kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 szabálykérdések

Go down 
+10
Patrik
Laci
Eddy
Yoda007
YKoS
exael
Pavano
gorugrany
MAXXxxx
gojo
14 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptySzer. Júl. 07, 2010 11:58 am

ugy emlekeztem nagysablon.
kissablon, akkor csak 16 figura, kb 4x4 figurat er el a kissablon.

de 4 aprosag:
- ki kell probalni asztalon, No-AS ellenere tobb figurat tud leolni, mint eddig.
- 2000pt-nal tudsz hozni 2db-ot ES egy oriast (lehet mas nincs is rare-ben, ami hasznalhato)
- ha jol emlekszem magiaval magiafazisban is tudsz vele loni (akar 4 loves/kor, mintha 4 hadigep lenne)
- allitolag okt uj seregkonyv, ott ki tudja, mire irjak at (bar hirek szerint nincs valtozas, de ez kb semmit sem jelent meg)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 34
Registration date : 2009. Mar. 01.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptySzer. Júl. 07, 2010 11:50 am

Érdekelne hogyan szoritasz a kis sablon alá 20-25 figurát.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptySzer. Júl. 07, 2010 10:26 am

miert?
talalat eseten 20-25 figura a sablon alatt lesz siman es kapja a sebet. Mentodobasok ellenere is tobb hullik, mint most.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 34
Registration date : 2009. Mar. 01.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptySzer. Júl. 07, 2010 10:09 am

Az biztos, mivel ugye 1+os lesz most a max, ilyesmit hallottam. Viszont nem lesz vmi nagy tömegirtó sajna a kis sablon...
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptySzer. Júl. 07, 2010 10:06 am

hát pedig sanszos, hogy van ellene. vagy legalábbis én erre emlékszem. más kérdés, hogy a lyuk alatt 9 es erővel ütt asszem, ott talán mindegy is a save.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 34
Registration date : 2009. Mar. 01.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyKedd Júl. 06, 2010 4:25 pm

Látott valaki olyat az új kiadásban hogy a kőhajító no ASes? Mert én nem, remélem nem lesz ellene save...
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptySzer. Dec. 16, 2009 10:31 am

meg azon, hogy mekkora baltával mész játszani az ilyen eseteket megoldandó Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptySzer. Dec. 16, 2009 12:51 am

whatever... Very Happy

mondom, hogy volt valami ilyesmi. együtt örülök mindenkivel, hogy már nem lehet. így én sem szívhatom be.

mondjuk ha a DE könyv nem így íródott, mint az új patkány és nincs rá faq, akkor csak Adamowichon múlik a dolog ugye... Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyKedd Dec. 15, 2009 11:03 pm

Lehet egyaránt rejtve VAGY scout-ként feltenni az ilyen modelleket, akár egyedül is lehet scout. Én gyakran használtam így egy HE karaktert (akár Shadow Warriors osztagban, akár magában). Te döntöd el a játék elején, hogy melyik verziót használod.

Felfedésekor az assassin valóban +1 modell az osztagban, de csak oda lehet feltenni, ahol már állt egy baba (a seregkönyv 'replace' szóval illeti ezt a műveletet), a lecserélt figura pedig az osztag más részére kerül, de ezzel nem változtathat az osztag LOS-ján (line of sight) vagy megrohamozható ellenséges egységektől való távolságán. Ez az új patkány orgyilkosoknál is így van.

A 'hirtelen látlak, rohamozok' mutatvány ezért nem működik.

P.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyKedd Dec. 15, 2009 9:25 pm

felteheted. pont erre találták ki a shadeket. ha jól gondolom.

volt is ebből egy taktikai húzás ha jól emlékszem. mintha az lett volna, hogy az assassin nem kicseréli a figurát, hanem plusszban jön az osztagba. feltették a scoutot úgy, hogy nem látott és nem látták. aztán az assassin kibújt, az emberünk meg kitette 1' koherenciával úgy, hogy lásson valami célpontot, aztán rohamozott is. vagy valami ilyesmi volt. nem tudom persze, hogy azóta faqozták e a dolgot vagy még mindig meg lehet csinálni.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyKedd Dec. 15, 2009 8:34 pm

ha van olyan osztag, amibe állhat és scout akkor kell neki
szerintem ezért
Vissza az elejére Go down
Adamowich
törzsőrmester
törzsőrmester
Adamowich


Férfi Hozzászólások száma : 66
Age : 33
Location : -
Registration date : 2009. Apr. 03.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyKedd Dec. 15, 2009 8:07 pm

Scout szabály azt jelenti, hogy lehet scout-ként felrakni az asztalra? Akkor is ha az illető a Hidden szabállyal rendelkezik?

Értem itt az Assasint, neki mindkettő van. Azonban a Hidden szabály:
" The Assasin is a special type of character. He begins the game hidden in one of the following units..."

Akkor most feltehetem scoutként is? Ha nem, akkor meg mi értelme a scout szabályának?

pirat

Adamowich
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyPént. Szept. 11, 2009 6:31 pm

jah, lehet nem voltam világos...

repülő lényen ülő kari nem csatlakozhat egységbe, valamint units of flyers hez nem csatlakozhat karakter, sem akkor ha repcsis lényen ül, sem akkor ha maga tud repülni.

viszont magától repülő karakter simán mehet egységbe. csak ugye ott nem repül, hanem gyalog van.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyPént. Szept. 11, 2009 1:29 pm

Várjál még, mert lehet, hogy repülő karakterek tényleg nem csatlakozhatnak be osztagba, csak én nem találtam meg az ezt állító részt a szabálykönyvben Very Happy
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyPént. Szept. 11, 2009 12:50 pm

ok, ezt nem tudtam. kösz
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyPént. Szept. 11, 2009 12:45 pm

Nem tudom, azért kérdeztm, mert én olyat nem találtam, hogy a repülő karakter nem állhat be osztagba csak azt, hogy repülő lényen lovagoló karakter nem állhat be osztagba.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyPént. Szept. 11, 2009 10:41 am

és ha magától repül akkkor beállhat?
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 10, 2009 11:42 pm

Mert ha repül akkor miért nem állhat be? Az megvan, hogy ha repülő hátason ül akkor nem csatlakozhat. De itt most a maga repül nem pedig ül valamin és azért repül.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 10, 2009 10:36 pm

kösz. Én is így gondoltam, de azért a biztonság kedvéért megkérdeztem.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 10, 2009 8:16 pm

ha nincs ott, hogy nem állhat be, akkor beállhat. persze ha nem repül! de, mint mondod nem repül. a két seregkönyvet nem kell összehasonlítanod. teljesen mások.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyCsüt. Szept. 10, 2009 3:45 pm

A Daemon prince, ha nincs szárnya beállhat egységbe? Mert a daemon seregkönyvbe nincs oda írva, hogy nem. WoC seregkönyvben viszont direkt kiemelik, hogy nem állhat be, de az alapból repül, és pontban is mások az értékeik.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyHétf. Aug. 03, 2009 4:22 pm

MAXXxxx írta:
Idézet :
Volt, hogy páros versenyen 5 cocás flankből letolt egy 20 fős ghoul osztagot, overrunból belerobbant egy vámpíros graveguard osztagba, vámpír nem volt közelharcban, és azt is letolta, overrun, bele egy marshallt tartalmazó grave guard osztagba.

ilyen van? marmint:
- 2x egymas utan kozelharc. Azt tudom, hogy +1-et meg ossze lehet hozni, de +N-et is ?
- grave guard-ot megfuttatni. nem immune to psychology es igy max elfogy futas helyett, mint minden mas rendes elohulla/demon?
lehet hogy ez nem 1 körben volt, hanem 3 kör. de a GG egység letolása azért nem így megy. Smile
Vissza az elejére Go down
Pteropta
tizedes
tizedes



Hozzászólások száma : 21
Age : 31
Location : pécs
Registration date : 2008. Nov. 23.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyVas. Aug. 02, 2009 8:23 pm

Amúgy Tökös vagyok, Pteropta gépéről irogatok(ezt csak azért, hogy ne őt nézzétek hülyének Smile )
Hozott egy 20as blokk etheral guardot.
Üdv!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyVas. Aug. 02, 2009 8:22 pm

az alap íjászok azoknak sem skirmisherek. szépen sorban, mint az ovisok, egymás kezét fogva lőnek! Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 EmptyVas. Aug. 02, 2009 8:06 pm

Viszont skirmisher egységnél mindenki lő, aki látja a célt, ott nincsenek sorok, a saját társaikon (azonos osztag) átlátnak!

OFF: Mi a rák az, ami wood elf és több sorból kellene lőnie?

P.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





szabálykérdések - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szabálykérdések   szabálykérdések - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
szabálykérdések
Vissza az elejére 
2 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh akadémia-
Ugrás: