kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 háziverseny

Go down 
+12
Pteropta
subaggut
Patrik
Pavano
TöKöS
MAXXxxx
gojo
Yoda007
Bm
Nyamm-haikan
Laci
exael
16 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 27, 2009 3:01 pm

Mintha olyan sokat és sokan járnánk versenyre lol! Egyébként én (lehet, hogy) beleférek a 2.5 órába, de a dohányzók tuti nem Smile Mondom, nekem mind1, de a 2000 pöttyöt soknak tartom, az erőltetett menetben is 7.5 óra lent a pincében, most hogy jobban belegondolok, ha mindenképpen egynapos lesz, én nem is hiszem, hogy bevállalom.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 27, 2009 12:30 pm

Versenyen is 2,5 óra van egy 2000p-os csatára, úgyhogy ezt is kéne egy kicsit gyakorolni.
A két napos gyakás viszont szerintem jó ötlet
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 27, 2009 9:56 am

Időpont: minél korábban van, annál jobb. Azaz 13 vagy 19-re szavaznék.
Pontérték: szerintem 2000 pont sok lesz, esélytelen lejátszani két és fél óra alatt.
Rendszer: Svájci részemről OK, de 3 fordulót biztosan nem tudunk lejátszani egy nap alatt. Gondolkodni kellene esetleg azon, hogy szombat-vasárnap is küzdünk. Így lehetne 2000 pont, 3 forduló, és gojo is kipihenhetné magát két meccs után. cheers
3 lista: maximálisan támogatom Laughing

DE!

Én még mindig elgondolkodnék az 1250 pontos tavalyi, kerekegyházi kampányon, szabályai fent vannak itt is, a misire-en is, és ezzel tuti végeznénk egy nap alatt, élvezetesek a küldetések, és legalább egy kis színt vinne az egészbe. Az 1250 a törpén kívül mindenkit szivat, igazából vicces kis verseny kerekedne belőle. De mondom, nekem az eredeti elképzelés is megfelel, de az tuti, hogy fáradt unalomba fog fulladni, sőt tuti nem fejezzük be egy nap alatt.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptySzer. Aug. 26, 2009 9:45 pm

nah, nekem elvileg mindegyik hétvege jó, a szabályok sem zavarnak. nekem megfelel a 2000 is, meg alatta is szívesen játszom. ahogy a többségnek jó, úgy nekem megfelel.

a normál svájci rendszer az egyetlen ami nem biztos, hogy jó. igazából a kérdés az, hogy versenyt akarunk e vagy csak sima csatákat. nyilván ha szeretnénk egyfajta versenyt, akkor inkább svájci rendszer, de ha meg emiatt valaki nem akar esetleg jönni, akkor nem érdemes ezt a verseny dolgot erőltetni.

jah és én még mindig nem tudom, hogy 3 csatát tudok e játszani...eddig nem nagyon élveztem a 3. csatáimat, pont ezért nem is erőltetem ezt a versenyre járást. de nem akarok kicseszni senkivel...szóval ezt is meg kellene még beszélni.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pteropta
tizedes
tizedes



Hozzászólások száma : 21
Age : 31
Location : pécs
Registration date : 2008. Nov. 23.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptySzer. Aug. 26, 2009 9:37 pm

Nekem bármely vasárnap jó, és a 2k nekem is jobban tetszik Smile
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptySzer. Aug. 26, 2009 5:15 pm

Leírom, hogy szerintem hogyan legyen, aztán lehet fikázni.
-2000p oldalanként
-mindenki 3 sereglistát hozhat
-fordulónként 2,5 óra
-normál svájci rendszeres sorsolás, (tehát nincs olyan, hogy én már sokat játszottam xy ellen, ezért vele nem akarok...)
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptySzer. Aug. 26, 2009 9:06 am

Még 1 kérdés.
Most egy listás lesz vagy több?
Vissza az elejére Go down
TöKöS
zászlós
zászlós
TöKöS


Férfi Hozzászólások száma : 130
Age : 31
Location : ...on the road to the Valhalla...
Registration date : 2009. Feb. 22.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptySzer. Aug. 26, 2009 12:26 am

Dátum elviekben megfelelő mind és a 2000-et is támogatnám Smile
Üdv! háziverseny - Page 2 711625
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyKedd Aug. 25, 2009 11:41 pm

de, szerintem is jobb volna a 2000p
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyKedd Aug. 25, 2009 9:51 pm

20.a tökéletesnek tűnik, ezúttal nem toljuk 2Kból 1500helyett?
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyKedd Aug. 25, 2009 9:25 pm

Ideje lenne szeptemberben tartanunk egy újabb háziversenyt. Kinek mikor lenne jó?
Lehetséges időpontok (ha a klubban lesz)
szept. 13 - vasárnap
szept. 19 - szombat
szept. 20 - vasárnap
szept. 26 - szombat
szept. 27 - vasárnap
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyCsüt. Jún. 04, 2009 3:06 pm

Látom te is a wc-n olvasgatsz Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyCsüt. Jún. 04, 2009 2:17 pm

patrik:
wc zés közben nézegetem a seregkönyvem és mit látok? a tank nem d6 hanem csak d3 impactot okoz... Laughing

mondjuk most már mindegy...

szerencsére nem impactból esett le az egység, hanem futásból, bár nem emlékszem mekkorát dobtál rá. a másik szerencse meg, hogy így is nyertél.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyHétf. Jún. 01, 2009 12:45 am

exael írta:

Idézet :
A 20.-a nem jó sajnos,a következő hétvége pedig túl hamar lenne,de pl 27.-e jó lenne?Amúgy 2000 pontos csatáknál(amit jó lenne minél hamarabb elérni) tényleg lehetnének kétfordulós versenyek,főleg ha 1-2 havonta rendezünk ilyesmit(szerintem ez lenne a jó).

a többit áttettem egy másik topicba, ott dumáljuk meg. szerintem.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
TöKöS
zászlós
zászlós
TöKöS


Férfi Hozzászólások száma : 130
Age : 31
Location : ...on the road to the Valhalla...
Registration date : 2009. Feb. 22.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyVas. Május 31, 2009 11:04 pm

6-a nekem sem jó, igazából szerintem Bélának se jó Smile bár ezt döntse el Ő.
Üdv! háziverseny - Page 2 711625
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyVas. Május 31, 2009 11:00 pm

Nekem a június első hétvégéje sem jó, ezért a 6. vagy 20. mindegy... Mad

P.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyVas. Május 31, 2009 9:48 pm

Idézet :
állítás B: legyen jövő héten(, mert Exael nem játszott)

wow! ismét egy gyöngyszem! gojo Laughing Laughing

Yoda, nyugi.
Rakd ossze a cingar cygnar-t es jatssz.
Onnantol kezdve hiaba lesz jovo heten, hogy Exael jatszhasson, ugysem fog, mert elnyeli a WM vilaga. Smile

(+ tul sokmindenre figyelsz, folyamatosan mindenkit rajtakapsz ellentmondasokon Very Happy )

ha valaki belenyúl a másik hozzászólásába, akkor írja oda! gojo

egyébként pedig utánaolvashatsz, sehol nem állítottam, hogy ne lenne ellentmondás suba írásában. csak azt mondtam, hogy rajtad kívül ezt senki nem vette észre, mert mindenki értette, hogy mire céloz vele. gojo
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyVas. Május 31, 2009 9:03 pm

Idézet :
csak én látok ellentmondást?

igen, csak te. meg azok akik funkcionális analfabéták. :o

Idézet :
Node! Exael kitalálta, megszervezte az elsőt, és nem játszhatott. Ezért a következőt megrendezhetnénk kicsit hamarabb, hogy káosz szörnyei is kiélhessék gyilkos vágyaikat.
Én június első hétvégéjére szavazok


suba:
gojo negyed évente sem bírja ki a 3 csatát. de mondom, ez nem probléma részemről.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyVas. Május 31, 2009 8:03 pm

gojo írta:
hirtelen az jutott eszembe, hogy lehetn a lebonyolítás olyan, hogy mindenki játszik mindenkivel. minden összejövetelnél megnézzük, hogy ki-kivel játszott az előző hónapban, és azokat nem tesszük össze. így a sorozat végére mindenki játszana mindenkivel. ebben az esetben lenne értelme egy táblázatot is csinálni, mintha egy bajnokságban lennénk.
ha valaki nem tudna eljönni egy adott fordulóra, az sem okozna gondot, legfeljebb mással tesszük össze az adott játékost. vagy valami ilyesmi...gondolom mindig lennénk annyian, hogy találjunk olyan ellenfelet akivel még nem játszott az adott játékos... ha meg minden kötél szakad, akkor lesz néha olyan, hogy az adott csata nem számít bele a bajnokságba. attól még játszani lehet, úgyis ez lenne a lényeg, nem pedig az eredmény.
10en voltatok, ha oda-vissza alapon működik, akkor 18 meccs. Ha alkalmanként 2-t játszotok, 9 forduló, azaz legalább 9 hónap(3 meccsnél 6 hónap/forduló). De akkor praktikus ezt előre kihirdetni. Wink Hogy ez a lebonyolítás mód. S csinálnátok egy kvázi programot - mikor ki kivel fog játszani, s ne aznap derüljön ki. Persze, ezt lehet más keretek között is, s meghagyni ezt a versenyt, ahogy most volt, azaz összejöttök játszotok/nyígtok/jól érzitek magatokat. Smile

Az a bizonyos 2 centem Wink

ui.: túl nagy kedvet nem csináltatok a részvételhez... pedig elgondolkodtam, hogy kérek kölcsön sereget Slanotól/V-D-től Sad

Lapzárta után érkezet, ezért ide került:
suba írta:
1. Ha túl gyakori lesz a verseny, akkor ellaposodik az egész. Szerintem 3 havonta egyszer elég lenne, és akkor én három meccsre szavaznék. (negyedévente gojo is kibírja Smile )
suba írta:
Én június első hétvégéjére szavazok.
csak én látok ellentmondást? What a Face
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyVas. Május 31, 2009 7:57 pm

Na, akkó szerintem:

1. Ha túl gyakori lesz a verseny, akkor ellaposodik az egész. Szerintem 3 havonta egyszer elég lenne, és akkor én három meccsre szavaznék. (negyedévente gojo is kibírja Smile )

2. Ha havolna játszanánk, elég gyakran építenénk verseny-erős sereget (ez kártyás tapasztalat) és elveszne a varázsa az egésznek. Nyilván kevés olyan emberke van, aki funból egy nap többször is agyon akarja veretni magát.

3. A kampány tapasztalata alapján ez a táblázatos dolog szerintem halott ötlet, ne legyen így, de úgy tűnik megint elakadtunk a kampányban is. (Ha Eddy eladja a seregét, akkor meg főleg)

Node! Exael kitalálta, megszervezte az elsőt, és nem játszhatott. Ezért a következőt megrendezhetnénk kicsit hamarabb, hogy káosz szörnyei is kiélhessék gyilkos vágyaikat.
Én június első hétvégéjére szavazok.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyVas. Május 31, 2009 7:43 pm

Hoi!

Lehet 2 csata, akkor legalább biztosan befejezzük mindegyiket.

A június 20. nekem nem jó, de ettől még játszhattok sokat - akkor lesz a pesti vizsgám, hogy tovább csökkenthessem azt az 5%-ot, amit a mellettem lévő embereknek el kell szenvedniük, ha rosszul dobok. Ha javítanék 1%-ot, akkor a 96%-os testőri papírral már magamra bíznám... magamat. scratch

P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyVas. Május 31, 2009 7:33 pm

én személy szerint nem fogok tudni többet játszani 2 csatánál a késöbbiekben sem. egyszerűen nem élvezem a 3. csatát, így meg az ellenfelem kedvét is elveszem. azt meg nem szeretném. viszont azt sem szeretném, hogy miattam maradjon ki mindig valaki. szóval ha velem együtt lenne páratlan létszám ezentúl, akkor én inkább kimaradok a késöbbiekben. ami azért nem olyan nagy tragédia, mert rengeteget tudok játszani így is.

imígyen én támogatom a 2 fordulóra való átállást, de nyilván csak miattan nem szükséges meglépni.
nem utolsó szempont, hogy 2 forudlónál nem kéne olyan korán kelni... Very Happy késöbb, a 2000 pontos csatáknál pedig, talán jobb is lenne, mert azok azért képesek elhúzódni, annak meg semmi értelme ha nem tudunk befejezni egy csatát. az soha nem adja az igazi eredményt. mivel ez nem egy egynapos rendezvény, aminek a végén győztest hírdetünk, hanem egy hosszú sorozat, az eredmények alakulása szempontjából sem életbevágó, hogy 3 csatát játszunk. egyáltalán az eredmény itt tökéletesen másodlagos.

hirtelen az jutott eszembe, hogy lehetn a lebonyolítás olyan, hogy mindenki játszik mindenkivel. minden összejövetelnél megnézzük, hogy ki-kivel játszott az előző hónapban, és azokat nem tesszük össze. így a sorozat végére mindenki játszana mindenkivel. ebben az esetben lenne értelme egy táblázatot is csinálni, mintha egy bajnokságban lennénk.
ha valaki nem tudna eljönni egy adott fordulóra, az sem okozna gondot, legfeljebb mással tesszük össze az adott játékost. vagy valami ilyesmi...gondolom mindig lennénk annyian, hogy találjunk olyan ellenfelet akivel még nem játszott az adott játékos... ha meg minden kötél szakad, akkor lesz néha olyan, hogy az adott csata nem számít bele a bajnokságba. attól még játszani lehet, úgyis ez lenne a lényeg, nem pedig az eredmény.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyVas. Május 31, 2009 7:28 pm

V-D: A hidra nagyon rossz helyen találta magát, beleküdtem 2 fanatikust, akik 2d6 S5 armourpiercinges sebből (kétszer 4-et dobtam) bevittem 2sebet. Majd szemből rohamoztak az orkok és a generálisom, black orc bb, az újradobós fejszével 4 db S6-os sebet ütött be. Egyet regenerált, így pont elhullott. Szóval nem a goblinok voltak erősek, hanem a black ork főnök, azokról meg eddig is tudtuk.

Eddy: 4 chukkám volt, a 26 orkos dolgot meg hazafeé megbeszéltük. Te is tudod, ha a savage orkok nem 3 milliméterel csúsznak le az rohamról, az az egész meg sem történik. Mind1, továbbra is tartom, hogy nem a sereg eladása a megoldás.
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyVas. Május 31, 2009 6:53 pm

Mondjuk 20.án?
Nem olyan közeli időpont és mégsem távoli, vagy vmi ilyesmi.
1500 maradhat mert annyit mindenki ki fog tudni állítani, illetve amire még figyelni kell hogy legyen asztal bőven, és lehetőleg ha pont párosan vagyunk, ne mondja le senki, csak ha nagyon fontos. Eléggé meg lehet így szivatni a másikat.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 EmptyVas. Május 31, 2009 5:44 pm

Helló!

Én is köszönöm mindenkinek aki ott volt,segített,és játszott...Nagyon jó volt,és szerintem is lehetne ilyet csinálni még máskor is.(csinálunk is...)Csak azt sajnálom,hogy nem játszottam,de cserébe megnéztem 15 meccset,nagyon élveztem...

És akkor a tegnapi nap végeredménye:

1.Subaggut (Orc&Goblin)-6259Vp(!)
2.Patrik(Warriors of Chaos)-4760Vp
3.Adamowich(Dark Elf)-3150Vp
4.Eddy(Lizardmen)-2405Vp
5.gojo(Empire)-2245Vp
6.Laci(Tomb King)-2164Vp
7.Pavano(Skaven)-1608Vp
8.Nyamm(Orc&Goblin)-1574Vp
9.Tökös(Lizardmen)-1433Vp
10.Pteropta(Wood Elf)-1401Vp

Megjegyzendő,hogy Nyamm és gojo 2 csatát játszottak csak...

Egyben elkezdhetnénk megbeszélni a következő ilyen rendezvény időpontját,szabályait,stb.Ami még érdekes lehet,hogy hány pontból játszunk?(Szerintem egyelőre maradhat az 1500)És,hogy jó-e a 3 forduló vagy legyen kevesebb?Scenariot továbbra sem javaslok,de esetleg kisebb változtatások lehetnének,erre majd írok ötleteket.Tehát először is mikor legyen a következő?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





háziverseny - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: háziverseny   háziverseny - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
háziverseny
Vissza az elejére 
2 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra :: találkozók, versenyek-
Ugrás: