kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 káosz vs empire 1500

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

káosz vs empire 1500 Empty
TémanyitásTárgy: káosz vs empire 1500   káosz vs empire 1500 EmptyPént. Nov. 21, 2008 10:38 am

eredmény: döntetlen az empire felé billenve 130 pont körül. kb 20 pont hiányzott a győzelemhez. Very Happy

káosz:

2* varázsló
6 káosz lovag
2*5 marauder lovas
10-15 káosz harcos
10-15 marauder
2*5 kutya
2 spawn
4 káosz ogre

empire:

2* varázsló
2*5 lovag
3*10 lándzsás 5-5 puskás/ számszeríjász detach
5 pisztolyos
5 outrider
5 greatswords
stank

a képeken a lándzsások helyett kardosok lesznek, de ez ne zavarjon meg senkit.
a képek alatti kommenteket tessék olvasni. ami fontos a képeken ott leírtam.
a link a mappára mutat, ahol a képek vannak. az első képra ha rákattintotok, akkor onnan már sorrendben mehettek a nyilak segítségével.

http://picasaweb.google.hu/gojakgabor/KOszVsEmpire1500#5271009776729185602

na és akkor a kommentek:

tulajdonképpen azon ment el e győzelem, hogy megpróbáltam egyszer varázsolni az első körben. azonnal dobtam is három db 1 est és a varim magába nyomott egy sebet. emiatt fele pont járt özsgének. ha ez nincs akkor minor victory.
(mágia egyébként nem csinált semmit szinte. dispelleztük egymás varázslatait)

természetesen még így is meg lehetett volna a győzelem, ha a végén a káosz lovagok nem futtatnak meg még kb 140 pontot. direkt beállítottam a detachokat, hogy elvezessem a rohamot. hát nem sikerült valami fényesen. Very Happy

a jelentős lövés azonnal levette az egyik marauder egységet, a másikat elhajtotta egy erdőbe, ahonnan ki sem jöttek. a kutyákat is használhatatlanná lőttem egy kör alatt. a gyalog káosz harcosokat levittem fele alá. a tank ugye simán elvitte a marauder gyalogosokat. viszont a lovagok megúszták. 2 ugyan leesett, de még 1 kellett volna a fél ponthoz, azt meg semmi pénzért nem tudtam beléjük lőni. igazából szerencsések voltak. meg kint is voltak a lővés fő vonalából.

ogrékkal nem nagyon tudtam mit kezdeni, hát inkább megpróbáltam feltartani őket, hogy ne érjenek oda a sereg gerincéhez. végülis ez sikerült, bár ez 165 pontomat vitte el. nem tudom azok mennyibe kerültek.

ha exael írt történetet akkor lesz, ha nem akkor nem. Smile


A hozzászólást gojo összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Nov. 21, 2008 3:32 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

káosz vs empire 1500 Empty
TémanyitásTárgy: Re: káosz vs empire 1500   káosz vs empire 1500 EmptyPént. Nov. 21, 2008 11:55 am

Na, azért ez elég szép eredmény egy új sereg ellen! Ráadásul szerencséd sem volt. Egyéblként tök jó ilyen festett sereges csatákrók képeket látni, meg ilyeneket játszani.

Végigolvastam a képek alatti cuccot, ennyi pechet egy meccsen! Shocked
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

káosz vs empire 1500 Empty
TémanyitásTárgy: Re: káosz vs empire 1500   káosz vs empire 1500 EmptyPént. Nov. 21, 2008 1:02 pm

Jó meccs lehetett, föleg, hogy ilyen változatosan dobáltatok!
És grat Gojo, hogy így is plusszal zártad. Amikor én így dobáltam Norbi ellen 40kban, a 4dik körre nem volt egységem a pályán, illetve volt, csak nagyon igyekezett lefelé!

Nagyon jól néznek ki a seregek!
Nekem föleg a chaos lovagok tetszenek, de ez nyilván az "Ösök" iránti tisztelet. Very Happy

Bm
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

káosz vs empire 1500 Empty
TémanyitásTárgy: Re: káosz vs empire 1500   káosz vs empire 1500 EmptyPént. Nov. 21, 2008 1:52 pm

Egy kis kiegészítés a sereglistához,bár a képeken minden rajta van:6 lovag volt,és még 2x5 marauder lovas.

Dobások tényleg változatosak voltak,én azért átlagosnak mondanám a sajátjaimat,a birodalmiak jól lőttek,de a fear,és pánik dobásoknál nem volt szerencséjük.

Jó kis taktikázós csata volt,így utólag is csak keveset változtatnék a sereglistán,de egy birodalmi sereg ellen nem hiszem,hogy szükség van marauderlovasokra,mert a szélek biztosítását nem tudják megoldani az outrider/pisztolyos egységek ellen.Mivel ennyi pontban nem sok minden van ami el tudna bánni a tankkal,ezért egyszerűen igyekeztem nem foglalkozni vele,és elkerülni amennyire lehet,esetleg az Ogrék tudtak volna kárt tenni benne,de nem kerültek össze.A sereg többi része pedig igyekezett a sűrű golyózápor ellenére is odaérni,ami csak részben sikerült.A lovagok a szélen nyomultak előre,ezáltal kisebb veszteséget tudtak okozni,viszont jobban védve voltak a lövések elől,ez jó ötlet volt szerintem.Egyébként nem volt nagy veszteség a seregekben,6-700 pontot vesztettünk csak,mindenki vigyázott az egységeire.

A lovagok és az ogrék megint nagyon jók voltak,az utolsó körben a lovagok okoztak még annyi veszteséget,hogy kihoztam döntetlenre.
Legközelebb majd már tényleg valami történetet is írunk a csatához.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

káosz vs empire 1500 Empty
TémanyitásTárgy: Re: káosz vs empire 1500   káosz vs empire 1500 EmptyPént. Nov. 21, 2008 3:18 pm

hát én azt azért nem állítanám, hogy rosszul dobtam. szerintem inkább csak olyan átlagos volt. olyan sok pech sem volt a csatában. ha ez jött le a leírásból akkor elnézést érte...nem állt szándékomban ebbe az irányba terelni a dolgot. jó, az persze vicces, hogy az első varázslatra három 1 es, de azért utána nem volt több ilyen. simán kihozhattam volna győzelemre, ha a végén sikerül eltalálnom a mozgást. márpedig az nem a dobáson múlik. jó, a végén elfutott néhány egység, de mondjuk 7 es ld re az sem valami nagy csoda... Very Happy az meg, hogy az 50 pontos greatswordok atlétikai edzést tartottak, végülis nem érintett olyan vészesen. Very Happy:D ha ugyanez az egység a szokásos 20 fő, full command felállásban jön, akkor a ki is tépem a hajamat... Very Happy:D:D

igazából sejtem én, hogy miért jött le máshogy a leírás. az van, hogy rengeteg feláldozható egységem volt a pályán. ezek közül sokaknak nem volt szerencséje. de összességében, a kívülállónak pechesebbnek tűnhet az egész, mint amilyen belülről volt, mert tulajdonképpen más egységek meg azért mégiscsak jól teljesítettek. összességében így a kettő kiegyenlíti egymást. sőt, szerintem a pozitív irányba tolódik. egyáltalán nem éltem meg valami rosszul a pechesebb dolgokat. volt mellette számtalan olyan ami nekem jött be. teszemazt 5 gs elfutott folyamat az ogrék elől. de mellette meg az 5 ös puskások csak lelőttek minden körben csomó más babát. a tank begyalulta majdnem az egész bal oldalamat, kinyiffantottam egy varázslót, stb. tulajdonképpen egész végig nekem volt könnyebb helyzetem a csata során. exaelnek kicsit nehezebb volt szerintem megoldani, hogy valaki azért csak odaérjen végre gyakni.

az meg, hogy két (majdnem) festett sereg játszott tényleg nagyon hangulatos volt. egészen más tud lenni egy ilyen csata, mint ha csak szürke dolgok rohangálnak az asztalon.

szóval összességében nagyon jó csata volt. minden szempontból.

javítás:
jah kijavítottam a dolgokat amiket sikerült elfelejteni vagy elírni. hiába no, hajnal volt nekem ez a fél 9 es csatajelentésírás... Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





káosz vs empire 1500 Empty
TémanyitásTárgy: Re: káosz vs empire 1500   káosz vs empire 1500 Empty

Vissza az elejére Go down
 
káosz vs empire 1500
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 1500 Tk vs Empire
» TK vs Empire 1500 pont
» Dark Elves vs. Empire 1500 pts

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: