kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Kocsmaasztal #2

Go down 
+17
bábi
MAXXxxx
Bm
Dectum
exael
gojo
voroncov-draskov
:.:.:RedleadR:.:.:
Berzenke
kota
Pavano
Nyamm-haikan
Patrik
Eddy
YKoS
subaggut
Yoda007
21 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyHétf. Jún. 01, 2009 1:27 am

érdekes kérdőív.

a kérdések egy részre nem tudtam válaszolni, mert több perces gondolkodás után sem tudtam eldönteni, hogy mi is lenne a helyes. ezeknél közömböset jelöltem. emiatt viszont az szdsz lett a számomra megjelölt párt (lévén egy csomó közömbösnél ők vannak ott), amire viszont soha, soha nem szavaznék. tulajdonképpen őket utálom a legjobban. nevetségesnek tartom azt ahogy politizálnak, roszznak azt ahogy és amit mondanak. szinte soha, semmiben nem értek velük egyet. erre most ez az eredmény...hát nem tudom. arról már nem is beszélve, hogy ahol egyetértek velük, ott sem olyan okokból értek velük egyet, mint amit ők mondanak. egészen más úton jutok adott véleményre és ez az út nagyon nem mindegy. valószínűleg a súlyozást is háromból négyféleképpen csinálnám meg újra... Very Happy

egyébként meg simán az jött ki utolsónak akire szavazni fogok. Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyHétf. Jún. 01, 2009 12:26 am

A pécsi politológia hallgatók is részt vennek a következő teszt létrehozásában, elgondolkodtató. Nagyjából annyi, hogy össze vannak gyűjtve a pártok programjai, s a válaszaid alapján megmutatja kire kéne szavaznod. Racionálisan. Smile Persze, senki sem úgy szavaz.

www.szavazatszonda.hu -> ha vkit érdekel, nézze meg.

Exael: büszke lehetsz rám, második helyen a Jobbik volt... igaz, megosztott második. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 10:36 pm

Bm írta:
Csak arra gondoltam, hogy Yoda ugye nem babázik... de mindegy is, mert fociról volt szó! bom
miért mi a feltétele, hogy valaki megkapja a babázós jelzőt? vmi bizottság előtt bizonyítani kell? s ha nincs papírom róla, akkor csak illegálisan játszhatok? Smile tény, hogy rendszeresen nem, de azért hébe-hóba, én is tologatok 1-2 babát. S nem a Maxxx által felvázoltakra gondolok itt most. Razz
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 7:07 pm

Bm írta:
Csak arra gondoltam, hogy Yoda ugye nem babázik... de mindegy is, mert fociról volt szó! bom
dehogynem babazik, csak nem verjuk nagydobra, hogy a rendorseg ne vigye el pedofilia vadjaval. Razz
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 7:00 pm

gorugrany írta:
"Mert magamat kigúnyolom, ha kell, de hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

Ha jól értem persze scratch
Csak arra gondoltam, hogy Yoda ugye nem babázik... de mindegy is, mert fociról volt szó! bom
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 5:07 pm

gorugrany írta:
"Mert magamat kigúnyolom, ha kell, de hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

Ha jól értem persze scratch
Jól érted! leborul
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 3:53 pm

Bm írta:
gojo írta:
kívülről nem is lenne helyes. de mivel magam is csinálom...
Yoda007 írta:
detto. pirat
confused scratch confused

Ez nekem nem állt össze...

"Mert magamat kigúnyolom, ha kell, de hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

Ha jól értem persze scratch
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 3:48 pm

gojo írta:
kívülről nem is lenne helyes. de mivel magam is csinálom...
Yoda007 írta:
detto. pirat
confused scratch confused

Ez nekem nem állt össze...
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 2:59 pm

gojo írta:
Idézet :
Én sem rágok be, hogy leszóljátok a babatologatós-festös-mazolós hobbimat!

kívülről nem is lenne helyes. de mivel magam is csinálom, gondolom tőlem azért csak nem degradáló a dolog... Laughing különben sem leszóltam, csak közvetítettem, hogy mit gondol rólunk a külvilág, ami ugyanolyan faszság, mint amit a fociszurkolókról gondol az aki nincs benne. mert nem sok különbség van.
detto. pirat
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 2:12 pm

Yoda007 írta:
igazából, nem kéne leszólni a másikét...
clown
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 1:59 pm

Idézet :
Én sem rágok be, hogy leszóljátok a babatologatós-festös-mazolós hobbimat!

kívülről nem is lenne helyes. de mivel magam is csinálom, gondolom tőlem azért csak nem degradáló a dolog... Laughing különben sem leszóltam, csak közvetítettem, hogy mit gondol rólunk a külvilág, ami ugyanolyan faszság, mint amit a fociszurkolókról gondol az aki nincs benne. mert nem sok különbség van.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 1:47 pm

igazából, nem kéne leszólni a másikét...
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 1:24 pm

Bm írta:
[
Én sem rágok be, hogy leszóljátok a babatologatós-festös-mazolós hobbimat! Kocsmaasztal #2 - Page 6 503400

Ez jó leborul
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 1:18 pm

gojo írta:
aham, így értem. igazából nincs is ezzel baj addig amíg nem irányul mások megsértésére.
Nem volt célom senkit megsérteni, ha úgy érzed (vagy akár mások), hogy a slendrián megfogalmazásom bántó volt, remélem most már látszik, hogy nem szándékosan lett az.

Én sem rágok be, hogy leszóljátok a babatologatós-festös-mazolós hobbimat! Kocsmaasztal #2 - Page 6 503400


A hozzászólást Bm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Május 29, 2009 2:10 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 1:13 pm

aham, így értem. igazából nincs is ezzel baj addig amíg nem irányul mások megsértésére. csomó dolog van amit magam sem vágok, hogy emberek hogyan tudnak olyat érezni, csinálni stb. végülis amíg nem hülyézem le őket, ezért, ők meg nem néznek engem le amiért én nem ugyanazt érzem, csinálom stb. addig gondolom nincs is semmi baj ezzel.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyPént. Május 29, 2009 10:22 am

gojo írta:
bm:
képes vagy rajongani egy hobbyért, de nem érted meg, hogy mások hogyan képesek más hobbykért ugyanezt érezni? na ezt meg én nem értem meg. Smile
Arra akartam utalni, hogy különbség az aktív illetve passzív részvételben van. És sosem vonzott a tömeg és az összefogó rítusok, még akkor sem, ha valami olyasmiröl szól, amit egyébként (rítusokon kívül) szeretek.

De mivel különbözöek vagyunk, teljesen megértem, hogy van akinek maga a rítus akár fontosabb lehet, mint a rítus konkrét tárgya. A valahova tartozás érzése, mint a szociális kapcsolatok szintjére esö igény (lásd Maslow igénypiramisa) közvetlenül a fizikai igények fölött van, vagyis a legelemibb pszichológiai igény.
Én valamiért inkább a kisebb, családiasabb csoportosulásokat szeretem, de ez ugye személyiségfüggö.

Szóval nem alapvetöen a rajongásról van szó, (nem is nevezném rajongásnak a warhammerhez füzödö viszonyomat - de ez ugye vitatható,) hanem arról, hogy ez a "rajongás" hogyan nyilvánul meg.

Nézd meg Eddy példáját. Mivel imádja a focit csinálni ezért nem is nézi, mert fáj a szíve, hogy csak a lelátón ül. Ez nálam az elhivatottság.

Ott vannak a focidrukkerek, akik imádják nézni azokat, akik ezt (adott esetben a focit, de lehetne bármi más is) csinálják, miközben maguk nem akarják mesteri szinten üzni (értsd: az életüket erre feltenni).
Ez nálam a rajongás.

És ott a warhammeresek nagyrésze, akinek fontos idötöltés a warhammer, és szeretné is csinálni lehetöleg minél jobban, de ha közbeszól a család, barátok, magánélet, akkor az az elsö.
Ez nálam a hobby.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyCsüt. Május 28, 2009 7:08 pm

bm:
képes vagy rajongani egy hobbyért, de nem érted meg, hogy mások hogyan képesek más hobbykért ugyanezt érezni? na ezt meg én nem értem meg. Smile
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyCsüt. Május 28, 2009 6:06 pm

bm: van egy komoly kommunikációs elmélet, amely szerint ezek az események globális rítusok. Nem akarok belemenni ezek magyarázatába, (mármint a kommunikációs és szociológiai értelemben vett rítusokéba), de hidd el, kellenek. A lokális ritusok már eltűntek, és a helyüket jelenleg (hívjuk posztmodernnek, vagy globalizácónak, helyesen inkább glokalizációnak) ezek vették át. Egyszerűen elképzelni is szörnyű, mivé lenne a világ, ha ezek is eltűnnének. Olyasfajta racionális kiüresedés lenne úrrá a világon, amit az érző ember nem képes elviselni. Had maradjon egy kis örömünk az életben, még ha az a kijevi vagy a római olimpiai stadionból jön is, és csak képzeljük, hogy jó nekünk. Köszi.

És még mielőtt az a vád érne, hogy ostoba, légbőlkapott elméletekkel dobálózok, csak szólok, hogy a gondolatokat először egy nyelvész-matematikus vetette papírra.

Egy feltétlen futball, south park, és warhammer rajongó.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyCsüt. Május 28, 2009 4:11 pm

Yoda007 írta:
Te is leülsz megnézni meccseket, egyrészt mert lehet belőle tanulni, másrészt jó nézni is.
Ilyen mikor volt utoljára? Az amikor ellenfélre várok, vagy valami más okból lézengek ott, az nem számít! Nem tudnám megmondani mikor ültem végig egy meccset nézöként utoljára!
De különbözöek vagyunk. Én sosem voltam igazi rajongó típus, sem sportban, sem zenében.
Meg mondjuk az is hozzátartozik, hogy kb 8 éve nem nézek tévét csak nagyon alkalomszerüen. Ez nyilván még szubjektívabbá és egyedibb megítélésüvé teszi a véleményemet.

Bm
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyCsüt. Május 28, 2009 4:00 pm

Szerintem a Yodanák igaza van. (kivételes helyzet Laughing )
"Én szeretem a focit"(-Gálvölgyi János), nézni játszani egyaránt. Hetente járok is egy baráti társasággal rúgni a bőrt, és mindnyájan kibaszottul bénán játszunk, de ez benne a jó.

U.i.: A tegnapi döntő nagyon jó volt

- Az egész csarnok egy hangzavar
- A kék-vörös emberek vagyunk,
- Mindegy, hogy honnan jövünk,
- Délröl vagy északról.
- Most egy véleményen vagyunk,
- Egy véleményen vagyunk
- Egy zászló összeköt minket.
- Kék-vörös zászló a szélben,
- Egy bátor kiáltás,
- A mi nevünket mindenki ismeri:
- Barça, Barça, Barça!
- Játékosok, szurkolók
- Ha összetartunk erősek vagyunk.
- Sok évi nehéz munka,
- Sok gólt tudunk ünnepelni,
- És bebizonyosodott, bebizonyosodott
- Hogy soha, senki tud minket eltériteni az útról.
- Kék-vörös zászló a szélben,
- Egy bátor kiáltás,
- A mi nevünket mindenki ismeri:
- Barça, Barça, Barça!

A vörös én voltam Wink 1 évig szabad jogos az öröm Razz Y.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyCsüt. Május 28, 2009 3:05 pm

Yoda007 írta:
Bm: mi is focizunk, elmegyünk, s kergetjük a lasztit órákon át. Smile De attól még szeretjük látni, hogy mi hogyan nem fogunk sosem játszani. Te is leülsz megnézni meccseket, egyrészt mert lehet belőle tanulni, másrészt jó nézni is. Wink
Csak a saját nevedben Yoda! lol!
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyCsüt. Május 28, 2009 3:02 pm

Bm: mi is focizunk, elmegyünk, s kergetjük a lasztit órákon át. Smile De attól még szeretjük látni, hogy mi hogyan nem fogunk sosem játszani. Te is leülsz megnézni meccseket, egyrészt mert lehet belőle tanulni, másrészt jó nézni is. Wink
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyCsüt. Május 28, 2009 3:00 pm

Gojo!

Csak arról van szó, és itt szeretnék Eddy-re meg V-D-re hivatkozni, hogy én a Warhammert CSINÁLOM (összerakom, festem, gyakorlok, versenyzek), nem TV-BEN NÉZEM! Azért ez nem ugyanaz szerintem.
Nem ugyanaz, hogy valaki arról beszél 2 órát, hogy milyen sakk- vagy bridge-meccset látott tegnap a TV-ben a világ másik tájáról, vagy arról, hogy milyen meccseket játszot maga egy versenyen.

De nem akartalak megbántani, ha neked ez okoz örömet, akkor jó szórakozást.
Nekem unalmas, de én meg south parkot nézek, az is hülyéknek van! clown
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyCsüt. Május 28, 2009 2:00 pm

gojo írta:
eddyt én sem értem... Laughing
Focizni jó és én focista akartam lenni ennyit akartam írni. Bármilyen formába az akartam lenni (amatőr, félamatőr, profi)
gojo írta:

(ha a feleség nem néz sokkal hamarabb hülyének miatta és követeli ki, hogy dobd ki a pcsába, ami sokkal valószínűbb, mint, hogy engem tilt el egy hasonló státuszú hölgy a meccsnézéstől...)
Hááááááááát ezért nem kell feleség. Ha meg a csajod ilyet kér hát akkor azt kell kibaszni, minden és mindenki pótolható. Ennyi.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 EmptyCsüt. Május 28, 2009 1:15 pm

eddyt én sem értem... Laughing

többes számban meg azért írok, mert így egyszerűbb. nem érzem magam egy nagyobb egész részének, mert nem vagyok az. akkor érezném magam annak ha katalán lennék és szeretném a focit és szeretném a barcelonát. vagy nem lennék katalán, de szeretném a focit és nagyon komolyan venném a rajongást. ilyet is láttam már. van olyan haverom aki a milan fórumon segít be. szerkesztik a híreket, moderátorok, utakat szerveznek stb. ők valóban egy nagyobb egész részének érzik magukat, megjegyzem hivatalosan is elimserten! ugyanis hivatalosan is a milan magyar rajongói klubja. most, amikor itt járt a milan, nekik lehetőségük is volt velük találkozni személyesen. nektek pl. esélyetek sem lett volna erre, mert csak a rajongói klub tagjai lehettek ott. pl. átadhattak egy tortát az éppen szülinapos kaka nak. ezt egy mezei valaki, aki nem beszél többes számban a milanról, nem tehette volna meg.
én nem is nézem a barca fórumot, mert nem érdekel, csak a híreket olvasom el róluk. ilyen értelemben én nem vagyok valami fanatikus szurkoló. viszont imádom a focit. csinálni és nézni is. minden ilyen embernek van kedvenc csapata. ahogy van kedvenc színész, színésznő, énekes, banda, író...stb. pontosan ugyanúgy alakul ki, mint ezek. függ attól, hogy milyen stílust kedvelsz, milyen mentalitást kedvelsz, milyen meccseket szeretnél látni stb. semmiben nem különbözik ez a választás az elöbb említettektől. amikor pedig beszélsz valakivel, akit ez érdekel, erről a dologról, akkor sokkal egyszerűbb a többes számmal jelölni, hogy mire gondolsz, mint minden egyes alkalommal leírni a csapat nevét. ez simán csak egy nyelvtani megoldás. senki olyannak nem szúrja a szemét, aki maga is szurkoló. (nem feltétlenül fanatikus, elég ha simán nézi a meccseket és követi a történéseket a csapattal)
azt pedig én sem értem, hogy miért kéne ott laknom ahhoz, hogy szurkolhassak nekik...most akkor a női kézilabdásoknak se szurkoljak, mert nők és így nem tudok velük igazán azonosulni? vagy miafaszom? (mondjuk egy kettővel szívesen végeznék nyelvtani gyakorlatokat, de ez nem tartozik szorosan ide... dugás Laughing )

egyébként pedig a magyar foci a magyar tv ben nincs túlreprezentálva. a nemzetközi foci, a magyar tv ben, hátaz talán. de ebben sem vagyok biztos. nyilván a csatornák pontosan tudják, hogy mit kell a népnek sugározni, mert ebből élnek. amiből meg nem tudnak megélni, azt nyilván nem fogják sugározni. én tisztelem a vizilabásokat, még nézni is szoktam az olimpián a nagyobb meccseket, de egy magyar bajnokval mondjuk engem büntetni lehetne...vagy pl egy pécsi női kosármeccsel...pedig pécsi vagyok és nagyon jók a csajok a szintjükön.

bm:
az meg amit beírtál hát...most komolyan. műanyag babákat tologatunk egy asztalon bazdmeg! te magad vagy 10 oldalt írtál a sereged egységeinek erősségeiről, gyengéiről, amik csápos, retardált, tömeggyilkosok. mégis, ha megkérdezlek, többet tudsz róluk beszélni egyfolytában, mint én a barcelonáról, és minden bizonnyal nagyobb lelekesedéssel is. most akkor ez mi?
ez valami nagyon komolytalan dolog volt részedről. betudom annak, hogy biztos reggel volt és még nem ébredtél fel. megjegyzem, én már több éve néztem a barca meccseit 17 évesen és akárhányadik gyerekem után is fogom nézni. minden bizonnyal eddigre neked már régen nem lesz időd játszani warhammerrel a család miatt...(ha a feleség nem néz sokkal hamarabb hülyének miatta és követeli ki, hogy dobd ki a pcsába, ami sokkal valószínűbb, mint, hogy engem tilt el egy hasonló státuszú hölgy a meccsnézéstől...)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsmaasztal #2   Kocsmaasztal #2 - Page 6 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kocsmaasztal #2
Vissza az elejére 
6 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Next
 Similar topics
-
» kocsmaasztal
» Kocsmaasztal #3
» Kocsmaasztal #4
» Kocsmaasztal # 5

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: szabályzat, linkek, temető :: temető-
Ugrás: