kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 MAXXxxx Ultramarineok

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: MAXXxxx Ultramarineok   MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 EmptyVas. Ápr. 13, 2008 8:50 am

exael írta:
A Marneus-féle LR-t megcsinálod?
Valamikor... de pl meg mindig bithianyban szenvedek.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: MAXXxxx Ultramarineok   MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 EmptyVas. Ápr. 13, 2008 1:41 am

Ez már döfi!Szép nagy sereg ez már azért,mondjuk ilyen árakon nem lehet kihagyni...legközelebb ha lesz időd akkor játszhatnánk Apoc.-csatát!Szépek lesznek a rhinok igy az ajtókkal.A Marneus-féle LR-t megcsinálod?
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: MAXXxxx Ultramarineok   MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 EmptySzomb. Ápr. 12, 2008 10:57 pm

exael írta:
Szép lett.FW-től van a DP?Rendeltél mást is?

DP H-Kat. miskolc kornyekerol (inkv-on 3db ment 6000/db, 1-et megvettem)
ja, amit FW-tol rendeltem:
- 5 UM termi vallap (igy megint lesz 5par valakinek, bar nem tudom mi miatt kereste az illeto (szentlorincen))
- 6 adag UM rhino ajto, hatso ajto, eleje

mar csak a termiket es a rhino-kat kell megvenni Smile
buy-for-less-online boltban neztem, mivel ott egy rhino 3500Ft kore jon ki. Amit ott kineztem, csak meg nem rendeltem:
- 2 tornado, 1 typhoon landspeeder (3300/db) (trollban 7550 (mivel sima speedert veszek + rawenwing extra sprue-t, mivel voronkovnak nem tudom megvan-e meg, es eleg ritkan talalkozunk)
- 6 rhino (3500-3600/db) (trollban 7550)
- 1 whirlwind (o dragabb, olyan 4500-5000 koze esik) (trollban 10500)
- 3-4 necron destroyer (2000Ft/db) (trollban 5050)

mondjuk igy, hogy 2v3 nap alatt egesz jol megcsinalhato a 6 rhino (kek szin meg kis highlight megvan a 6 darabra olyan 2-3 oran belul a tisztitassal egyiutt) mar nem is olyan gond kifesteni ennyi jarmuvet.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: MAXXxxx Ultramarineok   MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 EmptySzomb. Ápr. 12, 2008 7:59 pm

Szép lett.FW-től van a DP?Rendeltél mást is?
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: MAXXxxx Ultramarineok   MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 EmptySzomb. Ápr. 12, 2008 5:18 pm

Ma delelotti festes airbrushhal kb 10-13-ig (bar ebbol legtobbet a hulye kis szegecsek es a tobbi apro resz volt, amit szokasos modon ecsettel kellett osszerakni).
Nem is rossz, ha azt nezzuk, hogy 1 rhino es 1 droppod keszult el majdnem teljesen. Es aki latta a DP-t tudja mekkora dog. (majdnem monolith)

igy airbrushhal baromi gyors megcsinalni a nagy feluleteket, bar, mint pl DP-n latszik, meg van mit tanulni. Kozepso nagy feluletek meg eleg problemasok, de oldalso pylonok mar eleg jol sikerultek (ekkorra jottem bele abba, hogy mennyire kell higitani, milyen tavolrol, hogyan kell fujni). Meg par aprosag mindketton visszavan, de azt mar csak holnap, meg nem is veszesek.

Ja rohadt droppod: 75 kib.szott szegecs van 1 oldalnal, osszesen 225db ize, amin eloszor at kell menni feketevel, hogy kontrasztos legyen, majd femszinnel a kozepebe, hogy szegeccse valjon....

MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 Szomba10
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: MAXXxxx Ultramarineok   MAXXxxx Ultramarineok - Page 2 EmptyCsüt. Ápr. 10, 2008 11:15 pm

haaat mostanaban nem sokat festek beloluk, es azok is otthon vannak, igy kepek nehezkesek lesznek.

addig is:
Egy drop pod-ot es 1 rhino-t elkezdtem csinalni itt. Annyi extraval, hogy ezeket nem ecsettel benazom ossze, hanem airbrush-al. Ugyhogy amit ide irok, az elsosorban az airbrush hasznalati tapasztalat lesz jarmufestes szempontbol.

elso dolog: bar lehet vele eleg vekony vonalakat huzni, de alapvetoen nem arra valo, igy marad a nagy feluletek gyors es egyenletes festesere. Kis reszleteket meglehetne csinalni maszkolassal, de.... qrva sok ido.
viszont pl vilagositasra is jol hasznalhato (fentrol, egy adott szogben fujok szint, es a felso resz igy vilagosabb, alul meg sotetebb lesz.

sebesseg: 1 ora alatt kesz lett a rhino korbe egyenletesen 2-3 retegben fujva + droppod elso retege. Aki latta mekkora dog a droppod az tudja, hogy ecsettel ez 2-3 delutan lett volna es sokkal tobb festek, mint igy, szoval takarekos is. Azert ujjat erosen megviseli a dolog, igy sokat nem lehet fujni.

Ami fontos (es mostanra eleg jol megtanultam): NAGYON ALAPOSAN kell kitisztitani a cuccot a vegen. Mondjuk eddig 4-5x hasznaltam az airbrush-t, ebbol az elso 3-4 tanulas volt papiron (vonalvastagsag, nyomas tanulasa, ilyesmi).
Ebbol sikeresen 1x beszaradt a festek, es kb fel ora munkaval sikerult kitisztitani a dolgot. Plusz sikerult rogton a 4-ik hasznalat (es szetszedes osszerakas) utan a tut elgorbiteni... szerencsere volt tutorial net-en, hogy hogyan lehet kiegyenesiteni, mukodik a modszer, igy nem kell ujat venni (halisten).

nna egyenlore ennyi.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
 
MAXXxxx Ultramarineok
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» MAXXxxx - Tau
» MAXXxxx necronjai

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k seregszemle-
Ugrás: