kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 space marine

Go down 
+8
Patrik
Yoda007
YKoS
Bm
MAXXxxx
exael
gorugrany
gojo
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 9:32 am

Értem én, de ugrálni öten is lehet, nem? Very Happy

Meggondolom, amit írtál, lehet, hogy van értelme ennek a vásárlási szisztémának. Ha mégis Sicarius-os izé lenne, akkor biztosan marad legalább 3 Pod, mert azt hiszem 9 van benne, ami túlzás, már a 5-6 is bőven jó - mindenkinek jut így is belőlük, akinek kell.

Mondjuk a Rhino azért hangulatosabb, meg elég idegesítő is. Mindkét félnek. Nekem, ha kilövik és a szakasz nem ér oda, az ellenfélnek meg az, ha össze-vissza rodeózunk vele a pályán...

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 9:19 am

Azert pozitiv iranyba vinnem a dolgokat:

- command squad: ki kell probalni, meglepoen jok tudnak lenni. Sebelosztasos moka + karakter + FnP + Razorback nagyon kemennye tudja oket tenni
- droppod: akarhol ott tudsz lenni vele, ez az extra amit tud (meg osszes ellenseges tanknak utban van). Alapban, ha valahova oda akarsz erni, akkor jobb, mint a rhino. pontban ugyanannyi mindketto, de ez biztos ott van az ellen arcaban, a rhino-t meg utkozben kilovik.

- Land Raiderbol a Crusader jo. Tokeletes termicsapat cipelo, belefer 8db. Ez kozelharciakbol tobb, mint sok. Igaz 650pt korul van a mutatvany. Extra, hogy mindennel lo mozgas utan is, igy eleg sok lovest tud leadni mindig (1 multimelta(1 loves), 1 assault cannon (4 loves), 6 TL bolter (12"-en belul 12 loves, 24"-en belul 6))
- terminator: kozelharcinak van igazabol ertelme csak. Kb egyetlen dolog, ami megfogja a PW tultengesben szenvedo dolgokat/ szornyeket.
- techmarine egyedul: occso, tapolja a sereget, es ut/lo eleget. 75pt-ert van egy bolter/plazma/langszorod, 3-4 tamadasod (2 PF), es romok +1 cover-t adnak (igy camo-s sniper scoutok 2+ coverben uldogelnek)
- nevesitett karakterekbol kb mindnek van ertelme, csak mar unalomig hasznaltak.


250pt-bol osztag ugralos es deva Smile , nem jon ki pontbol, osztag ugralos 250-300pt, deva alapjaraton 100-rol indul.


---------

Sicarius oriasdoboz: ha marad belole 1-2 droppod, valoszinu erdekelne

amugy SM-nel foleg a felsoroltaid alapjan a megaforce-battleforce kombo jobb.
kb 1 megaforce, 3 battleforce, 2 deva doboz(, izles szerint termi dobozok) a legjobb szerintem. En legalabbis inkabb ezeket vennem.
Sicariusnak akkor van ertelme, ha droppod orult vagy.

Sicariushoz kepest kb. felar, igaz termik nelkul, de azoknak ugysem latod ertelmet Smile
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 8:59 am

Nofene... Azért én majd erőltetem, hogy valahogyan azért sokan is legyek. Igazából vannak dolgok, amik nagyon tetszenek, vannak olyanok, amiket értelmetlennek tartok, de még jobban tetszenek, meg ugye azok, amik annyira nem jönnek be.

Fene tudja, hangulattól függ, de valahogyan így:

Jók:

- Tactical Squad
- Scout
- Assault Marine
- Devastator
- Thunderfire Cannon
- Rhino, Razorback
- Vindicator
- Predator
- Whirlwind (a tankok nyilván nem egyszerre, de tetszenek)
- Speeder
- Alap HQ arcok, főleg a Librarian és a Captain
- Dreadnought

Határeset:

- Bike
- Drop Pod
- Command Squad

Miaráknak:

- Land Raider bármi (nekem csak a Land Cruiser jön be, azt veszek is majd, de az nem SM, hanem Toyota)
- Terminator
- Nevesített karakterek
- Techmarine a forgócsöves akármi nélkül
- Egyéb érdekességek (pl. Attack Bike)

Mint a fentiekből is látszik, azért több dolog tetszik, mint nem, variálható az egész mutatvány mindenképpen. Igazából a Terminator csapatnak is van értelme (3-4 deep strike módszerrel, sokat puhít, aztán feladja), csak nagyon sok pontot eszik, ráadásul mindig megfárad. A Land Raider tápos ugyan, de nekem nem való, lévén 220+ pontot fizetni 3 lézerért tökség, akkor inkább felteszek egy osztag ugrálóst, meg egy kisebb csapat Devastator arcot, oszt' az ugrálósokkal nekimegyek mindenkinek, aki bántaná a lézeres csapatomat.

Motivál a saját rendház, a festés, meg az egyéb dolgok, de bizonnyal utálnám összeragasztani az egészet. Arról nem is szólva, hogy valahogyan a birtokába kellene kerülnöm egy Sicarius-os óriásdoboznak, mert az a leggazdaságosabb tétel... Nem tudok ilyet rendelni, azt hiszem.

Patrik, kérlek nézz már rá a GW honlapon, hogy lehet-e rendelni belőle (mert akkor elgondolkodnék a mókán... Igua is megkaphatná a derék IG babáit onnan)!

Előre is köfögöm!

P.
elephant scratch Evil or Very Mad
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 8:29 am

Pavano írta:
Ez tetszik... Jól látom, hogy ez 61 páncélos jóember és öt járgány 1500 pontból?

P.

jol latod.
Bar jo vele jatszani, hatternek megfelel meg minden, DE pl Bm kaosz serege 3, max 4 kor alatt megeszi oket.
A sok gyalogosra jol hat a lash, konyvtaros meg nincs (kapitany helyett lehetne akar)

Es pl objektivara parkolt landraiderrel semmit nem tud szinte kezdeni. PF, raketak epp csak karcolgatjak, 1 razorback meg nem csinal nyarat.
Tomeg ellen megint bajban van, orkok szinten hamar bedaraljak oket.

megoldas elvileg -1PW-s osztag, es az arabol bejon 2 Whirlwind es 1-2 osztag a langszorokat meltakra csereli.
Bm CSM felallasa ellen igy is bajban lennek, de a 2 nagysablon legalabb kb megfogja az orkokat/hordakat


szerk: ja igy modositasokkal, hogy erosebb is legyen, mar itt sincs 40-45 figuranal tobb az asztalon 1750pt-nal.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 1:43 am

Ez tetszik... Jól látom, hogy ez 61 páncélos jóember és öt járgány 1500 pontból?

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 1:33 am

kiprobaltam parszor.

jol birja a gyurodest, de nagyon hianyzik a mobilitas. Szoval, ha mas nem is, de Rhino/Razorback must have dolog.

mondjuk probalni akartam ilyesmit, csak sosem voltak keszen a tankok (es iden talan kesz lesznek, de valoszinubb, hogy meg mindig nem):
1x kapitany + PW
2x 10 Tactical (PF, langszoro, rakettya) + Rhino (HK raketa)
2x 10 Tactical (PW, langszoro, rakettya) + Rhino (HK raketa)
1x 10 Scout (Sniper mind)
1x 10 Deva (4 Raketa) + Razorback (TL-Lascannon)
1500pt

semmi tap, cserebe fluffos battle company minimalis erositessel (scout-bol)
1750pt-hoz beraknak 5 termit Cyclone-al es kb kesz is, meg mindig 0 tap, de jopofa vele jatszani.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 1:16 am

MAXXxxx: az kell, sok tactical, assault meg devastator squad... Nem akarok tankozni első körben... Kipróbálnám, milyen, amikor a pont a húsban áll... Vagy bukik.

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 1:08 am

Pavano írta:
No, én is nézegetem az SM okosságot, valami saját rendházon gondolkodom. Mindenesetre nem vágnék bele addig semmiképpen, amíg nem látok SM sereget működés közben. Nem tudom, éppen kinek van épp ilyenje, de szívesen játszanék vele is, ellene is néhány meccset. Vannak ötleteim, amiket mindenképpen kipróbálnék.

Voroncov mester, Bill, MAXXxxx talán?

P.

bill gondolom egesz heten rader, en most hetvegen hazatevelygek es lehet rola szo, de tankjam tobbsege nemetben van, igy inkabb sm gyaloghordat tudok felmutatni.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyHétf. Feb. 01, 2010 12:56 am

No, én is nézegetem az SM okosságot, valami saját rendházon gondolkodom. Mindenesetre nem vágnék bele addig semmiképpen, amíg nem látok SM sereget működés közben. Nem tudom, éppen kinek van épp ilyenje, de szívesen játszanék vele is, ellene is néhány meccset. Vannak ötleteim, amiket mindenképpen kipróbálnék.

Voroncov mester, Bill, MAXXxxx talán?

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 28, 2010 5:06 pm

Bm írta:
Én azt látom, hogy ami elönye lenne az SM-nek, azt nem használod ki. De lehet, hogy nincs is rá szükség.
ellenfel fuggo.
kedvelt versenyseregek ellen szukseg lenne ra, de nagy altalanossagban nem biztos.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 28, 2010 4:01 pm

Ok, meggyöztél: szerintem jó lett, szuper lista, mindenkit rommá fogsz verni vele.

Én azt látom, hogy ami elönye lenne az SM-nek, azt nem használod ki. De lehet, hogy nincs is rá szükség.
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 28, 2010 3:21 pm

a meglátásokat hasznosítom, de 1 apróság megint be lett nézve...
az egyik tactical drop podban jön, ezért mind két drenya landol az első körömben.
az tény, hogy az első körben nincs valami írgalmatlan tűzerőm.
abban reménykedek, hogy a 2 drenya kilő valamit ai fáj az ellennek, aztán őket lövi, így a 2. köröben már a termik is verekszenek.
(remélhetőleg a 2 drenya megeszi azt a tűzerőt, ami a radirt nyitotta volna ki)

jah és a sima radir nem adja a gránátot, a termiknél meg nincs, tehát az az I4 nem mindig igaz sajnos Sad
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 28, 2010 12:25 pm

Yoda007 írta:
lordbill írta:
a termiknél azért nincs keverve a fegyver, mert a tunder hammerjük vulcan miatt mastercrafted
lehet rosszul emlékszem, s most nincs nálam könyv, de Vulcan fegyója mastercrafted - meg flamereknek, meltáknak ad pluszt. nézd meg újra...
flamma-melta twinlinked lesz tole mindenkinek a seregben
TH meg master. Bill jol tudja, te nem.

amugy az orok kerdes, hogy 5 terminel mi jobb:
- 5x2 ujradobhato to-hit I1-nel (lehet, nem fog egyik sem utni)
- Xx3 ujradobhato to-wound I4-nel (jo esellyel mind ut) es (5-X)x2 TH, hogy MC es jarmu ellen is jok legyenek.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 28, 2010 12:15 pm

lordbill írta:
a termiknél azért nincs keverve a fegyver, mert a tunder hammerjük vulcan miatt mastercrafted
lehet rosszul emlékszem, s most nincs nálam könyv, de Vulcan fegyója mastercrafted - meg flamereknek, meltáknak ad pluszt. nézd meg újra...
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 28, 2010 11:50 am

Szerintem 3 motoros meltával eléggé halálra van ítélve. A tömeg ellen nem sokat ér, akire meg veszélyes, az elsödlegesen öket fogja löni, mert nem igen lesz más célpont, legfeljebb a drenyák. A landraidert úgyis meltával nyitják, a többire meg nem kell nehéztüzérség.

Akkor amit az ellenfél látni fog a seregböl:
egy landraider a termikkel
három rhino marinokkal (melta, melta, flamer)
meréknyi motoros
egy deva osztag
aztán leesik valahova egy/kettö drenya

Ebböl radírra legfeljebb IG fog meltán kívül mással löni meg Tau/Eldar, aki railgunnal vagy lándzsával messziröl is kinyitja.
Van ezen kívül 3 rhino, amiben nem túl veszélyes közelharcosok ülnek (tau ellen talán, de 30fös komissaros IG nem fél 10 marine-tól, eldar-ban meg sokminden megesz 10 marine-t). Szóval abból esetleg a meltásokat kell megállítani, ha pont azok vannak szemben az emberrel.
A deva osztaggal majd törödnek az outflankelök/DS-elök vagy akik odamennek objektívát foglalni.
A drenyákra majd reagál aki közel van hozzá, és túléli.

Vagyis az elsö kör után van 3 (de inkább 2) rhino, amit meg kell állítani, meg a motorosok. A radírt meg kerülni. Nem egy komoly választék.

A másik bajom a te tüzeröd:
ha te kezdesz, és még nincs veszteséged, akkor a következövel fogsz jó eséllyel löni:
landraider: gondolom elöre 12" + smoke, ha nem, akkor +2 lascannon, de ha megállítják a termiket és vulkant senki nem várja be
3 rhino: elöre 12" + smoke ha nem akkor fejenként 1-1 heavy bolter
4 rakéta a deváktól
motorosok turbo boost
egy drenya multimelta

összesen: 4 rakéta, 1 multimelta, 1-2 heavy bolter és ennyi

ha csak a 3 troopot szétszeded és razorback-et hozol nekik, akkor az
3 fix nehézfegyver (rak/h-bobó) + 3 lascannon / twin h-bobó

Nekem egyelöre úgy tünik, hogy a sereg egy kicsit "két szék között a pad alá", mert sem nagyon durva közelharci osztagok nincsenek benne (csak a termik, meg mondjuk 2 drenya - de ök azért neccesebbek), sem nagy lövöldözést nem tudsz rendezni!
Kevés célpont, kevés fenyegetéssel. Legalábbis szerintem.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 28, 2010 10:56 am

Patrik írta:
lucius drop pod legendáson nem megengedett sajnos.
akkor mindegy.

ha engednek, akkor a deva-bol en bealdoztam volna 2 raketat (azaz 5 fo, 2 raketaval marad) azert, hogy dread ne csak leerjen egy 1 melta loves utan szetszedjek, hanem rohamozzon is.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 28, 2010 9:04 am

lucius drop pod legendáson nem megengedett sajnos.
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 28, 2010 1:56 am

azért kérdeztem, mert érdekel, de miután a fél listát megkérdeztétek miért, gondoltam tisztázom mit miért raktam be.

a motorosokban én se bizom még.....

a combat squaddal meg úgy vagyok, hogy a 10-et is rongyálövik, nemhogy 5-5 -öt (nem egy forrásból)

kipróbálom azt meglássuk
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 28, 2010 1:09 am

ha nem erdekel igazabol a velemeny, akkor ne kerdezd.
regota ismerjuk egymast, ha azt szeretned hallani, hogy "szuper lista", "jo lett", "mindenkit szarra-fossa versz vele" akkor nyugodtan ird azt. Es akkor tudni fogjuk mit kell csinalni.

DE:

objektivas kuldetesek 90%-ban kell combat squadozni, par 5 fos SM osztag belepusztul, de tul sok ilyened lesz, hogy megfogjanak
neha tobbet er az ujradobott I4-nel utes, mint a mastercrafted TH es sebelosztasi moka miatt is jobb a kevert osztag
pech: motorosokat kukazod megvan itt is a 10pt es az altalad emlitett meg 100pt Razz

ha nincsenek kettebontva az osztagok, akkor a HB melettiek sakkoznak majd? mas dolguk nem lesz. eloszor mert mindenki lotavon kivul van, majd mert jarmu megy felejuk.
motorosok: vagy-vagy osztag. elso korben vagy nem vagy lotavban, vagy boost miatt nem losz. 3db 3+-t meg nem kunszt elrontatni meg veled sem

emlitett 100pt megvan pl a motorokban ES megmarad a 3 troopod is.

ha mast nem is fogadsz meg, de a 2db lucius-ert (meg mindig ugy emlekszem, hogy legendason engedett, nem cafoltatok meg) fozesd meg a +15-15pt-ot.
A teny, hogy lejon elso korben mindketto, lonek, ahogy csak lehet, majd rohamoznak is isteni.
Ha motort nem akarsz kidobni, akkor deva osztagbol 2 raketat, igy legalabb amortizalhatoak lesznek kicsit tuzerovesztes nelkul.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 28, 2010 12:36 am

kössz a véleményeket, de lehet nem ártott volna némi plusz infó mert pár dolog félre lett értve Smile
NEM akarok combat squadozni, csak ha muszáj.
a termiknél azért nincs keverve a fegyver, mert a tunder hammerjük vulcan miatt mastercrafted
a radir-on azért nincs multi melta, mert nem maradt rá még 10 pont.
a deváknál szintén ezért nincs plusz hús.
a HB azért van a tacticalnal, mert ingyen van (a rakéta is), de eddig azt tapasztaltam, ha nincsenek ketté bontva jobb a HB
a motorosok azért vannak ott, hogy az elelyén bujnak és a meltával nyitnak valamit.
azért csak 5 termi van mert vulcan mellé kell rakni valakiket és ez a legolcsobb és legmasszívabb, amit oda tudok rakni.
amit írtatok az álltalában +100 pont és a 3 troop-nál kevesebbet nem akarok
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptySzer. Jan. 27, 2010 12:41 pm

Bm írta:
Hát, ami így elsöre nekem feltünt:
Landraiderröl hiányzik a multimelta (föleg Vulcan-al)
Mivel nincs 3 heavy választásod, hozd a landriader heavyböl, hátha olyan lesz a felállás, hogy egy troopot akarsz belerakni, és a termiket DS-elni
Mivel a tacticalokban 1 assault meg 1 heavy fegyver van, gondolom úgyis szétszeded öket, akkor jobb lenne Rhino helyett a razorback, jó az a heavy bolter.
A tactiacal-oknál miért heavy bolter van? Miért nem rakéta vagy lézer?
Kell a deváknak a seargant? Ha nem, akkor szerintem oda felesleges.

Elsöre ennyi amit hozzá tudnék tenni.

sajnos kotelezo a devaknak is a veteran fonok.
legendason engedett az IA? ha igen, akkor a droppod helyett lucius droppod legyen benn (35pt helyett 50, de DS utan van roham, csak dreadnek veheto meg)
Tac-heavy fegyer: vagy raketa vagy plazmaagyu. Elso ingyenes es S8 miatt fontos (de tomeg ellen a sablon legalabb olyan jo, mint HB 3 lovese), masik meg 5pt-ert pofatlanul olcso(5pt) sablonos AP2-es fegyver.

Ami letszamban baj:
Termi assault squad- 5fo keves, lelovik oket gond nelkul vagy 8 fo, vagy karakter miatt 7 fo legyen, es keverve a karom es TH. 5 fo csak TH-val megolheto, mielott uthetnenek. Raadault LC a woundot ujradobja es +1 tamadas is egyben. 8 Assault termi viszont csak LRC-ben fer el, es igy is erdemes hozni oket. sima radirban hulyeseg, mert a celod veluk, hogy minel hamarabb irtsanak, igy nem lesz idod lovoldozgetni a lascannonokkal.
Ha elegge elore mesz, akkor a machine spirit meg ugyis a meltaval lodozik.

deva: 5 fo... amint veszteseg, vagy ormester esik (kiutve egy BS5-os lovesnovelest) vagy nehezfegyveres. nekik KELL az extra hus. foleg, ha oldalba kapnak valamivel.


ha ugyis combat-squadozol, akkor a minimal valtozas, amit tennek:
- motor osztag kuka (-110pt)
- arukbol a 2 drenya droppod lucius legyen (+30pt)
- 2 rhino razorback (+10pt, ha HB)
- LR --> LRC + melta (+15pt talan, erre nem emlekszem)
- meg 1 fo deva-hoz (+15pt korul)
- meg 1 termi (+40pt), es termik felszereles keverve, kb fele 2LC.

extrem valtozas:
- +2v3 termi LRC-ben
- +5 fo devahoz
- rhino --> lascannon razorback
- dread-drop --> lucius
- hogy mibol fedezed a pontszamot gozom sincs. (pontosabban motoros osztag ara es 1 rhino-s osztag arabol kijon es marad kb pont 5 scoutra + storm-ra)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptySzer. Jan. 27, 2010 12:10 pm

Hát, ami így elsöre nekem feltünt:
Landraiderröl hiányzik a multimelta (föleg Vulcan-al)
Mivel nincs 3 heavy választásod, hozd a landriader heavyböl, hátha olyan lesz a felállás, hogy egy troopot akarsz belerakni, és a termiket DS-elni
Mivel a tacticalokban 1 assault meg 1 heavy fegyver van, gondolom úgyis szétszeded öket, akkor jobb lenne Rhino helyett a razorback, jó az a heavy bolter.
A tactiacal-oknál miért heavy bolter van? Miért nem rakéta vagy lézer?
Kell a deváknak a seargant? Ha nem, akkor szerintem oda felesleges.

Elsöre ennyi amit hozzá tudnék tenni.
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptyKedd Jan. 26, 2010 10:31 pm

legendásra írtam egy 1900 pontos listát, nagyon első verziós.
kérném a meglátásokat, véleményeket.

1900 Pts - Space Marines Roster

HQ: Forgefather Vulkan He'stan (1#, 190 pts)
1 Forgefather Vulkan He'stan @ 190 pts (Frag Grenades; Krak Grenades; Artificer Armour; Digital Weapons; Kesare's Mantle; Bolt Pistol; Gauntlet of the Forge; Spear of Vulkan)
1 Kesare's Mantle

Elite: Terminator Assault Squad (6#, 450 pts)
4 Terminator Assault Squad @ 450 pts (Thunder Hammer & Storm Shield x4; Land Raider)
1 Sergeant (Thunder Hammer & Storm Shield x1)
1 Land Raider (Power of the Machine Spirit; Searchlight; Smoke Launchers; Twin Linked Heavy Bolter; Twin Linked Lascannon x2)

Elite: Dreadnought (2#, 150 pts)
1 Dreadnought @ 150 pts (Searchlight; Smoke Launchers; Dreadnought CCW; Multi-Melta; Heavy Flamer; Drop Pod)
1 Drop Pod (Storm Bolter)

Elite: Dreadnought (2#, 150 pts)
1 Dreadnought @ 150 pts (Searchlight; Smoke Launchers; Dreadnought CCW; Multi-Melta; Heavy Flamer; Drop Pod)
1 Drop Pod (Storm Bolter)

Troops: Tactical Squad (11#, 235 pts)
9 Tactical Squad @ 235 pts (Frag Grenades; Krak Grenades; Power Armour; Bolt Pistol x9; Bolter x7; Meltagun; Heavy Bolter; Rhino)
1 Sergeant (Frag Grenades; Krak Grenades; Bolt Pistol; Power Fist)
1 Rhino (Searchlight; Smoke Launchers; Storm Bolter)

Troops: Tactical Squad (11#, 235 pts)
9 Tactical Squad @ 235 pts (Frag Grenades; Krak Grenades; Power Armour; Bolt Pistol x9; Bolter x7; Meltagun; Heavy Bolter; Rhino)
1 Sergeant (Frag Grenades; Krak Grenades; Bolt Pistol; Power Fist)
1 Rhino (Searchlight; Smoke Launchers; Storm Bolter)

Troops: Tactical Squad (11#, 230 pts)
9 Tactical Squad @ 230 pts (Frag Grenades; Krak Grenades; Power Armour; Bolt Pistol x9; Bolter x7; Flamer; Heavy Bolter; Drop Pod)
1 Sergeant (Frag Grenades; Krak Grenades; Bolt Pistol; Power Fist)
1 Drop Pod (Storm Bolter)

Fast Attack: Space Marine Bike Squad (3#, 110 pts)
2 Space Marine Bike Squad @ 110 pts (Frag Grenades; Krak Grenades; Power Armour; Space Marine Bike; Meltagun x2)
1 Sergeant (Frag Grenades; Krak Grenades; Power Armour; Space Marine Bike; Bolt Pistol)

Heavy Support: Devastator Squad (5#, 150 pts)
4 Devastator Squad @ 150 pts (Frag Grenades; Krak Grenades; Power Armour; Bolt Pistol x4; Missile Launcher x4)
1 Sergeant (Frag Grenades; Krak Grenades; Signum; Bolt Pistol; Bolter)


Total Roster Cost: 1900

előre is kösz
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptySzer. Okt. 21, 2009 3:41 pm

igen, ez biztos
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 EmptySzer. Okt. 21, 2009 2:39 pm

Szerintetek ha egy Wolf Guardot felfejlesztek Arjak Rockfist-re, akkor beállhat még másik osztagba, mint a sima Wolf Guardok?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





space marine - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
space marine
Vissza az elejére 
3 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Eddy 40k chaos space marine
» Space Wolves
» Patrik - Space Wolves
» 2009-11-27 Space Wolves vs IG

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: