kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 space marine

Go down 
+8
Patrik
Yoda007
YKoS
Bm
MAXXxxx
exael
gorugrany
gojo
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
SzerzőÜzenet
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

space marine - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 8 EmptySzer. Márc. 12, 2008 10:32 pm

Az,hogy 1 vagy 2"forgóágyú" lehet a seregben az attól függ,hogy melyik rendházat választod.A DA és BA rendházaknál csak egy lehet a többinek még 2.A többiek közül a BT-nál biztos marad is a 2,mert nekik van saját kódexük,a többiekről azt rebesgetik,hogy az új kódex majd 1-re csökkenti.Ráadásul az alapszabályok is változni fognak nyáron az 5.kiadással..

De szerintem a sok termis sereg nem gyenge,bár a 2 troopot azért ki kell állitani és az nem lehet termi.A versenyen Darkeronék serege 2 kis troopból,2 termipáncélos karakterből,az ő termi testőrségükből és pár járműből állt,ez kb 12 terminator,de persze lehet több is.A drop pod az gondolom legális választás nekik,mert mindkét termiosztag abban volt,lehet,hogy Imperial Armour alapján.Azért a termik mellé mindenképp kell támogatás,meg aztán egy termiosztag mindig zsiros falat és elsődleges célpont.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

space marine - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 8 EmptySzer. Márc. 12, 2008 9:57 pm

Hát egyes vélemények szerint érdemes. A közelharci terminátorokkal általában eredményes az ember közelharcban, a lövősekkel meg lövésben, de ezekkel lehetsz eredményes közelharcban is. Más vélemények szerint nem érdemes, mert a közelharci terminátorokkal nem elég eredményes az ember közelharcban a lövősekkel lövésben és közelharban sem.

Itt-ott kéne lennie egy két szmájlinak, mivel természetesen nem szántam komolynak a fentieket de nincs rá kapacitásom. Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

space marine - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 8 EmptySzer. Márc. 12, 2008 9:46 pm

olvassa a halál! ha elolvasom akkor kurvára nem lesz szükségem kérdéseket feltenni! utána tudok nézni magamtól is, ez természetes, de ha ezt teszem akkor nem kell itt kérdeznem semmit. a forgóágyút viccből írtam. nem állíthatok minden vicc mellé egy smilyt... pale nincs rá kapacitásom...

dethwing sereget olvasgattam már warseeren, de igazán nem tudom, hogy mit gondoljak róla. sokszor olvasom, hogy kevesen vannak. ezért kérdezem, hogy nektek mi a véleményetek az ilyen seregekről. nem megyek sokra avval hogy 5 termi osztagot hozhatok, mert erre magamtól is rájöttem, ennyi tudással, mint amennyi nekem van! Very Happy a kérdés az, hogy van e egy ilyennek értelme! na ez az amit csak játék esetén tudnék eldönteni...pusztán arra lennék kíváncsi, hogy érdemes e termikre épülő sereget csinálni, mint alapkoncepció. van e értelme a közelharcosoknak vagy inkább lövősre érdemes csinálni, az új dolgok, amiket rebesgetni vajon mennyire befolyásolják...stb...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

space marine - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 8 EmptySzer. Márc. 12, 2008 9:38 pm

A termik deep strike-olnak, szóval nekik nem kell a drop pod, olyannyira, hogy nincs is ilyen opciójuk. Amúgy egy alap sm seregben 5 termi osztagod lehet az alap felállás szerint 3 elite választás+2 HQ testőrség.
Nem bántásból, de olvasd el a jelenleg érvényben lévő SM, BA, DA, BT, kódexeket aztán tégy fel kérdéseket! Ez a van nekik két nagy forgóágyújuk olyasmi hatást keltett, mint az Inkvizítorra beszabadult 10 mínuszosok kérdései Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

space marine - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: space marine   space marine - Page 8 EmptySzer. Márc. 12, 2008 9:29 pm

na akkor nézzük az alap kérdéseket:

szóval felmerült, hogy a termintárokra épülő seregek életképesek. a kérdés már csak az, hogy mennyi termi is életképes egy seregben.

én speciel sok termit szeretnék, mert az egyetlen sm ami tetszik az a termi. szóval a kérdés, hogy egy csak termire épőlü seregnek is van e értelme. állítólag a drop os termik tudnak hatékonyak lenni. szóval sok termi drop podban?

persze némi kiegészítésre azért hajlandó lennék, vagyis ha egy két tac sqadot vagy scoutokat (sniperes) netán tankokat kellene mellé betenni akkor az is tetszene.

ami hirtelen eszembe jutott az az, hogy mintha a termik jelenleg 2 nagy forgóágyút vihetnek, de mintha ezt el szeretnék majd törölni a köv kiadásban...ez meg gondolom nagyon befolyásolja majd a hasznáhatóságukat. erről mi a vélemény?

(nyilván kell két troop mindenképpen, de azt majd megoldjuk valahogy...)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





space marine - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: space marine   space marine - Page 8 Empty

Vissza az elejére Go down
 
space marine
Vissza az elejére 
8 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Eddy 40k chaos space marine
» Space Wolves
» Patrik - Space Wolves
» 2009-11-27 Space Wolves vs IG

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: