes panceljuk es nem papirbol vannak Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 1:33 am

azért az új könyvvel nem annyira vészes ám! csak sok kis egységes marauder sereget kell hozni... Very Happy ami nyilván még nincs neked, de ha lenne, akkor nem nagyon tudna hova bujkálni. a marauder lovasság viszont nyugodtan maradhatna is otthon, mert úgy tűnik nekem, hogy áldozaton kívül más szerepet nem játszanak... Very Happy mondjuk ez mindig így lesz lövős sereg ellen. a gyík pedig elég lövős sereg ahhoz, hogy megoldja őket. egyszerűen több egység kell, hogy ne tudjon kimozogni előled. és persze 2000 alatt a káosz mindig bajban lesz, ahogy én látom. 2000 nél tudod hozni igazán a megfelelő sereget.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 1:58 am

Igen,az egyértelmű már,hogy a marauder lovasok nem jók ellenük,illetve talán a spawnok sem az igaziak.Amúgy nem azt akartam mondani,hogy a káosz nem alkalmas ellenük,vagy hogy eleve rosszabb helyzetben van,csak azt,hogy én még nem találtam ki a megfelelő felállást.Lehet,hogy tényleg a több egység az segít.
Mondjuk azt már sok seregre hallottam mondani,hogy 2000-től az igazi,de valahogy a Káosznál nem hiszem,hogy így lenne.Meg hát különben is,erre nem lehet hivatkozni,még akkor sem ha igaz... Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 2:40 am

empire elleni dologból indultam ki. 1500 nál egész jól elboldogultam még lövéssel. 2000 nél ha behozol valami repülő dögöt, vagy akár csak több lovagegységet, sajnos én nem tudok behozni több lövős cuccot, ami ugye a válasz lenne rá. nem tudok, mert nem fér el az asztalon. hiába hozok még 20 puskást én is, ha nem tudom felrakni, hogy tüzelni is tudjanak. szóval én erre gondoltam amikor azt írtam, hogy 2000 nél kicsit tudsz erősíteni. viszont ez mondjuk nem a gyíkokra vonatkozik...csak gondoltam kb ugyanez a helyzet velük is. mármint, hogy ők sem tudnak effektivitásban lekövetni ha 2000 re növeljük a pontszámot. de abban egyetértek, hogy ettől még 2000 alatt is ki kell és lehet is találni olyan sereget ami meg tudja őket fogni.

mivel gyors repülő egységed már nincs, ami lekötné a skinkeket, a könnyűlovasokat meg játszva leszedik, gondolom a több kis gyalogos marauder egység talán megoldás. netán több kicsi warrior egység...bár azt nem tudom, hogy azok milyen sérülékenyek...lehet drágák ahhoz, hogy ilyen kis egységekben szétszórd őket...mindenesetre minél több célpontot adsz nekik, annál nehezebben lőnek szét.

az ogrék egyébként meglepő, hogy csak ilyen könnyen kihaltak. bár azt a rohadék zászlót én is minden egyes alkalommal benézem! Very Happy:D legutóbb bill ellen is sikerült! komolyan felírom a kezemre legközelebb, hogy ne felejtsem el. persze ezúttal nem birodalmi fogpiszkálóval felszerelt lovagok rohamozták meg őket. Very Happy azért a hidegegyek elég ütős egy lovasság. ha éppen nem hülyülnek. (megjegyzem, ha az új könyvben a cold blooded szabály tényleg változik, akkor viszont elég használhatatlanok lesznek, hacsak nem kapnak valami más okosságot)

amire még én gondoltam, hogy netán a 3 kötelező választást kitölteni 3 kisebb marauder gyaloggal, akik jók a skinkek üldözgetésére, a többi helyen meg több lovagot hozni. ha bele tudsz zsúfolni netán még egy egységet, akkor talán jobban jösz ki, mint a spawn okkal, marauder lovasokkal, káosz warriorokkal. nemtom ezek helyén befér e még egy, akár csak alap, lovag egység is.

megnézegettem a káosz könyvet és elég kevés opcióra zsugorodott a sereg. meg is lepődtem kicsit. nem is nagyon értem egyébként, hogy hogyan gondolták gw nél. eddig a legtöbb egységet foglalkoztató sereg volt, tulajdonképpen 3 könyvből állt össze. erre mos kivettek ebből 2 könyvet és kapott helyette egy új egységet...

(gondolom ebből látszik, hogy a DE projekt mellett elég erősen elgondolkodtatott a káosz sereg...kevés figura, megfizethető áron, erős egységek...nem kicsit vonzó)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 12:32 pm

Namost akkor én is. Nálam a dögök:
1 db skink chief (sacred stega helm+blowpipe+shild+light armor+general+scout)
2 db skink priest (lvl2+mindkettnél 2 scroll)
10 skink (blowpipe,bajnok)
10 skink (blowpipe,bajnok)
11 skink (blowpipe,bajnok)
16 saurus warrior ( "+1" save-s jel, handw+shield,full command)
7 lovas (full command+mozgatós zászló, mindössze 335 pontért, hát fuck)
6 chaméleon (náluk csak az alapcucc)
3 salamander hunting pack

A csatát Exael nagyon jól leírta. tanulság:
-ne állj le a saurusokkal 4 T-s kász harcosok ellen pofozkodni, ha nurgle jel van rajtuk.
-Papokkal ne nagyon állj be olyan egység mögé, hogy "Ahhh, ezek kibírják!" (saurus)
-Szekeret majd nem engedem felrakni Twisted Evil
-a hidegeket hanyagolni
-a papokat egyes szinten tartani
-nem misfiret dobni a saliknak
-nem miscastolni, minek az eredménye 10
- és ha felkerül a szekér még véletlen se elé kerülni

Igazából mákom volt. Miért?
-szarul álltam fel
-kidobtam menyboltból az 5-öst 3-om kockával, 3 hatost (2 lovag megsütése)
-a körben amikor egy káosz lovag maradt 28-at dobtam a 3 salinak... (mondjuk csak egy lovag hallt meg)
-végre sikerült egyszer jól manővereznem, csak a papokat felejtettem el

Ja és a sok pici marauder kocka mégannyit se ér mint egy nagy. A lovasságom egyen áttör és onnantól hátúl garázdálodok, a skinkek szemből, a salamanderek szemből, varázslók szemből. Ennyi, meg is bukott a nagy taktika. Exaelnek pont azt mondtam tegnap, hogy hozzon 2db 10 fős káoszwarrior kockát. mindenféle marauder helyett, mert velük nem tudok semmihez se kezdeni.

Na pápá
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 12:35 pm

Ja és még azt is mondtam, hogy bika erős volt tegnap mind a káosz, mind a gyík. Az egyetlen különbség ami a két sereg közt van az a kiadás. Azért ez kicsit gáz nem?
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 2:06 pm

Persze amellett,hogy előbb-utóbb kialakul majd,hogy melyik sereg ellen mit érdemes hozni,az is fontos,hogy észrevegyem a lehetőségeket amiket ki tudok használni.PL:a lövős seregek ellen gyakorlatilag kötelező hozni Wulfricot,mert ő és egy marauder egység bármelyik táblaszélről bejöhet,akár már az első körben is...Ezt pl mindenképpen kellett volna a birodalom elleni csatában.
Amúgy egyelőre úgy látom,hogy nagyon jó a káoszmágia,és a varázslók is erősek ahhoz képest,hogy varázslók,bár mivel kötelező velük is kihívni,ezért óvatosnak kell lenni.Közelharcban szintén nagyon jók vagyunk,gyakorlatilag nem is nagyon kellenek harcos karakterek ahhoz,hogy nyerjek,tehát a kisebb(2000 alatti) csatákban inkább varázslókat érdemes hozni.

Ami a sereget illeti,nekem tetszik az új könyv szinte minden szempontból,talán csak a jelek teljesen szabad keverése furcsa,nincsen már szó az istenek közti ellentétekről,ami persze sokkal több lehetőséget ad,de nem magyarázzák meg,hogy ez miért van,amikor eddig nem így volt...

Tulajdonképpen szétszedték a sereget 3 felé,de ez nem feltétlenül rossz,eddig tényleg sokkal több választás volt,de hát 3 seregből választhattunk,ami azért furcsa kicsit.És ha minden variációt ki akartál próbálni,akkor bizony 3 sereget kellett venni...Illetve ha megnézzük ezt a WoC sereget,akkor azok az egységek kerültek bele,amik az északi pusztákról jönnek,az ott élő törzsek harcosai,illetve az ott élő szörnyek.A beast sereg pedig majd a drakwaldi,és egyéb erdőkben tanyázó beastmen sereget fogja leírni.Ezt valahol írják is a GW-sek.Ez fluff szerint szerintem rendben van.A démonsereget én kissé furcsának találom mint önálló sereget,lehet,hogy inkább úgy kellett volna megcsinálni,mint 40k-ban,tehát,hogy idézés útján hozhatja őket a két másik káoszsereg.DE hát ugye itt már más szempontok is közrejátszottak... No
És hát már van Hellcannon,forsakenek,warshrine,és egy csomó spec.karakter,akik mind jók(kivéve talán Galrauch).Nagyon tetszik még az Eye of the Gods dolog is.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 2:58 pm

Idézet :
A démonsereget én kissé furcsának találom mint önálló sereget,lehet,hogy inkább úgy kellett volna megcsinálni,mint 40k-ban,tehát,hogy idézés útján hozhatja őket a két másik káoszsereg

mar ott sincs ugy Smile
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 3:00 pm

MAXXxxx írta:
Idézet :
A démonsereget én kissé furcsának találom mint önálló sereget,lehet,hogy inkább úgy kellett volna megcsinálni,mint 40k-ban,tehát,hogy idézés útján hozhatja őket a két másik káoszsereg

mar ott sincs ugy Smile

Ja igen,akkor meg pláne... Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 3:40 pm

aham, szóval bármelyik oldalszélről? na ezt vajon hogyan...na mindegy. jó, hogy szóltál erről. alig lepődtem volna meg. alig...nem baj, majd lelövöm. vagy...valami. Smile

eddy:
a gyík lovasokkal te az életben nem kerülsz a káosz hátába. sok kis egység maraudernél az egyik legegyszerűbb dolog megakadályozni, hogy mögé kerülj. csak helyezkedés kérdése. tudod, ha valaki mindig oldalról is van, akkor elég gáz tud lenni ha teszemazt elfut egy egység, te meg ott állsz másik két oldalról két egységnek kiszolgáltatva.

de még ha sikerül is áttörni, legalább egy kör elmegy azzal, hogy megfordulj. azért a hidegegyek nem gyorslovasság. és ha meg is fordultál akkor lesz egy köröd még rohamozni, mert utána megint kellene egy, hogy szembefordulj...mindezzel elvittél:

(10*4)*2=80 azaz 80 pontot! Very Happy Very Happy Very Happy

én örömmel venném, ha ilyenekre használnád a hidegegy lovasságot. de komolyan...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. EmptyCsüt. Nov. 27, 2008 4:11 pm

Ebben igaza van Gojonak,de ez a mostani csatában is így volt,mert azután,hogy kinyírták az Ogrékat,gyakorlatilag semmi mást nem csináltak,csak próbáltak visszatérni a csatába,de addigra már túlságosan elöl voltam,és nem ért el.De itt legalább Ogrékat öltek,mert hát 6 pontos marauderekre vadászni egy több mint 300 pontos lovassággal az nem nagyon éri meg.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.   Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt. Empty

Vissza az elejére Go down
 
Chaos Warriors vs. Lizardmen 1500pt.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Warriors of Chaos
» Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt
» Chaos Warriors vs O&G 2000 pont
» Lizardmen vs. High Elf 3000 pt.
» Chaos

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: