kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Kocsmaasztal #3

Go down 
+23
lordbill
Fade
Adamowich
Pteropta
subaggut
Szaka
Berzenke
Dectum
sztyopa
Patrik
exael
Eddy
Bm
zupermen
Nyamm-haikan
gojo
Pavano
Laci
gorugrany
MAXXxxx
TöKöS
YKoS
Yoda007
27 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Next
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 5:00 pm

Very Happy
mennyire jol latszik, hogy ki az, aki munkahelyen netezik ahelyett, hogy dolgozna.
Very Happy
(kiveve gorugrany, ha minden igaz, akkor o mostanra mar vegzett a pentekkel, es nem benn lebecol, mint egyesek (pl en) )


amugy az igazi szenvedes, hogy most IE6-ot kell hasznalnom egy 3-5 eves laptopon.
jon a szoveg, ami volt reklamban (valasszon browsert izles szerint), de T-System policy alapjan NEM lehet semmi mast feltenni. Nemhogy Chrome-t, de IE8-at sem.
Az mar szinte mellekes, hogy a gep elhal a kotelezoen futo outlook-tol.
Mellette elinditani egy eclipse-t vagy azon belul egy ant-ot mar maga a gephalal.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 4:57 pm

Ha megnézed a jelenlegi újgazdagokat, akkor nekik is van (vagy lehetne) Lamborghinjük, még sem sorolnám öket szinte semmilyen szemszögböl elitnek.

MMS? Ne röhögtess!
Te azon sírsz, hogy az iPhone ELMARADOTT, mert nem támogat(ott) egy szinte már KIHALT TECHNIKÁT?
Végül is 2,5"es kislemez sincs benne...

Mindenestre téged az zavar, hogy eladnak valamit ami jó, de esetleg drága úgy hogy azt állítják róla (ahogy te megfogalmaztad) "Elit". Aztán az a baj, hogy annyira mégsem drága, hogy ne mindeki tudjon venni.
Ebböl nekem az jött le, hogy csak és kizárólag az alapján tekintesz valamit elitnek, hogy mekkora rétegnek megfizethetö. Erre írtam, hogy kérlek ne ez alapján nézd, hanem hogy jó-e, mert ezt is jelenti az elit.

Minden cég különlegesnek állítja be a termékét, és nagyon kevés kivételtöl eltekinte bizonyos értelemben igazuk is van. Ez alapján akik a terméket használják szintén különlegesek.
"We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars.
But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off."
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 4:13 pm

az, hogy tudsz venni egy Lamborghinit, attól elit leszel. Ha mindenki tudna venni, nem számítana elitnek(se a termék, se az a réteg, aki meg tudja venni). Csak ezt kívántam leírni.

s lehet, hogy az első 5000 vásárló elit volt (nem), de hát tudjuk, hogy az iphone-nal nem a business osztályt célozták meg, hanem elsősorban a 16-28 éves középosztálybelieket. tartalmazott újításokat, de technikailag messze nem volt a topon - lásd 3G, MMS, videókészítás, copy-pasty, stb.

de a marketingosztály jól dolgozott, mert mindenki úgy érezte, hogy ő jobb lett ezáltal. Smile
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 3:59 pm

Yoda007 írta:
Bm: Az elit lényege, hogy a dolog nehezen elérhető.
Szerintem az elit lényege, hogy jó. Az értelmezö szótár szerint nem vagyok egyedül a véleményemmel.
A katonai elitnek sem az a lényege, hogy kevesen vannak, vagy nehezen elérhetöek, hanem hogy jók.

Az, hogy valami ami régen "jó"-nak számított ma már átlagos, teljesen normális. A fejlödés hozza magával. De semmi köze a dolognak az elithez.

Yoda007 írta:
Amúgy, egy dolog kb addig elit, amíg el nem terjed, akkor az elit új megkülönböztető szokásokat, tárgyakat talál.
A mondatod alapján: "valami elit, amíg el nem terjed", majd: "az elit keres magának új megkülönböztetö..." Itt már nem is tárgyra és/vagy minöségre, hanem társadalmi osztályra használod a szót. Ez alapján "addig vagyok az elit része amíg el nem terjedek" vagy "ha a mosógépem megkülönböztetö szokásként elkezd nyikorogni az elit tagjává válik".
Tudom kifacsartam, de összekeverted a magukat szokásokkal megkülönböztetö csoport és a technikai újítás fogalmát egyetlen szóban.

Senki nem mondta, hogy az apple a legdrágább a piacon, de nem is az tenné elitté.
Ami a technikai fejlettséget illeti: elöször jött ki a multi-touch telefonnal, ha jól tudom. A technika adott volt már másoknak is, és nem tudom milyen fehérkesztyüs megállapodások állnak a háttérben, de ö jött ki vele elöbb. A Windows mobile-ba olyan dolgokat akarnak most belerakni, amit a iPhone 3-4 éve tud.
Lehet nem mindeki elött jár az apple, de azért vannak akiket igencsak lehajrázott.

Ami pedig a nem piacra dobott cuccokat illeti, ott úgyis csak feltételezésekbe lehet bocsátkozni.
És a NASA 486osokat használ a müholdakban, erröl ennyit.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 3:51 pm

Idézet :
Az elit cuccokat megtalálod a katonai felszerelésekbe

Aligha. Minden katona panaszkodik a felszerelés minőségére. Nem azért mert olyan marha mód kifinomodott az ízlésük. Nem csak a magyar katonák.

Az elit dolgokat oda teszik, ahol a vásárló számon is tudja kérni a gyártón/forgalmazón a minőséget és ha más módon nem is, de például a nem vásárlással jelezni is tud. Na egy baka ezt nem tudja megcsinálni. Használja amit kap.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 3:40 pm

Bm: Az elit lényege, hogy a dolog nehezen elérhető. Az apple nem ilyen. Bárkinek lehet, s ezt pont az eladási adatok bizonyítják. Gore-tex sem elit, minden legalább átlagos túracipőbe került. Smile Az elit cuccokat megtalálod a katonai felszerelésekbe Razz

Amúgy, egy dolog kb addig elit, amíg el nem terjed, akkor az elit új megkülönböztető szokásokat, tárgyakat talál. Smile Ha már kis szociológia. Arról nem beszélve, hogy apple nem a legdrágább termék a piacon, technikailag nem a legfeljettebb. Csak marketingesek ügyenesen pozicionálták. Le a kalappal előttük. Smile

(azért attól, még jó termék, csak a helyén kezelendő.)
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 3:00 pm

Nem firefoxot használok, mert a Safari alapból fönt volt, és mivel nem kellett átszokni rá (hiszen szinte 1-az-1-ben ugyanazok a hotkey-ek, mint FF-ban) nem is cseréltem le.

MacOS alatt is le lehet védeni pl. jelszóval a beállításokat de nem tudom mit számít az az Igen/Mégse, ha úgysem/úgyis tudod mit csinálsz. Így átállítasz 3 dolgot, egyszerre mondod, hogy "apply", és nem tudod melyiktöl döglött meg. EDIT: ez mondjuk ízlés dolga

Nem azt mondtam, hogy automatikusan átrak fileokat, hanem hogy a két gép megtalálja egymást. Akkor is megtalálja, ha win van rajtuk, de akkor még csak nem is szól neked. Melyik a jobb?

Jelszó az éterbe: nem az IE bénasága, Lotus Notes-nál is elöfordul, winfosban minden feljövö újabb ablak azonnal magához veszi a fókuszt. Kevés kivételtöl eltekintve. És FF-alól is kikapják a fókuszt win alatt.

Keresés: asszem MAX akkor nem érted mire gondoltam. Nem a magamnak elkülönített helyen nem találok dolgokat, hanem ha olvasom a nete, hogy van egy ilyen utility ami nekem jó lenne, akkor azt is meg tudom keresni, annak ellenére, hogy most tudtam meg hogy létezik.

Image: feltehetsz mindent HDD-re. De van amikor valamihez (pl játék) lemez vagy image kell. Akkor hajadra kenheted a HDD-n lévö fileokat.

Yodának
Elit:
1. A legjobb, legnemesebb, legkiválóbb, kiemelkedő. Olyan, aminek a méretéhez képest sokkal nagyobb befolyása, jelentősége van.
2. Szociológia: Különleges helyzeténél fogva a többi társadalmi csoportból kiemelkedő kisebbséghez tartozó.

Nem lehet, hogy nem a szociológiai hanem az 1., inkább technikai jelentést kéne figyelembe venni?

A Gore-Tex is elit cucc, drága, de jó. Nem vagy vele menö, viszont ha túrázol nem ázol.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 2:42 pm

MAXXxxx írta:
ugy tudom van.
google tenyleg uralni fogja a vilagot abban az iramban,ahogy most mennek.

jah az a szinkronizalas vicces, mondjuk eddig 1x hasznaltam, ott jol jott pont.

tegnap frissult valtozatban meg automata oldal fordito van. Keresem, hol lehet kikapcsolni.
magyar oldalakat aktivan angolra akarja forditani a google-translate-el. Smile
(viszont neha, oroszoknal, spanyoloknal, franciaknal eleg jol jon)
van egy beállítás gomb oldalt, ahol nyelvenként lehet beállítani, hogy mit fordítson. amúgy az is jó. Smile
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 2:40 pm

ugy tudom van.
google tenyleg uralni fogja a vilagot abban az iramban,ahogy most mennek.

jah az a szinkronizalas vicces, mondjuk eddig 1x hasznaltam, ott jol jott pont.

tegnap frissult valtozatban meg automata oldal fordito van. Keresem, hol lehet kikapcsolni.
magyar oldalakat aktivan angolra akarja forditani a google-translate-el. Smile
(viszont neha, oroszoknal, spanyoloknal, franciaknal eleg jol jon)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 2:32 pm

naja, akármennyire is gyanús amit Google csinál, kíváncsi vagyok az kütyüikre, meg úgy néz ki Nokia is kezd felnőni hozzájuk(MeeGo). Érdekes lesz.

Amúgy Macre van Chrome? Mert mostanában azt használom, mert FF folyamat fagyott, szaggatott nálam :S Sőt, lehet könyvjelzőket szinkronizálni gmail fiókkal, ami nekem nagyon bejött...
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 2:19 pm

Yoda007 írta:

nevetséges, hogy elitterméknek akarják eladni, s közben eladtak több milliót Smile
ez csak annyit jelent, hogy tobb millo elit ember van a vilagon.

Bm:
De ami tényleg oprendszeres:
- nekem még sosem ölte meg a gépet program Mac alatt --> detto win alatt Smile
- nincs olyan, hogy elkezdem begépelni a jelszavam valahova, erre felügrik egy (chat-) ablak elviszi a fókuszt én meg egy enterrel beütöm a jelszavam az éterbe. --> ez IE benasaga, FF/Chrome-al ilyen nincs platformfuggetlenul. Errol jut eszembe (hisz ugyis reagalni fogsz) Mac alatt FFoxt vagy Safari-t hasznalsz ? (tipp a FF)
- nincs olyan, hogy ki akarok löni egy programot a tálcáról, közben elindul egy másik ami odébb tolja a tálcán a többieket és nem azt vágom agyon akit/amit akartam --> ilyet meg nem lattam, cserebe Mac-en eldugott ablakot igen, ami miatt azt hittem fagyott a program es alig lehetett visszakaparni (epp ezen a heten volt a dolog munkahelyen).
- ha átállítok valamit, akkor az ÁT VAN ÁLLÍTVA, nem kell apply-t és még ok-t is nyomni, mert "biztos benne, hogy biztos benne?" --> ld yoda. idonkent jo, hogy nem engedi (es kikapcsolhato)
- nem kell illesztöprogram hogy egy CD-képet csináljak vagy mountoljak --> ez elony, bar amennyi image-el fogalkoztam az utobbi masfel evben... mindegy is, sokat szamit, ha minden hdd-n van es nem irogatok semmit cd/dvd/br alapu dolgot.
- ha BÁRMIT keresek a gépen (akár programot, dokumentumot, látogatott webcímet, ...) egy helyen megtalálom --> mint en, egy nekem joleso elkulonitett helyen (ertsd: 0 kulonbseg)
- ha egy filet át akarok rakni egy másik Maces gépre a hálózaton, azonnal csatlakozik a két gép, nem kell állítgatni semmit, ha be akarok jelentkezni rá, ahhoz sem kell terminal, elegánsan, grafikusan megy --> szep, bar en szeretem, ha nem automatikusan csinal ilyet. Az automatikus csatlakozasoktol, frissitesekrol, stb egnek all a hajam mindegy mi akarja csinalni (win-update, macos, telefon,..)


tenyleg iPad? lesz? (nekem biztos nem, legeselyesebb a gPad nalam ha ilyesmit szeretnek)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 1:55 pm

Én azért örülök, hogy MS megkérdi, hogy biztos átállítok-e vmit Razz Btw, velem nem fordult elő olyasmi, hogy jelszót az éterbe küldjek PDcfdsdAS12. de nyilván, ez beállítások kérdése.

Ahogy az is, hogy ki mit használ. Smile Én azért szeretem, hogy nagyobb szabadságom van egy PC alatt, mert iPhone-nal is rengeteget szívtam - nem nincs, csak próbakészülék volt nálam. De legalább felhasználóbarát, ami nekem viszont nem tetszik annyira. Smile Windows legalább félúton van Linux és OSX között.

Most a gojo által leírt marketing hadjáratra nem is akarok utalni... nevetséges, hogy elitterméknek akarják eladni, s közben eladtak több milliót Smile
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 10:40 am

Hogy kicsit visszakanyarodjak:
igen, össze lehet cseszni mindkét rendszert ha az ember hülye/valamit benéz.
És az apple életérzés is, de nekem nem a "különleges vagy" életérzés, mivel itt kb minden második teló iPhone, hanem a "kiszolgálunk a pénzedért" érzést adja.
Lehet csak magyarországról szakadj csipa fejem örül annak, hogy
- hallok egy számot a rádióban, és fél percen belül megmondja a kütyü ki az és mit énekel, és kb ugyaennyi idö után már ott is van a telefonomon.
- elbizonytalanodom a belvárosban, akkor ott a térkép, ami megmondja, hogy gyalog vagy busszal gyorsabb, mennyi idö, és mikor kell elindulni/átszállni

De ami tényleg oprendszeres:
- nekem még sosem ölte meg a gépet program Mac alatt, vindoz alatt nem egyszer volt már 7 gombos reset.
- nincs olyan, hogy elkezdem begépelni a jelszavam valahova, erre felügrik egy (chat-) ablak elviszi a fókuszt én meg egy enterrel beütöm a jelszavam az éterbe.
- nincs olyan, hogy ki akarok löni egy programot a tálcáról, közben elindul egy másik ami odébb tolja a tálcán a többieket és nem azt vágom agyon akit/amit akartam
- ha átállítok valamit, akkor az ÁT VAN ÁLLÍTVA, nem kell apply-t és még ok-t is nyomni, mert "biztos benne, hogy biztos benne?"
- ha telepítek egy programot, akkor azt behúzom az application-mappába, és kész. nem állítok be semmit, nem futtatok semmit
- nem kell illesztöprogram hogy egy CD-képet csináljak vagy mountoljak
- ha BÁRMIT keresek a gépen (akár programot, dokumentumot, látogatott webcímet, ...) egy helyen megtalálom
- ha egy filet át akarok rakni egy másik Maces gépre a hálózaton, azonnal csatlakozik a két gép, nem kell állítgatni semmit, ha be akarok jelentkezni rá, ahhoz sem kell terminal, elegánsan, grafikusan megy

Az én másságaim:
- akkor mindjárt egy rendes terem 2-3 terepasztallal meg egy kis hellyel festeni
- meg valami csobbanót a kertbe
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 9:33 am

Hoi!

Elmegyek Pestre dolgozni, ha jól teljesítek, még ma visszajövök. A hétvégét ugyan pihenéssel szeretném tölteni, de jövő héttől akár modellezni-babázni is ráérek. Az airsoft-szakosztálynak üzenem, hogy tartsa jól magát, gyűjtsön erőt, mert visszajövetelemkor szüksége lesz rá.

Minden jót!

P. rendeer rendeer rendeer

Ui.:
Nyamm, a listádhoz a kutya mellé részemről adj egy:

- szúnyoghálós verandát rókás borral,
- egy festősarkot sok napfénnyel,
- egy jó helyet a patkánynak,
- valamint egy fekete V8-as diesel Land Cruisert a Tucson Testvér mellé.

Mások másságai?
Vissza az elejére Go down
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 8:23 am

Gojo: Mindig fog menni. Mert a MAC (milyen brilliáns és szolid az az alma logó!) azt az érzést adja (na jó, kommunikálja, zümmögi és mantrázza bele a tudatodba), hogy egyedi vagy, nem pedig tucatember. Nőknél ez Luis Vuitton, Manolo Blahnik és társai. Nekem is van egy pár übercsini-bokatörő Prada cipőm, és kaptam anno a felsőbb ligás rokonaimtól Chanel kozmetikumokat. Csak hozzánk kb. 10 év csúszással jött át a mi-a-menő-vagyis-nyugati-életérzés - és nekem még nem volt kinek villogni a gimiben. ... Hát, most sincs a kis provinciális-pécsi "zeonnál" scratch !

Ha már szimbólum, akkor ide nekem:
- autóból: egy Mini Coopert (kicsi, csinos, és nem fér bele semmi)
- farmerből: minimum Dieselt (de nem turkálósat!)
- cigiből inkább szivart: Djarum, és felsőbb ligás szegfűszeges szivarkákat (nyamm-nyamm!)
- brigából: még két Fujit
- kutyából: sarplaniacot (mert nekem van nagy kertes házam, ahol ő jól elvan, plusz havi 10 ezer forintot költök csak a kajájára)

Ha tudjátok, folytassátok! drunken

Nyamm
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyPént. Márc. 19, 2010 1:20 am

hát lehet irigyelni, de nekem az a tapasztalatom, hogy ha valaki hülye, akkor mac en is hülye meg winfoson is hülye. a hülyéket meg nem szereti egyik rendszer sem. mer egyik se hülyebiztos. ez van, ezt kell szeretni. (megjegyzem itt most magamról is beszélek, vagyok én is elégszer hülye) ahogy maxxx is írja, nem feltétlenül a gép a hülye ha nem az történik amit a felhasználó akar. az xp-m 3 évig ment gond nélkül. persze a végén már lassabb volt, ez igaz. de 3 év alatt volt is rajta minden szir szar.

és valóban nagyon csábító a mac a kiváló pr miatt, de én úgy érzem, hogy ők sokkal inkább le akarnak fejni, mint bill gates. sőt, azt érzem, hogy ők akarnak igazán átbaxni ezzel a felső 10.000 nek pozicionált szarsággal, amiben ugyanaz a tajvani fos ketyeg, mint a fele annyiba kerülő pr nélküli gépemben. a mac életérzés is. ennek nem akarok bedőlni. kíváncsi vagyok meddig fog menni... Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyCsüt. Márc. 18, 2010 9:03 pm

arnal: itt nemetben atlag dupla ar, nem 10-20%, de meno Very Happy

Bm: winfos lassulasos es hasonlo problemak megelozese egyszeru:
- NEM kell minden shareware es hasonlo szart felrakni
- szexoldalakon nem kell minden hirdetesre igennel raklikkelni
kb ennyi.

2000 ota lusta vagyok linuxra valtani es azota osszesen 1x halt meg a gepem, igaz az a vinyo miatt volt (pottyet elfustolt a hardver).
ujratelepitesek szama: 0 megis meg minden amire nekem kell (DoW, CoH mint jatekok, VLC mint videjoplejer, Vuze mint torrentkliens)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyCsüt. Márc. 18, 2010 8:26 pm

YKoS írta:
nekem tetszett a story Very Happy

Ennek örülök!

Igazából az elsödleges cél a szórakoztatás lett volna a történettel.

Az Apple spec tényleg 10-20%al drágább, mint az azonos képességü más cégek cuccai.
A plusz pénz megy a design-ra, a márkanévre, meg a háttérszolgáltatásokra, mint pl a iTunes vagy az App Store. Vagy a támogatási program. Ami van másnál is, de nekem ezzel jobbak a tapasztalataim.

Ha netezni és szövegszerkeszteni kell a gép, akkor az ember nem vesz csúcs gépet. És feltesz egy Uhu-t vagy Ubuntu-t.
Ha az ember átlag felhasználó, aki lusta vagy képtelen magát beleásni a téméba, akkor vesz egy gépet amin van windóz, és (mivel nem ért hozzá) kb fél-egy évente újratepeíti vagy helyreállítja.
Vagy az ember játszani akar, akkor vesz egy csúcsgépet, windózzal, és nem érdekli a többi.
Meg van, aki egyszer beleharap az almába, tetszik neki, és ott ragad.

Gojo-t irigylem, hogy soha semmi baja nem volt a winfossal. Nekem sorra jöttek az ismeröseim, hogy belassult a gép, nézzem meg (nem értek hozzá, nem tudtam segíteni). Meg hogy ez nem megy rajta, állítsuk be. Meg nem ismeri fel a két gép egymást hálózaton.
Az almással nekem ilyen bajaim nem voltak. Lehet, hogy csak felnöttem, de nem hiszem.
Nekem ezért tetszik.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyCsüt. Márc. 18, 2010 8:04 pm

nekem tetszett a story Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyCsüt. Márc. 18, 2010 7:57 pm

és akkor el is jutottunk oda, hogy ízlésről vitázunk.

nagyjából szerintem az dönti el a dolgot, hogy mire akarod használni. internetezés, filmnézés, szövegszerkesztés témakörben anyám laptopján a legújabb ubuntu olyan tökéletesen hasít, mint a nyíl. magától mindent felismer, magától mindent megkeres.

és persze csomó program meg nem fut rajta. Laughing de mivel anyámnak nem is kellenek ezek a progik, hát bizony winfos ide, csodálatos mackós oda, kurvára egy fillér nélkül viszi a gépét. ennél jobbat, jogtisztán nem tudsz mutatni.

más kérdés, hogy ha játszani is szeretnél a géppel akkor meg dobhatod ki, mert ugye ubuntura nem igazán írnak játékot.

azokkal a legendákkal, meg, hogy a winfos szar, nem tudok mit kezdeni. nekem soha semmi bajon nem volt winnel.

az más kérdés, hogy az árával nem igazán tudok mit kezdeni. szerintem ez simán lopás amit elkérnek érte. arról nem is beszélve, hogy multkor elgondolkodtam, hogy veszek egyet, és néhány óra nézelődés után még azt sem tudtam eldönteni, hogy akkor nekem most mit is kell vennem. ilyen verzió, olyan verzió. van támogatás, nincs támogatás. mi az a támogatás? mi az, hogy nincs? hogyan telepítem ha újra kell tenni? stb....hát inkább nem vettem, mert kurvára bonyolultnak tűnt nekem a dolgo. esküszöm egyszerűbb letölteni p2p vel egyet valahonnan. felteszed, megy. boltit meg azt sem tudom mit kellene vele csinálnom.

a mac viszont ugyanúgy nevetséges. amit egy ilyen gépért elkérnek az vicc. értem én, hogy a mac a számgépek mercedesze, de akkor is...nem a minőséget, hanem a márkát fizetem meg. egyébként be kell valljam kurvára tetszik minden ami apple. nekem bejönnek a formák, a színek, miegyéb. de pontosan tudom, hogy erre rá is játszanak, és ugyanúgy túlárazzák a terméket, mind a mercedeszt. ettől tudják fenntartani a luxus érzést, ami hozzá kapcsolódik. ha a sarki fűszeresnél is lehetne mac et venni, nem vagyok benne biztos, hogy bárkinek is kellene.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyCsüt. Márc. 18, 2010 6:30 pm

MAXXxxx írta:
en csak azt irtam, hogy nekem nem jott be a macos, de nagyon. Es ha nem akarod nagyon tonkrevagni, akkor win-nel nem rontod az almadat.
Nem rád gondoltam, te valóban nem írtál ilyet.

Azért a 2000€ nagy túlzás, annyiért a jelenlegi legjobb gépet kapod az Appletöl.
És szerintem egy azzal azonos tudású PC nincs meg 700€ból. Vagy ha igen, akkor küldj egy linket, mert holnap rendelek.

Teljesen igazad van, hogy a win nem a legdrágább szoftver.
De nem is az Adobe Application-jeivel kell versenyeznie, hanem mondjuk a linuxokkal és a MacOS-el.
Ha az Adobe-hoz akarjuk hasonllítani, akkor hasonlítsuk a 200.000-es árú Office-t, és máris nem olyan olcsó.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyCsüt. Márc. 18, 2010 6:13 pm

Bm írta:
No, valami nagy marhaságot írtam, mert mindenki arra csapott le, hogy miért akarok fizetni a windózért.

Ez egy szoftver, én is abból élek, hogy a szoftverért amínek a fejlesztésében részt veszek megveszik, pénzért. Nem ezzel van a baj.

A baj azzal van, hogy ha már fizettetnek velem egy IRREÁLIS összeget a windózért, akkor menjen a gépemen.

Halkan jegyezném meg azoknak akik nem jártasak a témában, hogy mindenféle kedvezmény nélkül kerül a Snow Leopard (legújabb MacOS) 6-9000 Ft-ba. (én annak idelyén az enyémért kb. 20€-t fizettem ~5000HUF)
A Windows 7 laza 35000 Ft, a legolcsóbb verzió, nem a prémium.

Innentöl részemröl is teljesen jogos kapitalista (fel)fogás, hogy az olcsóbbat veszem meg, nem?

en csak azt irtam, hogy nekem nem jott be a macos, de nagyon. Es ha nem akarod nagyon tonkrevagni, akkor win-nel nem rontod az almadat.

Arak meg lenyegtelenek ilyen szempontbol. legujabb macos lehet, hogy csak 9k, mig w7 35k, cserebe kb azonos tudasnal egy sima pc 700 euro, mac meg 2000. Igaz cserebe nem a legszarabb tajvani szar van benne (hanem csak a masodik legszarabb tajvani szar) hardverkent.

Amugy nem a winfos a legdragabb soft, Adobe termekek mellett kimondottan rohelyes barati ara van (PS-CS(X) 350k korul indul normal felhasznalasi licensszel)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyCsüt. Márc. 18, 2010 5:47 pm

No, valami nagy marhaságot írtam, mert mindenki arra csapott le, hogy miért akarok fizetni a windózért.

Ez egy szoftver, én is abból élek, hogy a szoftverért amínek a fejlesztésében részt veszek megveszik, pénzért. Nem ezzel van a baj.

A baj azzal van, hogy ha már fizettetnek velem egy IRREÁLIS összeget a windózért, akkor menjen a gépemen.

Halkan jegyezném meg azoknak akik nem jártasak a témában, hogy mindenféle kedvezmény nélkül kerül a Snow Leopard (legújabb MacOS) 6-9000 Ft-ba. (én annak idelyén az enyémért kb. 20€-t fizettem ~5000HUF)
A Windows 7 laza 35000 Ft, a legolcsóbb verzió, nem a prémium.

Innentöl részemröl is teljesen jogos kapitalista (fel)fogás, hogy az olcsóbbat veszem meg, nem?
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyCsüt. Márc. 18, 2010 5:21 pm

Lehet szidni a picipuhát, de ha neked nem jön be írj jobbat (én nem tudok, nem is fogok, ha meg ekkora igényem lesz használom az ingyen Linuxot). És ez most nem baszogatás.
Amúgy meg ha te csinálsz valamit (amibe időt, pénzt illetve humán erőforrást beleöltél) akkor neked is kéne utána ám a jogdíj. Egyszerű kapitalista felfogás.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 EmptyCsüt. Márc. 18, 2010 5:12 pm

picipuha nem csak egy vasra írja a szoftvereit Smile s hidd el, megfizeted te a steve jobs fizetős szarját is Smile csak amikro MS adta a géphez a szoftvereket, akkor megbírságolták őket Razz
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #3   Kocsmaasztal #3 - Page 11 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kocsmaasztal #3
Vissza az elejére 
11 / 40 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Next
 Similar topics
-
» kocsmaasztal
» Kocsmaasztal #2
» Kocsmaasztal #4
» Kocsmaasztal # 5

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: szabályzat, linkek, temető :: temető-
Ugrás: