kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Chaos

Go down 
+11
bábi
YKoS
gojo
Yoda007
voroncov-draskov
Pavano
gorugrany
MAXXxxx
BoneHeart
Bm
exael
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 42
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 3:22 pm

Nos, az ami instantolja az oblit, az egy tankot is kinyit, és a tanknak sokkal nehezebb 50%os takarást csinálni, mint az obliknak 4+ covert. Egy nagyobb fücsomó már jó a kiborgoknak.

A 3 obli mozgás után is lö 3 fegyverrel, van nála minden esetre fegyver, és akkor is 3 lövés leszedni öket, ha mindegyik instantol. Egy tankot egy szerencsésebb lövéssel lehet leszedni. Arról nem is beszélve, hogy rakéta (AP3) ellen 2+os páncélja van.
Ami ugyanennyi lövést elbír, az a landraider (minden másnak 11es az oldala, és valaki elöbb utább oldalba kapja), az pedig 220 pont, a 3 obli meg 225. Így már nem is olyan drága.
Az egyetlen hátrány, hogy az oblikat le lehet dakkázni (sok alacsony erejü lövés), ami a tankokat nem sebezné. De ha nem nézed be, akkor nem ér senki olyan közel, hogy ezt megtehesse.

Azon kívül nem tudom mit lehetne hozni helyette.
Predator 3 lascannonal? - 165p, AV 13/11/10, mozgás után egy tl-lascannont lö,
Defiler? - 150p, AV 12/12/10, a sablon miatt hasznos, de max 2-3 lascannonlövés és leesik,
Vindicator? - 145p daemonic poss-en, kap egy immobilt vagy armament destroyed-ot, és halott vas = penetrate-nél 3+
Havocs? - Ha felszereled öket annyi pont mint a 3 obli, és ezek egyet sem lönek mozgás után, és egyfajta fegyverük van

Amúgy azt elismerem, hogy a 3 Defiler nagyon jól jöhet, de ha van szemben egy Landradír vagy Nida szörnyek, akkor azt nem tudod majd kiszedni.

Nekem eddig alig-alig estek le az oblijaim.
Kivétel akkor volt, amikor 15 lascannon lövésböl nem karcoltam meg a landraidert, és ugyanazon a meccsen a leszállt grey knight termiket nem láttam 15"-röl, na akkor közelharcban berohanták és megölték öket.
De általában max egy osztag esik le a meccs végére.

Persze drágák.
És mivel szívesen variálom a sereget, ha mondasz valamit a felszabaduló kb 3*225-3*165=180pontból, ami pótolja a sokoldalúságukat (lascannon + plazmacannon + deep strike flamer/multimelta), akkor nagyon örülnék, mert úgy érzem, hogy "kötelezö" elem kezd lenni, és az nem jó.

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 3:19 pm

te idezted be a warseer-es srac-ot, amiatt irtam

Idézet :
Oblits just aren’t as good when they can be instantly-killed and they don’t take advantage of the new hardiness of tanks.

ja, meg ez meg a 3rd ed csm codex..., szoval mindegy is. Teny, hogy mostani csm codex + 5th edben hatekonysagnal minel tobb obli-ra kell tamaszkodni. (hacsak nincs 3 defilered, mert akkor mar ok sem rosszak, 2 meg keves)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 40
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 3:10 pm

Na most felmerül a tank kérdése. CSM-ben kevés a jó tank jelenleg. A Predator csak akkor fér bele a listába, ha már nagyon nincs mit beletenni. A Vindicator hasonló téma, annyi, hogy tank-pusztításra alkalmas, mert abból kevés van CSM-ben... (bár ha leszóródik...) Defiler pedig kétesélyes, attól függ, mit kapsz. Közelharcban bizonyos szempontból jobb, mint egy drenya (nincs fire frenzy) és sokkal jobb mint egy tank... Van rajta heavy flamer, autocannon és még a battle cannon-nal is lövöldözhet. Használják még sokan kitakarásra, fedezékből lövöldözésre ésatöbbi... Marad a Land Raider, ami ugyan mindenhol AV14, de önmagában keveset csinál... Inkább berzerkerek és possessed-ek célba juttatására használják, ha közben kilő valamit, még jobb... Ha esetleg ki is takar valamit (DP, GD), akor sem hozza be az árárt, ami elég sok.

Na, válassz ebből tankot...Razz
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 2:53 pm

voroncov-draskov írta:
Termiknek felesleges a Mark, ahogy a Daemon Prince-eknek is...

A 3x3 Obli meg szerintem nem jó. Itt egy vélemény nálunknál tanultabb kollégától a warseer-ről és tapasztalataim szerint igaza van:

ReveredChaplainDrake írta:
Three units of three Oblits (as per 3rd ed Iron Warriros) is a bit extreme and borderline stupid because they’re not as tough as you’d think. Oblits just aren’t as good when they can be instantly-killed and they don’t take advantage of the new hardiness of tanks. And on top of that, they’re god-awful expensive for the amount of firepower it takes to kill them.

sajat tapasztalat meg az, hogy 3x3 obli overkill az ellenfellel szemben es SOKKAL tobbet ernek, mint mondjuk a 2x3 + 1 tank vagy akar a 3 tank.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 40
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 1:55 pm

Termiknek felesleges a Mark, ahogy a Daemon Prince-eknek is...

A 3x3 Obli meg szerintem nem jó. Itt egy vélemény nálunknál tanultabb kollégától a warseer-ről és tapasztalataim szerint igaza van:

ReveredChaplainDrake írta:
Three units of three Oblits (as per 3rd ed Iron Warriros) is a bit extreme and borderline stupid because they’re not as tough as you’d think. Oblits just aren’t as good when they can be instantly-killed and they don’t take advantage of the new hardiness of tanks. And on top of that, they’re god-awful expensive for the amount of firepower it takes to kill them.
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 42
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 1:43 pm

Ami a motorosokat illeti:
mit gondolsz, miért akarok Fantasy-s chaos lovagokat használni motorosoknak? Nem csak mert olcsóbbak... Razz
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 42
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 1:41 pm

Megnyugtathaltak Gojo, a versenyseregeknél sehol nem fogsz olyat taláni, hogy hozz egy defilert!

Inkább olyat, hogy hozz 9 obliteratort, ami egy termi páncélos mutáns. Nem kell öket olyan hússzínüre festeni, mint a gw, hanem mehetnek azok is rohadósba, amiket neten láttam, nagyon jól néztek ki. És stílusban illenek is a termikhez.
Uhh, micsoda sereg lesz, termik, oblik meg plague marinok, gyakorlatilag mindenki 2+so save-el.
Arról nem is beszélve, hogy a termiket is gondolom akkor 7esével hozod, ami azt jelenti, hogy marag belölük oblit konvertálni, ami jobban is néz ki, meg olcsóbb is. Ja, és megáll terepen, nem úgy, mint a k**va nehéz obli figura.

Csak azért javasoltam a CSM-böl plague marine konverziót, mert 3 dobozból lesz 30 plague marinod, ami 4 db 7 fös osztag +2 tartalék, és 3 doboz árát hagyod ott, nem 4ét. De ha jobban tetszik az eredeti, akkor persze az más.

Csak azért, hogy tudj számolgatni:
Plague Marine 23 pont / db, troop választás, 5-20 fös osztagok,
Termi 30 pont / db, elite választás, 3-10 fös osztagok,
Obliterator 75 pont / db, heavy választás, 1-3 fö osztagok,

Példasereg:
Troop
7 Plague Marine, Champ+Fist, 2 plazmagun, Ikon, rhino = 271p
7 Plague Marine, Champ+Fist, 2 plazmagun, Ikon, rhino = 271p
7 Plague Marine, Champ+Fist, 2 plazmagun, Ikon, rhino = 271p
Elite
7 Terminator, 2 Champ+Fist, 1 Heavy Flamer, 4 Combi fegyver, Ikon of Nurgle = 315p
Heavy
3 obliterator = 225p
3 obliterator = 225p
3 obliterator = 225p
HQ
1 Daemon Prince, Mark of Nurgle, Warptime, Wings = 170p
1 Daemon Prince, Mark of Nurgle, Warptime, Wings = 170p

Összesen= 2143p
És csak 39 figura amit ki kell festeni! Very Happy

Bm
Vissza az elejére Go down
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 40
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 1:10 pm

Megint sz*rrágó vagy Yoda...Razz Nem így festette őket, képzeld...Smile Több, mint 7 van az egyfajta hátizsákosból...
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 1:00 pm

voroncov-draskov írta:
Defilert nem nagyon találsz szerintem ott, vindicator viszont előfordulhat...Smile
Termik pedig szoktak lenni, de inkább Nurgle jel nélküliek. Typhus viszont felejtős...

Én azért hozom 7esével őket, mert elég és ahogy Matyi már említette, az Nurgle Apó száma...Smile
No ,meg Exael így festette őket, gondolom! Smile clown
Vissza az elejére Go down
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 40
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 12:56 pm

Defilert nem nagyon találsz szerintem ott, vindicator viszont előfordulhat...Smile
Termik pedig szoktak lenni, de inkább Nurgle jel nélküliek. Typhus viszont felejtős...

Én azért hozom 7esével őket, mert elég és ahogy Matyi már említette, az Nurgle Apó száma...Smile
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 12:43 pm

nida, elda alapból kizárva. az egységek közül pedig az egyik, ami leginkább nem tetszik, amitől már-már kiráz a hideg a kinézet miatt, azok a motoros osztagok. sm, és ork egyaránt. huhh, de nagyon rondák...úgyhogy ezek a dolgok alapból kiestek. mivel csak olyan sereggel vagyok képes játszani, ahol a figurák tetszenek, ezért gondoltam a plague marie seregre. jó ez most elég rossz szó itt, hogy tetszenek, mert nyilván nem tetszik egy rothadó, energiapáncélos valami... Very Happy de gondolom értitek. ha más nem hát exael. Very Happy

a legnagyobb bajom, hogy a motorosok mellett közvetlenül ott van a defiler is az okádék egységek között. nem néztem még meg a V-D által adott linkeket, de tartok tőle, hogy ott majd azt találom, hogy "hozz egy defilert".

műanyag vs fém:
jah, azt vágom, hogy nem kell 7 esével hozni őket. csak a riportban láttam, hogy úgy is mükszik a dolog, ha 7 es ével vannak. gondoltam hátha 2000 körüli seregnél is elég ha 7 esével va az osztagok nagy része. ebben az eseben pedig, összevetettem az árakat, nem jelentős a különbség a műanyag javára, és akkor semmit nem kell konvertálni. nem beszélve arról, hogy a figura is "tetszik". arra gondoltam, hogy mondjuk vegyítem csapaton belül a fémet meg a műanyagot.

jah, egy ilye listába beférnek valahogy termik? Very Happy mert a legkedvencebb modeljeim között viszont azok ott vannak!

mint látszik is, nem nagyon szeretnék olyan osztaggal játszani, amivel nem tudok kibékülni kinézet szintjén. vagyis komolyan meg kell vizsgálnom, hogy van e olyan must have osztag, ami viszont nem tetszik. (egyébként még nem akarok venni úgysem semmit, szóval ráérek)

szívem szerint, gk vagy sista sereget vennék, de nagyon tartok tőke, hogy egyszer csak kiveszik őket, az eladások miatt. ig, ork meg tetszene, tetszene, de tömegsereget soha...legalábbis 40k ban, soha.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 40
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 12:41 pm

MAXXxxx írta:
Tzeench hiaba pontban jo, de a Sv3+/4++ nem ad akkora tulelest, mint a 3+/fnp.
Egyértelmű, főleg még ha a játékos jobban is dob...Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 42
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 12:38 pm

MAXXxxx írta:
azert pl elda nem adja a T4, Sv3+, FnP4+ felallast, ami miatt idegesitoen lelohetetlenek lesznek a Plague-ek.
Egy Guide-olt warlock osztag, T4, újradobott 4+os invivel és újradobott 3+os Save-el keményebb, mint a plague marine a 3+/FnP-el. Szóval, azt is löheted egy ideig. Igaz drágább is. De a jetbike nagyon erös szerintem, sime troopnak is.

MAXXxxx írta:
Tzeench hiaba pontban jo, de a Sv3+/4++ nem ad akkora tulelest, mint a 3+/fnp.
Nem, viszont nem is kell vele olyan közel menni. Messzire meg úgyis AP2vel lönek rád, és akkor jó a fix 4+.

MAXXxxx írta:
Nidarol meg ugyis tudja mindenki, hogy taptomeg bar mind figuraszamban, mind hatekonysagban(maig), mind kb Ft-arban jo sereg.
Asszem Gojo, akkor ezzel el is dölt. Nida! Rolling Eyes clown
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 12:17 pm

azert pl elda nem adja a T4, Sv3+, FnP4+ felallast, ami miatt idegesitoen lelohetetlenek lesznek a Plague-ek.

Tzeench hiaba pontban jo, de a Sv3+/4++ nem ad akkora tulelest, mint a 3+/fnp.

Nidarol meg ugyis tudja mindenki, hogy taptomeg bar mind figuraszamban, mind hatekonysagban(maig), mind kb Ft-arban jo sereg.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 42
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 25, 2009 11:15 am

Mivel ide tartozik nem szemetelek bele a csataleírás topicba:

voroncov-draskov írta:
Első kör: Feljött hátul a drenya és a rhino-s osztag, előrementem a marine-okkal, lőni nem tudtam semmire igazából.
Ilyen kevés pontból ugyan nehéz, de esetleg megpróbálhatod, hogy felteszel egy rhinót középre, azzal elöremész és megvilágítasz valami jó célpontot, majd a teljes sereggel rálösz. Már aki ellö odáig, de ugye a Drenya a rocket laucher-el, meg a féltávon kezdö plague marine-ok a plazmával akár egy tankot is kiszedhetnek.
Persze ideális eseben (2000pontnál) ez úgy nézhet ki, hogy 2 rhinó megvilágít 9 obli vagy a defilerek battle cannonja meg irt.

voroncov-draskov írta:
...visszaadta lelkét és démoni esszenciáját pártfogóinak és a Warp-nak...Razz
Vagy csak bekapcsolta a Warptime-ot? Very Happy

gojo írta:
egyre inkább arra hajlok, hogy 40k ban, majd egy olyan sereget vennék, ami drága figurákból álló elitsereg. ugye pénzben is olcsóbb, de ami fontos lenne, hogy festésben is sokkal könnyebb lenne.
A legkevesebb figurás még mindig a Nida a nagyszörnyekkel, vagy az orkok motoros összeállítása! Wink
De Chaosban a Nurgle és a Tzeentch is igen alkalmas erre. Nurgle jelek nagyon drágák, a Tzeetches varázslók meg 200 pontot is elvihetnek.
Vagy eldar, két HQ választás 20 figurával elvihet 1000 pontot.

gojo írta:
tudom, hogy a plague marine-ok fémek. viszont ahogy néztem 7 esével vannak az osztagban meg egy dobozban is. ha ez a létszám tartható, akkor nem igazán drágábbak, mint a műanyag. azok 10 en kb ugyanennyibe kerülnek. ráadásul imádom a régi fém figurákat.
Ha olcsón akarod, akkor veszel egy 10es csomad sima CSM-et, és puttyval csinálsz nekik pocakot meg pattanásokat, és akkor olcsóbban van több figurád. Az pedig már bónusz, hogy a CSM dobozban van 1-1 flamer + melta + plazma, 1-1 fist + power weapon és Nurgle ikon, ami asszem nincs is a Plague Marine dobozban.

Ja, a plague marine-okat nem kell 7esével osztagba tenni, nem számít mennyien vannak, de mivel Nurgle száma a 7es ezért így stílusos! Smile

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 42
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptyHétf. Márc. 09, 2009 2:45 pm

Kedves volt és jelenlegi Chaos játékosok!
Nincs valakinek elfekvöben Termi fegyvere? Linked bolter meg combi melta érdekelne!

Ha valaki ki tud segíten, azt küldjön valami ajánlatot PM-ben!

Elöre is köszi!

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 42
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 04, 2009 4:13 pm

MAXXxxx írta:
hmm, szoval oblik(3db nyilvan) koze...
akkor annyit kell odalonom raketakkal, hogy okozzak 4 sebet... ugyis mindig a legfontosabbat(lord-et) rontod el.
Nos, ebben igazad van, de amelyik osztag egyszerre beoszt 4 darab S8 AP3-as lövést nekem, az ellen úgyis mindegy! (Lásd csataleírásom a Battle Sisters ellen, exorsist 5-6 db S8 AP1...)
Ha egy 4 rakétás/ 4 lascannonos devastator squad mind a 4 fegyvere talál és sebez, akkor i.j.

De teljesen igazad van, jó lenne mellé egy motoros csapat. Most a versenyen meg is tetszett a dolog, ahogy jött ellenem egy ilyen motoros bagázs.

Az persze másik kérdés, hogy ha már van egy értelmes méretü (5+ fös) motoros csapatom, akkor minek bele egy 200 pontos Lord?

scratch

Najó, asszem egyelöre tesztelem a kult osztagos meg a 8 oblis + 2 landradíros koncepciót, aztán meglátjuk!

Úgyis sok festenivalóm van még azelött, hogy a lordoknak nekiállnék.

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 04, 2009 2:58 pm

igazabol csak attol fugg, hogy van-e kedvem megvenni oket es festetlenul hasznalni.

1 festett mar van. 6 masikhoz a FW-os UM ajtok mar megvannak. raadasul 2 HK rakettya nem rhino-rol jott, hanem whirlwindrol/predatorrol (bar ehhez meg whirlwindet es predatort kell vennem Very Happy ).

hmm, szoval oblik(3db nyilvan) koze...
akkor annyit kell odalonom raketakkal, hogy okozzak 4 sebet... ugyis mindig a legfontosabbat(lord-et) rontod el.

kulonben szamoltam.. jo a 8HK raketa, de nem olyan nagyon hatekony, inkabb csak felelmetes.
Statisztikai dobasokkal szamolva (ahogy te se es en se dobok):
- 3 HK kell, hogy a lord megpusztuljon (3-bol 2 talal, 1 sebez/nem dobod meg az 5+ invi-t)
- 6 HK kell, hogy biztosan megpusztuljon 1 defiler

persze ar-tudas aranyban jok(200pt lord leszedve 30pt altal, 150pt defiler 60pt altal), de utana mar nincs mivel loni, szoval inkabb ellenfel elrettentes miatt hasznos a HK.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 42
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 04, 2009 2:13 pm

najó, azért nem lenne egyedül, beállhatna mondjuk az oblik közé, amíg nincs rá szükség.

Szerintem is kemény 8 Hunter-Killer Missile, kérdés, hogy lesz-e annyi rhinód! Very Happy

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 04, 2009 1:59 pm

megeri... Smile

a legszebb benne: krak rakettya: S8 AP3 miatt:
- 2+ -on sebzi tovabbra is, hiaba T6
- pancelt nem dob
- T4 miatt IK , es rogton hullik (eternal warrior szabalya nincs)
- FnP nincs, de ha lenne, az is negalva lenne
azaz 1 sima krak leviszi palyarol.

Ebben meg segit:
- ha nincs motoros, akkor jo esellyel egyedul csaszkal, es lehet kulon celozni
- ha atmegy nehezterepen, akkor siman beszophat 1-2 sebet (1-et bemenetelkor, 1-et kijovetelkor(ha masik korben van)

egyre jobban tetszik ellened az inkv-ra felirt 8 hunter-killer raketas rhino-s felallas. Razz
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 42
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Márc. 04, 2009 1:46 pm

Asszem nagy nehezen kiötöltem, hogy milyen HQ alkalmas arra, hogy "ahol kell ott segít" szerepkörben bizonyítson:

Lord
Chaos Bike
Mark of Nurgle
Daemon Weapon
Combi melta

asszem ez 195p
T4(6), 12" mozgás, 3+D6 ütés 4+os méreggel

Elvileg akár egy nidát is levághat, de nem tudom, hogy megéri e a pontját.
Majdnem 200p, és akkor már a Sorc+MoTzeentch+Warptime+Wind+Steed is 215p!

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Feb. 25, 2009 5:30 pm

plasmacannon.

pazarlasnak pazarlas az AP2 S7, de legalabb sablon.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 42
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Feb. 25, 2009 4:33 pm

Hát, attól félek, hogy ha oda kell menni egy ojektíát megszerezni, akkor semmi közelharci potenciál nincs benne.

Közben azon gondolkoztam, hogy 1 obli árából kijönne minden terminek egy flamer (osztagonkén 1 heavy), plusz a másik szorcinak is egy ikon, meg mindkettönek szárny. Lehet, hogy az jóbb lenne.

De akkor szerinted nem lesz abból gond, hogy a 3 fös power weaponos termi a közelharci erö a seregben?

MOndjuk orkok ellen. Ok, lelövöldözöm a kukákat, de aztán nem löhetek le lascannonnal 100 orkot! Very Happy

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Feb. 25, 2009 4:04 pm

hogyapicsaba ne lenne jo?

magyarul mittomen, megvan a csm tuzero (dp+oblik) + 4 foglalo egyseg + 2 LR + 2 termi osztag, mi kell meg?
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 42
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 EmptySzer. Feb. 25, 2009 3:49 pm

Jól elbeszélgetek magammal, de azért felírom.
Asszem megvan a versenyseregem.
Csak arról kérném ki a véleményteket, hogy egy Landraiderbe rejtett ("pucér") Troop jó-e foglalni, vagy úgyis kelleni fog a tömeg?

5 CSM + glory ikon 85p
5 CSM + glory ikon 85p
5 lesser daemon 65p
5 lesser daemon 65p
3 terminator 90p
1 landraider 220p
3 terminator 90p
1 landraider 220p
3 obliterator 225p
3 obliterator 225p
3 obliterator 225p
1 sorcerer + mark of slaanesh + lash + ikon 130p
1 sorcerer + mark of slaanesh + lash 125p

Elvileg kereken 1850p

Ennél jobban nem lehet erre kigyúrni, a kérdés, hogy van-e értelme.
MAXXxxx, Exael?

Bm
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Chaos - Page 10 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 10 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Chaos
Vissza az elejére 
10 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Beasts of Chaos
» Warriors of Chaos
» kocsmaasztal
» BT + Chaos IG 2016p.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: