kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 háziverseny

Go down 
+12
Pteropta
subaggut
Patrik
Pavano
TöKöS
MAXXxxx
gojo
Yoda007
Bm
Nyamm-haikan
Laci
exael
16 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 5:12 pm

Patrik írta:
Bm írta:
ha van valakinek egy kölcsön serege, megpróbálok én is elmenni

Bm

Nekem van, és adok is Laughing.
leborul
Akkor nekiesek a szabálykönyvnek. Már elkezdtem, de most határidövel ugye... Very Happy
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 4:58 pm

Sztem Gojo felvetése teljesen korrekt, nekem is jobb lenne így. 1500 pont is belefér szerintem, bár nekem 1250 is jó.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 3:48 pm

gojo írta:
akkor mondjuk ki lehetne próbálni azt a verziót, hogy mindenki annyi sereglistát hoz amennyit akar, és minden játék előtt eldöntheti, hogy melyiket használja, annak tudatában, hogy kivel fog játszani. egyik seregnek sem jelent megkötést, mindenki azt hoz amit akar. nincs megkötés, nincs egyensúlyeltolás. ha valaki csak egy listát akar hozni (mert nem akar sok figurát cipelni) annyit hoz, ha valaki 100 at (és cipeli a figurát, amivel csak magának nehezít, a másik félnek nem), akkor annyit. minden listát annyiszor használ ahányszor akar. listákat úgysem fogja senki ellenőrízni, így logisztikai probléma nem merül fel. többletköltség nincs, mert mindenki magának nyomtat. a játék pedig olyan lesz, mint amire tervezték:
1 vs 1, csata előtt ismert ellenfél, szabad lista. eltűnik viszont az a fajta egyensúly eltolás, hogy bizonyos seregek jobb általános listát tudnak csinálni.

vélemény?

Ez tetszik.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 3:30 pm

Bm írta:
ha van valakinek egy kölcsön serege, megpróbálok én is elmenni

Bm

Nekem van, és adok is Laughing.

Szerintem bennt elfér 3 asztal, a kinti teremben 1, a folyosón meg lényegében akár mennyi. Lap 3 asztalnyi van lennt, + nekem itthon van egy + Pavano, Norbi, szintén egy-egy tehát összesen 6.
Asztalból sajnos nincs ennyi, úgyhogy azt vinni, vagy venni kell.
A seregek szerintem is legyenek 1500 pontosak, mert az alatt gyakorlatilag egyik seregem sem használható (mondjuk ennyiből se).
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 3:06 pm

akkor mondjuk ki lehetne próbálni azt a verziót, hogy mindenki annyi sereglistát hoz amennyit akar, és minden játék előtt eldöntheti, hogy melyiket használja, annak tudatában, hogy kivel fog játszani. egyik seregnek sem jelent megkötést, mindenki azt hoz amit akar. nincs megkötés, nincs egyensúlyeltolás. ha valaki csak egy listát akar hozni (mert nem akar sok figurát cipelni) annyit hoz, ha valaki 100 at (és cipeli a figurát, amivel csak magának nehezít, a másik félnek nem), akkor annyit. minden listát annyiszor használ ahányszor akar. listákat úgysem fogja senki ellenőrízni, így logisztikai probléma nem merül fel. többletköltség nincs, mert mindenki magának nyomtat. a játék pedig olyan lesz, mint amire tervezték:
1 vs 1, csata előtt ismert ellenfél, szabad lista. eltűnik viszont az a fajta egyensúly eltolás, hogy bizonyos seregek jobb általános listát tudnak csinálni.

vélemény?
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 2:11 pm

Na akkor az időpont úgy látszik megvan,még azt kellene tudni(Patrik majd megmondja),hogy hány asztal fér be a klubba,illetve hány van egyáltalán...

Szerintem ne legyenek küldetések,illetve korlátozások sem,és maradjon az 1500 pont.Háttértörténet persze lehet még attól,de én úgy tapasztaltam,hogy a küldetések fantasyban nem működnek olyan jól,de nincs is annyira szükség rájuk,és jobban szeretem a nagyobb csatákat,az 1250 túl kevés.Az ilyen seregösszeállítással kapcsolatos korlátozásokat nem szeretem mert nem érinti egyformán a seregeket,és bizonyos összeállításokat nem tesz lehetővé...
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 1:54 pm

MAXXxxx írta:
(vagy amig ti fantasy versenyeztek, addig lemosom Bm-et valamelyik sereggel Smile
Sound like a plan, little man! Razz
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 1:53 pm

ha van valakinek egy kölcsön serege, megpróbálok én is elmenni

Bm
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 1:03 pm

30. nekem is jó.
suba ötletét is támogatom, nekem az 1250 is megfelel.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 12:48 pm

Május 30-a ok, Subba felvetése is ok.

Nyamm
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 11:27 am

május 30 nekem is OK

Mit szólnátok, ha múltkori kerekegyházi verseny küldetéseit játszanánk le. Ez több okból is jó:

1. 1250 pont, ezt bárki ki tudja rakni
2. küldetések készen vannak, nem kell írni, és lesz egy kis fluff
3. mivel korlátozva van a scpec és rare egységek száma, a kezdők nincsenek akkora hátrányban (össz max 3, kivéve elfek)
4. sokan jönni akartak múltkor, de lemaradtak róla
5. gyorsan le lehetett zavarni őket, és ha nem rendezünk visszavágókat, akor egy ember akár 4 másikkal is tud játszani egy nap.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 10:35 am

Én is a május 30-ra szavazok, a másik két időpont nem jó. A klubban sz.tem elférünk, csak a folyosón is fel kell állítani asztalt
Vissza az elejére Go down
TöKöS
zászlós
zászlós
TöKöS


Férfi Hozzászólások száma : 130
Age : 31
Location : ...on the road to the Valhalla...
Registration date : 2009. Feb. 22.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 8:36 am

Az időpont pompás.
A klubban való elférés a létszám függvénye... Smile
Üdv! sörk
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 7:35 am

30. Szombat nekem is jó lesz. háháhá
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 12:56 am

Május 30. jó nekem, a másik kettő nem. Még a 30. sem teljesen tuti, de az még sikerülhet. Amúgy a klubban nem férünk el semmilyen konstrukcióban.

P.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyKedd Május 05, 2009 12:29 am

Most fantasyra gondoltunk egyébként.És ahogy gojo is megjegyezte nem kell aggódni a verseny szó miatt,igazából ezt egy jó ürügynek gondoltuk arra,hogy sokan összejöjjünk és játszunk...
Very Happy

Szóval akkor ne is tököljünk,hanem döntsük el,hogy melyik időpont lenne jó a többségnek:
-május 16 szombat
-május 30 szombat(én mindjárt szavazok is erre)
-június 6 szombat

A 23-a szombat az kiesik,mert 5-6 potenciális résztvevő nem ér rá azon a hétvégén...
Vissza az elejére Go down
TöKöS
zászlós
zászlós
TöKöS


Férfi Hozzászólások száma : 130
Age : 31
Location : ...on the road to the Valhalla...
Registration date : 2009. Feb. 22.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyHétf. Május 04, 2009 11:25 pm

Vereny dolog nekem tök mindegy, hogy mikor van Smile 1500 pont... korrekt
Valamint:
Keresnék szombatra ellenfelet szintén 1500 pöttyre, páros is érdekel! Basketball
Üdv! sörk
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyHétf. Május 04, 2009 10:20 pm

gojo írta:

a közeljövő gondolom egy minél hamarabbi időpontot takar. május vége, vagy június szerintem nem lenne rossz.

a pontok miatt meg ne aggódj. pavanonak biztosan van annyi fuxa, hogy ki tudj tenni 1500 as sereget.
20-an szerdan hetvegere hazamegyek, igy pl az a hetvege jo erre (vagy amig ti fantasy versenyeztek, addig lemosom Bm-et valamelyik sereggel Smile

egy 1500-as sereget? vagy 4-et is akar. Razz
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyHétf. Május 04, 2009 10:13 pm

én nagyon támogatnám az ötletet! csak ne ezen a héten legyen, mert az nem megy. jövő héttől viszont olyan szabad vagyok, mint a madár! (lehet repülni is megtanulok ennek örömére... Very Happy )
a közeljövő gondolom egy minél hamarabbi időpontot takar. május vége, vagy június szerintem nem lenne rossz.

Bm:
szerintem fantasyra gondoltak ezúttal. de ha addig elolvasod a szabályokat, akkor azzal is tudsz jönni!

laci:
ezeken ne aggódj.
ez nem egy olyan "verseny" verseny lenne! Smile csak olyanokkal játszanál akikkel egyébként is, versenyen kívül. most akkor nem tök mindegy, milyen címszó alatt! a szabályokat úgyis jobban meg tudjátok tanulni az asztal mellett, mint otthon a szobában.
a pontok miatt meg ne aggódj. pavanonak biztosan van annyi fuxa, hogy ki tudj tenni 1500 as sereget.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyHétf. Május 04, 2009 10:10 pm

Bm írta:
vagy vegyesre gondoltatok?
egy WE vs Tau meccsben benne lennék... s akkor megtudnánk kik a legjobb lövők a gáton! Smile
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyHétf. Május 04, 2009 10:03 pm

40k-ra, fantasy-ra vagy vegyesre gondoltatok?

Bm
Vissza az elejére Go down
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyHétf. Május 04, 2009 9:41 pm

Hahó!

Támogatom a június közepei időpontot, szerintem még az augusztus eleje is megfontolásra érdemes, mindkét esetben lenne egy kis szünet a gigászi ágasegyházai babázás és a pécsi verseny között (és lenne időm festeni). Az 1500 pontnak nagyon örülök, szóval engem érdekel a dolog.

Hm, addigra kinyit a Pollack strand is. Pöpec. cheers

Nyamm
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyHétf. Május 04, 2009 9:16 pm

Nekem legkorábban jövő hónap közepén lenne jó.
Nincs se elég fuxom se elég tapasztalatom, bár legalább több sereg ellen is játszanék, biztos tanulságos lenne:)
Szal lényeg ho kb olyan 5hétnél korábban nem jó, de ha utána van akkor érdekelne engem mindenképp.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: háziverseny   háziverseny - Page 5 EmptyHétf. Május 04, 2009 9:04 pm

A tegnapi klubnapon beszéltünk arról,hogy lehetne már egy háziversenyt tartani pécsi játékosokkal valamelyik hétvégén a közeljövőben.Vagyunk elegen már egy jó kis versenyhez,persze ha valaki "vidéki" erre jár pont akkor az sem gond...
Valami kisebb 1500 körüli pontra gondoltunk,annyi biztos van mindenkinek,és szerintem akár a klubban is meg lehetne tartani.Szóval akit érdekelne a dolog az jelezze aztán kitalálunk egy időpontot és kész,különösebben nagy szervezést nem igényel a dolog... Very Happy
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





háziverseny - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down
 
háziverseny
Vissza az elejére 
5 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra :: találkozók, versenyek-
Ugrás: