kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 space marine

Go down 
+8
Patrik
Yoda007
YKoS
Bm
MAXXxxx
exael
gorugrany
gojo
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Szept. 09, 2009 9:44 pm

Felteszem Gojo nem neked válaszolt (megjegyzem sejtem miről van szó Very Happy )


exael írta:
Nem tudjátok véletlenül,hogy a wolfoknál lehetnek-e sniperes scoutok?

Igen, a jelenlegi kódexben annyi van, hogy lásd SM kódex scout. Az újba meg valószínű, mert a vicces fejű bácsik mellett balra írják, hogy lehet nekik és a műanyag scout sniper+sw upgrade dobozból hozható ez ki.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Szept. 09, 2009 7:22 pm

höhö. höhöhö! höhöhöhöhöhöhöhöhöhöh Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Szept. 09, 2009 6:23 pm

Nem tudjátok véletlenül,hogy a wolfoknál lehetnek-e sniperes scoutok?
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Szept. 09, 2009 5:48 pm

Igen,a scoutoknál nekem is ez jutott eszembe...amúgy meg nem zavar semmi,jók és kész Very Happy És fel lehet használni a marauder-fejeket,bőröket,szőröket hozzájuk,bár amúgy is bőségesen adnak mindenfélét a dobozban ahogy néztem.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Szept. 09, 2009 5:35 pm

Szvsz nem vagy hanem és kapcsolat van nem zavarnál. rabbit

Mondjuk a scoutok kicsit furcsák azzal a nagy bajusszal. Olyan öregurasak. Very Happy
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Szept. 09, 2009 5:16 pm

exael írta:
Nekem nagyon tetszenek,majd az orkok után ilyen sereget szeretnék... Very Happy szabályokat nem nagyon néztem még,de sokan lázadoznak,hogy milyen táp,de ez nem zavar... Wink
nem zavar,h táp vagy nem zavar h lázadoznak? Very Happy pig
egyébként tényleg csinosak... lehet h összerakom azt a SW karit, amit misteryboxoltam. A droppodnak miért nincs farka, vagy legalább sörénye? Wink
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Szept. 09, 2009 12:40 pm

Nekem nagyon tetszenek,majd az orkok után ilyen sereget szeretnék... Very Happy szabályokat nem nagyon néztem még,de sokan lázadoznak,hogy milyen táp,de ez nem zavar... Wink
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Szept. 09, 2009 12:35 pm

Olvasgatom a Space Wolfes dókexröl a híreket. Hát szépek lesznek.

Itt is van pár dolog, kb angolul van beidézve, nem kell megijedni a német oldaltól!

Persze ök is kapnak pszi mátrixot, ami 4+ra (a fö karater 3+ra) leszedi a pszit...
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptyCsüt. Júl. 23, 2009 3:10 pm

szerintem is jopofa, kb az, amit idovel meg akarok valositani, csak a termik darabokban, es 5 razorback helyett 4 rhino, 1 razorback szerepel a tervben.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptyCsüt. Júl. 23, 2009 3:08 pm

exael írta:
Szerintem ez egy nagyon jó sereg,sokoldalú,és van benne sok troop is.

Ööö... azt elfelejtettem mondani, hogy ez a "barátságtalan" variáns egy osztrák ETC sereg lesz idén. Embarassed

Ez adta az ötletet a vicces 5-6 fös osztagokból összerakott, plague és noise seregemhez. Persze abból hiányoznak a nehézfegyverek.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptyCsüt. Júl. 23, 2009 2:56 pm

Szerintem ez egy nagyon jó sereg,sokoldalú,és van benne sok troop is.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptyCsüt. Júl. 23, 2009 2:23 pm

Felvéve a beszélgetés fonalát, tegnap játszottam egyet egy vicces SM sereggel:

1 Scriptor (jumppack, flameres meg invi újradobatós pszi)

7 assault termi (mind hammer+shieldes)

5 tactical squad (10fö, örmi, 1 melta, 1 lascannon, razorback h-k missile-al)

2 predator (dakkás, autocannon, 2 h bolter)

Vidám kombó. A lascannonok a pályán kezdenek fél egységgel, a többiek nagyrészt reservben, ha nem kell nagyon a heavy bolter lövés (pl ork ellen). A termik ráállnak az egyik objektívára meg védik a lascannonos troopokat. A scriptor nagyrészt termikkel bizonyít.

5 lézerágyú, 4 sima, 5 linkelt heavy bolter, 2 autocannon, 5 melta, 10 scoring unit, 7 jármü. Rohadt kemény.
Ennyi osztagot nehéz megfogni, talán landraiderrel meg termikkel ha hamar odaér az ember, de ugye akkor ott vannak a melták meg az assault termik. Szóval durva.
Kill pointosat még nem sikerült ellene játszani, ott talán nehezebb dolga lenne melták nélkül vagy a kis osztagokkal.

Ja, és eléggé jó az 5 h-k missile it. föleg rhinókat nyitogatni, vagy legalább megcsiklandozni.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Márc. 04, 2009 4:25 pm

azert kombi meltaval szemben van egy nagy elonye: range unlimited Smile, nem csak 12"
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Márc. 04, 2009 4:05 pm

MAXXxxx írta:
igazabol csak attol fugg, hogy van-e kedvem megvenni oket es festetlenul hasznalni.

1 festett mar van. 6 masikhoz a FW-os UM ajtok mar megvannak. raadasul 2 HK rakettya nem rhino-rol jott, hanem whirlwindrol/predatorrol (bar ehhez meg whirlwindet es predatort kell vennem ).

kulonben szamoltam.. jo a 8HK raketa, de nem olyan nagyon hatekony, inkabb csak felelmetes.
Statisztikai dobasokkal szamolva (ahogy te se es en se dobok):
- 3 HK kell, hogy a lord megpusztuljon (3-bol 2 talal, 1 sebez/nem dobod meg az 5+ invi-t)
- 6 HK kell, hogy biztosan megpusztuljon 1 defiler

persze ar-tudas aranyban jok(200pt lord leszedve 30pt altal, 150pt defiler 60pt altal), de utana mar nincs mivel loni, szoval inkabb ellenfel elrettentes miatt hasznos a HK.

Csak, hogy a helyén folytassuk! Smile

Szerintem ez olyan, mint a combi melta. "Perfect for shot of opportunity." Legalábbi ezt írja a könyv, és ebben bizony benne van, hogy nem biztos, hogy lesz "opportunity", de ennyi pontért szerintem megéri 4 darab is egy seregbe. Nem az a lényege, hogy szemböl kilöj egy defilert, hanem hogy annyi nehézfegyó van szanaszét, hogy minden tank oldalt/háttal lesz valamelyiknek!

Ha úgy számoljuk, hogy oldalba kapsz egy predátort (AV 11), akkor 3+-ra találsz, 4+ra átütöd, 5+ra leesik, vagyis 11% eséllyel lövi ki a tankot. Ez azt jelenti, hogy amíg a tank nem olcsóbb 110 pontnál, addig jó vagy.

Tudom, hogy ez kicsit csalóka számolás, de tudod mire akarok rámutatni! Plusz fenyegetés.
Én is tennék a Rhinoimra havoc launchert (S5, AP5, blast, linked), ha nem lenne 15 pont!

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Dec. 17, 2008 6:13 pm

csakis AC Smile
de nekem kellene meg 1 Cyclone bit,ha van Smile


szoval most,hogy heavy2 a Cyclone, egesz jonak tunik.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzer. Dec. 17, 2008 5:44 pm

Ok,akkor már csak Typhoont csinálok ezután...nekem is az tetszett mindig.
És vajon termiknek cyclone vagy AC?
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptyVas. Dec. 14, 2008 5:24 pm

tornadosnal es uj dobozban van egy kapcsolo elem, ahova normal esetben az assault cannon vagy heavy flamer megy.

de alaphelyzetben, nem tudod odarakni a multimeltat es a HB-t sem. Azert kis faragassal siman megoldhato. (multimeltanal sikerult, igy most csinaltam egy jo celpontot masoknak (Exael, Norbi, Bm, Swinn, stb), 2MM-es tankirto speeder Smile )

kulonben felejtd el a 2 HB-est. Osszeraktam egy Typhoon rakettast, sokkal durvabban nez ki, mint gondoltam. Mar a kinezete miatt megero ot ugy osszerakni.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptyVas. Dec. 14, 2008 4:00 pm

Igen,nekem is sima speederem van,amiből a multimeltát használtam fel és megmaradt a HB,és gondoltam csinálok egy 2 HB-s verziót,valahova csak rárakom...
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptyVas. Dec. 14, 2008 9:45 am

Nekem csak sima speederem van, így nem tudom, hogy a többi változat kialakítása mennyiben különbözik. Azaz azokon van-e kiképezve valami hely a fegyvereknek? De ezen nincs. Ugyanakkor szép sima felület van bőven, szóval nem jelenthet gondot egyik opció fegyver elhelyezése sem.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptyVas. Dec. 14, 2008 12:50 am

Még egy kérdés:ha van is 2 heavy boltered,fel lehet rakni egyáltalán alulra?Mármint a speederre...
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptyHétf. Dec. 08, 2008 7:34 pm

Aha,szerintem is gyakorlatilag fegyverplatform,nekem nagyon szimpatikus a Typhoon verzió,főleg,hogy ilyen jó lett a typhoon-rakéta.És már érdemes Cyclone-os termiket is hozni...
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 2:59 pm

per pill ami szerintem jo:
- olcso gyalogos daralo: 2db Heavy Bolter - 60pt
- nagy tomott tomeg ellen (ork): 1HB + Typhoon Missile - 90pt
- tankvadasz: 2 multimelta - 80pt
- elvileg vicces irto a 2 nehez langszoro - 60pt-ert, de ahhoz kozel kell menni, es 10-es armorral ez jellemzoen nem fog sikerulni, de legalabbis tulelok utana bedaraljak a gepet.

En ugy latom, hogy a speeder leginkabb egy tavolsagi, mobil fegyverplatform, igy az elso kettot kedvelem inkabb.
Az ara miatt meg leginkabb a 2HB-es valtozatot.
Tankvadasznak meg lenne ertelme, de.... szoval ahhoz rendesen lotavba kellene ernie, ami nem feltetlen fog sikerulni, ha az ellenfel megnezi mi van ott rajta es felti a tankjait.
Langszorost csak akkor eroltetnem, ha kimondottan salamanders-el jatszanek, de meg akkor is rizikos, nem kicsit.

Regi nagy kedvenc (Assault Cannonos) viszont kuka, mivel:
- AC dragult 20pt-ot (es a szokasos 3-as felallasban ez egy negyedik speeder ara mar)
- rending le lett butitva rendesen

mondjuk igy, vetelkor:
- az elso 2 landspeeder nalam 2HB-es lenne (az is, csak regi kiadas miatt az also HB assault cannonnak nez ki Very Happy )
- utana 2db typhoon raketas
- utana 2 multimeltas
- maradek hozhato 3db izles szerint (valoszinuleg meg 1-1-1).


2HB-es speederhez egy poen:
- nem veletlenul pontban a legolcsobb es egyik legjobb teljesitmenyben (6" mozgas utan meg 6db S5 loves), mivel a dobozabol nem lehet osszerakni (speeder dobozban osszesen 1db HB van)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 2:23 pm

Ja értem.GD-re megyünk mi is páran.

Egyébként mit gondoltok a Land Speederekről,hogyan érdemes hozni őket,milyen fegyverrel?
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 12:05 pm

Esetleg írnék, de majd csak később. Jelenleg a GD-re készülődés elveszi az összes nehezen összekapart szabadidőmet és lelkierőmet.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 EmptySzomb. Dec. 06, 2008 3:14 am

gorugrany:esetleg írnál akkor valamit a seregedről...?Érdekelne a dolog,még akár képek is jöhetnek..! Smile
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





space marine - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 6 Empty

Vissza az elejére Go down
 
space marine
Vissza az elejére 
6 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Eddy 40k chaos space marine
» Space Wolves
» Bill "space wolf"
» Patrik - Space Wolves

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: