kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel

Go down 
+3
gojo
exael
subaggut
7 posters
SzerzőÜzenet
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptyKedd Dec. 02, 2008 8:47 pm

Holnap délelőtt csatariport, sajnos nagyon sok munka jött közbe. Kitartás! Smile
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptyPént. Dec. 05, 2008 1:13 am

Már várom a holnapot... Very Happy
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzomb. Dec. 06, 2008 6:05 pm

Hát szóva azúvvót, hogy a bosszz monta kőll kincs, sok. Hunvan ilyenkó kinycs, gondútuk, osztán rágyütünk, hogy a sok sirokba. Mindenki akarta a kinycset, oszt el is neveztük a haggyáratot waaaagh fuksznak. Hát vót ott minden, szekér, meg smaragdok, rubindok, de csakhogy a dönlött lú is kigyütt a sírbu, meg a sok nyeszlett csonváz, oszt verekvés lett a dologbu. Aki ét meg mozgott ott a környíken, ha csak e kicsit is ződ vót, gyütt velünk nyeszlettet ütnyi.


Szóval, 3000 pontos tomb kings - orcs and goblins csata, mindkét oldalon teljesen festett seregekkel. Pavano a csata előtt azt mondta, ez a tomb king sereg, egy közelharci sereg. Hmmm. Milyen akkor a lövős? Egy közlhacot kezdeményezett egész meccsen, azt megnyerte 2-vel, 7-re megtörtem...

NA, akkor a deploy, szépen jobbról, balra:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00727_154352

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00728_154357

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00729_154400[img][/img]

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00730_154404

előlről:


Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00731_154409

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00732_154412

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00733_154416

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00733_154416

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00734_154420

és az orkok:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00735_154424

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00736_154429

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00737_154433

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00738_154438



Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00739_154442

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00740_154446

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00741_154450

orkok, kicsit jobb képek hátulról:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00742_154454

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00743_154457

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00744_154502

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00745_154506

A kört Pavano kezdte... folyt köv
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzomb. Dec. 06, 2008 7:04 pm

Kicsit (csakhogy ne legyen a szekereimnek rohamtávban) 2-incheket előre jött lol! vaázslatait mind leszedtem, mert 8 dispell dice-om volt és 4 scrollom. A Bis'Unok vitték a Spirit totemet, ez adott hármat. A csata lefolyását ez határozta meg. Pavano lőtte mindennel a kockát, hogy sorokat vegyen le. Mágia fázisban lövetett, lövési fázisban lőtt, mozgásban a negyedik körig hátrált, leállt az aszstal szélére. A mágiafölényt, és ezzel a meccset is az ötödik körre sikerült megszereznie.

Szóval én megindultam bal oldalt, az egyik gobbó szekérrel elálltam a fanatikusos kocka mögé, rohamtávba, így hátrálásra kényszerítettem a baloldali szekérosztagot. Középen mindenkivel előre mentem, de a Savage orkok összevesztek. Jobb oldalon előretoltam cocaszekeret. Lövési fázisban a középső szekérzetből lilőttem a chukkákkal 2 db-ot, így aPavano velük is hátrálásba kezdett, míg nem tudta felgyúgyítani őket.

Első kör képekben:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00746_154510

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00748_154514

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00749_154520

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00750_154524

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00751_154530

Utóbbi kép címe: támadásban a csontvázsereg. Az első kör mondása Grom Brigga Big 'Un zenésztől: "höhöhö, hát ezek meg merre mennek, vagy mink vagyunk rossz csatáb? höhöhöhö"

Bezzeg a hős ződek! Már szinte rohamtávban:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00752_154534

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00753_154539

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00754_154543

Az első körös ork offenzíva mésodik körös "megmagyarázhatatal erők által mozgatott irreleváns defenzív élőhalott magatartást eredményezett" Pavano, mesterem és mentorom megmutatta, mit kell tenni, ha jönnek az orkok, szakadtak a scrollok lőttek a katapultok, majd:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00755_154547

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00756_154551

igen, jól látjátok ráált a deploy szélére.

Ahol előre jött, a begombázott, duplán ütő fanatikusom megmutatta, milyen az, ha néhány deka száraz csont közé bedörren a vasgolyó... itt a tomb guard, hol a tomb guard Smile röhörk

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00757_154556

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00759_154606

a második körben a vak íjászok a pólovasokat pécézték ki maguknak, máig nem értem miért, talán mert a szekér előtt voltak, amire fájt a fog a skorpiónak:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00760_154611

Aztén jött az én második köröm, természetesen előre, gondolkodtam, hogy bekiabálom a waaaaghot, de még korainak találtam. Sajnos be kellett volna.

A kör lényege a követlező volt: a hálós, lándzsás, nigh goblin WARBOSS által vezetett kockának ki kellett nyírni a király és egyben generális csapatait. Ez azután, hogy a chukkák kilőttet kettőt, és a fanatikus megint végigment a csapaon
leköpiagépet egyszerűnek tnt, de végül cr-ből a zászlós még ott maradt. (nem az osztagba, hanem a generálisba osztotta a három plusz sebet, amit a cr okozott- profi, meccdöntő választás) Szerintem ha eggyel többet sikerül sebeznem, nyerhettem volna, mert két scrollt téptem el Pavano harmadik körében arra, hogy ne gyógyítsa fel az osztagot. Ez a két scroll kellett volna a végén, mikor lecsökkent a dispell dice-ok száma. Ez van. Mák a fanatikusokkal, pech az osztgaggal.

A taktikám: nagyon jól működött, sikerült rákényszerítenem ellenfelemre, hogy lekövesse a mozgásom, igazából én irányítottam itt még a csatát:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00761_154615

Mindkét csapattal megrohamoztam a tomb guardokat, gondolva arra, hogy egy fear tesztet úgysi elrontok, ez bejött, csak az egyik tudott rohamozni.

A goblin 'ard boyz fedezte a nagy kockám oldalát a szekerek ellen, az óriás és a troll egy inchel a kocka előtt állt, hogy beleakdjanak a szekerek.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00762_154621

Bal oldalon a szekereket a night gobbó kocka fedezte, amiben fanatikusok voltak. Ha ő rohamoz, kicsalja őket, és ugye leamortizálja. Én meg kikerültem őket. A fal mögött eldugott viszont egy skorpiót, így ezen az oldalon patt helyzet alakult ki. Ha ő rohamoz, leveszik a gobbók cr-ből, ha én, a szekeret leveszi a skorpió szélről. Végül én nem tudtam rohamozni mert elcsesztem a fear tesztet, ezért a skorpió megfutatta a sámnos szekeremet, -1 dispell dice. Sad

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00763_154626

A kör mondása: Vragrash goblin sámán roham előtt és az elrontott teszt előtt: "Mondtam én nektek, hogy az a kurva skorpió sem lélegzik!"

Itt még inden jónak tűnt, újabb hátrálás:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00764_154630

folyt köv.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzomb. Dec. 06, 2008 7:16 pm

Mindeközben a háttérben három madár visakodott aze gyik chukka kezelőivel három körön át. Hős bokorbafingó ződjeim végül a letaposás sorsára jutottak, de megöltek másfél madarat. A következő chukkának nem volt ilyen szerencséje, overrunból leesett, de a mradék kettőt 3 wound-dal Pavano már nem merte megostromolni. Hős goblinjaim ugyanis megverték volna őket !!! CR-ből!!! ha nem sebez lol!

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00772_154703

Jobb képek a második körről:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00767_154644

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00768_154648

Aztán eljőtt a fanatikusok kiszabadulásának köre a ba szélen, de pechemre alig mentek valamit 3 ill 4 inch, nála ez a 2d6 átlaga.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00769_154652

Kérdem én hol a generálisos kocka? Az ott, az s három figura, fején a hálóval cheers

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00773_154707


Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00774_154712

A bal oldalon elveszítettem ugyan a sámánt, de levettem a katapultot. (végül nem a skorpió vitte le, hanem a skorpióra és a szekérre szóródó katapult, szerencsére mindkettőt)

Pavano a szekerekkel ezúttal a kő mögé bújt el, háttal a gobbó kockámnak.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00776_154720

Miért nem írok arról mit csinált Pavano? Hát fogysztotta a dispell dice-omat és lőtt, lőtt, lőtt, hátrált, amíg el nem jött az ő ideje:

a szekerek ha megfogyva is, de a tüzes hercegi szekérzet impact hitjével 2-vel megverték a és most tessék jól figyelni a tervezett roham körében összevesző generálisos kockámat! A vége: fut a generális, törtem 2-vel, az impact hit túl sokat sebzett, és nem volt már meg elég sorom, mert a katapióultok kikészítettek. (A meccsen Pavano legalább 5 hitet, és mindössze egy "nem lő" missfire-t dobott)

Fut a generálisom:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00775_154716

A savage orkok a waagh körében nagyon bedrvultak, Pavano sem hitte el ami történt: rohamból egy szálig ledarálták a csontvázkockát: 10 seb ütésből, 10 seb CR-ből. WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAGGGGGGGGGHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!

Aztán berohantak az erdőbe egy könnyűlovas csapat után, levették ket, majd nem kászálódtak már ki onnan:

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel DSC00777_154725

közel a végkifejlet, itt döntetlenre állt a csata: mert 3-1 arányban nálam volt több zászló, és nem volt táblanegyede senkinek

Innen már csak a annyi történt, hogy Pavano hátulról rátört az egyik goblin kockámra a szekereivel, a másik goblin kockámra a másik hereveges szekereivel, miután letaposta a menekülő generálisomat.

A gobbóim tovább futottak, egyiket letaposta, mert dupla 1-et dobtam menekülésre, a másik meg nem állt össze a körömben. Ezzel a zászlók aránya megfordult, 3-1-oda, és lett egy táblanegyede. -200 pont itt, plusz 400 ott, 600 különbség, már megint az utolsó kör kockadobásaiból.

A végredmény 908 pont oda, a solid victory alsó határa.

Pavano játékát értékelném játékos szempontból:

Nagyszerűen taktikázott, jól használta ki, hogy a legerősebb kockám gyengítésével mind a mágia, mind a közelharci fölényt kialakíthatja. Jól kerülte el a közelharcot, és átlagon felülien dobott. Viszont lövés a csatát a lövéseinek és a dupla lövésfázisoknak köszönhetően hozta, az a sereg nem közelharci sereg, bárki bármit is mondjon.

lol! Már megint nem toltk össze a babákat Smile

Értékelés ork szempontból: Surrrda, night goblin warboss

"Há ezek a nyeszettek csak futottak, csak futottak hátra, vissza a sírgyukba, mi meg kaszabótuk őket, ahogy gyüttek, majnem mindetmegőtük. Sosenem feljtem el aztata hangot mikó a fejszém alatt összcsuklódtak."

Morzsoló Grok Azul, black ork generális

"Hát ezek csak hátrátak, mentek hátra, míg nem vót hova, de megropogtattuk űket! Én a végin már haza is mentem, mer ilyenekke harcóni goblinnak való, azé futottam hazáig, mer egerek vótak a sátramba, még szokat is komolyabban kö venni, mint ezeket!

Scrubb, Savage ork közlegény:

"Én észre se vettem hogy mind megőtük. Szettünk valami gombá az jó vót."

Okragg, big un közlegény és Sorrga night goblin zászlós:

-"Minmegőtük"
-"dehát marattak páran"
verork
-"Na, azt is megőtük."

Skubb, a troll: "Hö?"


A hozzászólást subaggut összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 06, 2008 7:50 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzomb. Dec. 06, 2008 7:48 pm

Remélem leglább tetszett, ha már ennyit szaroztam vele.

Pavano mesternek gratulálok, jó csata volt!

Jaj, kérdezhetitek hova tűnt az óriás: ötödik kör: katapult: 24 inch, a fején, hit, 6 wound...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzomb. Dec. 06, 2008 8:09 pm

jah, hát én szerettem volna kérdezni, hogy hol az óriás! Very Happy néztem a képet, néztem...mondom valami hiányzik! hm. aztán jött a találjuk meg a 2 különbséget a két kép között játék. Very Happy aztán csak meglett, hogy nincs meg az óriás.

ha meg közelharcos sereget akarsz, akkor próbálj meg exaellel játszani. na káosz ellen lesz közelharc rendesen. ezért nagyon buta a gw azon kísérlete, hogy minden sereg egyedi legyen. így azt érték el, hogy vannak lövős és vannak közelharcos seregek. kurva nagy választék... Very Happy ráadásul bizonyos seregek csak bizonyos formában játszhatóak, bizonyos seregek ellen. kő, papír, olló. Smile sajnos legutóbb exael is így járt ellenem. nem sok csata volt. körberohangáltam, körbelövőldöztem, aki meg odaért az agyonvert. néhány csata után ez elég frusztráló tud azért lenni...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzomb. Dec. 06, 2008 9:32 pm

gojo írta:
nem sok csata volt. körberohangáltam, körbelövőldöztem, aki meg odaért az agyonvert. néhány csata után ez elég frusztráló tud azért lenni...

Naja, tiszta IG vs CSM 40k-ban, odaérek felkoncolom, nem érek, lelö... de legalább mindenki tudja, mire számíthat! Very Happy

Bm
Vissza az elejére Go down
kota
törzsőrmester
törzsőrmester
kota


Hozzászólások száma : 60
Location : fasz se tudja
Registration date : 2007. Dec. 14.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzomb. Dec. 06, 2008 10:01 pm

hmmmmm "kurva jó" let gratula cheers
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptyVas. Dec. 07, 2008 12:04 pm

Pavano mester, ha megkérhetlek, ahogy megbeszéltük, fűzd hozzá a saját véleményed a csatáról, mert én nagyon ork szemzögből írtam le az egészet!
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptyVas. Dec. 07, 2008 8:06 pm

Hoi!


Beveszek néhány nyugtatót, aztán megírom a tapasztaltakat, avatott mesterünk, Bm king stílusában.

De addig is egy biztos. Unicum.

P.

No, ez meg is volt. Lássuk a folytatást. Sleep

A meccs végeredménye természetesen megint csak és kizárólag attól függött, hogy a nálam jelentősen jobban harcoló kis zöld barátok bírják-e végig mágikus védelemmel. Nem bírták. Solid victory a hulláknak, de csak a fentiek miatt.

A seregem - minden irredenta híreszteléssel ellentétben - közelharcra épített volt, ez az egységekből/pontértékekből is látszik. Swarm, két skorpió, három madár, három szekeres osztag (az egyik 5-ből állt, plusz a király is hozzájuk ment), két 20-as gyalogos blokk, egy gyalogos király, valamint egy szekeres király is lakott a listán. Lőni ezzel szemben csak 10 vak íjászt, 3x6 könnyűlovast és a két katapultot vittem. A 3000 pontból mindössze 512 lett lövöldözésre fordítva.

Más kérdés, hogy van-e értelme közelharcolni egy olyan sereg ellen, akik a 20 lándzsás csontvázból álló törhetetlen osztagomat egyetlen kör alatt (3 sor, zászló) szemből agyonverik úgy, hogy egyetlen darab sem marad belőlük a következő körre... Subaggut meglepődött, hogy nem tolom minden egységemet a vonat elé, ha jól értelmeztem a csatariportját...

Amúgy az ötödik és a hatodik körben igen sokszor kezdeményeztem közelharcot, így az "egyszer vállalta be" komment sem igaz. Laughing Ezen a mérkőzésen összesen 11 alkalommal jelentettem be rohamot (skorpió, madarak kétszer, szekérzet ötször, könnyűlovasok háromszor), természetesen minden esetben csak akkor, amikor komoly esélyem volt a sikerre. Három zászlót szereztem üldözéssel, valamint visszaszereztem a Tomb Guard népség zászlaját is, amit a goblinok eloroztak.

A haditerv elvileg az volt, hogy minden gyors egységemmel (3 szekérzet, 2 skorpió, madarak) rohamozok a második köröm elején, a harmadikra meg beér a gyalogságom is a gyakás sűrűjébe. Ez nem valósulhatott meg, mert Suba goblinjai lelőtték/agyhelyenfanatikusozták 15 Tomb Guard-omat, a bal oldali szekérzetet teljesen, valamint a király szekeres osztagának felét az első körökben. Így már nem volt esélyem az ork kockák ellen, hátrálnom kellett, hogy gyógyíthassam a babákat. Ez a TG egységnél nem volt lehetséges, ők a gyalogos generálisommal együtt megfáradtak, ezzel végképp meggyengült a bal oldalam (amit egyébként egyetlen skorpió védett a játék végéig).

A harmadik körben nagyon jól álltak a zöldek. Aztán elfogyott az orkok dispell kockát adó sorbónusza (katapultok, íjászok), az egyik skorpióm lecsípett egy sámánt, elfogytak a scroll-ok... Mozgott, lőtt, gyógyult minden egységem ezerrel. A megmaradt király (a négy pap segítségével) szekeres osztagával megnyerte a meccset, három nagy gyalogos blokkot vert szét az utolsó két körben.

A goblin sámánt lerágó skorpiómat a saját katapultom lőtte le, egyébként sértetlenül megúszta volna a meccset. Biztosan túlzottan figyeltek a patkányok a szekrényből...

Egyikünk sem dobott túl jól, de mindkettőnknek volt egy-egy mázlista dobásszériája, nekem akkor, amikor egyetlen lövéssel levettem a 6 sebes óriást (mondjuk a negyedik katapultlövés találta csak el, de az egyből vitte is). Subaggutnak az egy kör alatt legolyózott 15 TG szintén a mákos kategórába sorolható.

Tanulságképpen: ezt a csatát pontosan ugyanaz döntötte el, mint a vámpírok, a varázslós démonok vagy a varázslós káosznépség bármelyik hasonló menetét: kitart-e a dispell kocka ellenük legalább az ötödik körig... Mivel ezek a seregek nem szoktak/tudnak megfutni, nem dobnak ld-t semmire, lehetetlen őket lövéssel, vagy néhány überbrutál osztaggal teljesen szétgyalulni. Ők pedig csak a mágiájukkal okoznak érdemi veszteséget (a démonok és a káosz direkt módon, a TK és a VC a saját egységei tápolásával).

Mivel a TK sereggel - egy az egyben harcban - már jó ideje nem kaptam ki, biztosan állítom az alábbiakat:

- Ha nem ölök meg/futtatok le ellenséges varázslót/papot, akkor döntetlen.
- Ha egyet leverek belőlük, nyerek.
- Ha kettőt leverek belőlük, akkor nagyon nyerek.
- Ha ennél is több mágiától védő kolléga esik el, akkor a hatodik körben már csak a ropik vannak az asztalon.

Mindez akkor érvényes, ha 2000 pontnál legalább 3 dispell kockát/scroll-t hozó karaktere van az ellenfelemnek. Ha kevesebbet hoz, máris eggyel lejjebb találja magát a fent ismertetett táblázaton.

Összefoglalásképpen: ha valami nem él, vagy a másik síkról jött, akkor készüljetek ellene sok-sok mágiát blokkoló... mindennel!

P.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzer. Dec. 10, 2008 10:17 am

No, mi vagyon? Most, hogy én is írtam ide egy hosszút, már el sem meritek olvasni? Ennyire gáz? Vagy csak nincs benne kép? Twisted Evil

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzer. Dec. 10, 2008 10:46 am

nincs benne kep, nem olvassuk (nem tudunk).
En is csak addig birtam, hogy 512pt forditva lovesre... filmszakadas ... osszefoglalaskeppen
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzer. Dec. 10, 2008 11:43 am

Én elolvastam, de mit mondjak azon kívül, hogy ÜHÜM...

Razz

Jó csata lehetett!

Bm
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzer. Dec. 10, 2008 4:35 pm

ja, én is elolvastam. következtetésekkel egyetértek. ez a játék ilyen.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzer. Dec. 10, 2008 4:40 pm

Nekem a leginkább tanulságos az,hogy régebben,amikor elkezdtem a játékot meg voltam győződve arról,hogy a mágia nem lehet döntő tényező,és ezt eléggé sajnáltam is.Most már nem így gondolom,ha az egyik oldalon nagy a túlsúly,akkor bizony ez döntő lehet.Jó példa erre a múltkori páros csatánk,illetve ez is.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzer. Dec. 10, 2008 4:56 pm

na jó de itt nem igazi mágia van. a ha TK is úgy használná a mágiát, mint a többi sereg akkor nem lenne olyan jelentős! de ő nagyon nem úgy használja...nem az a kérdés, hogy kijön e, hanem, hogy hanyas erővel...azért ez nagyon nagy különbség! arról már nem is beszélve, hogy nálunk mindenki mágiázik. herceg, hercegnő, kisherceg, nagyherceg, katapult...stb.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzer. Dec. 10, 2008 5:09 pm

Ma beszéltem Subával, arra jutottunk, hogy valóban nem az 512 pont lövés volt sok a 3000 pontos seregemben, hanem az az 1100 pont mágia, amit a 6 karakterre költöttem - lévén mind a hatan varázsoltak, ahogyan Gojo említette is...

P. Mad
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzer. Dec. 10, 2008 5:14 pm

Bár csak lehetne ilyet 40k-ban is! Rolling Eyes

Hiába játszom Tzeentch-el, akkor is csak 2 HQ-m lehet! Sad

De majd legfeljebb felteszek 6 Thousand son osztagvarázslót! Aztán majd jól nem csinálnak semmit! tongue

Bm
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzer. Dec. 10, 2008 5:16 pm

az igazi próbléma, hogy vajon tudsz e olyan sereget tenni, amiben nincs ennyi mágia, mégis élvezhető a vele való játék is. mert ha nem, akkor hiába szeretnél ugye...ki kellene egyszer próbálni az olyan csatákat ahol a két seregben kötelező mindent beletenni. mágia, lövés, gyalogság, lovasság, könnyűcsapatok...kíváncsi vagyok mennyire lennének jó csaták...lehet, hogy nem lennének azok! fene se tudja...vizsga után ha valakinek van kedve akkor én szívesen csinálnék néhány ilyen próbálkozást.
(jó, nyilván a káosz nem hozna lövést...de ott is lehet azért mimax meg nem minmax sereget hozni...)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzer. Dec. 10, 2008 10:50 pm

gojo írta:
na jó de itt nem igazi mágia van. a ha TK is úgy használná a mágiát, mint a többi sereg akkor nem lenne olyan jelentős! de ő nagyon nem úgy használja...nem az a kérdés, hogy kijön e, hanem, hogy hanyas erővel...azért ez nagyon nagy különbség! arról már nem is beszélve, hogy nálunk mindenki mágiázik. herceg, hercegnő, kisherceg, nagyherceg, katapult...stb.


Ez igaz,de nem csak erre a seregre gondoltam amikor a mágiáról beszéltem,hanem úgy általában igaz,hogy ha az egyik sereg nagy fölényben van akkor az döntő lehet.A két élőhalott seregnek pedig egyenesen létfontosságú a mágiafölény,anélkül biztosan nem nyer.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel EmptySzer. Dec. 10, 2008 11:28 pm

Gojo: az egyértelmű válaszom: nem. Nem lehet kimaxolt mágia nélkül eredményt elérni egyik TK sereggel/egységgel sem, mindenhez kell a varázslás. Cool

Nagyon ritkán használ bárki is BSB karaktert a hullákhoz, mert az nem varázsol - ellentétben az összes többivel.

Ennek a seregnek a pontértékeit úgy számították ki, hogy minden egységnél mágiával tápolást feltételeztek. Az egész Warhammer játék legrosszabb egységeivel rendelkezik a sereg, ha a pontérték-képesség arányt nézzük. Ez alól két kivétel van, a katapult és a skorpió, azok olcsók és durvák. elephant

Sok indoka van a mágiázó karakterek seregbe építésének, ezek közül néhány:

- A herceg/király kötelező minden felállásnál. Bár varázsol, dispell kockát nem ad.
- Papok nélkül a sereg sehová sem ér oda (4"-es gyalogos, 8"-es lovassági mozgás, a leglassabb a játékban, march soha nincs!), sikeres varázslattal mozognak annyit az egységek, mint másoknál mágia nélkül.
- Egy 2000 pontos, mágiát abszolút kifuxoló seregemnek van összesen 5 dispell kockája, ami rettenetesen kevés, ennél mindenki többel játszik. Semmilyen kockatároló, vagy mágiától védő fuxom sincsen.
- Ha kiveszek a sereg 4 karakteréből egy papot, akkor az ellenséges mágia biztosan lemos a pályáról. Nincs is mit betennem helyette, mert az egyetlen másik lehetőség az Icon Bearer, aki rosszul harcol, semmilyen módon nem védhető meg, nem varázsol és nem ad dispell kockát, ráadásul pofátlanul sok pontba kerül.

Egy király, három pap, legalább két bound spell, valamint az alább ismertetett okokból az ellenséges varázstudók kiiktatása: ezzel lehet eredményesen TK sereget csatába vinni. king

Akinek ez nem jön be, az mással is próbálkozhat, de nem fog sikerülni. Ez a banda mágiát lélegzik, anélkül csak vak ropik. scratch

P.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel   Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel Empty

Vissza az elejére Go down
 
Tomb Kings - O&G 3000 pont - full festett, képekkel
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Empire - Tomb Kings, 2500 pont
» Tomb Kings vs. Beasts of Chaos 2000 pt.
» tomb king vs empire 2000 pont

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: