kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Empire

Go down 
+7
Patrik
Yoda007
YKoS
subaggut
Pavano
gorugrany
gojo
11 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyVas. Jún. 24, 2012 11:30 pm

Ja, az bizony T3. De azért az 1+ páncél szerintem legtöbbször elég.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptySzomb. Jún. 23, 2012 1:16 pm

asszem megint túlörültem én ezt a demigriff lovasságot...

most nézem, hogy lovasság esetén a T-t soha nem a ló adja, hanem a lovas. tekintettel arra, hogy a monstrous cavalry-nál is csak azt írják, hogy a wound esetén a lóét kell használni, asszem kijelenthető, hogy a demigryph lovasság T 3 és nem T 4.

azért ez így elég jelentősen visszavesz az értékéből. hacsak valaki nem tud valami fasz szabályt, ami ennek pont az ellenkezőjét mondja. úgyhogy a versenyen is rosszul használtam persze. igaz, ha jól gondolom, akkor az AP szabályt is elfelejtettem és mindig csak 2-őt vontam le a páncélból és nem 3-at. azért T 3 -al már nem olyan viccese, mint elsőre tűntek.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyKedd Május 22, 2012 7:49 pm

ne bomlaszd a morálomat! ha megvan a második hármas tyúklovasság, akkor annak kellene nekiállnom...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyKedd Május 22, 2012 11:16 am

Nem tudom, hogy mennyi haszna lesz ennek a hurrikánumnak egy csatában, de kifesteni halál. Ennyi nyomorult bizbaszt még életemben nem láttam Warhammer modellen Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyCsüt. Ápr. 26, 2012 10:38 pm

valakinek kurva sok ideje volt...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyCsüt. Ápr. 26, 2012 8:08 am

Na, akkor én is kifestem a másik két griffemet is addig.

És persze, hogy máskor is jó lesz, a feleségem engedékeny.

Itt egy nem kevéssé alapos elemzés (egymillió lövést modellezett a figura egy matematikai szoftverrel) arról, hogy az új Helblaster statisztikáit miként módosítja az engineer, akkor ha nem csak a misfire-eket dobod vele újra. Gyakorlatilag megduplázza a találatok számát, ha a helyes taktikát választod.

http://www.ulthuan.net/forum/viewtopic.php?f=66&t=39154

Hurricanum, 40 alabárdos, grifflovasok? Elég hasonló seregünk lesz akkor Smile
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptySzer. Ápr. 25, 2012 8:37 pm

na, utánanéztem én ennek a kérdésnek.

innate bound spellnek számít, ami elvileg nem számít RIP es varázslatnak, tehát nem kell fenntartani.
nem találtam semmi olyat, hogy valami szabály akadályozná a többszöri imát.

ha nem sikerül valamelyik papnak a létrehozás, ami ugye elég valószínűtlen 3 as erősségre, akkor neki lehet állni egy másiknak, mert nem töri meg a koncentrációt az, hogy nem jött ki az ima.
ami nagyon jó még, hogy ha IR-el jön ki az ima, akkor nem kell dobni a miscast táblán.
ha viszont miscast van (tehát dubpla 1 nél, vagy IR-el kijött ima esetén) akkor abban a körben több imát már nem mondhat el a pap.

azért ez igy elég jó lett. szinte nincs is hátrány. leszámítva persze, hogy nem adódik hozzá a pap szintje a casting rollhoz, mert nincs neki olyanja. de ez így nekem nagyon fair-nek tűnik.

mindenképpen ki szeretném próbálni az új sereget, csak még szeretném összetenni a griff lovasokat és a hurricanumot! Twisted Evil ezt a hosszú hétvégét arra szeretném használni, hogy mindent lesorjázzak, alapozzak és amit lehet ki is fessek. össze kell tennem még vagy 40 alabárdost is. na ha ezek készen vannak akkor szívesen játszom. van klubbunk valóban, gondolom csak ad a család (feleség) kimenőt néhány órára és nem csak akkor amikor otthon hagynak egyedül. Smile
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyKedd Ápr. 24, 2012 1:40 pm

Az is csak a régi ima-leírásban volt benne, hogy csak egy lehet aktív. A mostani szerint ezek sima powerlevel 3-as bound spellek, augmentek. Abból meg annyit raksz egy egységre, amennyit nem szégyellsz. És a szabálykönyvben meg csak annyi van, ha bound spell nem sikerül akkor nem történik semmi.

"Bound spells can be used even if the bearer has broken his concentration or is not a Wizard at all." 37. o.

mondjuk mind a három csak közelharcban érvényesül (kivéve a Soulfire tűz-részét: puskásokat is elláthatsz tüzes támadással vele), úgyhogy nem lehet egyfolytában gurítani a kockákat, de hát mégis.


Nem akarod valamikor kipróbálni az új könyvet? A hosszú hétvégén nincs itt a család, szabad vagyok. Ágoston mondta, hogy van klubotok, ott is lehetne, de nálam is lehet. Én még csak demigriffeket rendeltem, de egy Hurrikánumot is akarok idővel az új modellek közül. Lehet birodalom a birodalom ellen, vagy az orkjaim vagy a wood elfjeim ellen. 2500 pointig jó vagyok bármivel.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyKedd Ápr. 24, 2012 9:35 am

Very Happy na az a nem semmi! legalább látjuk, hogy a rendszer működik!

egyébként pedig nem, nem vettem még észre! hm, és ez biztos? azért mielőtt megörülök neki utánanézek nincs-e valami alapkönyves szabály, ami kizárja ezt!

mondjuk több ima hatása szerintem nem tud érvényesülni ugyanarra az osztagra, de arra mondjuk valóban jó a dolog, hogy ha a kijön az ima, de dispellezik, akkor jöhet a következő.

nagyon babák lettek a papok. ami azért is jó, mert nagyon beleillik a seregbe. végre nem muszáj full varázslós sereget vinnem, elég lesz a full papos sereg. Smile mégis jobban néz ki, hogy ilyen csatapapokkal játszik az ember, mint csatavarázslókkal...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyKedd Ápr. 24, 2012 7:35 am

hehe kaptam egy témaértesítést ebből a topicból, ahová vagy két éve nem írtam. Hello, Gojo



gojo írta:

most nézem, hogy a papok ugyanúgy mágia kockát alagútolnak, mint a varázslók. bakker, végre lesz értelme az imáknak!!!


És azt észrevetted, hogy nincs olyan kikötés, hogy hányat varázsolhatnak egy körben? Mind a 3 imát elmondhatják. Ráadásul ezek bound spellek, szóval ha az egyik nem sikerül simán lehet folytatni a következővel. 1 kockával dobhatsz 3 imára egy körben minden probléma nélkül. És ezek persze nem azok a régi ócska imácskák.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyHétf. Ápr. 23, 2012 11:27 pm

olvasgatva és nem csak nézve, de látva is az új seregkönyvet, azt kell mondjam, hogy egyre jobban tetszik! most, hogy így kezdem észrevenni, hogy egy-egy szabálynál mi is van a könyvben pontosan, kezd komoly karaktert ölteni előttem a könyv.

lehet persze, hogy semmi nagy dolog nincs benne, de akkor is egyre jobban tetszik.

most nézem, hogy a papok ugyanúgy mágia kockát alagútolnak, mint a varázslók. bakker, végre lesz értelme az imáknak!!!

ami nekem ebben nagyon tetszik, hogy minden osztag attól igazán erős, ahogy egymásra hatnak és nem pusztán önmagukban!

Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyHétf. Szept. 13, 2010 7:31 pm

no, hát én írnék okosságokat, de ugye azt kell mondjam, hogy összesen kétszer játszottam ebben a kiadásban. mindkét alkalommal a 7. kiadás szerinti sereggel mentem. mármint olyannal, amivel én korábban játszottam. az nagyjából megfelelt a mostani kiadásnak, lévén imádtam nagy blokkokkal játszani. persze ezek még csak 30 as blokkok voltak.

na ennek az lett az eredmény, hogy DE ellen simán nyertem volna, ha ádám nem dobja ki azt, hogy vége a csatának, mert addigra már nagyon nekem állt a zászló. csak ugye pont ő volt bent a toronyban. és akkor azt nem is számoltam, hogy lovagokkal próbáltam kiűzni, mert gondoltam megnézem mit tudnak házakban álló egység ellen, ami nem bizonyult jó ötletnek. Very Happy szóval még taktikai hiba is volt a csatában.

aztán káoszt úgy agyonvertem, hogy nála csupa varázsló volt, meg a szokásos egységek, nálam meg egy sem...odajött, meghalt. na ilyet se éltem meg sokat 7. kiadásban káosz ellen... Very Happy szóval ez komoly győzelem lett ide.

namost ezekből azért sok tanulságot én nem vonnék le. legfeljebb annyit, hogy a blokkok sokkal erősebbek lettek, akár még 30 an is. még többen, meg nyilván még jobbak.

az is biztos, hogy a mozsár végre nagyon használható lett, mert nem az ágyú elől veszi el a helyet. a többit meg nem próbáltam, úgyhogy nem tudok hozzáfűzni semmit. Smile

egyelőre játszani nem is nagyon tudok, mert a hülye új szabályok miatt megint rá kellett mennem a festésre, mert nincs elég figurám. én meg már nem festettel nem szívesen játszom. (és nem az arcom miatt, hanem, mert nem és kész)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptySzomb. Szept. 11, 2010 3:14 pm

MAXXxxx írta:
erre csak annyit, hogy probald ki eloben a tobbiek ellen, hogy mennyire hatekony.
Tudnak majd meglepetest okozni.

Smile Ezen vagyok.

Ami a nagysablonokat illeti, nem is kérdés, hogy 3x ágyú 3x mozsár 2x rakéta halálos kombináció, csak én jobb szeretem a közelharcot. És ez se mindenható (meg a másik se persze).
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptySzomb. Szept. 11, 2010 2:06 pm

erre csak annyit, hogy probald ki eloben a tobbiek ellen, hogy mennyire hatekony.
Tudnak majd meglepetest okozni.

empire legnagyobb erejet most a sok nagysablon + 2 sorbol sokpuskas-ban latom, blokkbol eleg a 25-30 fo-s 1-2 kisebb detach-al.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptySzomb. Szept. 11, 2010 1:40 pm

380 pontos csapatot még nem hívnak halálcsillagnak, és ha kikerülöd is (az egyiket) - feltéve hogy hagyják - még mindig nem kapsz értük pontot, amíg el nem tünteted az egészet. Márpedig ezt csak akkor tünteted el, ha közelharcba állsz vele. Mivel azonban a 8. kiadásban igen-igen korlátozott a kikerülés lehetősége (redirection, reform a megfutamítás/elpusztítás után, march block kivédése ld teszttel) nagyobb a valószínűsége, hogy nem kerülöd ki.

50 alabárdos nyilván horda formációban üt 21-et: 7 modell az első sorban és még két sor. Championnal 22, karakterrel még több. Mivel a hatered mind a 3 sorra hat, a frenzy pedig csak az elsőre ez valójában több találatot jelent, mintha egy frenzied egységed lenne ebben az alakzatban.

A varázslóból pedig csak egy vagy kettő kell akik mindig azt a csapatot buffolják, amelyiket éppen kell. A beast lore signaure spell-je +1S +1T, szóval egyetlen lvl1 beast mage-re és egy WP-re van szükség, hogy az alabárdosaid megegyék a high elf swordmastereket.

Egyébként én két 40 fős alabárdosra és egy 30 fős greatsword-re szavazok. Ha ezt kikerülöd megeszem a kalapom.

És amúgy igen, majd minden mágiám arra használom, hogy a csapatokat buffoljam, azon egyszerű okból, hogy minden erre költött power dice egyenesen combat resolution-ra fordul le. Ha magic missile-eket lődözöl egy csapatba, azzal csak csökkented a számát, ha augment-et raksz egy közelharcban lévő csapatra, azzal növeled az esélyét, hogy megnyeri harcot, és úgy ahogy van leveszi az ellenfelet.

Ugyanez érvényes egyébként a túlzottan sok tüzérségre. Máris csináltak olyan seregeket, amik kifejezzetten az empire gunline hadsereg ellen vannak kitalálva (de mondjuk jók majd minden másra is). 2x25 chaos warrior pajzzsal Tzeentch markkal ironcurse iconnal, meg egy másik talizmánnal, ami szintén a tüzérség ellen véd, plusz egy Tzeentch chosen halálcsillag pajzzsal. Próbálkozhatsz szétlőni öket.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptySzomb. Szept. 11, 2010 1:03 pm

50 alabardos sosem ut 21-et 5 szelesen. max 11-et a championnal. (Fejenkent 1 utes + segitosor + 1 a championnak).

380pt-os osztag az, amit halalcsillagnak hivnak kinn es viszonylag konnyu lekotni / semlegesiteni. Pl akar 30pt-os olcso egysegekkel. kb 4 kore van rohamokra, ez alatt max 120pt-ot fog eltuntetni az ellenfeltol, kozben az ellennek ennyivel tobb pontja csinal akarmit amit akar.
3 ilyen egyseg meg meginkabb papiron jo dolog, de eloben nem.

az, meg hogy minden magiadat is arra hasznalod, hogy csinaljanak is valamit, azt jelenti, hogy kell hozzajuk meg egy kb 300pt-os karakter, 700pt 1 egysegert? legrosszabb esetben is kikerulom es kesz.

Ilyen szempontbol Pavano valtozatat kepviselem en is inkabb: 1 osztag max 150-200pt legyen, kulonben tul sok pont van az osztagba beleolve.


kaosz lovag vs IC lovag: sort elvenni a 10 sosem fog, 1 szinte biztos, hogy megpusztul es maris nincs meg a 2 teljes sor.
kaosz lovagot nem hoznak nagyon nurgle markkal, inkabb khorne-al, maris 22 utes (elobb, jobb erovel) a 11-el szemben.
S5/T4 kombo az S4/T3-al szemben(Ha IC, kulonben csak S3/T3) meg nagyon sokat szamit.

Persze igy is sokaig el fognak jatszani egymassal.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptySzomb. Szept. 11, 2010 11:02 am

MAXXxxx írta:
sajat velemenyek roluk:

1. ... hatareset, ha a detach-al egyuttet ugy gondolod, hogy 30 + 2x10 akkor kb igen, amugy tul sok figura es pont 1 osztagban

hehe nem, nem így gondolom. 30 az kb csak swordsmenre és greatswordsre jó. 40-50 alabárdos, 50 lándzsás + 15-20 fős swordsmen detachment.

50 alabárdos az 250 pont. Semmi. mivel raksz hozzá egy WP-t, ezért ez felmegy kb 380-ra. Még mindig nem sok ahhoz képest, hogy ez az egység egy 5 model széles egységnek 21 S4 ütést ad a hatered miatt újradobva. Ha raksz rájuk egy beast signature buff-ot, akkor S5 ütést. Ehhez képest elég sokáig kell őket püfölni ahhoz, hogy elpárologjanak. Amire ez az egység egyedül érzékeny, az az olyan varázslat, mint a dwellers bellow, a tzeench 6-os spell, ha 11-12-t dobsz 2d6-on és a skaven plague. dwellers és plague ellen life wizard toughness buff-fal lehet védekezni, template támadások ellen ironcurse iconnal vagy life mage signature spellel. De mindegy is, mert nem egy ilyen egységet viszel, hanem hármat.

Ez a sok pont érv volt a válasz az Inkvizítoron is, meg egy darabig az angol fórumokon is, ma viszont senki nem használ 40-nél kisebb blokkokat. És ezekkel a listákkal Ard Boyz döntősök, úgyhogy nem arról van szó, hogy a fluff kedvéért használnák.



Ami a lovagokat illeti 10 IC lovag commanddal 300 pont, 5 chaos lovag nurgle markkal 280. 11 támadás 11 támadással szemben, különbség a WS-ben toughnessben és initiativban van, de a lovagok túlélőképességével sohasem volt gond. Ha raksz bele Wp-t, akkor van hateredük is. És 10 lovag még a sorbónuuszt is el tudja venni, 5 pedig nem. Ha azt mondod, hogy a chaos lovagok csak megakasztásra jók, akkor igazad van.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptySzomb. Szept. 11, 2010 10:33 am

sajat velemenyek roluk:

1. ... hatareset, ha a detach-al egyuttet ugy gondolod, hogy 30 + 2x10 akkor kb igen, amugy tul sok figura es pont 1 osztagban
2. kb jah, bar kardosnak meg mindig van nagy elonye (parry-ward)
3. nagyon jah (bar akkor mas hasznos dologtol veszik el a pont, de a 3 mozsar + 3 agyu + 2 hellblaster + 2 death-rocket eleg meggyozo tuzero, hell, 40K IG nem vonultat fel ennyi nagysablont es lovest)
4. elso resszel nem ertek egyet, lovagok sosem voltak jok arra, hogy irtsanak, de 1+ pancel miatt megakasztasra tokeletesek, tovabbra is 5 fo,megakaszto egyseg amiben a legjobbak (max 1x 10 IC lovagegyseg, de van mas jobb, ami miatt nem lesz ra pont)
5. ezt majd gojo megkommenteli, passz
6. inkabb 15, 3 fot kinyirni kozuluk nem kunszt meg ugyanabban a kozelharcban sem, ha meg okosan lovik is oket megrosszabb.
7. jah, kb
8. talan meg jobb is, 2 meg nem fer be 2400 alatt semmikepp, de rare-bol van mas nagyon hasznos dolog is, ami miatt magasabb pontnal sem jellemzo a 2 tank.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptySzomb. Szept. 11, 2010 9:47 am

Szóval úgy látom nem nagyon pezseg ez a fórum hehe.

Belenéztem az inkvizítor empire fórumába, ahol a népek úgy látják, hogy semmit sem kell változtatni 7. kiadású listáikon és ez arra indított, hogy megosszam a pécsiekkel mire is számíthatnak a birodalomtól a 8-ik kiadásban a fontosabb nemzetközi fórumok alapján.

1. az átlagos birodalmi gyalogos blokk 50-60 modellből áll a detachmenttel együtt.

2. a kardosok nem a legjobb választás többé, az alabárdosok és a lándzsások legalább olyan jók.

3. a birodalmi tüzérség szörnyűségesen erős lett.

4. a lovagok szerepe némileg megváltozott. Vagy 10+ IC lovag használható, ami kb megfelel egy chaos knight egységnek, ha WP-t is teszel bele. Vagy a régi 5 vanilla (upgrade nélküli) lovag, ami főleg kiegészítő célokra, mint warmachine vadászat használható. Általában véve great weapon jobbnak tűnik, mint a lance.

5. A legjobb mágusok nem annyira azok, amelyek sebeznek, hanem amelyek augment-et és hex-et tudnak. Life, Beast, Shadow tűnik a standard választásnak, valamennyire még a metal, de tulajdonképpen nincs rá akkora szükség, mert a mezei gyalogosok nagyon jól teljesítenek bármilyen elit csapat ellen. lvl1 fire mage még mindig elég ütős azért, ha 65 pontos tűzlabda-vetőt akarsz.

6. A közelharcos detachment nagysága, ha azt akarod, hogy elvegye a sorbónuszt, legalább 12 fő. A legjobb kardosokat használni, hogy túléljék a visszaütéseket.

7. Generálisnak továbbra is jó választás az Arch Lector szekéren, de nem szükségszerű, mint a 7-dik kiadás végén. Lényegében bármit lehet jól használni. LvL4 wizard lordot azonban ajánlott vinni.

8. a steam tank kb ugyanolyan jó, mit volt, de nem nagyon látok 2 ST-tankos listákat, mert teljesen felesleges kettőt vinni, ha 40-50 alabárdos wp-vel és augmentekkel ugyanúgy kinyír lényegében mindent.

van még egy csomó minden persze, de most hirtelen ennyi jutott eszembe.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyVas. Júl. 11, 2010 12:50 am

egy nálamnál sokkal tapasztaltabb és bölcsebb empire generátor szavait idézném ide a témával kapcsolatban:
"...jaj istenem, mi lesz most!! a birodalom túl erős lett, jaj, jaj! atyaég!..."
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyPént. Júl. 09, 2010 8:14 pm

na akkor az empire faq ban a kövekezők vannak ami érdekes lehet másnak is:

  • a mozsár ugyanúgy mükszik, mint egy kőhajító, kivéve, hogy AP a találat és persze nagy sablont használ


  • az oltár ha rontja a varázslatot, akkor többet nem tud varázsolni a csatában


  • a mérnök nem becsatlakozik a hadigépekhez, hanem 3' es körzeten belül tartózkodásnál dobatja újra az eddigi kockákat és csak 1 hadigépnek, akkor is ha többnek van a közelében. továbbá ha egyedülálló modell, akkor úgy lehet rá lőni, mintha egy 5 fős vagy nagyobb saját egység mellett állna


ennyi. a többi az csak értelemszerű átírás az új szabályok miatt. a detach rendszer is maradt a régi, csak hozzáigazítótták az új szabályokhoz.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyKedd Jún. 23, 2009 11:25 am

Szerintem mindenképp úgy kéne, hogy 3-an kezjük el, mert ugye van egy olyan csata ahol Empire harcol Empire-el. Max. ha Özsge akarja az első és utolsó csatát lejátsza fordítva is
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyKedd Jún. 23, 2009 1:20 am

na és akkor hogyan tervezzük ezt a dolgot? egyszerre játszuk le vagy két különböző idősíkon? úgy értem patrik káosza játszik özsge empire ellen, majd egy másik kampányban patrik káosza az én empire öm ellen? vagy nekiállunk 3 an és elosztjuk a meccseket? ki vállalja a beasteket? özsge játszol mondjuk ellenem beastekkel, aztán patrik ellen meg empire el?
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyHétf. Jún. 22, 2009 6:33 pm

Én is benne vagyok
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire EmptyVas. Jún. 21, 2009 2:27 pm

jaja, ez ugyanaz a kampány. én is beszállnék akkor ha lehet.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Empire Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire Empty

Vissza az elejére Go down
 
Empire
Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» empire vs empire 2000
» 1500 Tk vs Empire
» Tk vs Empire 2000
» deamon vs empire 2000

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh akadémia-
Ugrás: