kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Dark Elfek

Go down 
+6
gorugrany
voroncov-draskov
Pavano
exael
MAXXxxx
gojo
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyVas. Jún. 15, 2008 4:53 pm

Na jó azért a 6 pontos warrior még pajzs nélkül van,azzal 7 lesz ami szintén nem sok,de anélkül úgysem nagyon hozza senki...A He warrior 11,de ASF meg 3 sorból harcolnak.
De szerintem ami igazán jó,az a 175 pontos regeneráló hidra,5-ös lehelettel,és a shadek WS5,BS5 és lehet great weaponjük is,meg a karakterek.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyVas. Jún. 15, 2008 10:54 am

Ingyen hát. Ott 3 pont lesz egy slave az eddigi 2 helyett, de jobb lesz az ld-jük, 2 helyett 3. Viszont lesz patkány lovasság, ami lő is, fast cavalry-nak számít, 4D6-tal üldöz és 5D6+1-gyel menekül...

A DE sereg jó lesz, szerintem vele is, ellene is móka lesz játszani. Vegyetek belőle sokat, én majd cipelem... rendeer

P.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyVas. Jún. 15, 2008 10:14 am

6 pontos DE warior? Suspect A következő könyvben a skaven slavek meg ingyen jöhetnek majd? Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyVas. Jún. 15, 2008 2:06 am

Igenis!
http://druchii.net/viewtopic.php?t=54985&postdays=0&postorder=asc&start=150
Itt kezdődik,de érdemes tovább is olvasni,mert még egy csomó kérdésre válaszol a srác.

Ja,shadek is nagyon jók,BG is a 2 támadással,a hidra nemcsak,hogy sokkal jobb lett,de SOKKAL olcsóbb is,a CoB nem visz el ritka helyet,és az assassin nem karakter már hanem unit upgrade.... Very Happy de nem is sorolom tovább,elképesztően jó az egész,a karakterek is.

Ja és a warseeren vannak képek is,azt könnyű megtalálni.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyVas. Jún. 15, 2008 1:48 am

na akkor legalább azt leírhattad volna, hogy hol találtad...mert akkor ott megnézem. nem sok kedvem van végigkeresgélni a fórumokat...annyi helyen volt szó a DE kről, hogy nem nagyon figyeltem egyiket sem most. mindig volt valaki aki betette vagy ide vagy az rpg re eddig...szóval kérek egy hivatkozást! Very Happy

nekem a shadek jönnek be nagyon. két támadás vagy great weapon? ha a hatredet hozzásteszem akkor ez halálos...a két fegyveres verziók meg eszement jól néznek ki babában, szóval valszeg azt erőltetem majd. lőnek, mint állat, 6 an 12 támadás, első körben újradob, skirmish, scout, lövés ellen cloak...ezeket kiegészítem a repcsis szörnyikékkel és kész is van a rohamsereg. lehet dugdosni a harci gépeket. nem mellesleg ezek oldalból érkezve sem lesznek éppen szarok... Very Happy

a másik meg a 6 pontos warriorok. hát baszki ez azért egy kicsit betett nálam! DE hordasereg? Very Happy elfek, tehát sokat mennek, tehát tudnak rohamozni. első körben hatred miatt csak megnyerik a harcot. másodikban meg már 2 sorban...ha őket támadod akkor még rosszabb, mert már az első körben 2 sorban újradob...tiszta breton álom. Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyVas. Jún. 15, 2008 12:29 am

Van még egyébként egy csomó részlet amit nem részletezek Smile ,csak röviden annyi,hogy szerintem nagyon jók lesznek,talán még az eddigi pletykáknál is jobbak....
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptySzomb. Jún. 14, 2008 10:57 pm

gyorsan bemásolom,mielőtt esetleg törlik:a faszi látta a DE könyvet... Very Happy

7th Edition Dark Elves

Army Specific:

Eternal Hatred: Dark Elves hate everyone. Against High Elves this hatred continues in subsequent rounds of combat.

Khainite: Non-Khainite characters are unable to join Khainite units. Khainite characters are free to join non-Khainite units however. (Replaces Sect enmity)

Repeater Crossbows: 24" range, 2x multiple shots, Strength 3, Armour Piercing

Repeater Handbows: 8” range, 2x Multiple shots, Strength 3. May always stand and shoot, no modifiers for long range or moving. Can take 2 for 4x multiple shots.

Magic:

Dark Elf Sorceresses are able to use Dark Magic or Lores of Shadow , Death , Fire and Metal .

Dark Elf Sorceresses no longer gain +1 to cast .

Dark Elf Sorceresses can use unlimited number of power dice to cast a spell.

Dark Magic:

*FREE SPELL* 4+ to cast, generates D3+1 Power Dice that can only be used by caster. Any dice unused cause Strength 4 hit on the caster.

1 – Chillwind 5+ D6 Strength 4 hits. Any casualties prevent shooting.
2- Doombolt 6+ D6 Strength 5 hits.
3 – Word of Pain 8+ Same as current
4 – Blade wind 8+ 3D6 WS4 S3 (?) attacks on unit within range (12”?).
5 – Soul Stealer 10+ 12” range, Each model takes Strength 2 hit, No Armour Saves. Wounds go to caster (no more than double).
6 – Black Horror 11+ Large template, Strength test or take a wound.

Lords:

• Malekith
• Morathi
• Crone Hellebron (If taken, Witch Elves count as Core)
• Dreadlord
• High Sorceress

Heroes:

• Malus
• Shadowblade
• Sorceress
• “Master”
• Hag Queen

Character Mounts:

Manticore: Still a mount option. Each turn has to pass a Ld test or becomes frenzied. If rider is killed it automatically suffers the “Raaargh” result – no test needed.

Dark Pegasus: Sorceresses can now be mounted on Dark Pegasus.

Cauldron of Blood: 110pts mount for Hag Queen. No mention of being immobile, so can move. All Khainite units within 12” are stubborn. Each turn 1 unit within 24" can gain an ability from the list below:
• +1 Attack
• 5+ Ward Save
• Killing Blow
This cannot be stopped/dispelled and lasts until the start of the next DE players turn.

Core:

Dark Elf Warriors: 6pts basic, Shields (1pt), can have magic banner (25pts).
Dark Elf Crossbowmen: 10pts basic, Shields (1pt).
Corsairs: 10pts, can exchange 1 hand weapon for handbow for free, 2nd handbow costs 3pts, no shield option. Fleeing enemies roll 3D6 and use lowest.
Dark Riders: 17pts basic, Repeater crossbows (5pts), Shields (1pt – no fast cavalry). Herald has BS5 and A2!
Harpies: Don’t count towards minimum core. 5-10. Don’t cause panic in friendly units, but can use generals leadership.

Assassin: Neither Core, nor Hero. 90pts, always hidden in unit (pretty much any DE infantry). Has poisoned attacks, 75pts allowed from Gifts of Khaine, Additional Hand Weapon 6pts, Repeater handbow 9pts. 1 per unit.

Special:

Witch Elves: 10pts, WS4, I6. 2 hand weapons, frenzied, poisoned attacks.
Shades: 16pts, WS and BS5, can be upgraded to have 2 hand weapons or a great weapon. Can also take light armour.
Executioners: 12pts, S4, Great Weapons, Killing Blow.
Cold One Knights: 27pts, 1A, Stupidity.
Cold one Chariot: 100pts, T5 3+ Armour Save, Ld 9.
Black Guard: 13pts, Stubborn, ItP, Ld 9.

Special characters bought as Unit Champions.

Black Guard character has Crimson Death, and makes his unit unbreakable.
Executioner character makes his unit cause Fear.

Rare:

Reaper Bolt Thrower: 100pts, 2-for-1, no longer suffers -1 for multiple shots.
Hydra: 175pts, 5 wounds, Regeneration. Breath weapon has strength equal to number of wounds left.

Gifts of Khaine (main changes):

Shurikens: 3x Multiple Shots, Strength +1, 8”.
Rune of Khaine: +D3 attacks.
Venom Sword now Gift of Khaine (1 per army!)
Cloak containing Steed of Shadows bound spell. Power Level 3 (1 per army!).

Black Lotus: Re-roll 1’s to wound.
Dark Venom: All wounds caused in challenges (if enemy killed) are doubled for combat resolution.

Magic Items (changes to current items):

Deathmask now enchanted.
Seal of Ghrond now enchanted.
Crimson Death now cheaper (25pts).
Lifetaker now 30” range, Strength 4, 3x multiple shots, hits on 2+ (no re-roll to wound).
Armour of Darkness now 1+ (without shield).
Armour of Eternal Servitude: 35pts, Heavy Armour, Regen.
Ring of Hotek: 12” range.
Black Amulet: 70pts, 4+ Ward (against all attacks). Rebound in close combat.
Banner of Nagarythe: Cheaper, 125pts.
Dread Banner: Cheaper, 40pts.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyPént. Jún. 13, 2008 3:41 pm

mindketto osztagra hat, igy igen, hatasra is.

ja es egy korrekcio armybook temaban. ebay-en talaltam 5-ik kiadasu dark elf armybookot, szoval eddig 2 fajta volt.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyPént. Jún. 13, 2008 3:29 pm

Volna egy DE-t érintő szabálykérdésem:úgy tudom,hogy a frenzy az a hátasokra is hat,akkor ezek szerint a hatred is ?Nem lenne rossz...
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptySzomb. Jún. 07, 2008 2:25 pm

Ja,ezek jó dolgok tényleg...ami a modelleket illeti, Dark Riderekből 2 csapatot szeretnék,és az egyik biztos az eredeti modellekből fog állni(már van 3),de azon gondolkodom,hogy a másikat glade riderekből kéne csinálni..ugyanis sokkal olcsóbb,és szeretem a változatosságot...persze konvertálni kell azért.vagy ha valami más ötletetek van akkor kiváncsi vagyok arra is.
Shadek:hát igen abból se ártana valami más figura,de arra sincs ötletem,a corsairek kicsit túl páncélozottak nem?meg a köpenyük,bár az lehet,hogy külön lesz.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptySzomb. Jún. 07, 2008 2:16 pm

ami viszont szerintem már jó irány, hogy a hárpia úgy tűnik valóban olcsóbb és jobb is lesz, mert átmegy core ba!!! én ennek nagyon örülök, mert én őket szeretném használni...hogy végre legyen egy repülő feláldozható egységem! bakker nagyon vágyom egy ilynre! (most hagyjuk a lelkivilágom amit ebből le lehet vezetni... Very Happy) meg az is jó még, hogy a dark riderek meg olcsóbban lesznek. ezt is mindenki mondja. ez a két voltoztatás nekem kifejezetten kedvez.

arra kíváncsi vagyok, hogy a corsairekből vajon lehet e majd shadet konvertálni...mámint biztosan lehet, csak, hogy mennyire néz majd jól ki. mert azért sokkal olcsóbb megoldás lenne és az júj babák ráadásul nagyon jól is néznek ki. bár nekem a régi shade ek is nagyon tetszenek. ugye a corsaireknek lesz crossbow, ami ha kisebb is de mégiscsak crossbow...hand crossbow...remélem nem lesz olyan kics, hogy nem lehet ráfogni, hogy azok biza shade ek. bár a warrior boxból meg lehet szerezni rendes crossbow kat is. nem jellemző a gw re, hogy ilyen hibákat csinálna...általában nagyon ügyelnek rá, hogy ne lehessen csak olyan könnyen x modellből valami y lont előállítani. legalábbis én ezt tapasztaltam eddig.

gojo nagykardos
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptySzomb. Jún. 07, 2008 1:07 pm

Komolyan mondom,minél közelebb van a megjelenés,annál zavarosabb a helyzet.... Smile Van egy csomó különböző pletyka,az executionerekre pl már kb 4-féle variáció létezik,ezenkivül szinte nincs olyan hir amiben mindenki egyetért,kivéve talán a hatredet...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyCsüt. Jún. 05, 2008 11:11 am

állítólag:

core:
- Spearmen: 1 ponttal olcsóbb, egyébként nincs változás
- Rxb: 10 pont (csempának BS5) (szerk. azaz ketté szedik a warrior-okat, ami teljesen megfelel az eddig trendnek)
- Dark Riders: 17 pont (rxb-vel csak 21 pont)
- Harpy: 11 pont, és lehet command-ja
(szerk. a corsair-eket elfelejtették megemlíteni)

special:
- Black Guards: 13 pont elit harcosok (újra dobhatják a támadást (szerk. gondolom ez az eternal hatred, tehát nem csak az első körben működik)), nincs többi 0-1 megkötés; Kouran-nal (75 pont, A2 S5): a támadóknak sikeres T tesztet kell tenniük vagy elbuknak (szerk. gondolom, nem támadnak),
- Witchelves: 10 pont (szerk, néhányak szerint túl szép, hogy igaz legyen), hag (alias csempa) felülhet CO-ra és lehet neki Khaine ajándékokat adni,
- Executioners: 12 pont, S4, KB, Khaine worshipper (nem tudni, hogy ez mit is takar?)
- chariot: 100pont, 1 helyre 1 szekeret lehet hozni, páncélmentő 3+, a hajtóknak S4-ük van,
- CoK: 27pont, S4

Rare:
- RBT: nincs változás
- Hydra: 175pont, A7, W5, breath weapon, regeneráció

de ha látta a könyve, akkor miért nem írja le rendesen??? beszarok az ilyen embertől.

(fordítás by ilac, köszönet neki érte)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyKedd Jún. 03, 2008 10:40 pm

exael írta:
Démonoknál is van?Ezt nem is tudtam... Shocked Akkor lehet,hogy ez lesz az új trend...Nem próbálod ki valamikor az új démon sereget?Nem tartják gyengének...Bár gondolom attól függ milyen összeállitásban.

feloff:

igazabol csak vegyes osszeallitasban jok a demonok (es nurgle valahogy semmire nem jo), amit most nem joatszok el 2 okbol (osszerakni nem tudnam oket idore, tzeench nem muanyag).
Szoval: Khorne nelkul nincs utoerod, tzeench nelkul megesznek magiafazisban (pl csak tzeench hozhat dispell scrollt), slaanesh nelkul nem tudsz manoverezni es biztosan rohamoztatni, nurgle... valahogy semmire sem jo. Razz

amugy 2 lista inkv-rol:
1. SoC - Demonic Legion:
295pt - Exalted Demon + Slaanesh + Diabolic Splendour + soul hunger
205pt - Demonic Herald + Slaanesh + Steed + spell breaker
150pt - 10 demonettes
150pt - 10 demonettes
180pt - 6 mounted demonettes
180pt - 6 mounted demonettes
165pt - 3 pleasureseekers
165pt - 3 pleasureseekers
1490pt

annyi plusz, hogy: diabolic splendour: 4+ ward, soul-hunger: to-hit ujradobas, spell breaker: dispell scroll

2. uj demon armybook alapjan:
90pt 1x Masque
145pt 1x Herald + magic level 1 + Torment Blade
215pt 1x Herald + Ether Sword + Many Armed Monstrosity + steed
259pt 17x Daemonette + Standard + Musician + Alluress + Siren
120pt 10x Daemonette
120pt 10x Daemonette
187pt 6x Seeker of Slaanesh + standard + Musician + Siren
144pt 6x Seeker of Slaanesh
220pt 4x Fiend of Slaanesh
1500pt

annyi plusz, hogy:
torment blade: ha sebzek, akkor ellenfelnek ld tesz, ha nincs meg, nem uthet vissza
ether sword: no armor save
many armed monstrosity: +2A (igy 6 van osszesen)
Siren: rohamozott CSAK hold reakciot valaszthat (se flee, se SaS)

ezert lenne eros a kevert sereg (1500 korul):
- 1 tzeench herald a magia miatt (es 4+ ward)
- 1 khorne herald (S7 es flaming attack es death blow) + MR(3) + 3+os(vagy akar 0+-os) pancel az 5+ ward melle
- 1 slaanesh herald: erther + many armed + magic 1 + esetleg steed
- 1 horror osztag: lo, magiazik, magusnak szamit (herald miatt 4+ ward)
- 1 gyors slaanesh osztag sirennel (hogy senki ne tudjon elfutni/loni) + herald miatt ASF
- 1 utos khorne egyseg(S5 + killing blow) + herald miatt hatred
- 1 bloodcrusher egyseg: 5 utes, ebbol 3 S6, 2S5

+ meg par dolog belefer az occsosodas utan.


az upgradelt unit championok:
- changeling: S3 T3, spec kepesseg: osszes stat megcserelese ellenfellel (jo dolog lord ellen menni vele)
- karanak: S5, 1 spec: 1 karakter ellen ujradobja mindig a tohit, towoundot

+ poen: Masque:
- 3+ ward
- ellenfel -D3 ld vagy -D3 move
- 5 tamadas S4 AP
- ASF, I7
- kemeny 90pt (mint alap slaanesh herald)

szoval fenti 2 listabol dontsd el, hogy akar az egyistenes sereg is erosodott-e vagy sem. En donteni nem tudtam, kiprobalni meg nem lesz lehetosegem kerek elott ahogy latom a dolgokat.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyKedd Jún. 03, 2008 10:05 pm

Démonoknál is van?Ezt nem is tudtam... Shocked Akkor lehet,hogy ez lesz az új trend...Nem próbálod ki valamikor az új démon sereget?Nem tartják gyengének...Bár gondolom attól függ milyen összeállitásban.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyKedd Jún. 03, 2008 3:09 pm

exael írta:
Lesz egy neves karakter aki osztagbajnok lesz(BG)...állitólag Smile Érdekes...

nemkunszt demonoknal is van 2db.
(flesh hound karakter(Karnak vagy mi) is nevesitet osztagbajnok csak (sot osztagbajnok helyen hozhato), es a Changeling nevu ize is nevesitett osztagbajnos horroroknal)
igy most demon 2000pt-ban tud hozni:
- 1 lordot
- 3 host (heraldot)
- 2 nevesitett osztagbajnokot

ugy tunik hasonlo lesz DE-nel is. Meghogy nem herohammer az utirany.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyKedd Jún. 03, 2008 12:55 pm

Lesz egy neves karakter aki osztagbajnok lesz(BG)...állitólag Smile Érdekes...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyVas. Jún. 01, 2008 4:41 pm

nagyon helyes, most már itt a ideje, hogy tudjunk is valami kézzelfoghatót, mert már alig van vissza néhány hét és még mindig csak peltyók vannak.

az executionerek meg engem egyenlőre nem nagyon zavarnak. bár maga a modell tetszik és gondolom lesz is majd belőle, de azért ha nem lesznek olyan hihetetlenül hasznosak akkor is megleszek velük. persze jobban örülnék én is ha valami nagyon durvát tudnának. Very Happy azért az alabárd sem olyan rossz dolog. csak azt nem tudom, hogy akkor miért lesz a kezükben greatsword...mondjuk egyszer már eljátszották velük, hogy könnyű páncél volt a szabályban aztán a babán meg nehézpáncél volt...majd ki is javították amikor kaptak egy faq ot, amiben megújították a sereglistát. azért az autowound az nem lenne rossz. pláne nagy lények ellen, de a +2 vel így is elég kemények lesznek, a késöbbi körökben meg így is lesz nekik 4 es erő. aztán még az is lehet, hogy alapból is 4 est kapnak, oszt akkor 5 ös erő minden körben, rohamnál meg 6...bár ebben nem hiszek nagyon.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyVas. Jún. 01, 2008 3:45 pm

Olvasgattam a forumokat,és mindenféle ellentmondó pletykák vannak mostanában,pl,hogy az executionerek nem fognak autowundolni,hanem alabárdjuk lesz ami a roham körében +2 erőt ad...Illetve spec karakter lesz:Tullaris,Hellebron,Kouran,és akik eddig is voltak.Bár valami bennfentes azt is irta,hogy tegnap szétküldték a seregkönyveket,úgyhogy hamarosan megbizható infok lesznek...
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyPént. Május 30, 2008 8:40 pm

Ma kifestettem egy wich elfet,és nagyon megtetszett a figura,már úgy értem,hogy festve...ezért azt hiszem sokcsajos sereg lesz,az egyik csapat démonettekből,a másik sima.Majd akarok képeket is,de most még összesen csak 5 db figura van.

Ja,jó a hárpia,bár eddig szerintem nem volt olyan olcsó,de mivel azok is csajok(voltak.. Smile ),kellenek biztosan.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyPént. Május 30, 2008 2:33 pm

nohát szerintem eddig is, ezután is kötelező választás lesz. egy egység ami olcsó, repül és skirmish az kötelező. még akkor is ha spec helyet foglal. én egyszerűen velük kezdtem eddig minden összeállítást.
hadigépes seregek ellen kihagyhatatlan. használata egyértelmű.
lövős seregek ellen kivállóan kitakar a skirmish miatt és nyaggatja a 10 fős lövős egységeket. még az is mindegy, hogy meg tudja e verni őket, mert a lényeg, hogy ne lőjön az első körökben amíg közel nem érsz valami mással.
közelharcos seregek ellen meg marchblokkolni kell velük, netán rohamba csalni az ellenfelet.

ha meg tényleg core egység lesz, akkor egyszerűen tökéletesen kihagyhatatlanok lesznek.

cheers
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyPént. Május 30, 2008 1:19 pm

Ez már jobban hangzik... Eddig tényleg nem láttam értelmét használni, mert ahogy mondtátok, túl sok jobb egyéb más volt specben...
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyPént. Május 30, 2008 11:47 am

Még a hárpiákról annyit,hogy ha marad a jelenlegi tendencia akkor bizony core választás lesz,nem lesz 0-1-es,de nem számit majd a kötelezőbe...
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyCsüt. Május 29, 2008 3:10 pm

nem hasznaltak oket? Berzenke mindig hozott kb 10-et es hadigepvadasztra istenien jol hasznalta oket eddig is. (vagy az furia volt kaosztol ? mindegy, ugyanugy nez ki szamomra (szarnyas, no szeru, de ronda, skirmisher, repul, hamarhal))
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 EmptyCsüt. Május 29, 2008 2:10 pm

Na,mivel az executionereket már tegnap elég jól megbeszéltük ezért nézzük a hárpiákat mondjuk!Én úgy láttam eddig,hogy nem nagyon használták őket,bár lehet,hogx csak Pécsen nem volt népszerű.Lényegében nem fog változni,valamivel olcsóbb lesz(2-3 ponttal).Nekem tetszenek,csak hát a spec.választások között túl sok minden más jó dolog is van.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Dark Elfek - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dark Elfek   Dark Elfek - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Dark Elfek
Vissza az elejére 
3 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Adamowich Dark Elf serege
» Patrik - Dark Elda
» Chaos warriors vs. Dark elf 1250 pt
» Dark Elves vs. Empire 1500 pts

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh akadémia-
Ugrás: