kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Kocsmaasztal #3

Go down 
+23
lordbill
Fade
Adamowich
Pteropta
subaggut
Szaka
Berzenke
Dectum
sztyopa
Patrik
exael
Eddy
Bm
zupermen
Nyamm-haikan
gojo
Pavano
Laci
gorugrany
MAXXxxx
TöKöS
YKoS
Yoda007
27 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Next
SzerzőÜzenet
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 2:21 pm

hm, az baj... Sad
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 1:54 pm

Yoda007 írta:
most pénteki játék áll még? CSI: al-Hamed? Smile
Most szombaton: Call of War, Tata, ezt akkor valahogy kifelejtettem.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 1:30 pm

most pénteki játék áll még? CSI: al-Hamed? Smile
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 1:08 pm

Valamit kell csinálni, ha már más mozgás nincs a fórumon... No
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 12:42 pm

látom, megérkeztek a törökgáborok a kerekasztalra Smile
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 12:20 pm

MAXXxxx írta:
... es van a hozzam hasonlo kivandorolt, "mindent jobban tudok innen" ember Razz
Így van, bár még ez is jobban látszik innen! Razz
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 12:08 pm

gojo írta:
ennyi depressziós embert baszki...szépek vagytok mondhatom.

reagálnék de felesleges, úghogy inkább nem idegesítem magam rajta.
Very Happy

mit varsz?
van a ket depresszios, bar kozuluk egyik piaba fojtos, es van a hozzam hasonlo kivandorolt, "mindent jobban tudok innen" ember Razz
Mindegy, azert szavaztam, hogy legyen valami remeny a jovore (eddigi felallassal (mszp-szdsz) ennek eselyet sem lattam)
hogy er-e valamit vagy sem majd kiderul.

hogy mennyire kacsa nem tudom, de az alapjan, hogy 'hirek' szerint a jobbik valojaban mszp penzelte altabor orulok, hogy tobb szavazatot nem kapott, bar jobb lett volna ennyit sem.
LMP... oket alig ismerem, de erosen ugy tunik, hogy amig a jobbik utod-mszp, addig az lmp utod-szdsz. Persze ebben oriasit tevedhetek (bar ugy lenne).
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 12:02 pm

gojo írta:
ennyi depressziós embert baszki...szépek vagytok mondhatom.

reagálnék de felesleges, úghogy inkább nem idegesítem magam rajta.
Very Happy
Ki depressziós? Én csak kívülröl nagypofázom! Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 11:41 am

ennyi depressziós embert baszki...szépek vagytok mondhatom.

reagálnék de felesleges, úghogy inkább nem idegesítem magam rajta.
Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 9:46 am

Eddy: nagyrészt egyet értek azzal amit írtál egy kivétellel. Az LMP-töl mi a bús francért várunk kormányprogramot? A srácok az 5%ra hajtottak. Majd 2-3 választás múlva lehet programjuk. Addig legyene ök a friss vér, a józan paraszti, és igen, a KFKP életvidám és valódi célokat tartalmazó álomképe felé vezessék az országot.
Miért?
Azért mert a sok szájhös (és itt mindegy melyik pártra gondolsz) azt ígéri, hogy 4 év alatt japán csodát csinál. Hát a húha anyját csináljon! Az azt jelentené, hogy mindenki napi 23 órát dolgozik ha nem többet, és persze a pénz aztán mégiscsak nagyrészt ök tennék el. Legyen elöttünk egy jövökép, amit reális távon megvalósítunk. És ez a reális táv 20 év. Csak ezzel persze nem lehet a nyugdíjasokat megnyerni, akik úgye a "jó szavazók", mert nem fogják megérni.

Igen, a Budapesti töke tartja el az országot, kb 50-100 éves szipolyozás eredménye. Ök csak arra akartak utalni, hogy talán nem jó ez így. Nem Dózsa-felkelés kell, hanem ipar meg normális mezögazdaság. És nem Budapesten.

"Egyébként pedig a szavazás az állampolgári kötelesség..." a fenét, állampolgári JOG. Nagyon nem mindegy.
Eddy & Nyamm:
Ajánlom a "szavazni vagy nem szavazni" témára a South Park ide illö epizódját. Ha nem találjátok kikeresem.

Nyamm:
"...és bizony jól megvezették őket az öregek." (a Fideszt)
Inkább ök is akartak egy kanállal a nagy üstböl, érdekes hogy nem minden botrányt feszegettek ök sem annyira, mint az ember várta volna.

"És tényleg nem volt igazi rendszerváltásunk."
Teljesen egyetértek. Nekünk is nagyon kéne egy fasza repülöpilóta meg egy össznépi parlamenti kirándulás. Ha már a Dunába nem löttük öket amikor lehetett/kellett volna.

Pavano gondolatát folytatva:
"Azért csak számít valamit, hogy ki kerül a parlamentbe, ha egy idő után valahogyan jobb lehet a helyzet, nem?"
Ha elhinném, hogy a Fidesz a következö 8 évet tényleg hosszútávú tervek megvalósítására használja, akkor bizakodó lennék.
Ha elhinném, hogy nem arra fogja használni, hogy visszalopja az elözö bagázstól a hatalom (elsösorban pénzügyi) eszközeit.
Ha elhinném, hogy nem továbbra is a nyugdíjasok szavazataira pályázva (akik ugye egyre többen lesznek, hiszen öregedik a társadalom) rövidtávú félmegoldásokat mutatnának fel.
Ha ezt mind elhinném, akkor optimista lennék. "De ez nem a HA játéka". (Batáry Gergö - Pécs, 2000)
Reméljük, hogy a nagy 2/3-os síbolás mellett nekünk is jut valami.

Még egy gondolat saját kútföböl:
Szidjuk az országot, hogy korrupt és xar ott nekünk. Mégis van aki ott marad.
Ez 3 csoport: - kis csoport akik nem adják fel, valamint akik nem tudnak és akik nem akarnak eljönni.
Akik nem adják fel az idealisták, én bízom bennük, hogy ha kevesen is vannak, de lesz közöttük olyan akinek lesz lehetösege elörelendíteni valamit.
Akik nem tudnak eljönni, mert nem tudnak nyelveket, nincs annyi pénzük, hogy elkezdék, nyakukon a lakáshitel: a modern röghöz kötött jobbágyok.
Akik nem akarnak eljönni azok beilleszkedtek a rendszerbe, ök is valahogy túlélnek vagy jól élnek, de aki egy korrupt országban sok pénzzel nem érzi rosszul magát, az az én szememben aláírta a vallomást.

Edit: még csak annyit (nem tudom ki mondta): a szavazás azt biztosítja, hogy senkit nem kormányoznak jobban, mint amit megérdemel.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 9:12 am

LordBill: én is így okoskodtam, van is egy komolyabb raktáram a nevezett eszközökből. Viszont felmerül a kérdés, hogy Te miben bízol?

Mitől lesz a kibírt pár év után jobb? scratch

Azért csak számít valamit, hogy ki kerül a parlamentbe, ha egy idő után valahogyan jobb lehet a helyzet, nem? alien

P.
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 8:50 am

Hát így pár óra alvás és kb 40 céges e-mail után megolvastam eme temérdek politikai témájú és miért szar nekünk posztokat....
2 dolog ötlött fel bennem:
1. Kell egy puska, balta és más egyéb harci eszközből egy kisebb raktár otthon.....
2. Akárki is van a parlamentbe jó pár évig jobb nem lesz nekünk. (ha van elég puskád/baltád/.. otthon túlélheted ezt a pár évet)
Vissza az elejére Go down
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyKedd Ápr. 13, 2010 7:07 am

Sail ho!

Eddy: Alaposan átolvastam, amiket írtál, és Neked is igazad van sok dologban. De ha nem mész el szavazni, akkor pont a csőcseléket erősíted, és ha a választás feleslegességében hiszel, akkor pont azoknak lesz igazuk, akik szerint a magyaroknak minden mindegy, és bármit meg lehet csinálni az országban. Azt mondják majd, és joggal, hogy legfeljebb morgolódnak a népek a szombat déli tyúkhúsleves fölött. alien

Egy szavazat is számít, és ha magad miatt nem is, de azok miatt, akik a szeretteid, érdemes leadni a nézőpontod szerint kisebbik rosszra is a szavazatodat. Szerintem!

A Fidesz tényleg nagyon zsenge és naiv, tornacipős-egyetemista párt volt a rendszerváltás idején, és bizony jól megvezették őket az öregek. És tényleg nem volt igazi rendszerváltásunk. És tuti, hogy minden kormányban vannak sunyiságok, mert vannak sunyi emberek is. De én pl. nagyon kíváncsi vagyok, hogy a mostani választottaink mit tudnak kihozni a mostani helyzetből. És drukkolok, hogy valami jó, pozitív, előremutató legyen belőle.

Gojo: Szerintem nyugodtan nőnemüsíthetsz kedved szerint. Mondom, ezt (még/már) lehet (itt/most/itt és most/is), és jó játék. Én meg max. gondolkodtam egy kicsit, hogy hogyan is volt ez, amikor tanultam... bom


Nyamm
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 11:47 pm

Gojo:
Fel fogom keresni a hivatkozott médiákat, persze csak az angolt, mert németül nem tudok. De ha megnézed a szerkesztését a hozzászólásomnak akkor láthatod hogy a blikkes nem a fő érvvonalam.
A szélsőjobbos meg mintha úgyjárt volna mint a Falco, egy szerpentinen vagy rosszul vagy egyáltalán nem akarta volna bevenni a kanyart és csak azért tünt el.
Vegyük a pártokat akikre lehtne szavazni (ha nem lett volna kecskemét 2-es választókerületébe 56,1% a szavazottak aránya.
Jobbik: Morvai a Gyurcsány tanácsadója volt. Az Eu-s parlamentbe meg bunkó, lejáratja az országot. Ez már két fő ok. Személyszerint vannak "volt" gárdista ismerőseim, és roh.dtul semmi köze nem volt a jobbiknak hozzá, mégis befurakodtak, mikor politika mentesek akartak maradni.
Fidesz : Ha jól emlékszem akkor határontúliakra helyezte a hangsúlyt mondjuk 6-8 éve. Meg hogy vitték ki a gépeket a szegény külhoni magyar gyermekeknek meg minden, és még mintha az egyetemisták mellett lettek volna anno. Meg mitha a szegedi egyetemről indultak volna anno és a legnagyobb bajuk az lett volna, hogy milyen sz.r épületben tanulnak. (Biztos nem jártak a rókusban) És most hirtelen mindennek hátraarc 4 éve és tápoljuk a nyugdíjasokat. Nincs bajom velük, de asszem már kaptam ezmiatt a fórumon,hogy mit gondolok. (Mondjuk könnyen beszélek a genetikailag belémkódolt 40-45 évvel) Ez szerintem egyik sem a magyar kisebbség, szerintem a kisebbség most ebbe az országba az eltartók és a leendő eltartók. (mindenki maffiózó akar lenni nagy terepjáróval, három k.rvával)
Mszp: Volt Mszmp-s Tsz elnökök gyülekezete, ami nem lenne baj, csak csődbe vitték az országot. Nem biztos, hogy aki tsz-t tud vezetni az országot is,
Lmp: Bagatel dolgok, nekem az ígéreteik kb a kétfarkú kutyapátéval egyenértékű. Fiatal csajt nem szívesen alkalmaznak sehol pláne ha van egy 1 éves gyereke. "Újra erős a vidék"? Minek dózsa felkelés lesz? Budapesti tőke tartja el az országot.
Mdf: Ha a rendszerváltásnál nem jött be a bokros csomag csóróság miatt, akkor most se. Azonkívül a Múmia visszatér című filmet ajánlom Dávid Ibolyának.
Egyéni jelöltek: Nem vagyok három éve otthon, honnan tudjam, hogy jóskapista mit ígér, mia z értékrenje, mert ha szoftvereket árulok nem a libák tojási szokásán akarok változtatni (csak példa volt)

Bolondok gyülekezet. Lehet hogy csak én vagyok a bolnd, de nekem egyik se jó. F.szt nem akarok rajzolni a szavazólapra, szavazni értelmesen nem tudok, mert az egyik kutya a másik eb. És a tömegben csak porszem vagy, amin átlépnek ha akarnak.

ui: az előző kommentemben az egyik mondatom túl élesre sikeredett, de törölni nem akarom ezért a csőcselék szó az előző kommentem harmadik sorában a kevésbé megfontolt magát üveggel megvágó, vizágyún részegen ülő és esetleg Gyurcsánnyal Igen Igent éneklőkre értettem. Ha valaki magára vette attól elnézést.

Egyébként pedig a szavazás az állampolgári kötelesség, de énrám ott nem volt szükség, hogy érvényes legyen. Horváth Zsolt lett a nyertes aki nekem elmondta anno részegen, hogy ő mennyir útálja ezt a "sz.ros paraszt falut" (Kecskemét)! NA ilyenekre nem adok voksot!
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 11:38 pm

gojo írta:
... az osztrákoknál is volt egy szélsőjobbos arc, sokan már nem emlékeznek rá...eltűnt, mint szar a ködben.
Gondolom a HC Strache-ra gondolsz. A szart tünt el. és lehet, hogy mosolyogtok azon, hogy milyen amikor a jobbosok szidnak "másokat", de amikor majdnem olyan transzparenssel jönnek szembe az utcán, hogy "auslander raus" (külföldiek kifelé) akkor azon nem mosolyogsz.
Ésszel a szélsöjobbal.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 10:37 pm

ha külföldi sajtót akarsz olvasni akkor ne blikket olvass. mert az nem az. ha külföldi sajtót olvasol, akkor olvass eredeti nyelven, mert akkor nem basznak át félre át és visszafordításokkal, apró csúsztatásokkal, apró melléfordításokkal, leheletnyi szóhasználatból eredő különbségekkel. ha külföldi sajtót olvasol mindig gondold át, hogy miért is írják azt amit és soha ne tételez fel, hogy ők jobban látják onnan, mint amit mi innen. azt meg pláne ne, hogy érdek nélkül írják le amit leírnak...

Idézet :
... a lap, hangoztatva, hogy a két szervezetnek szükség esetén "szankciókkal való fenyegetéssel" is ki kell állnia normái, mindenekelőtt a kisebbségek védelme mellett. "

hol van ez az európa amikor a magyar kisebbséget kell megvédeni? hol? ... mert én nem látom!

gusztustalan dolog ez nagyon.

mellesleg a fiatal magyar demokráciában még soha nem volt pártnak akkora felhatalmazása, mint most a fidesznek. egy demokráciában soha nem lesz olyan, hogy mindenki, meg egység, csak olyan, hogy többség, meg kisebbség. 3 millió ember nem kis tömeg, és még soha nem voltak ennyien egy oldalon. sok ember ez egy demokráciában, nagyon sok.

a jobbik meg addig lesz szélsőjobboldali, amíg el nem kezdődik a parlamenti ciklus. az osztrákoknál is volt egy szélsőjobbos arc, sokan már nem emlékeznek rá...eltűnt, mint szar a ködben. reméljük így lesz ez a jobbikkal is.

ha nem akkor megszívtuk és háború lesz.

láttunk már ilyet a történelemben.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 9:35 pm

I love you I love you I love you I love you I love you I love you

Kata: Megint félreértettél! Rejtett alanyban írtam a dolgot. Akkor nyilvánosan! Szerintem már megvan az eredmény, szerintem felesleges szavazni. Tudom olyan a vélemény mint a s.gglyuk, mindenkinek van, de senkise (nem a fórumtag) kíváncsi rá. Szavazásra buzdítani egy egészségtelen demokráciába felesleges, mert úgyis a csőcselék akarata látszik.

Mindenki:
1. Sz.rból nem lehet várat építeni. Októberig adott az EU időt, hogy legyen pénz. Kb. okt 23-a lesz amikor kiderül a majdani kormány mit tud megcsinálni, csak annyi lesz a különbség, hogy már nem az MTV székház lesz a célpont hanem a parlament ha elk.rnak valamit. (Mondjuk kívánom, hogy ne legyen igazam!)
2. Ha fizetünk az Eunak és a hiteleket nyomjuk vissza nincs pénz itthon, ha itthon lesz pénz akkor Eu-nak nem adunk és kib.sznak mint macskát sz.rni és egy hónap múlva itthon se lesz pénz.
3. Ha nincs pénz nincs ígéretbetartás; nincs nyugdíj; nincs kórház; nincs karhatalom, nincs rend; nincs Eu és Németország, ami kihúz a ganéból!
3/1. Ha nincs nyugdíj akkor lesz közel 3 millió hajléktalan (nyugdíjas, fél-árva, rokkantnyugdíjas, stb aki a nyugdíjfolyósítótól kapott pénzt)
3/2. Ha nincs kórház nincs egészségügy! (asszem ezt nem kell ecsetelni)
3/3. Ha nincs karhatalom, nincs rend. Megölnek bármikor, megerőszakolnak bármikor, stb,stb. Illetve nincs ki betartassa a törvényeket.
3/4 Ha nincs Eu akkor nincs pénze és csupaszs.ggel nem túl jó lenni. CSöveztem anno egy nyarat az utcán és még nyáron se jó ám, hátmég télen!

Kíváncsi leszek hogy az Orbán-rezsim majd mit tud felmutatni a Gyurcsány- és a Bajnai-rezsim után. Attól hogy egy Orbán a hatalomra jut nem lesz kolbászból a kerítés, sőt még az övék sem. Szerintem mindenki látta az állatfarmos mesét, remélem nem kell részletenem.

Hirdeti mindenki hogy egységben vagyunk meg minden. Hát kérdem én, mikor Magyarország lakossága ha jól tudom az öregedő társadalmak közé tartozik, ergó nem túl nagy a szaporulat és kb 8 millió ember szavazóképes és ebből hatvan valahány százalék elmegy szavazni és annak az 52%-a szavazott a Zsideszre akkor számoljunk. szimpla kis számítás így Btk-s ként (az egyszeűség kedvéért középértéket vagyis 65%-ot veszek az összes szavazóra): (8.000.000*0,65)*0,52=2.704.000 fő Ez tényleg nagy egység. Köszönjük Emese.

Érdemes külföldi médiát olvasni sokat segít. http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/aggodik-a-kulfoldi-sajto-a-szelsojobboldal-eloretorese-miatt-2015668/

Akkor jobbiknál gárdisták állnak sorfalat? nincs ez tök véletlen tiltva? Nem jár érte valamilyen szankció? A gárda hivatalosan nem politika mentes?

Hirtelen ennyi. Lehet anyázni!

Eddy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 8:19 pm

kata:
ja, tudom, hogy ez hímnemű lett, akartam is nőnemesíteni, de nem jutott eszembe, hogy hogyan kellene. Very Happy (beszélek olaszul, ami ugye elég nagy segítség lett volna, de nem volt kedvem gondolkodni) a generalissimusa olyan hülyén hangzott, a generilssima meg nem volt elég fennkölt... Laughing

eddy:
remélem te is érzed, hogy amit leírtál, az elolvasva elég nagy...hát hogy is mondjam...marhaság?
de most komolyan. ha mindenki vagy az embereknek akár csak a nagy része is, nem ment volna el szavazni, mert úgyis a fidesz nyer, akkor hogyan nyert volna a fidesz ezek nélkül a szavazatok nélkül? hm. nehogymár ezt most el kelljen magyarázni.
pláne, hogy a listás szavazatok miatt nem csak a győzelem a fontos, hanem annak aránya is.

egyébként meg büszke vagyok a társaságra! nem zártam le a fórumot és mégsem írt senki semmilyen kampáncsendet megsértő bejegyzést! Laughing Laughing szóval gratula mindenkinek!
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 6:58 pm

úristen, mi lesz holnap?
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 6:34 pm

tegnap bekerült a jobbik a parlamentbe, ma újraindul a győzike shó... a világ megérett a pusztulásra. kill, maim, burn... Kocsmaasztal #3 - Page 8 103469 fogdmeg
Vissza az elejére Go down
Adamowich
törzsőrmester
törzsőrmester
Adamowich


Férfi Hozzászólások száma : 66
Age : 33
Location : -
Registration date : 2009. Apr. 03.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 6:05 pm

Az említett "Kata-féle beszólás".... cheers
Vissza az elejére Go down
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 3:23 pm

Sail ho!

Eddy: Nem hiszem. Ez kb. olyan szintű általánosítás, mint ezek:
- Az egyetemi tanárok előre tudják, hogy kit buktatnak meg - ezért tanulni felesleges.
- A párkapcsolatokban a 7. év mindig kritikus és ált. válással végződik - ezért dolgozni egy kapcsolatért felesleges.
- A magyar filmek 80%-a vacak - ezért magyar filmet nézni felesleges.
- A cigizést vagy egyéb káros szenvedélyt max. abbahagyni lehet - ezért a leszokást megpróbálni is felesleges.
- A rendőrök minden nap előre tudják, hogy kit fognak igazoltatni - ezért visszatartani egy hangos "minden rendőr szemét" beszólást felesleges.

Szerintem kevés szomorúbb dolog van, mint az érdektelenség, reményvesztettség és a cselekvés lehetőségének elutasítása. Az elhatározás és a tett az, ami számít, ami előre visz. De különbözőek vagyunk. rendeer

Nyamm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 2:07 pm

Eddy írta:
Mikor már előre megvan az eredmény, a szavazat felesleges!
Dehogy, hiszen: "Nem gyözni jöttünk. Pusztítani."
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 11:46 am

Mikor már előre megvan az eredmény, a szavazat felesleges!
Vissza az elejére Go down
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 EmptyHétf. Ápr. 12, 2010 9:57 am

Sail ho!

Gojo: Igazságod van... scratch tényleg kicsit későn buzdítottam a népeket! De talán még időben! Very Happy Tegnap legendás szavazókörutat tettünk Pavanoval, szerintem kb. 400 km-t autóztunk, hogy 4 szavazattal hozzájárulhassunk a mai eredményekhez. És emiatt értem viszonylag későn gépközelbe... drunken

Latinban az alanyesetben lévő főneveknél az -us végződés ált. hímnemben furdul elő, nem? Mit szólsz az admiralissima-hoz? Nem mintha ennek több értelme lenne, jó hat év távlatából úgy emlékszem, hogy csak a főnév (admiralis vagy admirallus) létezik. De persze ez egy szabad ország, úgy ragozol-toldalékolsz, ahogy tetszik. lol!

Nyamm
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 8 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kocsmaasztal #3
Vissza az elejére 
8 / 40 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Next
 Similar topics
-
» kocsmaasztal
» Kocsmaasztal #2
» Kocsmaasztal #4
» Kocsmaasztal # 5

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: szabályzat, linkek, temető :: temető-
Ugrás: