kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 40K szabálykérdéseim

Go down 
+14
igua
Patrik
subaggut
BoneHeart
voroncov-draskov
Bm
gorugrany
MAXXxxx
gojo
Yoda007
Eddy
kota
exael
Pavano
18 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 3:24 pm

a kep a : 2 osztag egymastol minimum 1"-re van, es koherenciaban szabalyt ne tartja be. valahol kozeptajon nem teljesul igy nem is johet letre.

ugy kulonben oriasi lenne foleg az uj IG hirrel (1 platoon, onmaganak nem takar)

ugy kulonben bar szoveg miatt a zaszlo es tarsai nem loheto, hogy ne legyel buntetve a konverzio miatt, a szep base tovabbra is buntet, hiszen a figura egesz testet emeli meg, ami meg mar celozhato.

-----------------

ugy kulonben legtobben az uj kiadas egyik leggyengebb pontjanak mondjak az uj LOS-t.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 3:05 pm

Viszont így mindkét osztag takarásban is van ha lőni akarnának. Szóval ha számít a lődözésük, akkor saját maguk adják a célpontjuknak a fedezékmentőt. A közelharcosoknál persze nagyon jó ott viszont pont, hogy egymás mozgásának korlátozása lehet a szar. Azaz az egyik osztag lehet, hogy csak tötyörög és ezzel mindkét osztagot lassítja. Amúgy ha Chaos ellen játszom, akkor Géza nem géppuska (heavy stubber), hanem minimum missile launcher mögött ül. De még inkább egy LR tornyában és vigyorog a jó sűrű célpontokra.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 2:50 pm

Remélem nem vívom ki a közutálatot, de szeretnék még egy érdekes példát hozni az új szabályok adta "lehetőségekből".
Valahol a könyvben van egy olyan mondat, hogy a figurára, vagy a base-re tett díszek, tárgyak, nem adnak fedezéket, mondván, hogy "nem viheted magaddal a fedezékedet!"

Nos, akkor erről annyit, hogy amíg nem lőnek nagyon magasról, addig 2 osztag békésen fedezi egymást a saját testével!

Mondjuk így:
40K szabálykérdéseim - Page 9 Runnin10

Ha a kék egységre lősz, akkor a nagyrésze a piros takarásában van, ha a pirosra, akkor az van a kék takarásában.
Igaz, hogy sablonnál kicsit jobban kapsz sebet, mintha teljesen széthúzod őket, és ha futnak, akkor a gyorsabb egység kénytelen megvárni a lassabbat, de akkor is!
Mekkora baromság! Fut szembe a tömeg, és Géza IG gyalogos a géppuska mögött óvatosan fog lövöldözni, hogy csak azotak találja el, akiknek 39-el kezdődik a szám a dögcéduláján, és nehogy azokat is, akiknek 27-el! Evil or Very Mad

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyPént. Júl. 25, 2008 8:21 pm

gorugrany írta:
Bm, sejtettem azért, hogy nem a lasgunok félelmetes ereje miatt aggódsz. De még egyszer megerősítem nem számítanak bele a Kiméra fegyverzetébe semmilyen módon, különösen akkor nem ha a gép üres.

Ok, bocs, ezt nem tudtam.

Bm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyPént. Júl. 25, 2008 9:57 am

Bm, sejetttem azért, hogy nem a lasgunok félelmetes ereje miatt aggódsz. De még egyszer megerősítem nem számítanak bele a Kiméra fegyverzetébe semmilyen módon, különösen akkor nem ha a gép üres.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyPént. Júl. 25, 2008 9:29 am

Matyi: egy tipp, aztán itt sem vagyok többet: 4+, és ez válasz minden eldöntendő kérdésedre amit eddig felírtál. És hogy akkor nem lehet előre megtervezni a stratégiát? Isten hozott az orkok között! sörk
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyPént. Júl. 25, 2008 9:21 am

MAXXxxx írta:

58o: eddig is, csak a fire-point nem szamitott bele (es most sem, ha jol emlekszem)

Utánanéztem.

Röviden: nem így volt!
Bövebben: a Chaos kódexben van egy ilyen mondat a pintle mounted fegyverek leírásánál, hogy "...may allways be fired in addition if the vehicle did not move more than 6". "

De lehet, hogy ez csak a Chaosnál volt leírva, és most már asszem mindegy is.
(a dologban az a vicces, hogy ki tudja, hány ilyen dolog van még különbözö kódexekben, és lehet akkor agyalni, hogy a könyv érvényes, mert késöbbi, vagy a kódex, mert általában az érvényes ha ellentmond a könyvnek, hiszem így lesznek speciálisak egyes seregek) No eva...

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyCsüt. Júl. 24, 2008 12:21 pm

Kiméra:

Nem azért volt ez fontos, mert valaki a kimérából eleresztett egy S3-as lövést, hanem mert az armament destroyed ha nincs több fegyver a gépen, akkor már immobilnak számít, és ha már immobile, akkor destroyed-nak.
Vagyis pl egy Sentinelt (1 fegyverrel) az első Aramament destroyed megszabadít a fegyverétől, a második immobilra teszi, a harmadik leszedi.
Na, így már nem mindegy, hogy a kimérát +6szor kell esetleg meglőni!

A 4dik kiadásban még úgy volt megfogalmazva, hogy egy fegyver (S4 vagy nagyobb), amit a támadó válasz, leesik. Most már nincs benne az S4 kitétel.

Csak ezért emeltem ki.

Bm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyHétf. Júl. 21, 2008 3:22 pm

A kiméránál a lasgunok eleve fel vannak szerelve, de fire pointnak számítanak.
Bm megnyugodhatsz a rohadt tápos IG nem tudja kihasználni ezt.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyHétf. Júl. 21, 2008 2:56 pm

24o: igen, ez baromsag, es igy lett, valoszinu a gyorsasagert. Kevesebb a vita, hogy latja-e, benne van-e.
58o: eddig is, csak a fire-point nem szamitott bele (es most sem, ha jol emlekszem)
61o: eddig is igy volt. de ugyis aki lo mondja, hogy mit szed le, legfeljebb mindig marad rajta 6 lasgun. baar ha azok fire-pointnak szamitanak, akkor szopoag
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyHétf. Júl. 21, 2008 2:20 pm

No, újabb aag homlokracsapás részemről:

24o: minden modellt le lehet venni lővésnél, azt is aki nincs LoS-ban vagy akár nincs range-ben!
51o: mostantól ha monstrous creature nehéz terepre száll le, akkor kell veszélyes terep tesztet tennie.
58o: sajnos a pintle mounted fegyverek ezentúl nem plusz fegyverként lőhetőek el, hanem beleszámítanak a limitbe, hogy hány fegyverrel lőhetsz.
61o: nincs többet limit, hogy az armament destroyed csak S4+os fegyvert sed le, vagyis a kiméráról le kell lőni mind a 6 lasgunt...
66o: újabb gyöngyszem: a jármúvek fegyvereinél a LoS-ot a fegyverfelfüggesztésétől nézzük, a távolságot a cső végétől nézzük. Ennek csak az a hibája, hogy nem lehet flamerezni a tankokról, mert akkor maga a tank is a sablon alatt van. scratch

Ja, az új sebzésosztás miatt nem kell mindig a sérült figurára osztani a sebet, hanem el lehet osztani!
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptySzer. Júl. 16, 2008 2:40 pm

hát igen, ha mondjuk eléállítasz egy csapatot, amit úgy kell megkerülniük, hogy utánna megint koherenciában lesznek, akkor sikerülhet összeállni, de ez szerintem egy hiba a rendszerben, lehet hogy csak elírták.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptySzer. Júl. 16, 2008 2:07 pm

Aha,értem.Ez izgalmasan hangzik...bár nem kizárt,hogy visszavonulás közben valahogy mégis lesz koherencia,attól függ,hogy álltak előtte és merre kell visszavonulni...
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptySzer. Júl. 16, 2008 1:45 pm

A mozgásnál le van írva, hogy meg kell tartni, vagy ha nincs akkor vissza kell állítani a koherenciát, de:

Ha lelőnek tőled 25%ot, és megszűnik a koherencia, és futsz, mert elrontod a morált,
akkor az új visszavonulási szabályok szerint nem állíthatod vissza a kohereniát, hanem mindenki körönként 2D6"-el fut az asztal széle felé egyenes vonalban. Márpedig ha egyenes vonalban mozognak, akkor nem változik a távolság köztük, és ha előtte nem volt koherencia, akkor egy futás után sem lesz. Szóval vagy kifelejtették, vagy én olvastam megint félre valamit...
Bm
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptySzer. Júl. 16, 2008 12:58 pm

Ez most akkor hogy van,nem kell koherenciát tartani az egységben..? Shocked Ez furcsán hangzik...Szerintem az új sebkiosztás miatt gyakrabban fordul majd elő,hogy megszűnik a koherencia...
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptySzer. Júl. 16, 2008 11:01 am

gorugrany írta:
Az enyémnél sír

Azért ne keseredj el, ti lesztek elegen, hogy mire az utolsó embernek kell mentőt dobnod, addigra le is szedték, akit kell!

Egyébként az UFO-s dologból egyetlen dolgot emelnék át, (ami a fantasy-ben gyakorlatilag már megvan stand and shoot féleképpen) az "opportunity fire"-t, vagyis, ha maradt mozgáspontod és valaki a lőtávba/lővonalba ér, akkor akár az ő körében is rálőhetsz.
Mert így most az a vicces helyzet áll elő, hogy ott hasal 4 géppuskás a dombon, és mindig pont akkor pislantanak, amikor a teljes nida sereg egyik fedezéktől a másikig fut át 8-10 inchet a pusztán.
Szóval támogatnám egy ilyen "tartalékolunk, és ha látunk valakit, akkor lövünk az elsö felbukkanő egységre ebben a látótérben (mondjuk 45 fok)". De hát nem én írom a szabályokat (még).

Ha már szabálytopik, találtam még egy érdekességet:
A visszavonulás megváltozott. Mostantól nem "folyosón" kell visszavonulni, hanem minden egyes figura egyenesen az asztal széle felé vonul.
Nincs említés arról, hogy ha nincs koherencia, akkor azt vissza kell állítani és összemozognak a figurák.
Namost, nem lehet dobni összeállásra: fele egység alatt, ha ellenség van 6"-en belül, vagy HA NINCS MEG A KOHERENCIA.

Ebből a 2 dologból az jön össze, hogy ha nem koherens egységgel futsz meg, akkor soha nem állnak össze, amíg más figurák vagy átjárhatatlan terep miatt nem kell kerülniük, és így esetleg megint koherenciába tudod őket hozni.


Szóval újabb szépség...
Bm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyKedd Júl. 15, 2008 7:01 pm

Az enyémnél sír
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyKedd Júl. 15, 2008 5:03 pm

gorugrany írta:

Az utolsó egy nehézfegyveres már a második körben meghalt. geek

Melyik seregnél? Razz
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyKedd Júl. 15, 2008 4:57 pm

MAXXxxx írta:
1 fo is foglal, es nincs mar Last man Standing.
Ez azt is jelenti, hogy utolso 1 nehezfegyveresnek nem kell ld-t dobalni, hanem marad.

Az utolsó egy nehézfegyveres már a második körben meghalt. geek
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyKedd Júl. 15, 2008 4:56 pm

1 fo is foglal, es nincs mar Last man Standing.
Ez azt is jelenti, hogy utolso 1 nehezfegyveresnek nem kell ld-t dobalni, hanem marad.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyKedd Júl. 15, 2008 4:11 pm

Exael!

Nem emlékszem olyan kitételre a szabálykönyvben, hogy 50% fölött kellene lenniük, vagy hogy alatta nem foglal.
Annyi van csak, hogy
Troop választás,
nem jármű,
nem Swarm,
és nincs külön benne a szövegében, hogy "nem foglal".
(90oldal)

Szóval, ha egyvalaki marad, ő is lehet hős!

Apropó, asszem kezdek összezavarodni... Embarassed ...van last man standing?

Bm

PS: a szószedetben nem találtam.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyKedd Júl. 15, 2008 3:25 pm

Összességében én egyetértek Pavanoval,jobbak lettek a változtatások szinte minden téren,engem ez a nincs konszolidálás sem zavar....Ezt most úgy mondom,hogy nem nagyon gondoltam még bele,hogy melyik sereget ez hogyan érint,de az majd kiderül,nekem tetszik.

egyébként akár 1 fő troop is foglal?
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyKedd Júl. 15, 2008 1:02 pm

Na azt mondom én is, hogy árnyalni kellet volna pl amit te is írsz vagy csak itt is egyenes vonalban lehetne (ez mondjuk bonyi), vagy megelőző tűz.
Mondom nekem jó így a dolog, amíg IG vel játszom és őszintén remélem, hogy a közelharcos seregek ilyen nehézségekkel kel, hogy megküzdjenek.

Idézet :
Szerintem az, hogy bárhonnan le lehet venni a veszteséget, és hogy mindenki üt, aki engaged volt, az bizony egy jól felszerelt termi csapatot is megfingat egy fistes vagy powerweaponos IG bajnokkal is.
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyKedd Júl. 15, 2008 12:22 pm

Idézet :
Tudjuk jól hogy fluffal minden marhaságot meg lehet magyarázni.

nade mi köze a fluffhoz annak amit én írtam???? a való világban x idő alatt y métert tud megtenni valami. ezt a játékban levetítették egy körre. ennyi. amennyi a gw szerint belefér egy körbe a való világos mozgásból, annyi fér bele.

én személy szerint nagy marhaságnak, bizonyos seregeknek kedvezőnek gondoltam eddig is ezt a konszolidálást. ez csak arra jó, hogy ugyanabban a körben mégegy egységet elérjen a közelharcos osztag, hogy nehogy a köv kör elején szarrá lője a mellette álldogáló ellen. fantasyban overrunnak hívják, annyi különbséggel szerencsére, hogy csak egyenes vonalban lehet továbbkonszolidálni... Laughing ugyanúgy oda kell figyelni egy-egy egység felállításánál! mondjuk halkan jegyzem meg, hogy a birodalmi sereg legnagyobb előnye a játékban, hogy rá tudom kényszeríteni az ellent egy ilyen overrunra! úgyhogy gojo nagyon örül annak, hogy van ilyen!

szóval egyáltalán nem árt, hogy kivették. ezzel kevésbé kedveznek a cc seregeknek. mondjuk lehetne árnyalni a dolgot úgy, hogy ha egy egységnek a mozgásába még belefér a konszolidálás, akkor megteheti, de akkor túl sokat kellene már gondolkodni a szabályokon, azt meg nyugaton nem szeretik. Very Happy meg egyébként is nehézkesebbé tenné a játékot.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 EmptyKedd Júl. 15, 2008 12:17 pm

Az az igazság, hogy bár lehet, hogy egy túltápolt 300pontos egység közelharcban levág mindenkit, de akkor tessék mellőle elszaladni.
És utánna lelőni.

Szerintem az, hogy bárhonnan le lehet venni a veszteséget, és hogy mindenki üt, aki engaged volt, az bizony egy jól felszerelt termi csapatot is megfingat egy fistes vagy powerweaponos IG bajnokkal is.
Ezt nem kellett volna kivenni. De ez van.

Arról nem is beszélve, hogy a túltápolt 300 pontos egység szinte biztos, hogy nem foglal.

Most az lesz, hogy az IG kitesz előre egy 5 fős minimum egységet, és azt lehet berohamozni, aztán szépen szarrá lőnek majd. Csodás lesz.

Max én is áttérek a bridge-re. Az legalább egy csendes játék! Wink

Bm


A hozzászólást Bm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Júl. 15, 2008 12:49 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 40K szabálykérdéseim   40K szabálykérdéseim - Page 9 Empty

Vissza az elejére Go down
 
40K szabálykérdéseim
Vissza az elejére 
9 / 16 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: